Gerdek Gecesi Pozisyonları

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

3:51 dakika

16.10.2020

Evlilik hazırlıkları bitti. Düğün stresini geride bıraktın ve artık eşinle baş başa kaldın. İlk cinsel ilişki için aklında sorular varsa bu yazı merakını giderecek! "Rahat bir cinsel birleşme için hangi pozisyonlar uygun olur?", "İlk gece stresi nasıl aşılır?" gibi tüm soruları yanıtladık. Ayrıca ilk gece nasıl olmalı resimli anlatımla gösterdik.

ilk gece pozisyonları

Gerdek gecesi, zifaf gecesi, ilk gece… Yaygın kullanılan birçok adı bulunuyor: Evlendikten sonra ilk cinsel birleşmenin yaşanacağı andan bahsediyoruz. Baştan söyleyelim: Bu anın düğünden sonra ilk gece yaşanması şart değil.

Düğün gecesi yorgunluk, isteksizlik, endişe ya da korku gibi nedenlerle cinsel ilişkiyi erteleyebilirsiniz. Önemli olan iki tarafın birbirine anlayış göstermesi ve zevk alacağı bir deneyim yaşaması. Özellikle, evlendikten sonra ilk cinsel deneyimini yaşayacak kadınlarda bu durum korkuya yol açabiliyor.

Sorunsuz ve acı vermeyen bir cinsel birleşme için kadının vajinal ıslaklığa sahip olması ve erkeğin erekte olması gerekiyor. Kadının endişe ve korkuyla kendini sıkması, gevşemeye ve vajinal ıslaklığa engel olduğu için birleşme sırasında canı yanabiliyor. Bu durumda ön sevişmenin ve kayganlaştırıcı ürünlerin rahatlamak ve rahat bir birleşmeye yaşamak için fayda sağlayacağını söyleyebiliriz.

kayganlaştırıcı

Erkekler de ilk gece erekte olamama, erken boşalma gibi problemler yaşayabileceği konusunda endişe duyabiliyor.

ilk gece pozisyonları

Bu noktada eşlerin birbirine anlayış göstermesi ve özenli davranması gerektiğini de özellikle vurgulayalım. Böyle bir durumda erken boşalmayı önleyen geciktirici ürünler kullanmak fayda sağlayabiliyor.

geciktiriciler

Sohbet etmek, duş almak, gibi yöntemler rahatlamaya yardımcı olabiliyor. Güzel sözlerle ufak dokunuşlarda bulunmak ve ön sevişmeyi uzun tutmak da eşlerin birbirine alışması ve güven vermesi açısından önemli.

Evlenince İlk Gece Pozisyonları Nasıl Olmalı?

Taraflardan birinin deneyimsiz olması durumunda, tecrübeli olanın ilişkiyi yönlendirmesi önemli. Aynı zamanda ilk ilişki nasıl kolay olur diye düşünerek, fazla tecrübe ve esneklik gerektirmeyen en rahat ilişki pozisyonu seçeneklerini uygulamak, rahat ve ağrısız ilk deneyim için gerekli diyebiliriz.

Ayrıca çocuk düşünmüyorsanız yüzlerce prezervatif çeşidi arasından partnerin ve senin için en uygun olanı seçtiğinden de emin olmalısın.

prezervatifler

En Uygun İlk Gece Pozisyonları Hangileridir?

Evlendikten sonra ilk cinsel birleşme sırasında misyoner, kucak, kaşık pozisyonu gibi fazla tecrübe gerektirmeyen ve eşlerin kontrolü eşit oranda ele alabileceği pozisyonlar uygun olabilir. Şimdi bu pozisyonları ve avantajlarına göz atalım:

1- Misyoner

Evlilikte ilk gece pozisyon nasıl olmalı diye merak edenler için en temel pozisyonla başlayalım. Erkeğin üstte, kadının altta olduğu misyoner pozisyonu ilk ilişki pozisyonları arasında en ideali diyebiliriz. Bu pozisyonda kadın yatağa sırtüstü uzanarak bacaklarını hafifçe açar. Erkek kadının bacakları arasına girerek üstüne yerleşir ve cinsel birleşme sağlanır.

