İstanbul’da Tarihi Düğün Mekanları, Kasır ve Saray Düğünleri

Tarihi mekanlarda düğün yapmak isteyen çiftlere müthiş bir haberim var. Artık hangi tarihi mekanda düğün yapılır diye arayıp durmanıza gerek kalmadı. Çünkü sizin için İstanbul'da düğün yapabileceğiniz ve muhteşem düğün organizasyonlarına imza atan tarihi düğün mekanlarını bir araya topladım. Buraya bırakıyorum, rahat rahat bakın, kafanıza yatanlardan detaylı bilgi için fiyat istemeyi unutmayın!

Sepetçiler Kasrı

Tarihi düğün mekanları içinde İstanbul Avrupa yakasında bulunan ve bir açık hava mekanı olan seçeneklerden birisi de Sepetçiler Kasrı. Sepeçiler Kasrı düğün yapmak isteyen çiftleri açık havada, yemekli düzende 1200, kokteyl düzeninde ise 1500 kişi kapasiteyle ağırlıyor. Kennedy Caddesi'nde, Sirkesi semtinde yer alan mekan, Tarihi Yarımada ve boğaz manzarasının tam karşısına konumlanırken, mekanda alkol servisi yapılmıyor. Alkolsüz düğün yapacakların ilk tercihi olabilir!

sepetciler_kasri - Açık hava düğün mekanları İstanbul Avrupa yakası

Haliç Kongre Merkezi

Beyoğlu'nda, Sütlüce sahilinde yer alan Haliç Kongre Merkezi'nin aynı zamanda bir düğün mekanı olduğunu bile bilmiyor olabilirsiniz ama fotoğraflarına bakınca ikna olacağınıza eminim. İstanbul'daki tarihi düğün mekanları kategorisine giren Haliç Kongre Merkezi düğün yapmak için ideal seçeneklerden biri. İmza attığı şık düğün organizasyonları ile bu alandaki başarısını kanıtlamış durumda. Deniz, şehir ve bahçe manzaralarına sahip olan mekanın açık ve kapalı mekanı mevcut. Haliç Kongre Merkezi düğün fiyatları hakkında araştıma yapıyorsanız doğru yerdesiniz; çünkü birkaç tıkla mekanın fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

halic_kongre_merkezi - Deniz manzaralı düğün mekanlarından Haliç Kongre Merkezi

Fuat Paşa Yalısı

Öncelikle şunu belirtmek isterim, bu yıl Düğün.com ailesi olarak 7. yıl kutlamamızı Fuat Paşa Yalısı'nda gerçekleştirdik. Karşısına konumlandığı boğaz manzarası gerçekten görülmeye değerdi. Fuat Paşa Yalısı'nda boğaz, havuz, bahçe manzaralı kapalı ve açık mekanlar mevcut ama boğaz manzaralı bir düğünün tadı da elbette bir açık hava mekanında çıkar diye düşünüyorum. Boğazın ve manzaranın tadını sonuna kadar çıkartabilmeniz için burada bahar ve yaz aylarında evlenmenizi tavsiye ederim. Fuat Paşa Yalısı düğün yapacak çiftler için yemeklerden DJ'ye, süslemelerden organizasyona her şeyin dört dörtlük olacağın garantiliyor diyebilirim!

fuat_pasa_yalisi - Fuat Paşa Yalısında deniz manzaralı düğün

Su Merdun

Neden aşağıda bir düğün mekanı yerine oda fotoğrafı olduğunu merak ediyorsanız anlatayım. Boğazın bütün ihtişamıyla önünüze serildiği Beylerbeyi'nde, Sakine Hanım Köşkü aslına uygun olarak restore edilerek Su Merdum Boutique Hotel adını almış. Tarihi dokuya sadık kalınarak restore edilen köşk, Neo-Osmanlı tarzında dekore edilmiş. Osmanlı ihtişamını hissedeceğiniz birbirinden güzel odalara sahip. Eğer butik bir düğün organizasyonu yapıp ardından muhteşem bir atmosferde, büyüleyici bir İstanbul manzarasına karşı konaklamak istiyorsanız tam aradığınız şey olabilir.

Açık ve kapalı davet alanı bulunan mekanın yemekli kapasitesi 100-200 aralığında seyrediyor. Kokteyl düşünüyorsanız bu rakam 300'e kadar çıkabiliyor. Organizasyon sorumlusu olan mekanda, ses ve müzik hizmeti de veriliyor. Tamamen kişiye özel ve butik bir hizmet almak isteyen isteyen çiftler için ideal bir seçenek olan Su Merdun'da alternatif menüler seçebiliyorsunuz.

sumerdun - Büyüleyici bir İstanbul manzarası

Gül Sultan Yalısı

İstanbul Anadolu Yakası düğün mekanları arasında yine çok bilinmeyen bir hazine olan Gül Sultan Yalısı, Beylerbeyi'nde boğaz manzarasına sahip tarihi bir düğün mekanı. Yalı Boyu Caddesi'nde yer alan mekanın kapalı alan kapasitesi 90. Açık hava kapasitesi yemekli düğünlerde 350, kokteylde ise 500 olan mekan yalıda düğün yapmak isteyen çiftler için ideal! Kişi başı minimum bütçesi ise 100 TL ile 150 TL arasında değişiyor. Elbette detayları konuşmadan fiyat konusunda emin olmayın. Fiyatlar sizin talepleriniz doğrultusunda değişecektir.

gul_sultan_yalisi - Beylerbeyi'nde boğaz manzarası

Çubuklu Hayal Kahvesi

Beykoz'da bulunan Çubuklu Hayal Kahvesi düğün yapmak isteyen çiftlerin tercih ettiği tarihi mekanlardan bir diğeri... Yemekli düğün kapasitesi 550, kokteyl kapasitesi ise 1200 olan Çubuklu Hayal Kahvesi, üstelik 30 Nisan 2015 tarihine kadar düğün yapacak Düğün.com çiftlerine her şey dahil %28 indirim sunuyor ve 244 TL yerine 175 TL fiyat veriyor. Açıkçası ben Çubuklu Hayal Kahvesi düğün fiyatları konusunda araştırma yapan çiftlerin bu fırsatı kaçırmamasını öneririm!

  • Şimdi sözü Haziran 2014'te Çubuklu'da evlenen Seda Bulut'a bırakıyorum, bakın ne demiş: "Bir daha evlensem yine orada evlenirdim dediğim düğün mekanı! Gerek atmosferi, gerek hizmeti, gerekse Derya Hanım'ın her işin ucundan tutmasıyla beni rahatlatan tavırları, mekan hakkında söylenecek sözlerden sadece birkaçı. Ben ve davetlilerim inanılmaz memnun kaldık. Verdiğiniz paranın hakkını yüzde yüz vereceklerinden emin olabilirsiniz."

cubuklu_hayal_kahvesi - Yemekli düğün

Sultan Sarnıç

Sultan sarnıç düğün fiyat ortalamalarının evlenmek üzere olan çiftler arasında çok merak edildiğini biliyorum. Fiyatları sizin talepleriniz ve satın aldığınız paketin içerikleri belirleyecek olsa da Sultan Sarnıç'ta yemekli düğünlerde kişi başı ortalama bütçe 70 TL ile 100 TL civarında diyebilirim. Fakat en doğru rakam için sadece birkaç tıkla Sultan Sarnıç'tan kendi beklentilerinize ve davetli sayınıza göre fiyat bilgisi isteyebileceğinizi hatırlatırım!

Bu arada kapasite konusunda bilgi vermem gerekirse, Fatih'te bulunan mekanın, 300 kişilik yemekli, 550 kişilik kokteyl kapasitesi var. Unutmadan bir de mekanda alkol servisi yapılmıyor. Aklınızda bulunsun!

sultan_sarnic - Alkol servisi

Hidiv Kasrı

Beykoz'da yer alan, boğaz ve orman manzaralı tarihi bir düğün mekanı olan Hidiv Kasrı düğün yapmak için mekan arayan çiftlerin en çok araştırdığı seçeneklerden biri. Hidiv Kasrının içinde yer alan muhteşem yürüyüş yolundan ve gittiğim kahvaltılardan referans alarak rahatlıkla söyleyebilirim ki konumu muhteşem! Açık havada yemekli kapasitesi 1000, kokteyl kapasitesi ise 2000 olan mekanın işletmesini ise Beltur üstleniyor.

hidriv_kasri - Boğaz ve orman manzaralı tarihi bir düğün mekanı

Şehrindeki 1704 Düğün Mekanı Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (1)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

AP Azer Polatlı

kendinizi kral ve kraliçe gibi hissedebileceğiniz gerçekten güzel mekanlar