İlk Gece Pozisyonları - Resimli Anlatımlarıyla Gerdek Gecesi Pozisyonları

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

4:13 dakika

27.02.2024

Düğün stresini geride bıraktın ve artık eşinle baş başa kaldın. İlk cinsel ilişki için aklında sorular varsa bu yazı merakını giderecek! "İlişkide en rahat pozisyon nedir?", "İlk gece stresi nasıl aşılır?" gibi tüm soruları yanıtladık. Ayrıca ilk gece nasıl olmalı resimli anlatımla gösterdik.

ilk gece pozisyonları

Gerdek gecesi, zifaf gecesi, ilk gece… Yaygın kullanılan birçok adı bulunuyor. Peki gerdek nedir? Evlendikten sonra ilk gece cinsel birleşmenin yaşanacağı andan bahsediyoruz. Baştan söyleyelim: Bu anın hemen düğünden sonra ilk gece yaşanması şart değil. Düğün gecesi yorgunluk, isteksizlik, endişe ya da korku gibi nedenlerle cinsel ilişkiyi erteleyebilirsiniz. İlk gece nasıl olur endişesine kapılmamanız için ilk gece tavsiyelerimizi yazdık.

Özellikle, evlendikten sonra ilk cinsel deneyimini yaşayacak kadınlarda bu durum korkuya yol açabiliyor. Önemli olan iki tarafın birbirine anlayış göstermesi ve zevk alacağı bir deneyim yaşaması. Sorunsuz ve acı vermeyen bir cinsel birleşme için kadının vajinal ıslaklığa sahip olması ve erkeğin erekte olması gerekiyor. Gerdek gecesi yapılmaması gerekenlerin başında acele etmemek geliyor.

"Erkekler ilk gece ne hisseder?", "Erkek ilk cinsel ilişkide ne hisseder?" diye merak ediyorsan, aynı endişe ve korku duyguları erkekte de görülebilir. Önemli olan iki tarafın da rahat olmasıdır. Böylece ilk gece anılarınızı hoş bir şekilde saklayabilirsiniz.

ilk gece pozisyonları

İlk İlişkiyi Kolaylaştırmanın Yolu: Doğru Pozisyon

İlk ilişkiyi kolaylaştırmanın yollarından biri de bu gece basit ilişki pozisyonlarını uygulamaktır. Bu ilişki pozisyonu seçeneklerinin arasında en ideali erkeğin üstte, kadının altta olduğu misyoner pozisyonudur. Ekstra tecrübe veya esneklik gerektirmeyen bu pozisyonun sunduğu rahatlık, biraz da olsa korkunuzu aşmanıza yardımcı olacaktır.

Gerdek Gecesi Uygun Pozisyonları Nelerdir?

"Gerdek gecesi nasıl olur?" dersen, evlendikten sonra ilk cinsel birleşme sırasında fazla tecrübe gerektirmeyen ve eşlerin kontrolü eşit oranda ele alabileceği pozisyonlar uygun olabilir. İşte gerdek gecesi pozisyonları:

  • Misyoner
  • Cowgirl
  • Cenin / Kaşık
  • Widely Opened
  • Kucak

Evlilikte İlk Gece Pozisyonları Nasıl Olmalı?

Evlendikten sonraki ilk ilişkide taraflardan birinin deneyimsiz olması durumunda, tecrübeli olanın ilişkiyi yönlendirmesi önemli. Aynı zamanda en rahat ilişki pozisyonları nasıl olur diye düşünerek, fazla tecrübe ve esneklik gerektirmeyen ilk gece için en uygun pozisyonları seçeneklerini uygulamak, rahat ve ağrısız ilk deneyim için gerekli diyebiliriz. İlk gece hangi pozisyonun daha iyi olacağına karar vermek için seçenekleri avantajları ve resimli anlatımlarıyla değerlendirdik.

1- İlk Birleşme İçin En İdeali: Misyoner Pozisyonu

Evlilikte ilk gece pozisyon nasıl olmalı diye merak edenler için en temel gerdek pozisyonuyla başlayalım. Erkeğin üstte, kadının altta olduğu misyoner pozisyonu ilk ilişki pozisyonları arasında en ideali diyebiliriz. Bu pozisyonda kadın yatağa sırtüstü uzanarak bacaklarını hafifçe açar. Erkek kadının bacakları arasına girerek üstüne yerleşir ve cinsel birleşme sağlanır.