  • Avantajı: Bu pozisyonda hakimiyet erkekte olur ve kadın "ne yapacağım" endişesi yaşamaz. Fazla esneklik ya da tecrübe gerektirmeyen bu pozisyonun, çiftlerin göz teması kurmasına olanak sağladığı için duygusal açıdan doyurucu olduğunu söyleyebiliriz.

ilk gece pozisyonları

İlk gece için pozisyonların rahatladığı konfor kadar, seksi iç çamaşırları da çiftleri havaya sokar. İlk gece için fazla karmaşık olmayan, seksi fantezi iç çamaşırları tercih edilebilir.

seksi iç çamaşırları

İç çamaşırı tercihinde şu yazımız sana yardımcı olabilir: Evlilikte İlk Gece Ne Giyilir?

2- Cowgirl

En bilinen gerdek pozisyonlarından biri de cowgirl. Kadının üstte, erkeğin altta olduğu bu pozisyon da misyoner pozisyonun aynısı diyebiliriz ama bu kez kadın üstte yer alır. Burada hakimiyet ve kontrol kadındadır. Ancak kontrol erkeğe de bırakılabilir. Çiftlerden her ikisi de kontrolü elinde tutabilir.

  • Avantajı: Eşlerin yüz yüze bakıyor olması güven vermesi açısından önemli. Bu pozisyonda kadın istediği oranda aktif olabilir, istenen durumda da erkek pozisyonu yönetebilir. Ayrıca bu pozisyonun, kadına kendi zevk noktalarını keşfetme olanağı sağladığını da söyleyelim.

ilk gece pozisyonları

3- Widely Opened

Gerdek gecesinde pozisyonlar her iki eşin de rahat hissettiği ve kontrol sağlayabileceği şekilde olmalı. Kadının bacaklarını geniş şekilde açmasından adını alan widely opened pozisyonunda erkek dizlerinin üzerinde dururken kadını kucağına alır ve cinsel birleşme sağlanır.

  • Avantajı: Kadının birleşme sırasında bacaklarını geniş şekilde açması, acı duymamasını ve cinsel birleşmenin rahatça gerçekleşmesini sağlar.

ilk gece pozisyonları

4- Cenin / Kaşık

Bir insanın en masum hallerinden anne karnındaki cenin pozisyonu olarak da bilinen kaşık pozisyonu ilk gece sevişme için uygun pozisyonlardan biri. Bu pozisyonda kadın ve erkek yan yatar. Erkek kadının arkasından sarılarak yaklaşır ve cinsel birleşme sağlanır.

  • Avantajı: Bu pozisyonda kontrol erkekte olur ve kadın ne yapacağım endişesi yaşamaz. Kadının kendini rahat ve güvende hissetmesi için avantaj sağlayan bu pozisyon gerdek gecesi ilişkisi için ideal.

ilk gece pozisyonları

İlk gece kanamasına dair tüm detaylar için de şu yazımıza bakabilirsin: İlk Gece Kanaması Nedir?

5- Kucak

Kucak pozisyonunda erkek yatak ya da sandalyede otururken kadını kucağına alır. Kadın bacaklarını açarak partnerinin üzerine çıkar ve birleşme için uygun pozisyona gelir. Bu sayede pozisyonun kontrolü kadında olur.

  • Avantajı: Kadın için oldukça rahat ve her yöne hareket etmesi açısından önemli olan bu pozisyonda ileri-geri hareketle, genellikle zor keşfedilen G noktası bile bulunabilir. Ayrıca erkek de partnerinin vücudunu keşfe koyulmak için son derece uygun bir pozisyondadır.

ilk gece pozisyonları

Sana yardımcı olması için ilk gece ilişki nasıl olmalı sorusunu ayrıntılarıyla anlatmaya çalıştık. Rahat bir cinsel birleşme için uygun gerdek pozisyonlarına yer verdik. Evlilikte ilk gece ile ilgili tüm detaylar için şu yazımıza da bakmadan geçme: Evlilikte İlk Gece İçin İpuçları. Aklında sorular varsa yorum olarak yazmaktan da çekinme!

