Soner Saç Tasarım Bornova ile Gelin Modasını Yakalayan Gelinler

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

6:01 dakika

12.04.2021

Gelin saçı ve makyajı için İzmir kuaför tavsiyesi arayan gelin adayları! Sizi tecrübeli ve ilgili ekibiyle gelin adaylarının memnuniyetini ilk sırada tutan bir firma ile tanıştıralım: Soner Saç Tasarım! Firmanın gelin saçı ve makyaj modellerini, fiyatlarını ve daha pek çok özelliğini masaya yatırdık!

soner saç tasarım

İzmir gelin saçı ve makyajı firmaları arasında yer alan Soner Kuaför Bornova’da faaliyet gösteriyor. Firmanın sahibi Soner Dalkılınç, 28 yıldır sektörde bulunuyor ve gelin adaylarını en mutlu günlerine hazırlıyor.

Soner Kuaför İzmir, iki katlı, 300 metrekarelik ferah bir mekanda hizmet veriyor. Salonun üst katı, yalnızca gelin adayları için ayrılmış durumda. Bu katta saçınız ve makyajınız yapılırken kahvenizi yudumlayıp, güler yüzlü ekibin özel ilgisiyle hazırlıklarınızı tamamlayabilirsiniz.

Soner Saç Tasarım’ın, alanında uzman 25 kişilik bir ekibi bulunuyor. Soner Bey, bu ekibin her yıl gelin saçı-makyajı trendlerinin anlatıldığı ve uygulamalı eğitiminin verildiği programlara katılarak kendini sürekli geliştirdiğini belirtiyor.

Soner Saç Tasarım İzmir’in Öne Çıkan 5 Özelliği

 1. Alanında uzman, geniş kadrosu

 2. Geniş ve ferah salonu

 3. Trendleri yakından takip etmesi

 4. Kaliteli marka ve ürünleri kullanması

 5. Evde, düğün mekanında ve şehir dışında hizmet vermesi

soner saç tasarım

Soner Bey, kuaförlerin en yeni gelin saçı ve makyajı trendlerine hakim olmalarının, gelin adaylarını modern ve şık seçimlere yönlendirirken gerekli olduğunu belirtiyor. Firmanın L’oréal Professionnel kuaförleri arasında yer aldığını belirten Soner Bey, her yıl ekibiyle birlikte L’oréal ve Mac gibi ünlü markalar tarafından düzenlenen, en yeni trendlerin anlatıldığı eğitimlere katıldığını da ifade ediyor.

Geniş bir alanda, kalabalık bir ekiple çalışıyor olmaları nedeniyle aynı gün içinde 17-18 gelin adayını ağırlayabildiklerinin de altını çizen Soner Bey “Bu rakamın fazla olması, kalabalıktan dolayı sizinle ilgilenilmeyeceği endişesi yaratmasın. Bir gelin ile ilgilenen arkadaşımız, o gelinin hazırlıkları bitene kadar aynı anda başka bir işle ilgilenmiyor” diyor.

İzmir Soner Saç Tasarım’dan Kapsamlı Gelin Paketi

Kuaför Soner Bornova olarak da bilinen Soner Saç Tasarım, gelin adaylarına geniş kapsamlı gelin paketi seçeneği sunuyor. Firmanın gelin paketi içinde gelin saçı, makyajı, manikür-pedikür, kaş-bıyık ve takma kirpik gibi hizmetler yer alıyor. Üstelik gelin saçı ve makyajı provası da pakete dahil ediliyor ve ayrı bir ücret talep edilmiyor.

soner saç tasarım

Soner Saç Tasarım Fiyatları Nedir?

Firmadan gelin paketi satın almayıp, sadece gelin saçı ve gelin makyajı gibi hizmetlerden yararlanmanız mümkün. Firmanın gelin makyajı ve gelin başı fiyatları İzmir ortalamasına kıyasla uygun diyebiliriz. Bu hizmetler için fiyatlar 750 TL. Nakit ödeme yaparsanız indirim imkanından yararlanabileceğinizi de söyleyelim.

