2017 Yılında Evlenen Ünlüler ve Düğünleri

Cemre Sena Baykara tarafından yazılmıştır.

8:11 dakika

29.06.2020

Bu sene Miranda Kerr’den Fahriye Evcen’e yerli yabancı pek çok ünlü o büyük “Evet!” cevabını verdi. 2017 yılında evlenen ünlü yıldızları ve onların göz alıcı düğünlerini senin için anlattım.

2017 yılında aralarında Azra Akın, Hande Soral ve Şeyma Subaşı’nın da bulunduğu birçok ünlü dünyaevine girdi. Kimileri görkemli ve kalabalık düğünler yapmayı tercih ederken kimileri ise sadece aile ve arkadaşlarının olduğu özel bir düğün tercih etti. Hayatlarındaki her detaydan haberdar olduğumuz yıldızların düğünlerini bilmemek olmaz. Öyleyse haydi gel 2017’de evlenen ünlülere birlikte bakalım.

Miranda Kerr - Evan Speigel

Eski Victoria’s Secret meleği Miranda Kerr ile Snapchat’in kurucusu Evan Speigel, Mayıs ayında dünyaevine girdi. Çift düğünlerini Los Angeles’taki malikanelerinin bahçesinde, aile ve arkadaşlarından oluşan 45 kişilik samimi bir davetli grubuyla yapmayı tercih etti.

2017 yılında evlenen ünlüler ve düğünleri

Güzel model, Grace Kelly ve Kate Middleton gibi kraliyet gelinliği tarzında bisiklet yaka, uzun kollu, prenses kesim Dior imzası taşıyan bir gelinlik giydi. Düğünüyle ilgili tüm detayları paylaştığı Vogue temmuz sayısında hayalindeki bu gelinliğe Grace Kelly’nin 1956 yılında giydiği hakim yaka, dantel gövdeli, uzun kollu prenses kesim ikonik gelinliğinin ilham kaynağı olduğundan söz etmişti. Kusursuz bir vücuda sahip olmasına rağmen tamamen kapalı bir gelinlik seçmesi pek çok insanı şaşırtmıştı. Ancak güzel model “Tamamen kapalı kıyafetler giymek saflık ve gizem hissi yaratıyor” şeklinde açıklama yaparak neden böyle bir gelinlik tercih ettiğini de söyledi. Krem rengi saten kumaşın kullanıldığı gelinliğin üzerindeki 2018 gelinlik trendleri arasında da yer alan üç boyutlu çiçek aplikeleri, tasarıma romantik bir dokunuş katmış.

2017 yılında evlenen ünlüler ve düğünleri

Gelin saçı ve makyajında abartıdan kaçınarak doğru bir tercih yaptığını söylemeliyim. Bu kadar kapalı bir gelinlikle saçlarını açık bırakmış olsaydı ortaya çok boğucu bir görünüm çıkabilirdi. Düğün makyajını kendi yapan güzel modelin bebeksi yüzünü ortaya çıkaracak pembe ve şeftali tonlarında doğal bir makyaj tercih etmesi yerinde bir karar olmuş. Duru bir yüzü olan Miranda Kerr’e en çok bu tonlardaki makyajları yakıştırıyorum. Aksesuar olarak sadece çiçekli bir taç ve pırlanta küpe tercih ederek zarif bir görünüm elde etmiş.

2017 yılında evlenen ünlüler ve düğünleri

Acun Ilıcalı – Şeyma Subaşı

2017’ye damgasını vuran evliliklerden biri Şeyma Subaşı ve Acun Ilıcalı’nınki oldu. Eylül ayında St. Tropez’de evlenen çift görkemli bir düğün yaptı. Şeyma Subaşı’nın anbean Instagram’a attığı hikayeler sayesinde kendimizi düğünde gibi hissettik diyebiliriz. Doğrusunu söylemek gerekirse düğün sanki Şeyma Subaşı ve Acun Ilıcalı’nın değil de sadece Şeyma Subaşı’nınmış gibi bir izlenim yarattı. Çünkü Acun Ilıcalı’nın hali ve tavrının misafirlerden pek bir farkı yoktu. Ancak 2018 yılının Kasım ayında beklenmedik bir şekilde evliliklerini sonlandırdılar.