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Sıradaki Makaleler

Diğer makaleleri de görüntüleyin

48 yorum

T

Tarık

15/05/2019

kilolu bayanlar kucağı denemesin. ilk günden damadın biryeri kırılmasın aman diyiyiyim. ;)))

MD

Merve Demir
tam aksine erkek dahada çokk zevk alir kilolu kadindan


AD

Ahmet Das

18/08/2019

En doğrusu ne?


K

Kezban

06/09/2019

Acaba erkek de kızda bilmiyorsa gerdek gecesini nasıl yapilacak

T

Talha
kımse anasının karnında ogrenmıyo evlendikten sonra bol bol deneyıp ögrenirler :))


E

Eyyüp

30/09/2019

Bu devirde tecrübesiz kimse kaldımı ki burda bunları açıklıyorsunuz


SK

Samet Kirt

08/10/2019

Ilk gece yapmamamiz gerekenler ne

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, İlk gece eşlerin stresten uzak durması şart. Evlilik sonrası ilk cinsel birleşmenin de ilk gün yaşanması şart değil. Düğün gecesi yorgunluk, isteksizlik, endişe ya da korku gibi nedenlerle cinsel ilişkiyi erteleyebilir, sadece sarılıp uyuyabilirsiniz. Önemli olan iki tarafın birbirine anlayış göstermesi ve zevk alacağı bir deneyim yaşaması. Şu yazımızdan ilk gece ile ilgili daha fazla detaya ulaşabilirsiniz: Evlilikte İlk Gece İçin İpuçları


SMA

Serap Meltem Aydın

09/12/2019

Ben çok korkuyorum evlenmeden vazgececem galiba

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, İlk gece korkusunu aşmanıza yardımcı olacak ipuçlarını şu yazımızda bulabilirsiniz: Evlilikte İlk Gece İçin İpuçları İyi günler dileriz...


D

Dursun

15/12/2019

Ilk.gece.eslerinizi.zorlamada.iliski.kurun.


AD

Ahmet Daş

18/12/2019

O aana uyum sağla yeterli olur ilk olduğu için acemilik olacaktır bayanlar için de acır mı diyorsunuz illaki olacak acıyı azaltmanın yolu kaydırıcı kullanmak


DE

Duran Eraslan

24/12/2019

Tabiki herşey saygı sevgi ile olcak ama korkunun ecele faydası yok ilk gece çok önemli o gecenin tadı bir ömür boyu devem edecek oğlan kız belli olacak


MD

Murat Dincer

21/01/2020

Mrb iyi gunler 3 gun sonra dugunum olucak ve esim ilk geceden cok korktugunu ve cok stresli oldugunu soyluyo acaba ne yapmaliyim


MD

Murat Dincer

21/01/2020

Mrb uc gun sonra dugunum olucak ve karim ilk geceden cok kortugunu ve cok stresli oldugunu soyluyor ne yapmaliyim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, İlk gece eşlerin stresten uzak durması şart. Evlilik sonrası ilk cinsel birleşmenin de ilk gün yaşanması şart değil. Düğün gecesi yorgunluk, isteksizlik, endişe ya da korku gibi nedenlerle cinsel ilişkiyi erteleyebilir, sadece sarılıp uyuyabilirsiniz. Önemli olan iki tarafın birbirine anlayış göstermesi ve zevk alacağı bir deneyim yaşaması. Şu yazımızdan ilk gece ile ilgili daha fazla detaya ulaşabilirsiniz: Evlilikte İlk Gece İçin İpuçları

İyi günler dileriz...


BY

Burak Yıldız

31/01/2020

İlk gece erkek eşini iyi hazırlamalı ve korkusunu atması için çok yardım etmesi gerekir zaten zaman çok acı çekmemesi için iyi hazırlamalı


F

Fatma

03/03/2020

Eşiniz anlayışlıysa keza ikinize ilah o gecede ilişkiye girmemiz gerekir oyle bır zorunluluk yok kendinizi ıyı hazır hisetıgin zaman daha zevkli daha rahat olursunuz


SG

Serkan Gün

28/03/2020

İlk ilişkide prezervatif kullanmak şart mıdır? Yani prezervatif olmadan doğal olarak ilişkiye girilebilir mi acaba? Teşekkür ederim

Düğün.com

Düğün.Com
Merhaba, İlk cinsel deneyimde doğum kontrolüne dikkat edilmesi önemlidir. Bu nedenle çiftlerin ilk ilişkiden önce bir kadın hastalıkları uzmanına danışarak en uygun yöntemi belirlemelerinde fayda var. Bunun mümkün olmadığı durumlarda en ideal yöntem prezervatif kullanılmasıdır. Prezervatif kullanımı bulaşıcı hastalıklara karşı da en etkili yöntemdir. İlk ilişki sırasında prezervatifin acıtması ve yırtılması gibi endişeleri bulunan çiftlere bu risklere karşı eczanelerde satılan kayganlaştırıcı jellerden kullanmalarını öneriyoruz. İyi günler...


J

Jmametkuliyewa

04/04/2020

Ewet.bilmeyenler war


L

Leyla

15/04/2020

Slm. Sjze sorum olcaq. İlk gecede agri cok olurmu. Birde agri olursa kaç gun sürer?

Düğün.com

Düğün.Com
Merhaba, ilk cinsel ilişki öncesi korku ve endişe duyulması halinde kaslarda oluşacak gerginlik vajina kaslarının kasılmasına neden oluyor ve penisin girişini zorlaştırıyor. Zorlama halinde kasılma artıyor ve ağrı oluşuyor. Ayrıca yeterli uyarılma ve ıslaklık olmadan ilişki kurmaya çalışmak da ağrıya neden olabiliyor. Bu durum kişiden kişiye değişiklik gösterebiliyor. İlk geceyle ilgili daha fazla detaya ulaşmak isterseniz şu yazımıza da bakabilirsiniz: Evlilikte İlk Gece İçin İpuçları. İyi günler dileriz...


C

Canan

19/04/2020

İlk geceyi bana anlatacak olan varmı korkuyorum

Düğün.com

Düğün.Com
Merhaba, İlk gece konusunda birçok kişi endişe duyabiliyor. Ancak eşlerin bilinçli ve kontrollü olması durumunda ilk cinsel deneyim rahatlıkla yaşanabilir. Bu konuyla ilgili hazırladığımız şu yazımıza göz atmanızı tavsiye ediyoruz: Evlilikte İlk Gece İçin İpuçları. İyi günler dileriz...


Bahattin Çavuş

09/05/2020

Eşim korkuyor ve kensini kasıyor hep sorun bende olduğunu söylüyor bana yardım ediniz Teşekkür ederim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, ilk gece korkusu ve buna bağlı olarak kendini kasma durumu olağandır. "Evlilikte İlk Gece İçin İpuçları" başlıklı yazımızda konuya ilişkin tavsiyelerimizi bulabilirsiniz. İyi günler dileriz...


M

Muarem

13/05/2020

İlk gece ön sevişmeyi üzata bildiğiniz kadar uzatın ki eşiniz rahatlasın sonrası zaten kendisi hâl oluyor merak etmeyen kendini kasan kadınlarda açı çeker çnk vajina kasları penisin içeri girmesini zorlar bu yüzden rahat olmaya çalışın.


RO

Ramazan Oğuş

15/05/2020

Ben evliyim ama düzgün bir ilişkimiz olmuyor kendini sıkıyor ve zevk almıyorum


PE

Pilates Eğitmeni

05/06/2020

Sadece nikah töreni yapanlar yorgun olmayacakları için ilk gece birlikteliği için daha şanslılar. Akşam 8-9 gibi yatağa girip sabaha kadar eğlenebilirler. Düğün yapanların ise vay haline! Hoplamanın, zıplamanın verdiği o yorgunluk ve aşırı müziğin verdiği baş ağrısı ile gece 11-12 gibi evin yolunu tutmalar ve o saatten, o yorgunluktan sonra bir de cinsel birliktelik yaşama çabaları gerçekten şapka çıkarılacak bir performans. Nikahla yetinmeyip, düğün de yapanlara tavsiyem, ilk gece cinsel birleşimden uzak durun ve iyice uyuyup dinlenin. Ertesi gün ne yapıyorsanız yapın. Hatta, enerjinizi ve heyecanınızı balayına saklayın.


AA

Ayşe Arman

15/06/2020

Ayıp böyle şeyler konuşmayalım


Serhat Çapar

09/07/2020

Ayşe Arman Konunun Ayıbı Nedir Merak Ettim ?


UC

Umut Can

01/08/2020

İlk gece sevisme süresi ne kadar olmalı süreyi uzatmak için ne yapmaliyiz

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, bu süre, çiftlerin tercihlerine bağlı olarak değişiklik gösterir. Süreyi uzatmak ve ilk geceye ilişkin merak edebileceğiniz tüm konulara şu yazımızda değindik: Evlilikte İlk Gece İçin İpuçları. İyi günler...


BY

Bayram Yırgal

08/08/2020

Eğer eşler alkol bir iki kadeh alırsa stresi atar birde cesaret verir birde ön sevişmeyi uzun tutarsa sıkıntı yaşamazlar çiftler özelikle viski olursa daha iyi olur içmeyen kişiler Antep fıstığı ve çikolata meze olarakiyi olur


İÇ

İpek Çopur

26/08/2020

Çok korkuyorum bende


N

Nurgül

01/09/2020

Çok saçma


BY

Burak Yaylagül

16/09/2020

İlk gece zorla yada partnerinizin kendini kasmasına sebebi olursanız ve eşinize korku acı cektirirseniz her ilişkide eşiniz acı ceke bilir ve dikkat etmeniz gerekir benden demesi


MK

Mehmet Kaya

18/10/2020

Merhaba size birkaç sorum olacak. Evlenmek üzere olduğum eşim ilk gece olacaklardan endişeli ve korkuyor. Ve öpüşmek istemiyor ve galiba bu konuda isteksiz. Bunun için napabilirim o geceye kadar bu konuda nasıl istekli olur. Bilgilerinizi paylaşırmısınız. Teşekkür ederim.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, ilk gece korkusuna ilişkin tavsiyelerimizi şu yazımızda bulabilirsiniz: Evlilikte İlk Gece İçin İpuçları. İyi günler dileriz...


CY

Cengiz Yalçın

20/10/2020

Geciktirici krem bişeye yarıyormu

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, geciktirici ürünler erken boşalmayı önleme konusunda fayda sağlar. İyi günler...


SY

Seher Yıldırak

22/10/2020

bir kaç ay sonra düğünüm olacak ve ilk gece korkusu olduğu için nişanlım ilk geceyi ikinci günü yapalım dedi ve bende anlayışından dolayı çok sevindim ama yine ikinci gününe kadar korkumu atlatabilmem için ne yapmalıyım ve nasıl davranmaliyim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, "Evlilikte İlk Gece İçin İpuçları" başlıklı yazımızda konuya ilişkin tavsiyelerimizi bulabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Nazlı Özer

03/11/2020

Ben ilk geceden çok korkuyorum ? bunun için evliliği hiçbir zaman düşünmüyorum ağrı acı olmaz diyorlar ama neden kanıyor en iyisi hiç evlenmemek çocuk sahibi olmak istesem de evlatlık edinirim ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Evlilikte İlk Gece İçin İpuçları yazımızda ilk gece korkusu ve bu korkunun nasıl yenilebileceğine dair ipuçlarına yer verdik. Eğer tüm yöntemlere rağmen ilk gece korkusundan kurtulamazsanız, bir evlilik danışmanı ya da terapistten yardım alarak bu durumu aşabilirsiniz. İyi günler dileriz...


EŞS

Elif Şafak Sezer

04/11/2020

Merhaba ilk gece pozisyon nasıl olmalı ne gibi şeyler yapmamız gerekiyor giyim konusu da dahil

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda gerdek gecesi pozisyonlarına yer verdik. Evlilikte İlk Gece Ne Giyilir? yazımızı da inceleyebilirsiniz. İyi günler dileriz...


G

Ggggg

26/01/2021

Merhaba arkadaşlar hic korkujak bisey yok rahat olun any yasayyn


EB

Emir Bölük

05/02/2021

Ilk geçeymiş korkacak birşey yok evliliklerde yeterki eşlerin birbirine uyum sağlaması önemli birbirimizi seviyorsanız ilk genin olduğunu bile anlamiyacaksiñiz sevişme sonrası vajina ıslanması ilişkide zaten rahatlatacaktır ikiniźide korku diye bisey yoktur sadece cesaret


B

Buse

06/02/2021

Biz 10 gün sonra anca yapabildik.Öyle korkuyordum ki eşim hiç üstelemedi.10.günün sonunda ben cesaretimi topladım ve oldu.Aslında kadın hazır olunca korkulacak bişey yok.Hazırlıl konusunda da iş erkeğe düiüyor.


H

Hacer

28/02/2021

Gördüğüm kadarıyla ülkemizdeki erkekler kızlık zariyla ne kadar ilgililer böyle. Ben 40yasindayim ve bakireyim. Ve çok erkeğin bu özel görülen dokuya ithaf edilen yüceliği ve ilk el değmemiş ligi haketmediklerini düşünüyorum.Bütün erkeklerin odak noktası kendim her zevki doruklarına kadar yaşayayım fakat benim sit alanima gireni muulu eden ilk erkek olayım düşkünlüğü. Siz o kadını hiç sevmediniz mi o kanın süreçlerini bilmek istiyorsunuz? :/


ÜB

Ümit Besen

08/03/2021

çoksaol faydalı oldu karım ilk günden beri memnun


A

Asli

26/03/2021

Evet. evlendiniz her halde 2 ay olmuş yorumu yazalı eşiniz korkusunu aştı mı? stresini nasıl yendi.


HS

Hamide Sugecti

02/04/2021

Bende ilk geceden çok korkuyorum 10 gün oldu evleneli ama biz ilişkiye giremedik herseyi denedik ama benim canım çok acıyor kendimi çok kasıyorum bunun için ne yapmalıyım

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Evlilikte İlk Gece İçin İpuçları başlıklı yazımızda ilk gece korkusuna yönelik önerilerimizi bulabilirsiniz. Eğer tüm çabalarınıza rağmen endişelerinizi gideremezseniz bir evlilik danışmanına ya da terapiste başvurabilirsiniz. İyi günler dileriz...


A

Anonymous

12/04/2021

konuş ablammm çok haklısın


G

Ggggg

12/04/2021

Merhaba


CS

Celal Sözmen

20/04/2021

Bence hiç endişe etmeye gerek yok sadece biyolojik olarak dikkat edilmeli


E

Edanur

22/04/2021

evet o gece korkuyu birlikte atlatıp birbirlerine güvenip o gerdek gecesini yapacaklar.


EK

Ezra Koyu

06/05/2021

Çok korkuyorum


J

Jjjj

20/05/2021

Yorum yaptin heyyy


KK

Karakum Kurtu

05/06/2021

Sohbet edin Cikolata yiyin her sey yoluna girer


YB

Yaren Bulut

24/08/2021

Bende iki buçuk ay sonra evleniyorum ve benim eşim biraz kaba biri yani kaba derken anlayışsız korktuğumu söylüyorum acımaz diyor bilmiyorum nolucak ?