Firmada gelin yakınlarından 8-10 kişiye kadar hizmet veriliyor. Gelin yakınları için ayrıca bir paket bulunmuyor; profesyonel makyaj ile topuz veya maşa gibi saç modelleri için 150 TL ücret alınıyor.

Şehir Dışında ve Düğün Mekanında Hizmet Veriliyor

Gelin saçınızı ve makyajınızı evde ya da düğün mekanında yaptırmak istiyorsanız, Soner Saç Tasarım’ın bu hizmet seçeneğini ek bir ücret karşılığında sağladığını da belirtelim.

Ayrıca firmanın saç-makyaj uzmanlarından hizmet almak için İzmir’de yaşıyor olmanız şart değil. Çünkü firmanın, şehir dışında hizmet seçeneği de bulunuyor. Belirlenen ücret karşılığında firmanın uzmanları şehir dışında da hizmet verebiliyor.

Modern ve Şık Saç Aksesuarları da Bulunuyor

Eğer gelin saçınızda aksesuar kullanmak isterseniz Soner Saç Tasarım’da modern tasarımlı alternatiflerini bulabileceğinizi de söylemeden geçmeyelim. Gelin saçı provası sırasında bu modelleri inceleyebilir, beğendiğiniz aksesuarı satın alabilirsiniz.

Uzmanından Gelin Saçı ve Makyajı Tavsiyeleri

İzmir gelin saçı ve makyajı uzmanlarından Soner Bey’i yakalamışken gelin adaylarının saç ve makyaj modeline karar verirken nelere dikkat etmesi gerektiğini de sorduk. İşte uzmanından gelin saçı ve makyajı tavsiyeleri:

 • Gelin saçı modeline karar verirken gelinlik, duvak ve saç aksesuarına göre karar vermek gerekir. Bu nedenle gelin adayları bize istediği saç modelini söylediğinde bu kriterleri birlikte değerlendiriyor, istediği modelin uygun olup olmadığına karar veriyoruz.

 • Gelinliğin gelin saçını etkileyen kısmı yaka tipi oluyor. Gelinliğin yaka tipine göre saçın açık ya da toplu olmasına karar veriyoruz. Açık yakalı gelinlikler ile salık, kapalı yaka tasarımlarla ise toplu saç modellerini tercih ediyoruz.

soner saç tasarım

 • Saç modelini belirlemede bir diğer önemli etken de mevsim. İlkbahar ve sonbahar gelinlerine daha çok salık saçları yakıştırıyoruz. Tabii gelinliğe de uygunsa… Yaz gelinlerine ise açık saçlarla sıcaktan bunalmamaları için toplu modelleri öneriyoruz.

 • Gelin saçı seçiminde gelin adayının yüz şekli de önemli. Eğer gelin adayının istediği saç modeli, gelinlik, duvak ve saç aksesuarı ile uyumluysa, ufak dokunuşlarla bu modeli gelinin yüz şekline uygun hale getiriyoruz.

 • Gelin adaylarına tavsiyelerimizden biri de trendleri takip etmeleri diyebiliriz. Trendlere hakim gelinler, düğün günü hem modern ve şık bir görünüme sahip oluyor hem de bizim işimizi kolaylaştırıp model belirleme sürecini hızlandırıyor.

 • Gelin adayının kullanacağı saç aksesuarını da araştırması gerekiyor. Örneğin; hareketli, metalik tonlarda, yapraklı tasarımlar, sıralı taşlı modellere kıyasla daha trend. Aynı şekilde, gümüşe yakın metalden yapılan taçlar da bakır telden tasarımlara kıyasla daha kaliteli duruyor.

soner saç tasarım

 • Gelin saçı ve makyajında kullanılan ürünlerin kalitesine de dikkat etmelisiniz. Biz saçta L’oréal ve Kerastase’in, makyajda ise Mac ve Kryolan’ın ürünlerini kullanıyoruz.

 • Gelin saçı ve makyajında sade tasarımları tercih ediyoruz. Gelin saçında çok yapılı durmayan modelleri gelin adaylarımıza öneriyoruz. Gelin makyajında ise genelde siyah ve antrasit renkler gibi çok renkli olmayan tonları sıklıkla kullanıyoruz.

soner saç tasarım

 • Gelinliğinden duvağına, kullanacağı saç aksesuarına kadar tüm kriterleri değerlendirdiğimiz için provada gelin adaylarının tüm bu seçimlerinin hazır olması gerekiyor. Hazırlıkların tamamlanmış olacağını öngörerek prova tarihini de düğünden bir hafta öncesine veriyoruz.