Avantajı: Misyoner pozisyonu en kolay ve rahatlatıcı olandır. Çünkü hakimiyet erkekte olur ve kadın "ne yapacağım" endişesi yaşamaz. Fazla esneklik ya da tecrübe gerektirmeyen bu pozisyonun, çiftlerin göz teması kurmasına olanak sağladığı için duygusal açıdan da doyurucu olduğunu söyleyebiliriz.

ilk gece pozisyonları

2- İlk Gece İlişkide Kontrolü Dengeler: Cowgirl Pozisyonu

En bilinen ilişkiye girme pozisyonlarından biri de cowgirl. Kadının üstte, erkeğin altta olduğu bu pozisyon da misyoner pozisyonun aynısı diyebiliriz ama bu kez kadın üstte yer alır. Burada hakimiyet ve kontrol kadındadır. Ancak kontrol erkeğe de bırakılabilir. Çiftlerden her ikisi de kontrolü elinde tutabilir.

Avantajı: Eşlerin yüz yüze bakıyor olması güven vermesi açısından önemli. Bu pozisyonda kadın istediği oranda aktif olabilir, istenen durumda da erkek pozisyonu yönetebilir. Ayrıca bu pozisyonun, kadına kendi zevk noktalarını keşfetme olanağı sağladığını da söyleyelim.

ilk gece pozisyonları

İç çamaşırı tercihinde şu yazımız sana yardımcı olabilir: Evlilikte İlk Gece Ne Giyilir?

3- İlk Birleşmede Eşlerin İkisi de Rahat Hisseder: Widely Opened Pozisyonu

Gerdek gecesinde pozisyonlar her iki eşin de rahat hissettiği ve kontrol sağlayabileceği şekilde olmalı. Bu bağlamda en iyi ilk gece pozisyonlarından biri de widely opened pozisyonudur. Kadının bacaklarını geniş şekilde açmasından adını alan bu pozisyonda erkek dizlerinin üzerinde dururken kadını kucağına alır ve cinsel birleşme sağlanır.

Avantajı: İlk gece için en uygun pozisyon widely opened pozisyonudur diyebiliriz. Bu seçenek özellikle kadın için oldukça avantajlıdır. Kadının birleşme sırasında bacaklarını geniş şekilde açması, acı duymamasını ve cinsel birleşmenin rahatça gerçekleşmesini sağlar ve bu özelliğiyle sıkça tercih edilir.

ilk gece pozisyonları

4- Gerdek Gecesi İlişkide Rahatlık Sunuyor: Cenin / Kaşık Pozisyonu

Bir diğer ilk gece sevişme için uygun gerdek pozisyonu seçeneği ise cenin. Kaşık pozisyonu olarak da bilinen bu pozisyonda kadın ve erkek, birinin sırtı diğerine dönük olacak şekilde yan yatar. Erkek kadının arkasından sarılarak yaklaşır ve cinsel birleşme rahatlıkla sağlanır.

Avantajı: Cenin / kaşık pozisyonunda ilişki sırasında tüm kontrol erkekte olur ve kadın ne yapacağı konusunda endişe yaşamaz. Kadının kendini rahat ve güvende hissetmesi için avantaj sağlayan bu pozisyon gerdek gecesi ilişkisi için en ideal olan pozisyon seçenekleri arasında.

ilk gece pozisyonları

İlk gece kanamasına dair tüm detaylar için de şu yazımıza bakabilirsin: İlk Gece Kanaması Nedir?

5- Gerdek Gecesi Erkek Kontrolü Kadına Bırakır: Kucak Pozisyonu

Bir diğer gerdek gecesi pozisyonu ise kucaktır. Bu pozisyonda erkek yatak ya da sandalyede otururken kadını kucağına alır. Kadın bacaklarını açarak partnerinin üzerine çıkar ve birleşme için uygun pozisyona gelir. Bu sayede pozisyonun kontrolü kadında olur.

Avantajı: Kadın için oldukça rahat ve her yöne hareket etmesi açısından önemli olan bu pozisyonda ileri-geri hareketle, genellikle zor keşfedilen G noktası bile bulunabilir. Ayrıca erkek de partnerinin vücudunu keşfe koyulmak için son derece uygun bir pozisyondadır.

ilk gece pozisyonları

Sana ve eşine yardımcı olması için ilk gece ilişki nasıl olmalı sorusunu ayrıntılarıyla anlatmaya çalıştık. Rahat bir cinsel birleşme için uygun gerdek pozisyonlarına yer verdik. Evlilikte ilk gece ile ilgili tüm detaylar için şu yazımıza da bakmadan geçme: Evlilikte İlk Gece İçin İpuçları. Aklında sorular varsa yorum olarak yazmaktan da çekinme!

