Pelin Karahan Evlendi!

Sinem Aydınoğlu tarafından yazılmıştır.

2:09 dakika

08.12.2022

Muhteşem Yüzyıl’ın Mihrimah Sultan’ı Pelin Karahan'ın düğünü 300 davetlinin katıldığı tören ile Adile Sultan Sarayı’nda gerçekleşti. Düğün “Alice Harikalar Diyarında” temasıyla Fulya Terim’in sahibi olduğu Terim Events tarafından hazırlandı. Oldukça eğlenceli görünen bu konsepte ne yazık ki Pelin’in ne gelinliğini ne de gelin takılarını yakıştırdım. Hatta Pelin, henüz Mihrimah Sultan mı, yoksa kendisi mi olması gerektiğine karar verememiş de; hala rolde aklı kalmış gibiydi.

Sade gelin makyajı ve tepeden topuz
saç modeli

Gelinlikten Başlayalım!

Sade gelin makyajı ve tepeden topuz saç modeliyle duru güzelliğini oldukça güzel yansıtan Karahan, tam yaşına uygun saç ve makyaj seçimi yaptı. Makyajında sadece gözlerine vurgu yaparak birçok gelinin düştüğü hataya düşmedi. Fakat saç ve makyaj konusundaki başarısını gelinlikte devam ettiremedi Pelin Karahan. Gecede henüz diğerini göremediğimiz iki gelinlik giydi. 2012 Oscar De La Renta koleksiyonuna ait olan ilk gelinliği zayıflığı ile ün salmış Kate Moss bile giyse bir beden büyük gözükecekken, Mihrimah Sultanımız neden böyle bir seçim yaptı ya da neden vücut tipine uygun gelinliği seçmedi anlam veremedim. Kalp yaka gelinliği göğüslerinin oldukça üstünde kaldığı için zaten kısa olan üst bedenini daha da kısa göstermiş. Oscar De La Renta’nın bile defile görselleri arasına koymadığı, sadece backstage’inde yer alan bu tasarımı, daha ince ve uzun bir modelde, terzi mankeninde ve bir de Pelin Karahan’da incelediğinizde sanırım neden bahsettiğimi anlayacaksınız. Aslında A kesim gelinlik modellerinden birini tercih etseydi hem daha uzun boylu hem de kusursuz görüneceğine eminim.

Alice Harikalar Diyarı

Gelelim düğün konseptine!

“True Love P&B Never Ends” giriş tagı ile oturma düzeni Alice Harikalar Diyarı konseptine tamamen uyuyordu. Siyah beyaz masa örtüleri, siyah beyaz güllerle süslenmiş pasta, üzerinde damat tarafı, gelin tarafı yazan gözlükler, giriş tagının aynısının yazdığı su şişeleri gibi ayrıntılarla konuyla ilgili kusursuz bir konsept hazırlanmıştı.

Alice Harikalar Diyarında düğün
teması için düğün masa süslemeleri

Oldukça neşeli ve eğlenceli gözüken bu konsepti tarihi bir mekan olan Adile Sultan Sarayı'nın şık ve zarif atmosferine hiç yakıştıramadım. Adile Sultan Sarayı gibi tarihi bir mekanda daha zarif bir konsept beklerdim Pelin’den. Ya da bu konsepti daha çılgın bir mekanda yapabilirdi. Üstelik düğün temasında yer alan kırmızı güller ile ortancalardan oluşan gelin çiçeği oldukça karmaşa yaratıyordu ve uyumsuzdu.

Adile Sultan Sarayı

Mesela siz böyle bir mekanda düğün yapmak isterseniz minimal dekorasyon ve yaz renklerinden oluşan bir tema düşünebilirsiniz. Bu konsept Adile Sultan Sarayı'nın tarihi dokusuna daha çok yakışabilir. Siz siz olun düğün teması seçiyorsanız nikah şekerinizden, davetiyenize, gelin çiçeğinizden düğün arabanıza kadar konseptinize sahip çıkın.

Hürrem’in kızı Pelin!

Mihrimah Sultan Mı, Pelin Mi?

Dizi bitti ama Pelin o rolden sıyrılamadığı için olsa gerek pırlanta ve zümrüt taşından oluşan yaşına ve düğün temasına göre oldukça ağır bir gelin takısı tercih etmiş. Aslında tarihi bir mekan olan Adile Sultan’a uyan bu takıyı, başka bir temayla veya takım olarak kullanmak yerine sadece küpelerini taksaydı göze daha hoş gözükebilirdi. Bu şekilde bana göre hala Hürrem’in kızı Pelin!

