İstanbul Tarihi Düğün Mekanları | Kasır, Saray ve Yalıda Düğün Fiyatları

Tarihi mekanlarda düğün yapmak isteyen çiftlere müthiş bir haberim var. Artık hangi tarihi mekanda düğün yapılır diye arayıp durmanıza gerek kalmadı. Çünkü sizin için İstanbul'da düğün yapabileceğiniz ve muhteşem düğün organizasyonlarına imza atan tarihi düğün mekanlarını bir araya topladım. Buraya bırakıyorum, rahat rahat bakın. Kafanıza yatanlardan detaylı bilgi için fiyat istemeyi unutmayın!

Sepetçiler Kasrı

Tarihi düğün mekanları içinde İstanbul Avrupa yakasında bulunan ve bir açık hava mekanı olan seçeneklerden birisi de Sepetçiler Kasrı. Sepeçiler Kasrı düğün yapmak isteyen çiftleri açık havada, yemekli düzende 1200, kokteyl düzeninde ise 1500 kişi kapasiteyle ağırlıyor.

Kennedy Caddesi'nde, Sirkeci semtinde yer alan mekan, Tarihi Yarımada ve Boğaz manzarasının tam karşısında konumlanıyor.

Sepetçiler Kasrı düğün fiyatları ise şu şekilde:

Menü (Kişi Başı) Hafta İçi Fiyat Hafta Sonu Fiyat
Kokteyl 150-200 TL 150-200 TL
Yemekli 150-200 TL 150-200 TL

flmjmv4y4dufvout - istanbul tarihi düğün mekanları | kasır, saray ve yalıda düğün fiyatları

Fuat Paşa Yalısı

Öncelikle şunu belirtmek isterim, Düğün.com ailesi olarak yıl dönümü kutlamalarımızdan birini Fuat Paşa Yalısı'nda gerçekleştirdik. Karşısına konumlandığı Boğaz manzarası gerçekten görülmeye değerdi.

Sarıyer'de yer alan Fuat Paşa Yalısı'nda Boğaz, havuz, bahçe manzaralı kapalı ve açık mekanlar mevcut. Ama Boğaz manzaralı bir düğünün tadı da elbette bir açık hava mekanında çıkar diye düşünüyorum.

Boğaz'ın ve manzaranın tadını sonuna kadar çıkartabilmen için burada bahar ve yaz aylarında evlenmeni tavsiye ederim. Düğün yalılarından Fuat Paşa; çiftler için yemeklerden DJ'ye, süslemelerden organizasyona her şeyin dört dörtlük olacağını garantiliyor diyebilirim!

Fuat Paşa Yalısı düğün fiyatlarına göz atalım şimdi:

Menü (Kişi Başı) Hafta İçi Fiyat Hafta Sonu Fiyat
Kokteyl 150-200 TL 200-300 TL
Yemekli 200-300 TL 300-400 TL

lhna9hiphr89ptou - istanbul tarihi düğün mekanları | kasır, saray ve yalıda düğün fiyatları

Su Merdum Butik Hotel

Boğaz'ın bütün ihtişamıyla önünüze serildiği Beylerbeyi'nde, Sakine Hanım Köşkü aslına uygun olarak restore edilerek Su Merdum Boutique Hotel adını almış. Tarihi dokuya sadık kalınarak restore edilen köşk, Neo-Osmanlı tarzında dekore edilmiş.

Osmanlı ihtişamını hissedeceğin birbirinden güzel odalara sahip. Eğer butik bir düğün organizasyonu yapıp ardından muhteşem bir atmosferde, büyüleyici bir İstanbul manzarasına karşı konaklamak istiyorsan, burası tam aradığın yer olabilir.

Açık ve kapalı davet alanı bulunan Su Merdum Hotel düğün organizasyonları için yemekli kapasitesi 100-200 aralığında seyrediyor. Kokteyl düşünüyorsan bu rakam 300'e kadar çıkabiliyor. Organizasyon sorumlusu olan mekanda, ses ve müzik hizmeti de veriliyor. Tamamen kişiye özel ve butik bir hizmet almak isteyen çiftler için ideal bir seçenek olan Su Merdum düğünler için alternatif menüler de sunuyor. Fiyatları da şöyle:

Menü (Kişi Başı) Hafta İçi Fiyat Hafta Sonu Fiyat
Kokteyl 100-150 TL 100-150 TL
Yemekli 100-150 TL 150-200 TL

bibqn7v05kkimz8k - istanbul tarihi düğün mekanları | kasır, saray ve yalıda düğün fiyatları

Düğününe çok davetli çağırmayacaksan bu mekanlara göz at: İstanbul'da 200-300 Kişilik Düğün Mekanları

Gül Sultan Yalısı

İstanbul'da düğün yapılan yalılar arasında yine çok bilinmeyen bir hazine olan Gül Sultan Yalısı, Beylerbeyi'nde Boğaz manzarasına sahip tarihi bir düğün mekanı. Yalı Boyu Caddesi'nde yer alan mekanın kapalı alan kapasitesi 90. Açık havada kişi kapasitesi yemekli düğünlerde 350, kokteylde ise 500 olan mekan yalıda düğün yapmak isteyen çiftler için ideal!

Ayrıca yalıda düğün fiyatları sandığından daha uygun olabiliyor. Fikir vermesi açısından Gül Sultan Yalısı düğün fiyatı tablosu da burada:

Menü (Kişi Başı) Hafta İçi Fiyat Hafta Sonu Fiyat
Kokteyl 150-200 TL 150-200 TL
Yemekli 150-200 TL 200-300 TL

9uupisafzivuoshd - istanbul tarihi düğün mekanları | kasır, saray ve yalıda düğün fiyatları

Sultan Sarnıç

Sultan Sarnıç düğün fiyat ortalamalarının evlenmek üzere olan çiftler arasında çok merak edildiğini biliyorum. Fiyatları sizin talepleriniz ve satın aldığınız paketin içerikleri belirleyecek olsa da Sultan Sarnıç'ta yemekli düğünlerde kişi başı ortalama fiyat 70 TL ile 100 TL civarında diyebilirim. Fakat en doğru rakam için sadece birkaç tıkla Sultan Sarnıç'tan kendi beklentilerine ve davetli sayına göre fiyat bilgisi isteyebileceğini hatırlatırım!

Bu arada kapasite konusunda bilgi vermem gerekirse, Fatih'te bulunan mekanın, 300 kişilik yemekli, 550 kişilik kokteyl kapasitesi var. Unutmadan bir de mekanda alkol servisi yapılmıyor. Aklında bulunsun!

Şimdi dilersen Sultan Sarnıç düğün fiyatlarına bakalım:

Menü (Kişi Başı) Hafta İçi Fiyat Hafta Sonu Fiyat
Kokteyl 50-80 TL 50-80 TL
Yemekli 80-100 TL 80-100 TL

h4hquke4yl7gdcai - istanbul tarihi düğün mekanları | kasır, saray ve yalıda düğün fiyatları

Bu mekanlar da ilgini çekebilir: İstanbul’da 300-400 Kişilik Düğün Mekanları

Hidiv Kasrı

Beykoz'da yer alan, Boğaz ve orman manzaralı tarihi bir düğün mekanı olan Hidiv Kasrı düğün yapmak için mekan arayan çiftlerin en çok araştırdığı seçeneklerden biri.

Hidiv Kasrı'nın içinde yer alan muhteşem yürüyüş yolundan ve gittiğim kahvaltılardan referans alarak rahatlıkla söyleyebilirim ki konumu muhteşem! Açık havada yemekli kapasitesi 1000, kokteyl kapasitesi ise 2000 olan mekanın işletmesini ise Beltur üstleniyor.

İşletmesini Beltur üstlendiği için Hidiv Kasrı düğün fiyatları da gayet uygun:

Menü (Kişi Başı) Hafta İçi Fiyat Hafta Sonu Fiyat
Kokteyl 80-100 TL 80-100 TL
Yemekli 80-100 TL 80-100 TL

rzgqyyui9oae6vmm - istanbul tarihi düğün mekanları | kasır, saray ve yalıda düğün fiyatları

Sait Halim Paşa Yalısı

Sarıyer'de yer alan yalı, 19. yüzyıldan günümüze gelmiş. Boğaz'ın hemen yanında yer alan bu tarihi düğün mekanının şöyle bir özelliği var: Deniz yoluyla mekana ulaşabiliyorsunuz. Yalının kendine ait bir iskelesi var. İlk gelin damat çıkışını bir tekneden yaptığında davetlilerinin ne kadar şaşıracağını düşünsene!

Ayrıca yalıda düğün yapmayı tercih edersen, düğün akşamı özel olarak hazırlanmış bir süit odada konaklama imkanı da bulabilirsin. Yalı düğünlerinin en büyük avantajlarından biri bu!

Sait Halim Paşa Yalısı düğün fiyatları ise şöyle:

Menü (Kişi Başı) Hafta İçi Fiyat Hafta Sonu Fiyat
Kokteyl 200-300 TL 200-300 TL
Yemekli 300-400 TL 400 TL'den fazla

nqewt4tlncdwwfbq - istanbul tarihi düğün mekanları | kasır, saray ve yalıda düğün fiyatları

Adile Sultan Sarayı

Üsküdar'da yer alan Adile Sultan Sarayı'nın; dilersen Boğaz manzaralı bahçelerinde kır düğünü yap dilersen de altın varaklı yüksek tavanlı salonlarında gösterişli bir düğün gerçekleştir. Ayrıca bu salonlar oldukça geniş bir kapasiteye de sahip. Mesela açık alanın 1.000 kişilik davetli kapasitesi var.

Burada düğününü yapmış bir çiftten tavsiye almak istersen: Okul Sıralarından Nikah Masasına: Türkü & Serdar

Adile Sultan Sarayı düğün fiyatlarını da buraya bırakıyorum:

Menü (Kişi Başı) Hafta İçi Fiyat Hafta Sonu Fiyat
Kokteyl 200-300 TL 200-300 TL
Yemekli 300-400 TL 300-400 TL

feprikekfam56zib - istanbul tarihi düğün mekanları | kasır, saray ve yalıda düğün fiyatları

Fransız Bahçeleri

Sarıyer'in muhteşem doğasında, tarihi dokunun da eşliğinde müthiş bir kır düğünü yapabilirsin. Düğün alanlarıyla dikkat çektiği gibi after parti alanı ve pistiyle de ilgi görüyor. Mekanın 57 bin metrekarelik bir alana kurulduğunu söylemeden de geçmeyeyim.

Her zevke göre sunduğu farklı dekorasyonlarıyla düğün yapacak çiftlerin fikirlerine önem veren mekan, aynı zamanda fotoğraf çekimi için de çok güzel manzaralara sahip.

"Fransız Bahçeleri düğün fiyatı ne kadar" diye merak edersen onun cevabı da burada:

Menü (Kişi Başı) Hafta İçi Fiyat Hafta Sonu Fiyat
Kokteyl 200-300 TL 200-300 TL
Yemekli 200-300 TL 200-300 TL

bw5mwcezcxg2bfir - istanbul tarihi düğün mekanları | kasır, saray ve yalıda düğün fiyatları

Çırağan Palace Kempinski

İstanbul’daki tarihi düğün mekanları arasında en popülerlerinden biri olan Çırağan Palace Kempinski, Beşiktaş'ta yer alıyor ve davetlilerine muhteşem bir İstanbul Boğazı manzarası sunuyor. Otel olarak da hizmet vermesinden kaynaklı düğün gecesinde burada konaklayabilirsin. Menülerine bakıldığında ise dünya mutfaklarından birçok lezzeti sundukları görülüyor.

Saray düğünlerine layık kahya hizmeti, geline tahsis edilen nedime, helikopter, tekne ya da limuzinle mekana ulaşma imkanı da mekanın sunduğu ekstra hizmetler arasında yer alıyor.

Akıllara "Çırağan Sarayı’nda düğün ne kadar" sorusu gelmeye başladı bile. Çırağan Sarayı düğün fiyatı tablodaki gibi:

Menü (Kişi Başı) Hafta İçi Fiyat Hafta Sonu Fiyat
Kokteyl 400 TL'den fazla 400 TL'den fazla
Yemekli 400 TL'den fazla 400 TL'den fazla

utdrfuhs74pkqcms - istanbul tarihi düğün mekanları | kasır, saray ve yalıda düğün fiyatları

Feriye Palace

Tarihi düğün mekanları İstanbul’un Beşiktaş bölgesinde yoğunluklu olarak yer alıyor. Feriye Palace da bunlardan biri. Boğaz'ın hemen yanında yer alan mekanın çok şık bir dekorasyonu var. Feriye düğün alanlarına baktığımızda kapalı ve açık iki salonun bulunduğunu görüyoruz.

Mekana davetliler girerken ilk önce karşılama kokteyli sunuluyor. Sonrasında ise özenle hazırlanmış Türk ve dünya mutfağından lezzetlerle tanışıyorsun.

Feriye Palace düğün fiyatları da şöyle:

Menü (Kişi Başı) Hafta İçi Fiyat Hafta Sonu Fiyat
Kokteyl 200-300 TL 300-400 TL
Yemekli 300-400 TL 400 TL'den fazla

s7hgyrto3cknvkng - istanbul tarihi düğün mekanları | kasır, saray ve yalıda düğün fiyatları

Cemile Sultan Korusu

Üsküdar Kandilli’de yer alan Cemile Sultan Korusu düğün yapacak çiftleri bekliyor. Koru, oldukça geniş bir alana yayılmış. Burada çiftlerin düğün için tercih edebileceği birçok alan var. Mesela havuz başı seçeneğinin yanı sıra kır konseptli düğünler de yapabilirsin.

Tabii mekanın sunduğu muhteşem Boğaz manzarası da hemen her yerden görünüyor. Ayrıca kalabalık düğünler için de ideal bir mekan olduğunu belirteyim.

Gelelim şimdi Cemile Sultan Korusu düğün fiyatlarına:

Menü (Kişi Başı) Hafta İçi Fiyat Hafta Sonu Fiyat
Kokteyl 80-100 TL 80-100 TL
Yemekli 100-150 TL 150-200 TL

rxeniimm5wxadgxl - istanbul tarihi düğün mekanları | kasır, saray ve yalıda düğün fiyatları

Kız Kulesi

İstanbul tarihi düğün mekanları deyince akla ilk gelen yerlerden birinde şimdi sıra! Kız Kulesi, 2500 yıllık tarihiyle ve şehrin simgelerinden biri olmasıyla ön plana çıkıyor. Asya ve Avrupa kıtalarının tam ortasında denizde yer alan tarihi düğün mekanı davetlilerine tarifi mümkün olmayacak güzellikte bir manzara sunuyor.

Ayrıca mekan yetkilileri sundukları lezzetler konusunda da oldukça iddialılar. Kız Kulesi’nde yaklaşık 300 kişilik bir düğün organizasyonu düzenleyebilirsin.

Kız Kulesi düğün menülerinin fiyatları da şöyle:

Menü (Kişi Başı) Hafta İçi Fiyat Hafta Sonu Fiyat
Kokteyl 200-300 TL 200-300 TL
Yemekli 200-300 TL 200-300 TL

etcz7efyqox61w5e - istanbul tarihi düğün mekanları | kasır, saray ve yalıda düğün fiyatları

Eski Büyükdere İskelesi

Sarıyer’de yer alan Eski Büyükdere İskelesi düğün organizasyonları için açık ve kapalı salonuyla hizmet veriyor. Mekanın tarihi 1853 tarihine kadar uzanıyor. Terasında bulunan heykeller de tarihi atmosfere büyük katkıda bulunmuş.

Dilersen burada günbatımı esnasında nikahını kıyıp sonrasında düğüne geçebilirsin. Mekanın ulaşımı da gayet kolay. Hatta özel araçlarla gelmek dışında deniz yoluyla da ulaşım sağlanabiliyor. Sen nasıl istersen.

Eski Büyükdere İskelesi'ni detaylı incelediğimiz yazımız da burada: Eski Büyükdere İskelesi’nde Tekrar Aşık Olmaya Ne Dersiniz?

Eski Büyükdere İskelesi düğün fiyatları tablosu:

Menü (Kişi Başı) Hafta İçi Fiyat Hafta Sonu Fiyat
Kokteyl 80-100 TL 80-100 TL
Yemekli 150-200 TL 150-200 TL

vs05wg4ieptb4jep - istanbul tarihi düğün mekanları | kasır, saray ve yalıda düğün fiyatları

Bu test de sana seçmen gereken düğün mekanıyla ilgili fikir verecek:

Bu tarihi mekanlarla iletişime geçip daha detaylı bilgi ve fiyat alabilirsin. Yazıdaki firmalar aynı zamanda İstanbul'un popüler düğün mekanlarından olduğu için talep de çok olabiliyor. O nedenle ne kadar erken rezervasyon yaptırırsan o kadar iyi!

Şehrindeki 1226 Düğün Mekanı Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (1)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

AP Azer Polatlı

kendinizi kral ve kraliçe gibi hissedebileceğiniz gerçekten güzel mekanlar