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

51 Yorum

Tarık

Düğün Tarihi: 15.05.2019


kilolu bayanlar kucağı denemesin. ilk günden damadın biryeri kırılmasın aman diyiyiyim. ;)))

MD

Merve Demir
tam aksine erkek dahada çokk zevk alir kilolu kadindan

  Cevapla

Ahmet Das

Düğün Tarihi: 18.08.2019


En doğrusu ne?


Kezban

Düğün Tarihi: 06.09.2019


Acaba erkek de kızda bilmiyorsa gerdek gecesini nasıl yapilacak

T

Talha
kımse anasının karnında ogrenmıyo evlendikten sonra bol bol deneyıp ögrenirler :))

  Cevapla

Eyyüp

Düğün Tarihi: 30.09.2019


Bu devirde tecrübesiz kimse kaldımı ki burda bunları açıklıyorsunuz


Samet Kirt

Düğün Tarihi: 08.10.2019


Ilk gece yapmamamiz gerekenler ne

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, İlk gece eşlerin stresten uzak durması şart. Evlilik sonrası ilk cinsel birleşmenin de ilk gün yaşanması şart değil. Düğün gecesi yorgunluk, isteksizlik, endişe ya da korku gibi nedenlerle cinsel ilişkiyi erteleyebilir, sadece sarılıp uyuyabilirsiniz. Önemli olan iki tarafın birbirine anlayış göstermesi ve zevk alacağı bir deneyim yaşaması. Şu yazımızdan ilk gece ile ilgili daha fazla detaya ulaşabilirsiniz: Evlilikte İlk Gece İçin İpuçları

  Cevapla

Serap Meltem Aydın

Düğün Tarihi: 09.12.2019


Ben çok korkuyorum evlenmeden vazgececem galiba

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, İlk gece korkusunu aşmanıza yardımcı olacak ipuçlarını şu yazımızda bulabilirsiniz: Evlilikte İlk Gece İçin İpuçları İyi günler dileriz...

  Cevapla

Dursun

Düğün Tarihi: 15.12.2019


Ilk.gece.eslerinizi.zorlamada.iliski.kurun.


Ahmet Daş

Düğün Tarihi: 18.12.2019


O aana uyum sağla yeterli olur ilk olduğu için acemilik olacaktır bayanlar için de acır mı diyorsunuz illaki olacak acıyı azaltmanın yolu kaydırıcı kullanmak


Duran Eraslan

Düğün Tarihi: 24.12.2019


Tabiki herşey saygı sevgi ile olcak ama korkunun ecele faydası yok ilk gece çok önemli o gecenin tadı bir ömür boyu devem edecek oğlan kız belli olacak


Murat Dincer

Düğün Tarihi: 21.01.2020


Mrb iyi gunler 3 gun sonra dugunum olucak ve esim ilk geceden cok korktugunu ve cok stresli oldugunu soyluyo acaba ne yapmaliyim


Murat Dincer

Düğün Tarihi: 21.01.2020


Mrb uc gun sonra dugunum olucak ve karim ilk geceden cok kortugunu ve cok stresli oldugunu soyluyor ne yapmaliyim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, İlk gece eşlerin stresten uzak durması şart. Evlilik sonrası ilk cinsel birleşmenin de ilk gün yaşanması şart değil. Düğün gecesi yorgunluk, isteksizlik, endişe ya da korku gibi nedenlerle cinsel ilişkiyi erteleyebilir, sadece sarılıp uyuyabilirsiniz. Önemli olan iki tarafın birbirine anlayış göstermesi ve zevk alacağı bir deneyim yaşaması. Şu yazımızdan ilk gece ile ilgili daha fazla detaya ulaşabilirsiniz: Evlilikte İlk Gece İçin İpuçları

İyi günler dileriz...