2017 yılında evlenen ünlüler ve düğünleri

Şeyma Subaşı düğün öncesinde gelen misafirleri karşılamak için verilen yemekte, nikahta, düğünde ve after partide toplam dört farklı gelinlik giydi. Düğünden bir gün önce verilen yemekte Naeem Khan’ın 2018 İlkbahar-Yaz gelinlik koleksiyonundan omuzları açıkta bırakan, dantel düz kesim bir gelinlik tercih etti. Aksesuar olarak gelinliğin üzerine inci bir vücut takısı kullanırken, toprak tonlarda sade bir makyaj yapmıştı.

2017 yılında evlenen ünlüler ve düğünleri

Nikah için Zimmermann imzalı, tek omuz, fırfırlı ve dantelli düz kesim bir gelinlik giyindi. Şeyma Subaşı’nın gelinlikleri arasında favorim bu hareketli model oldu. Ensede örgü topuz tercih ederek saçlarının gelinliği ile karmaşık bir görünüm oluşturmasının önüne geçmiş. İlk bakışta büyük çiçekli küpeler gibi dursa da aksesuar olarak uçlarında çiçekler olan Johanna Ortiz tasarımlı altın renkli bir taç kullanmış. Küpe yerine böyle bir aksesuar kullanmasını çok farklı ve şık buldum. Klasik bir stiletto kullanmak yerine Sergio Rossi tasarımlı sivri burun, arkası açık bantlı bir model seçmesi elbisenin yazlık havasıyla uyum sağlamış.

2017 yılında evlenen ünlüler ve düğünleri

Düğünde ise Vera Wang tasarımlı ipek tül kumaşların kullanıldığı A kesim, tül yaka, omuzları açık uzun tül kolları olan bir gelinlik tercih etti. Bana kalırsa nikahta tercih ettiği tasarımın yanında bu gelinlik biraz gölgede kaldı.

2017 yılında evlenen ünlüler ve düğünleri

Saçlarını yine ense topuzu yapıp makyajında doğal tonları tercih ederek sakin ve hoş bir görünüm elde etmiş. Şapel tarzı bir duvak kullanan Şeyma Subaşı, takı konusunda sadelikten yana bir seçim yaparak büyük inci küpeler taktı.

2017 yılında evlenen ünlüler ve düğünleri

Nikah töreninde siyah bir takım elbise tercih eden Acun Ilıcalı ise düğünde kırlangıç yaka, lacivert kadife ceketli bir smokin tercih etti. Nikahta kravat ya da papyon kullanmamasını özensiz bulmuştum. Bu yüzden düğünde smokinini papyon ile kullanması yerinde bir karar olmuş.

2017 yılında evlenen ünlüler ve düğünleri

Düğün sonrasında çift eğlenceye ünlü DJ Solomun’un performans gösterdiği bir after party ile devam etti. Şeyma Subaşı, after party için yine Naeem Khan’ın 2018 İlkbahar-Yaz gelinlik koleksiyonundan taş işlemeli, ışıltılı düz kesim bir model seçmişti. İtiraf etmek gerekir ki Şeyma Subaşı, tasarımı defiledeki mankenden çok daha iyi taşımış. Gelinlik üzerinde çok hoş dursa da makyajında kullandığı yapışkanlı taşlar maalesef gülünç bir görünüme sebep olmuş.

2017 yılında evlenen ünlüler ve düğünleri

Burak Özçivit – Fahriye Evcen

Birlikte yer aldıkları “Çalıkuşu” dizisinin setinde tanışıp 2014 yılında aşk yaşamaya başlayan Fahriye Evcen ve Burak Özçivit, 2017 yılında dünyaevine giren çiftler kervanına katıldı. Çift Temmuz ayında Sait Halim Paşa Yalısı’nda görkemli bir düğün yaptı.

2017 yılında evlenen ünlüler ve düğünleri

Fahriye Evcen düğünde ikisi Raşit Bağzıbağlı, biri Fidan Şimşek tasarımı olan 3 gelinlik giydi. Nikah sırasında giyindiği asıl gelinliğinin Neslihan Atagül’ün Berta tasarımı gelinliğine çok benzemesi büyük tartışma konusu olmuştu. İki gelinlik birbirine kesim, işleme, yaka ve askı gibi pek çok konuda benzeyince tabii ki bu durum da kaçınılmaz hale geliyor. Eğer iki gelinliği karşılaştıracak olursak kazananın derin göğüs dekolteli ve kalın askılı olan Neslihan Atagül’ün gelinliği olacağını düşünüyorum. Sadece gelinlikler değil aynı zamanda damat çiçekleri de birbirlerine oldukça benziyor.