Gisele

Unutmayın kızlar gelinlik, sizin için de çok önemliyse ve giydiğiniz gün prenses kadar kusursuz hissetmek istiyorsanız, vücut tipinize göre gelinlik modeli seçmelisiniz. Mesela ben üst bedeni ince, kalçası geniş olan armut vücut tipine sahip olduğum için A kesim gelinlik seçmiştim, yıllarca balık model istememe rağmen. Sonuçta hiçbirimiz Gisele değiliz ama o kadar harika hissetmek için doğru seçim yapmalıyız.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Sıradaki Makaleler

Diğer makaleleri de görüntüleyin

10 yorum

çiçek çiçek

Düğün Tarihi: 09.02.2013


gelinlik çok harikaçok beğendim bende aynısından diktirmeyi düşünüyorum ALLAH mutlu etsin bir ömür boyu


dilara ULUSOY

Düğün Tarihi: 25.04.2013


Çok saçma bence Ailelerin haberi olmadan yapılması 2 kişilik nikah düğünmü olur:) püff


eda

Düğün Tarihi: 15.05.2013


gerçekten ben de çok mutlu oldum <3<3<3<3çok yakışmışlar pelin karahan fanıyım<3<3 pelinin de dediği gibi onun mutluluğu bizi de mutlu ediyor<3 ÖMÜR BOYU MUTLULUKLAR!!!!!<3<3<3<3<


deniz

Düğün Tarihi: 26.05.2013


gelinlik gercektende çoook güzel tebrikler doğru seçim


anonim

Düğün Tarihi: 20.12.2013


cok tatlısın pelin seni almayanlar çatlasın


büşranuravşar

Düğün Tarihi: 01.02.2014


çok güzel olmuş gelinlik tek kelimeyle mükemmel


özlem

Düğün Tarihi: 11.05.2014


mutlu değilsen başka çaren mi varrrr


Simay B.

Düğün Tarihi: 27.06.2014


Yazdıklarınıza katılmıyorum. Cok sade ve elegant bir seçim olmuş gelinliği. Adile Sultan'da yapılan bir düğün için çok doğru bir seçim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Simay Hanım, Kesinlikle haklısınız, bizce de çok sade bir seçim olmuş. Hatta Adile Sultan Sarayı için de doğru bir gelinlik modeli tercihi olabilir. Ama bizce bu gelinlik, Pelin Karahan’ın fiziğine ve konseptine çok uygun görünmüyor. Gelinlik seçimi, Pelin Karahan’ı olmadığı kadar geniş göstermiş. Boyuna ve vücut tipine uygun bir gelinlik modeli ile daha güzel görünebilirdi. O zaman zevkle, gelinlik seçimini takdir eder ve göklere çıkarırdık. :)


Gözde sayar

Düğün Tarihi: 28.06.2014


Ben de yazdıklarınıza katılmıyorum pelin hanımın fiziği balık model için çok uygun sadece boy sorun oda topukluyla hallediliyor.herkes gisele olamaz onlar birer askı askıdakini de normal insanlar alır ve giyer kendisi cok guzel ve cesur bir bayan A kesimi herkes giyer balığa herkes cesaret edemez.Allah seni çok mutlu etsin pelin

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Gözde Hanım, Sevgili Pelin Karahan’a biz de mutluluklar diliyoruz öncelikle. İnsanların sevdikleriyle beraber ömür boyu sürecek bir mutluluğa adım atmaları bizi de çok mutlu ediyor. Ancak biz isterdik ki, hissettiğimiz bu mutluluk güzel gelinin fotoğraflarına bakarken de sürsün. :) İnanın bize, Gisele bir askıdan daha fazlası. Ama haklısınız elbette herkes Gisele olamaz; ancak yine de kusursuz görünmek bizim elimizde.  Kendi bedenimizi iyi tanımalı ve ona göre giyinmeliyiz. Böylece yıllar sonra bile geri dönüp düğün resimlerimize baktığımızda, orada harika bir kadın göreceğiz. :)


Rana

Düğün Tarihi: 27.02.2021


Gelin olunca kusursuz görünmek gerektiği nereden çıkarıldı ki? 'Kusursuz' diye bir şey yoktur dünyada. Üstelik güzellik algısı göreceli bir kavramdır. Sizin beğenildiğini, genel kanı olduğunu düşündüğünüz şeyden farklı düşünen milyarlarca insan var. Ayrıca fotoğraflara bakanların niye mutlu edilmesi gereksin? Kendisi mutlu olsun, lafı kimseye düşmez.