  Cevapla

Burak Yıldız

Düğün Tarihi: 31.01.2020


İlk gece erkek eşini iyi hazırlamalı ve korkusunu atması için çok yardım etmesi gerekir zaten zaman çok acı çekmemesi için iyi hazırlamalı


Fatma

Düğün Tarihi: 03.03.2020


Eşiniz anlayışlıysa keza ikinize ilah o gecede ilişkiye girmemiz gerekir oyle bır zorunluluk yok kendinizi ıyı hazır hisetıgin zaman daha zevkli daha rahat olursunuz


Serkan Gün

Düğün Tarihi: 28.03.2020


İlk ilişkide prezervatif kullanmak şart mıdır? Yani prezervatif olmadan doğal olarak ilişkiye girilebilir mi acaba? Teşekkür ederim

Düğün.com

Düğün.Com
Merhaba, İlk cinsel deneyimde doğum kontrolüne dikkat edilmesi önemlidir. Bu nedenle çiftlerin ilk ilişkiden önce bir kadın hastalıkları uzmanına danışarak en uygun yöntemi belirlemelerinde fayda var. Bunun mümkün olmadığı durumlarda en ideal yöntem prezervatif kullanılmasıdır. Prezervatif kullanımı bulaşıcı hastalıklara karşı da en etkili yöntemdir. İlk ilişki sırasında prezervatifin acıtması ve yırtılması gibi endişeleri bulunan çiftlere bu risklere karşı eczanelerde satılan kayganlaştırıcı jellerden kullanmalarını öneriyoruz. İyi günler...

  Cevapla

Jmametkuliyewa

Düğün Tarihi: 04.04.2020


Ewet.bilmeyenler war


Leyla

Düğün Tarihi: 15.04.2020


Slm. Sjze sorum olcaq. İlk gecede agri cok olurmu. Birde agri olursa kaç gun sürer?

Düğün.com

Düğün.Com
Merhaba, ilk cinsel ilişki öncesi korku ve endişe duyulması halinde kaslarda oluşacak gerginlik vajina kaslarının kasılmasına neden oluyor ve penisin girişini zorlaştırıyor. Zorlama halinde kasılma artıyor ve ağrı oluşuyor. Ayrıca yeterli uyarılma ve ıslaklık olmadan ilişki kurmaya çalışmak da ağrıya neden olabiliyor. Bu durum kişiden kişiye değişiklik gösterebiliyor. İlk geceyle ilgili daha fazla detaya ulaşmak isterseniz şu yazımıza da bakabilirsiniz: Evlilikte İlk Gece İçin İpuçları. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Canan

Düğün Tarihi: 19.04.2020


İlk geceyi bana anlatacak olan varmı korkuyorum

Düğün.com

Düğün.Com
Merhaba, İlk gece konusunda birçok kişi endişe duyabiliyor. Ancak eşlerin bilinçli ve kontrollü olması durumunda ilk cinsel deneyim rahatlıkla yaşanabilir. Bu konuyla ilgili hazırladığımız şu yazımıza göz atmanızı tavsiye ediyoruz: Evlilikte İlk Gece İçin İpuçları. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Bahattin Çavuş

Düğün Tarihi: 09.05.2020


Eşim korkuyor ve kensini kasıyor hep sorun bende olduğunu söylüyor bana yardım ediniz Teşekkür ederim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, ilk gece korkusu ve buna bağlı olarak kendini kasma durumu olağandır. "Evlilikte İlk Gece İçin İpuçları" başlıklı yazımızda konuya ilişkin tavsiyelerimizi bulabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Muarem

Düğün Tarihi: 13.05.2020


İlk gece ön sevişmeyi üzata bildiğiniz kadar uzatın ki eşiniz rahatlasın sonrası zaten kendisi hâl oluyor merak etmeyen kendini kasan kadınlarda açı çeker çnk vajina kasları penisin içeri girmesini zorlar bu yüzden rahat olmaya çalışın.


Ramazan Oğuş

Düğün Tarihi: 15.05.2020


Ben evliyim ama düzgün bir ilişkimiz olmuyor kendini sıkıyor ve zevk almıyorum


Pilates Eğitmeni

Düğün Tarihi: 05.06.2020


Sadece nikah töreni yapanlar yorgun olmayacakları için ilk gece birlikteliği için daha şanslılar. Akşam 8-9 gibi yatağa girip sabaha kadar eğlenebilirler. Düğün yapanların ise vay haline! Hoplamanın, zıplamanın verdiği o yorgunluk ve aşırı müziğin verdiği baş ağrısı ile gece 11-12 gibi evin yolunu tutmalar ve o saatten, o yorgunluktan sonra bir de cinsel birliktelik yaşama çabaları gerçekten şapka çıkarılacak bir performans. Nikahla yetinmeyip, düğün de yapanlara tavsiyem, ilk gece cinsel birleşimden uzak durun ve iyice uyuyup dinlenin. Ertesi gün ne yapıyorsanız yapın. Hatta, enerjinizi ve heyecanınızı balayına saklayın.