2017 yılında evlenen ünlüler ve düğünleri

Azra Akın - Atakan Koru

Dünya güzeli Azra Akın ve işadamı Atakan Koru da 2017 yılında “Evet!” diyen ünlülerden. Çift düğünlerini Edirne Keşan’da bir kır lokantasının bahçesinde Trakya geleneklerine uygun bir şekilde gerçekleştirdi. Cemil İpekçi’nin de katıldığı düğünde bolca yöresel dans ve eğlence yapıldı.

2017 yılında evlenen ünlüler ve düğünleri

Azra Akın iki gelinlik giyindi. Biri fotoğraf çekiminde kullandığı dantel işlemeli Galia Lahav tasarımlı dantel detaylı düz kesim, derin V yaka ince askılı bohem tarzda bir gelinlik; diğeri ise düğününde giydiği Cemil İpekçi tasarımı iğne oyası işlemelerin olduğu katlı hareketli zarif bir model. Her zaman sadelik ve doğallıktan yana olan güzel yıldız, düğünde saçlarını yarım toplu yapıp doğal bir makyaj tercih etti. Aksesuar olarak takı kullanmak yerine gelinliğinin iğne oyalarıyla uyumlu bir tasma kolye kullanması çok şık bir dokunuş olmuş.

2017 yılında evlenen ünlüler ve düğünleri

İsmail Demirci - Hande Soral

İki buçuk yıldır sevgili olan Hande Soral ve İsmail Demirci Ekim ayında Kemer Country Club’da yaptıkları bir düğünle dünyaevine girdi. Güzel oyuncu dantel ve püskül detayları olan Tuvana Büyükçınar tasarımlı sırt dekolteli bir gelinlik giymeyi tercih etti. Vatka kollar ve püsküllerin bir araya gelmesi Hande Soral’ı minyon bir vücut tipine sahip olmasına rağmen olduğundan iri göstermiş. Örgü taç ve dağınık topuz şeklinde kullandığı saç modeli, gelinliğinin hareketli havasıyla uyum sağlamış.

2017 yılında evlenen ünlüler ve düğünleri

Pippa Middleton - James Matthews

Cambridge Düşesi Kate Middleton’ın kız kardeşi Pippa Middleton, yıllardır birlikte olduğu sevgilisi James Matthews ile Mayıs ayında dünya evine girdi. Giles Deacon imzalı hakim yaka, kısa kollu dantel A kesim bir gelinlik tercih eden Pippa Middleton, aksesuar seçimini ise ışıltılı bir taç ve sade damla şeklinde inci küpelerden yana kullandı. Pippa Middleton kraliyet ailesinin gelini olmamış olabilir ancak gelinliğinin modeli ve seçtiği aksesuarlarla adeta bir prenses gibi görünmüştü. James Matthews ise gri pantolon, mavi yelek ve siyah fraktan oluşan geleneksel İngiliz damatlığını giyindi.

2017 yılında evlenen ünlüler ve düğünleri

Emmy Rossum - Sam Esmail

2015 yılından beri nişanlı olan Shameless dizisinden tanıdığımız Emmy Rossum ve Mr. Robot dizisinin yapımcısı Sam Esmail geçtiğimiz Mayıs ayında büyük adımı atıp sonunda evlendiler. New York’ta sade bir törenle dünya evine giren çift, çok yakın arkadaşları ve ailelerinin bulunduğu küçük bir düğün yapmayı tercih etti. Emmy Rossum’un büyük gününde giyindiği düşük omuzlu, bel ve yakasında işleme detayları olan A kesim gelinlik Carolina Herrera imzası taşıyor. Saçlarını sade ense topuzu yapan güzel oyuncu görünümünü uzun şapel tarzı bir duvak ve sade küpelerle tamamladı.

2017 yılında evlenen ünlüler ve düğünleri

Caner Erkin - Şükran Ovalı

Oyuncu Şükran Ovalı ve Caner Erkin çifti de evlilikleriyle bu seneye damgasını vurdu. Aşk şehri Roma’da dünyaevine giren çiftin nikah törenine yakın arkadaşları katıldı. Şükran Ovalı Romona Keveza markalı straplez yaka prenses kesim sade bir gelinlik; Caner Erkin ise siyah Fendi imzalı şal yaka bir damatlık tercih etti.

2017 yılında evlenen ünlüler ve düğünleri

Alexis Ohanian - Serena Williams

Serena Williams ve nişanlısı Alexia Ohanian Kasım ayında New Orleans’ta yaptıkları Güzel ve Çirkin temalı bir düğünle evliliğe adım attılar. Yeni anne Serena Williams, Alexander McQueen imzalı prenses kesim, işlemeli pelerini olan bir gelinlik tercih etti. Hem geniş kalçalara hem de dolgun göğüslere sahip olduğu için prenses kesimin pek doğru bir seçim olduğunu söyleyemem. Onun yerine vücut tipine uygun bir modeli olan korseli A kesim bir gelinlik tercih etmeliydi.

2017 yılında evlenen ünlüler ve düğünleri

Almeda Abazi - Tolgahan Sayışman

Survivor’dan tanıdığımız model Almeda Abazi ve oyuncu Tolgahan Sayışman iki yıllık birlikteliklerinin ardından Los Angeles Beverly Hills’de bir otelin terasında gerçekleşen nikah töreniyle dünyaevine girdi. Çift 40 kişinin katıldığı sade bir tören yapmayı tercih etti.

2017 yılında evlenen ünlüler ve düğünleri

Almeda Abazi dantel kumaştan, işlemeli illüzyon yaka, yarım balık kesim bir gelinlik tercih etti. Kısa dantelli gelin eldivenleri kullanan model, uzun bir duvak taktı. Zarif vücudu ile yarım balık formdaki elbiseyi çok güzel taşımış ancak saçlarını açık bırakması elbisenin işlemeleriyle birleşerek boğucu bir görünüme sebep olmuş. Saçlarını ensede zarif bir topuz yaparak, gelinliğinin detaylarının öne çıkmasını sağlayabilirdi.

2017 yılında evlenen ünlüler ve düğünleri

Kate Upton - Justin Verlander

Güzel model Kate Upton ve ünlü beyzbol oyuncusu nişanlısı Justin Verlander Kasım ayında aileleri ve yakın arkadaşlarının olduğu basına kapalı bir törenle dünyaevine girdi. İtalya’nın Toskana şehrinde lüks bir otelde yaptıkları rustik tarzdaki düğünde Kate Upton, Valentino imzalı tül üzeri dantel aplikeleri olan bisiklet yaka, uzun kollu A kesim bir gelinlik tercih etti. Açıkçası bu gelinliğin üzerine şık bir ense topuzu daha çok yakışırdı. Dağınık bıraktığı saçları karmaşık bir hava yaratmış. Eşi Justin Verlander ise Kate’in gelinliğiyle uyumlu siyah şeritli bir smokin seçimi yapmış. Kate Upton ve Justin Verlander’in düğününün detaylarını merak ediyorsan “Kate Upton Evlendi!” makalemizi inceleyebilirsin.

2017 yılında evlenen ünlüler ve düğünleri

Kemal Ekmekçi - Gizem Karaca

Oyuncu Gizem Karaca ve nişanlısı Kemal Ekmekçi, Eylül ayında Bodrum’da kalabalık bir düğünle hayatlarını birleştirdi. Gizem Karaca, korseli prenses kesim, eteklerinde üç boyutlu çiçek motifleri olan bir gelinlik tercih etti. Omuzlarında askı detayları bulunan gelinlikle saçlarını açık bırak güzel oyuncu bu şekilde alaturka bir görünüme sahip olmuş. Saçlarını modern bir topuz yaptırarak daha şık bir görünüm elde edebilirdi. Kemal Ekmekçi ise damatlık olarak siyah detayları olan beyaz smokin modelinden yana seçimini yapmıştı.

2017 yılında evlenen ünlüler ve düğünleri

2017’nin dikkat çeken ünlü düğünlerinin sonuna geldik. Önümüzdeki yıl kimler evlenecek, nasıl düğünler yapacaklar merakla bekliyoruz. Haydi sende incelediğimiz düğünlerle ilgili yorumlarını bizimle paylaş.

Gelinlik Firmaları

Tarzına ve bütçene uygun en iyi gelinlik firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Gelinlik firmalarını incele

Sıradaki Makaleler

Gelinlikçi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelinlikçi Firmaları

Gelinlikçi kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum