Yaz Gelinlerinin En Çok Unuttuğu 6 Şey

Gizem Bayramoğlu tarafından yazılmıştır.

1:24 dakika

01.04.2021

Eğer siz de yaz düğünü planlıyorsanız aklınıza çok da gelmeyecek bu önerilere mutlaka kulak verin. Kır düğünü mekanınızdaki minik böcek ve sinekler, terli bir gömlekle dolaşmak zorunda kalan bir damat veya düğün sonrası güneş yanıkları kesinlikle istediğimiz şeyler değiller.

Misafirleriniz için Yelpaze

Yaz düğünlerinde misafirleriniz de sizin kadar sıcaklayacak ve terleyecek. O yüzden onları biraz daha rahat ettirmek için misafirlerinizin sandalyelerine minik yelpazeler bırakabilirsiniz. Üstelik yelpazelerin ucuna astığınız bir püskül ve kartla hoş bir anı hediyesi de yaratmış olacaksınız. Unutmayın en şeker nikah şekerleri, en küçük fikirlerden çıkar…

encok_unutulan1

Damadın Yedekleri

Erkekler zaten kadınlara oranla daha fazla terlerler ama hele de böylesine heyecanlı bir günde damadınızın üst üste gömleğini değiştirmesi gerekebilir. Yanınıza en az 2 yedek gömlek ve bol kolonyalı mendil almanızda fayda var. Ayrıca damat yaka çiçeği kullanmayı planlıyorsanız ondan da bir iki tane fazla sipariş etmeniz yerinde olur. Düğün yedek çantasında damatlar için de bulunması gerekenleri unutmayın.

encok_unutulan2

İçeceklere Dikkat

Alkollü bir düğün planlıyorsanız mutlaka bir de alkol içermeyen içeceklerden oluşan bir büfe de kurdurun. Yaz sıcağında misafirleriniz çok susayacak ve etrafta görecekleri tek şey şampanya ve şarap taşıyan garsonlar olursa daha düğünün erken saatlerinde sarhoş olmaya başlayacaklardır. Ya alkol servisini biraz daha geç bir saatte başlatın ya da alkolsüz içkiler için de bir büfe kurdurun.

encok_unutulan1

Güneş Kremini Unutmayın

Öncelikle gelin makyajınız yapılmadan önce koruyuculuğu yüksek bir güneş kremini baz olarak yüzünüze sürün. Ayrıca özellikle straplez bir gelinlik giyecekseniz balayından hemen önce güneş yanığı olmak istemezsiniz. Güneş kreminizi yanınızda tutun ve ihtiyaç duydukça arkadaşlarınızdan yardım alarak bol bol sürün.

encok_unutulan4

Düğün Pastasına Dikkat

Düğün pastanız yaz sıcağına çok uzun süre dayanamayabilir. Bu nedenle ya maket pasta isteyin ya da yaza özel krema çeşitleri ve koruma yöntemleri için mutlaka pastacınızdan bilgi alın.

encok_unutulan5

Böcek İlacı Şart

Çoğu gelinin aklına dahi gelmeyen bir detaydır yaz düğünlerinde ortaya çıkan sinekler ve minik böcekler. Bu yüzden mutlaka yanınızda böcek ilacı bulundurun. Üstelik sadece sizin değil misafirlerinizin de ihtiyacı olabilir.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

2 yorum

M. ece

Düğün Tarihi: 15.10.2014


bu yazının püf noktası GÜNEŞ KREMİ ve BÖCEK İLACI!!!! aman balayınız zehir olmasın arkadaşlar :) Ben çok çekmiştim. butun bir balayım kolumu bacagımı kaşımakla geçmişti... :(


Begüm&Umut Kara

Düğün Tarihi: 15.10.2014


kesinlikle hatırlatma olarak sık sık kenarda çıkması gereken bir yazı olmuş. elinize sağlık.