 • Düğün günü vakit kaybetmemek için manikür ve pedikür hizmetini provada veriyoruz. Saç rengi değiştirme, cilt bakımı gibi işlemler ise düğünden en erken 1 hafta önce yapılmalı. Yani prova sırasında yapılabilir. Düğün gününe sadece oje, saç ve makyaj kalmalı.

 • Denenen saç modelinin gelinlikle nasıl duracağı konusunda fikir vermesi için, provaya gelen gelin adaylarının beyaz bir üstle gelmelerini öneriyoruz.

 • Düğün günü gelin adaylarının tüm işlemleri en fazla 4 saat sürüyor. Bu yüzden randevu saatini kuaförden çıkılması gereken saatten 4 saat öncesine denk gelecek şekilde veriyoruz.

 • Düğün günü yapılan özel çekimler, gelin saçı ve makyajının kalıcılığını etkiliyor ve bozulmalara neden oluyor. Bu nedenle fotoğraf çekiminin düğün gününden farklı bir tarihte yapılmasını öneriyoruz.

Soner Saç Tasarım’dan hizmet aldığınızda düğün günü hazırlık sürecinizin nasıl olacağını merak ediyorsanız da şu video size fikir verebilir:

Bornova Soner Saç Tasarım Yorumları

Soner Bey’den firmayı dinledik. Peki Soner Saç Tasarım’dan hizmet alan gelin adayları firma hakkında neler düşünüyor? Firmanın profil sayfasına yorum bırakan gelinlere de kulak verelim:

 • Buse & Ali: Yıllardır hayalini kurduğum, hayatımın en özel ve anlamlı gününe güzellik katan Soner Bey ve makyajda harikalar yaratan Ekin Hanım'a sonsuz teşekkürler. Bu yola çıktığımda her adımda nazik, kibar ve güven veren bir yaklaşımla yanımda oldular. Beni dünyanın en güzel gelini yapan Soner Saç Tasarım iyi ki var!

 • Aysel & Mete: İstanbul'da yaşıyorum. Düğünüm İzmir'de olacağı için çok fazla panik yapmıştım. Çünkü bir gelin için en önemli 2 unsurun saç ve makyaj olduğuna inanıyordum ve İzmir’de tanıdığım kuaför yoktu. Sosyal medyanın gücünü kullanarak uzun bir araştırma sonucu Soner Saç Tasarım'a ulaştım. Zamanımın kısıtlı olması nedeniyle prova yaptıramadım. Buna rağmen umduğumun çok ötesinde yapıldı saçım. Makyajım da mükemmeldi. Herkes kimin yaptığını sordu. İçime sinen bir gelin saçı yapan Soner Bey ile doğal ve kusursuz makyajı yapan Neşem Hanım başta olmak üzere tüm Soner Saç Tasarım ailesine çok teşekkür ederim. Harikasınız!

soner saç tasarım

 • Aslı & Hakan: Beni harika bir saç ve makyajla en mutlu günüme hazırladılar. Ekibe sonsuz teşekkürler!

 • Ayça & Enes: Soner Saç Tasarım sayesinde çok güzel bir gelin oldum. Özellikle saçlarım inanılmazdı. Tek kötü yanı çok kalabalık olması. Her yerden bir insan çıkıyor. Neyse ki her şey yolunda gitti. Zamanında ve mutlu olarak ayrıldım salondan.

İzmir gelin saçı ve makyajında uzman firmalardan Soner Saç Tasarım ile ilgili tüm detayları anlattık. Siz de gelin saçı ve makyajınızı Soner Saç Tasarım’da yaptırmak istiyorsanız firma ile iletişime geçip randevu almayı ihmal etmeyin! Düğün tarihinizden en erken bir ay önce iletişime geçerseniz işinizi şansa bırakmamış olursunuz, bizden söylemesi!

Yorum yap