2018 Düğün Dekorasyon Trendleri

Cemre Sena Baykara tarafından yazılmıştır.

3:04 dakika

29.06.2020

2018 yılında bir düğün yapmayı mı planlıyorsun? O zaman sezonun dekorasyon trendlerinden de mutlaka haberdar olmalısın. Geometrik şekillerden metalik detaylara 2018 düğün dekorasyon trendleri gözlerini kamaştıracak!

Unutulmaz düğünler dendiğinde ilk akla gelen, göz dolduran mekan dekorasyonudur. Durum böyle olunca dekorasyonda öne çıkacak trendlerden bahsetmemek olmaz. Tüyler, parıltılar ve daha nice detay sayesinde önümüzdeki sezon düğünler adeta peri masallarını andıracak. 2018 yılında bir düğün planlıyorsan kağıdı kalemi hazırla çünkü yeni sezon trendlerini anlatmaya başlıyorum.

2018 düğün dekorasyon trendleri

Dekorasyonda Ahşap Malzemeler

Son yıllarda büyüleyici rustik düğünlerin artmasıyla ahşap objeler de düğün dekorasyonunda sıkça kullanılmaya başlandı. Tabii ahşaplar sadece rustik düğünlere ait değil. 2018 yılında ahşap objeler neredeyse tüm düğünlerde karşımıza çıkacak. Masa numaraları, mumluklar, vazolar, tepsiler ve aklınıza gelecek daha pek çok süsleme ham odun materyallerden tasarlanarak yeni sezonda düğün dekorasyonlarında kendini gösterecek.

2018 düğün dekorasyon trendleri

Geometrik Detaylar

Geometrik detaylar altın çağını yaşıyor! 2018 yılında davetiyeden düğün pastasına pek çok alanda kendini gösteren geometrik trendinden düğün dekorasyonları da nasibini aldı. Elmas, küp, piramit ve üçgen gibi farklı şekillerin kullanıldığı aksesuarlar yeni sezonda düğünlerde sıkça karşımıza çıkacak. Davetiyende, pastanda ve dekorasyonunda bu trendi uygulayarak kolaylıkla konsept bir düğün elde edebilirsin. Masa süslemesinde asimetrik şekillerde cam fanus mumluklar ve tavan aksesuarlarında çiçeklerle bezeli elmas şekiller, geometrik detayları düğününe yansıtmak için güzel bir yöntem.

2018 düğün dekorasyon trendleri

Düğün Dekorunda Çelenkler

Yapraklar ve çiçeklerin kullanıldığı zarif çelenkler artık sadece evlerin kapısını süslemeyecek! Hazırlıklı olun, 2018 yılında düğün dekorasyonlarında çelenkleri; sandalye süslemeleri, tavan aksesuarları ve masa süslemelerinde sıkça göreceğiz. Renkli yabani çiçeklerden yapılan sallantılı çelenkler özellikle kır düğünleri için harika bir seçim. Düğününde sandalye giydirmesi yapmak istemiyorsan zeytin dallarından yapılan bir çelenk kullanmayı dene. Bu çelengi krem rengi kurdele ile sandalyelere bağlayarak çok zarif bir sandalye süslemesi elde edeceksin.

2018 düğün dekorasyon trendleri

Dekorasyonda Şeffaf Objeler

Sindirella’nın camdan ayakkabılarının ne kadar büyüleyici olduğunu eminim biliyorsundur. Şeffaf objelerin işte öyle bir büyüsü var. 2018 yılında düğün davetiyesinden verilecek dekorasyona şeffaf detaylar dikkat çekiyor. Cam ya da şeffaf akrilik objeler kullanarak düğününde büyüleyici bir etki yaratabilirsin. Şeffaf sandalyeler, masa numaraları, vazolar ve aklına daha ne geliyorsa. Bu trend özellikle kar temalı kış düğünleri için biçilmiş kaftan. Şeffaf sandalyeler dekorasyondaki diğer detaylarla birleşerek buzdan sandalye havasına sahip olacak.

2018 düğün dekorasyon trendleri

Metalik Detaylar

Metalik rüzgarı büyüyerek devam ediyor! Önce davetiyelerde sonra da pastalarda karşımıza çıkan bu ışıltılı trend 2018 düğünlerini göz kamaştırıcı hale getirecek. Birkaç sezondur dikkat çeken metalik detaylar bu yıl altın, bakır, pembe altın gibi renklerin yanında krom ve gümüş tonlarla da kendini gösterecek. Çatal-bıçak ve bardaklarında metalik seçimler yaparak bu trendi düğününde başarıyla uygulayabilirsin. Altın, bakır gibi metalik tonlardaki geometrik masa süslemeleri modern düğünler için harika bir tercih olacaktır.

2018 düğün dekorasyon trendleri

Çiçek Kaplı Avizeler

2018 yılında çiçekler sadece masaları değil aynı zamanda tavanları da süsleyecek. Rengarenk çiçekler ve dolgun yeşil yapraklarla kaplanmış avizeler kapalı mekanları bile kır düğünü havasına sokuyor. Eğer soğuk havalar yüzünden kapalı alanda düğün yapacaksan o zaman bu trendle baharı düğün salonuna getirebilirsin. Masa süslemende ise gösterişli şamdanlar yerine avizelerindekilerle eş çiçekler kullanmalısın. Bu şekilde dekorasyonda dikkati ihtişamlı çiçek avizelerin çekebilir.

2018 düğün dekorasyon trendleri

Tüy Aksesuarlar

Düğününde peri masalı dokunuşları istiyorsan işte tam sana göre bir trend! Tüy detaylar 2018 yılında sadece gelinliklerde değil aynı zamanda dekorasyonda da kendine yer buluyor. Tüy detayları nerede kullanabilirim diye düşünüyorsan eğer cevabı basit, istediğin her yerde. Cam vazolar içerisinde masa aksesuarı olarak, sandalyelerinde çiçeklerle birlikte kombine ederek ya da peçete yüzüklerinde süs olarak kullanabilirsin. Seçim senin. Tüy aksesuarlar özellikle metalik ve şeffaf trendiyle birleşince sihirli bir hale geliyor.

2018 düğün dekorasyon trendleri

Dekorasyonda Mermer Deseni

Havalı dekorasyonların vazgeçilmezi mermer deseni önümüzdeki sezon düğünleri de ele geçirecek. Mermer desenini mumluktan yemek takımlarına, masa numaralarından peçeteliklere farklı şekillerde kullanabilirsin. Minimal tarzda bir düğün yapmayı planlıyorsan metalik, geometrik ve mermer trendini harmanlayarak hem sade hem de şık bir dekorasyona sahip olabilirsin.

2018 düğün dekorasyon trendleri

Evet, 2018 trendlerinin hepsi yukarıda anlattığım gibi. 2019'un düğün dekorasyon trendlerini incelemek istersen şu yazımıza bakabilirsin: 2019 Düğünlerinde En Çok Karşımıza Çıkacak Dekorasyon Trendleri ve Düğün Konseptleri

Bu trendleri kullanarak kendine bir tema oluşturabilir ya da hali hazırda olan temana bu trendleri yedirerek unutulmayacak kadar tarz bir düğüne sahip olabilirsin.

Organizasyon Firmaları

Şehrindeki en iyi organizasyon firmaları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Organizasyon firmanı bul

Sıradaki Makaleler

Organizasyon kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Organizasyon Firmaları

Düğün Organizasyon kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum