İstanbul’da Tarihi Düğün Mekanları, Kasır ve Saray Düğünleri

Tarihi mekanlarda düğün yapmak isteyen çiftlere müthiş bir haberim var. Artık hangi tarihi mekanda düğün yapılır diye arayıp durmanıza gerek kalmadı. Çünkü sizin için İstanbul'da düğün yapabileceğiniz ve muhteşem düğün organizasyonlarına imza atan tarihi düğün mekanlarını bir araya topladım. Buraya bırakıyorum, rahat rahat bakın. Kafanıza yatanlardan detaylı bilgi için fiyat istemeyi unutmayın!

Sepetçiler Kasrı

Tarihi düğün mekanları içinde İstanbul Avrupa yakasında bulunan ve bir açık hava mekanı olan seçeneklerden birisi de Sepetçiler Kasrı. Sepeçiler Kasrı düğün yapmak isteyen çiftleri açık havada, yemekli düzende 1200, kokteyl düzeninde ise 1500 kişi kapasiteyle ağırlıyor.

Kennedy Caddesi'nde, Sirkesi semtinde yer alan mekan, Tarihi Yarımada ve Boğaz manzarasının tam karşısına konumlanıyor.

flmjmv4y4dufvout - İstanbul’da tarihi düğün mekanları, kasır ve saray düğünleri

Haliç Kongre Merkezi

Beyoğlu'nda, Sütlüce sahilinde yer alan Haliç Kongre Merkezi'nin aynı zamanda bir düğün mekanı olduğunu bile bilmiyor olabilirsin. Ama fotoğraflarına bakınca ikna olacağına eminim. İstanbul'daki tarihi düğün mekanları kategorisine giren Haliç Kongre Merkezi düğün yapmak için ideal seçeneklerden biri.

İmza attığı şık düğün organizasyonları ile bu alandaki başarısını kanıtlamış durumda. Deniz, şehir ve bahçe manzaralarına sahip olan mekanın açık ve kapalı mekanı mevcut. Haliç Kongre Merkezi düğün fiyatları hakkında araştırma yapıyorsan doğru yerdesin. Çünkü birkaç tıkla mekanın fiyatlarını kolaylıkla öğrenebilirsin.

fkwcqzxvvgs9egi3 - İstanbul’da tarihi düğün mekanları, kasır ve saray düğünleri

Fuat Paşa Yalısı

Öncelikle şunu belirtmek isterim, Düğün.com ailesi olarak yıl dönümü kutlamalarımızdan birini Fuat Paşa Yalısı'nda gerçekleştirdik. Karşısına konumlandığı Boğaz manzarası gerçekten görülmeye değerdi.

Fuat Paşa Yalısı'nda Boğaz, havuz, bahçe manzaralı kapalı ve açık mekanlar mevcut. Ama Boğaz manzaralı bir düğünün tadı da elbette bir açık hava mekanında çıkar diye düşünüyorum.

Boğazın ve manzaranın tadını sonuna kadar çıkartabilmen için burada bahar ve yaz aylarında evlenmeni tavsiye ederim. Fuat Paşa Yalısı düğün yapacak çiftler için yemeklerden DJ'ye, süslemelerden organizasyona her şeyin dört dörtlük olacağını garantiliyor diyebilirim!

lhna9hiphr89ptou - İstanbul’da tarihi düğün mekanları, kasır ve saray düğünleri

Su Merdum Butik Hotel

Boğazın bütün ihtişamıyla önünüze serildiği Beylerbeyi'nde, Sakine Hanım Köşkü aslına uygun olarak restore edilerek Su Merdum Boutique Hotel adını almış. Tarihi dokuya sadık kalınarak restore edilen köşk, Neo-Osmanlı tarzında dekore edilmiş.

Osmanlı ihtişamını hissedeceğin birbirinden güzel odalara sahip. Eğer butik bir düğün organizasyonu yapıp ardından muhteşem bir atmosferde, büyüleyici bir İstanbul manzarasına karşı konaklamak istiyorsan, burası tam aradığın yer olabilir.

Açık ve kapalı davet alanı bulunan mekanın yemekli kapasitesi 100-200 aralığında seyrediyor. Kokteyl düşünüyorsan bu rakam 300'e kadar çıkabiliyor. Organizasyon sorumlusu olan mekanda, ses ve müzik hizmeti de veriliyor. Tamamen kişiye özel ve butik bir hizmet almak isteyen çiftler için ideal bir seçenek olan Su Merdum'da alternatif menüler de seçilebiliyor.

bibqn7v05kkimz8k - İstanbul’da tarihi düğün mekanları, kasır ve saray düğünleri

Gül Sultan Yalısı

İstanbul Anadolu Yakası düğün mekanları arasında yine çok bilinmeyen bir hazine olan Gül Sultan Yalısı, Beylerbeyi'nde Boğaz manzarasına sahip tarihi bir düğün mekanı. Yalı Boyu Caddesi'nde yer alan mekanın kapalı alan kapasitesi 90. Açık hava kapasitesi yemekli düğünlerde 350, kokteylde ise 500 olan mekan yalıda düğün yapmak isteyen çiftler için ideal!

Kişi başı minimum bütçesi ise 100 TL ile 150 TL arasında değişiyor. Elbette detayları konuşmadan fiyat konusunda emin olmamalısın. Fiyatlar taleplerin doğrultusunda değişecektir.

9uupisafzivuoshd - İstanbul’da tarihi düğün mekanları, kasır ve saray düğünleri

Çubuklu Hayal Kahvesi

Beykoz'da bulunan Çubuklu Hayal Kahvesi düğün yapmak isteyen çiftlerin tercih ettiği tarihi mekanlardan bir diğeri. Yemekli düğün kapasitesi 550, kokteyl kapasitesi ise 1200 olan Çubuklu Hayal Kahvesi, üstelik Düğün.com çiftlerine indirimler sunuyor. Açıkçası ben Çubuklu Hayal Kahvesi düğün fiyatları konusunda araştırma yapan çiftlerin bu fırsatı kaçırmamasını öneririm!

cpoe7wsujsmcys9z - İstanbul’da tarihi düğün mekanları, kasır ve saray düğünleri

Sultan Sarnıç

Sultan Sarnıç düğün fiyat ortalamalarının evlenmek üzere olan çiftler arasında çok merak edildiğini biliyorum. Fiyatları sizin talepleriniz ve satın aldığınız paketin içerikleri belirleyecek olsa da Sultan Sarnıç'ta yemekli düğünlerde kişi başı ortalama bütçe 70 TL ile 100 TL civarında diyebilirim. Fakat en doğru rakam için sadece birkaç tıkla Sultan Sarnıç'tan kendi beklentilerine ve davetli sayına göre fiyat bilgisi isteyebileceğini hatırlatırım!

Bu arada kapasite konusunda bilgi vermem gerekirse, Fatih'te bulunan mekanın, 300 kişilik yemekli, 550 kişilik kokteyl kapasitesi var. Unutmadan bir de mekanda alkol servisi yapılmıyor. Aklında bulunsun!

h4hquke4yl7gdcai - İstanbul’da tarihi düğün mekanları, kasır ve saray düğünleri

Hidiv Kasrı

Beykoz'da yer alan, Boğaz ve orman manzaralı tarihi bir düğün mekanı olan Hidiv Kasrı düğün yapmak için mekan arayan çiftlerin en çok araştırdığı seçeneklerden biri.

Hidiv Kasrı'nın içinde yer alan muhteşem yürüyüş yolundan ve gittiğim kahvaltılardan referans alarak rahatlıkla söyleyebilirim ki konumu muhteşem! Açık havada yemekli kapasitesi 1000, kokteyl kapasitesi ise 2000 olan mekanın işletmesini ise Beltur üstleniyor.

rzgqyyui9oae6vmm - İstanbul’da tarihi düğün mekanları, kasır ve saray düğünleri

Sait Halim Paşa Yalısı

Sarıyer'de yer alan yalı, 19. yüzyıldan günümüze gelmiş. Boğazın hemen yanında yer alan bu tarihi düğün mekanının şöyle bir özelliği var: Deniz yoluyla mekana ulaşabiliyorsunuz. Yalının kendine ait bir iskelesi var. İlk gelin damat çıkışını bir tekneden yaptığında davetlilerinin ne kadar şaşıracağını düşünsene!

Ayrıca yalıda düğün yapmayı tercih edersen, düğün akşamı özel olarak hazırlanmış bir süit odada konaklama imkanı da bulabilirsin.

nqewt4tlncdwwfbq - İstanbul’da tarihi düğün mekanları, kasır ve saray düğünleri

Adile Sultan Sarayı

Dilersen Boğaz manzaralı bahçelerinde kır düğünü yap dilersen de altın varaklı yüksek tavanlı salonlarda gösterişli bir düğün gerçekleştir. Ayrıca bu salonlar oldukça geniş bir kapasiteye de sahip. Mesela açık alanın 1.000 kişilik davetli kapasitesi var.

Burada düğününü yapmış bir çiftten tavsiye almak istersen: Okul Sıralarından Nikah Masasına: Türkü & Serdar

feprikekfam56zib - İstanbul’da tarihi düğün mekanları, kasır ve saray düğünleri

Fransız Bahçeleri

Sarıyer'in muhteşem doğasında, tarihi dokunun da eşliğinde müthiş bir kır düğünü yapabilirsin. Düğün alanlarıyla dikkat çektiği gibi after parti alanı ve pistiyle de ilgi görüyor. Mekanın 57 bin metrekarelik bir alana kurulduğunu söylemeden de geçmeyeyim.

Her zevke göre sunduğu farklı dekorasyonlarıyla düğün yapacak çiftlerin fikirlerine önem veren mekan, aynı zamanda fotoğraf çekimi için de çok güzel manzaralara sahip.

uqbkgkcngwlywcxd - İstanbul’da tarihi düğün mekanları, kasır ve saray düğünleri

Şehrindeki 1432 Düğün Mekanı Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (1)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

AP Azer Polatlı

kendinizi kral ve kraliçe gibi hissedebileceğiniz gerçekten güzel mekanlar