Ayşe Arman

Düğün Tarihi: 15.06.2020


Ayıp böyle şeyler konuşmayalım


Serhat Çapar

Düğün Tarihi: 09.07.2020


Ayşe Arman Konunun Ayıbı Nedir Merak Ettim ?


Umut Can

Düğün Tarihi: 01.08.2020


İlk gece sevisme süresi ne kadar olmalı süreyi uzatmak için ne yapmaliyiz

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, bu süre, çiftlerin tercihlerine bağlı olarak değişiklik gösterir. Süreyi uzatmak ve ilk geceye ilişkin merak edebileceğiniz tüm konulara şu yazımızda değindik: Evlilikte İlk Gece İçin İpuçları. İyi günler...

  Cevapla

Bayram Yırgal

Düğün Tarihi: 08.08.2020


Eğer eşler alkol bir iki kadeh alırsa stresi atar birde cesaret verir birde ön sevişmeyi uzun tutarsa sıkıntı yaşamazlar çiftler özelikle viski olursa daha iyi olur içmeyen kişiler Antep fıstığı ve çikolata meze olarakiyi olur


İpek Çopur

Düğün Tarihi: 26.08.2020


Çok korkuyorum bende


Nurgül

Düğün Tarihi: 01.09.2020


Çok saçma


Burak Yaylagül

Düğün Tarihi: 16.09.2020


İlk gece zorla yada partnerinizin kendini kasmasına sebebi olursanız ve eşinize korku acı cektirirseniz her ilişkide eşiniz acı ceke bilir ve dikkat etmeniz gerekir benden demesi


Mehmet Kaya

Düğün Tarihi: 18.10.2020


Merhaba size birkaç sorum olacak. Evlenmek üzere olduğum eşim ilk gece olacaklardan endişeli ve korkuyor. Ve öpüşmek istemiyor ve galiba bu konuda isteksiz. Bunun için napabilirim o geceye kadar bu konuda nasıl istekli olur. Bilgilerinizi paylaşırmısınız. Teşekkür ederim.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, ilk gece korkusuna ilişkin tavsiyelerimizi şu yazımızda bulabilirsiniz: Evlilikte İlk Gece İçin İpuçları. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Cengiz Yalçın

Düğün Tarihi: 20.10.2020


Geciktirici krem bişeye yarıyormu

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, geciktirici ürünler erken boşalmayı önleme konusunda fayda sağlar. İyi günler...

  Cevapla

Seher Yıldırak

Düğün Tarihi: 22.10.2020


bir kaç ay sonra düğünüm olacak ve ilk gece korkusu olduğu için nişanlım ilk geceyi ikinci günü yapalım dedi ve bende anlayışından dolayı çok sevindim ama yine ikinci gününe kadar korkumu atlatabilmem için ne yapmalıyım ve nasıl davranmaliyim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, "Evlilikte İlk Gece İçin İpuçları" başlıklı yazımızda konuya ilişkin tavsiyelerimizi bulabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Nazlı Özer

Düğün Tarihi: 03.11.2020


Ben ilk geceden çok korkuyorum ? bunun için evliliği hiçbir zaman düşünmüyorum ağrı acı olmaz diyorlar ama neden kanıyor en iyisi hiç evlenmemek çocuk sahibi olmak istesem de evlatlık edinirim ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Evlilikte İlk Gece İçin İpuçları yazımızda ilk gece korkusu ve bu korkunun nasıl yenilebileceğine dair ipuçlarına yer verdik. Eğer tüm yöntemlere rağmen ilk gece korkusundan kurtulamazsanız, bir evlilik danışmanı ya da terapistten yardım alarak bu durumu aşabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Elif Şafak Sezer

Düğün Tarihi: 04.11.2020


Merhaba ilk gece pozisyon nasıl olmalı ne gibi şeyler yapmamız gerekiyor giyim konusu da dahil

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda gerdek gecesi pozisyonlarına yer verdik. Evlilikte İlk Gece Ne Giyilir? yazımızı da inceleyebilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Ggggg

Düğün Tarihi: 26.01.2021


Merhaba arkadaşlar hic korkujak bisey yok rahat olun any yasayyn


Emir Bölük

Düğün Tarihi: 05.02.2021


Ilk geçeymiş korkacak birşey yok evliliklerde yeterki eşlerin birbirine uyum sağlaması önemli birbirimizi seviyorsanız ilk genin olduğunu bile anlamiyacaksiñiz sevişme sonrası vajina ıslanması ilişkide zaten rahatlatacaktır ikiniźide korku diye bisey yoktur sadece cesaret


Buse

Düğün Tarihi: 06.02.2021


Biz 10 gün sonra anca yapabildik.Öyle korkuyordum ki eşim hiç üstelemedi.10.günün sonunda ben cesaretimi topladım ve oldu.Aslında kadın hazır olunca korkulacak bişey yok.Hazırlıl konusunda da iş erkeğe düiüyor.


Hacer

Düğün Tarihi: 28.02.2021


Gördüğüm kadarıyla ülkemizdeki erkekler kızlık zariyla ne kadar ilgililer böyle. Ben 40yasindayim ve bakireyim. Ve çok erkeğin bu özel görülen dokuya ithaf edilen yüceliği ve ilk el değmemiş ligi haketmediklerini düşünüyorum.Bütün erkeklerin odak noktası kendim her zevki doruklarına kadar yaşayayım fakat benim sit alanima gireni muulu eden ilk erkek olayım düşkünlüğü. Siz o kadını hiç sevmediniz mi o kanın süreçlerini bilmek istiyorsunuz? :/


Ümit Besen

Düğün Tarihi: 08.03.2021


çoksaol faydalı oldu karım ilk günden beri memnun


Asli

Düğün Tarihi: 26.03.2021


Evet. evlendiniz her halde 2 ay olmuş yorumu yazalı eşiniz korkusunu aştı mı? stresini nasıl yendi.


Hamide Sugecti

Düğün Tarihi: 02.04.2021


Bende ilk geceden çok korkuyorum 10 gün oldu evleneli ama biz ilişkiye giremedik herseyi denedik ama benim canım çok acıyor kendimi çok kasıyorum bunun için ne yapmalıyım

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Evlilikte İlk Gece İçin İpuçları başlıklı yazımızda ilk gece korkusuna yönelik önerilerimizi bulabilirsiniz. Eğer tüm çabalarınıza rağmen endişelerinizi gideremezseniz bir evlilik danışmanına ya da terapiste başvurabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Anonymous

Düğün Tarihi: 12.04.2021


konuş ablammm çok haklısın


Ggggg

Düğün Tarihi: 12.04.2021


Merhaba


Celal Sözmen

Düğün Tarihi: 20.04.2021


Bence hiç endişe etmeye gerek yok sadece biyolojik olarak dikkat edilmeli


Edanur

Düğün Tarihi: 22.04.2021


evet o gece korkuyu birlikte atlatıp birbirlerine güvenip o gerdek gecesini yapacaklar.


Ezra Koyu

Düğün Tarihi: 06.05.2021


Çok korkuyorum


Jjjj

Düğün Tarihi: 20.05.2021


Yorum yaptin heyyy


Karakum Kurtu

Düğün Tarihi: 05.06.2021


Sohbet edin Cikolata yiyin her sey yoluna girer


Yaren Bulut

Düğün Tarihi: 24.08.2021


Bende iki buçuk ay sonra evleniyorum ve benim eşim biraz kaba biri yani kaba derken anlayışsız korktuğumu söylüyorum acımaz diyor bilmiyorum nolucak ?


Meral Abla

Düğün Tarihi: 25.06.2022


Gerdekte misyoner pozisyonu dışında diğer pozisyonlar kesinlikle kullanılamaz


Ayşin

Düğün Tarihi: 02.10.2022


Biz gece 1 de eve geldik. Dügünde çok yorulmuştum. Saçlarımı acarken esim kurbanlık koyun gibi baktigimi soyledi, acele etmeye gerek olmadığını ne de olsa artık karısı oldugumu soyledi. Sonra o boyle deyince ben rahatladım. Kendimi serbest biraktim. O da yavaş yavaş asama asama o gece sirayla her şeyi yaptı. Anlayamadım bile. Normalde çok korkuyordum. Ama erkeğin anlayışlı olması gerekiyor. Eğer kadın korkuuyorsa da mutlu olmali erkek. Demek ki daha once boyle bir tecruesi olmamiş.


Madina

Düğün Tarihi: 03.05.2024


Ohoo kafam baya karişdi iyi si evlenmem kısa çikiş yolu bu ??