Gerdek Gecesi Pozisyonları

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

3:22 dakika

28.06.2019

Evlilik hazırlıkları bitti. Düğün stresini geride bıraktın ve artık eşinle baş başa kaldın. İlk cinsel ilişki için aklında sorular varsa bu yazı merakını giderecek! "Rahat bir cinsel birleşme için hangi pozisyonlar uygun olur?", "İlk gece stresi nasıl aşılır?" gibi tüm soruları yanıtladık. Ayrıca ilk gece nasıl olmalı resimli anlatımla gösterdik.

ilk gece pozisyonları

Gerdek gecesi, zifaf gecesi, ilk gece… Yaygın olarak kullanılan birçok adı bulunuyor: Evlendikten sonra ilk cinsel birleşmenin yaşanacağı andan bahsediyoruz. Baştan söyleyelim: Bu anın düğünden sonra ilk gece yaşanması şart değil. Düğün gecesi yorgunluk, isteksizlik, endişe ya da korku gibi nedenlerle cinsel ilişkiyi erteleyebilir, sadece sarılıp uyuyabilirsiniz. Önemli olan iki tarafın birbirine anlayış göstermesi ve zevk alacağı bir deneyim yaşaması.

Özellikle, evlendikten sonra ilk cinsel deneyimini yaşayacak kadınlarda bu durum korkuya yol açabiliyor. Erkekler de ilk gece erekte olamama, erken boşalma gibi problemler yaşayabileceği konusunda endişe duyabiliyor. Bu durumda da eşlerin birbirine anlayış göstermesi ve özenli davranması gerektiğini de özellikle vurgulayalım.

Sohbet etmek, duş almak, gibi yöntemler rahatlamaya yardımcı olabiliyor. Güzel sözlerle ufak dokunuşlarda bulunmak ve ön sevişmeyi uzun tutmak da eşlerin birbirine alışması ve güven vermesi açısından önemli.

ilk gece pozisyonları

Seksi iç çamaşırları da rahatlayıp havaya girmene yardımcı olabilir. İlk gece giyebileceğin iç çamaşırları hakkında sana fikir verecek şu yazımıza da bakabilirsin: Evlilikte İlk Gece Ne Giyilir?

Evlenince İlk Gece Pozisyonları Nasıl Olmalı?

Taraflardan birinin deneyimsiz olması durumunda, tecrübeli olanın ilişkiyi yönlendirmesi önemli. Aynı zamanda ilk ilişki nasıl kolay olur diye düşünerek, cinsel birleşme sırasında fazla tecrübe ve esneklik gerektirmeyen en rahat ilişki pozisyonu seçeneklerini uygulamak, rahat ve ağrısız ilk deneyim için gerekli diyebiliriz.

İlk gece kanamasına dair tüm detaylar için de şu yazımıza bakabilirsin: İlk Gece Kanaması Nedir?

En Uygun İlk Gece Pozisyonları Hangileridir?

Evlendikten sonra ilk cinsel birleşme sırasında misyoner, kucak, kaşık pozisyonu gibi fazla tecrübe gerektirmeyen ve eşlerin kontrolü eşit oranda ele alabileceği pozisyonlar uygun olabilir. Şimdi bu pozisyonları ve avantajlarına göz atalım:

Misyoner

Evlilikte ilk gece pozisyon nasıl olmalı diye merak edenler için en temel pozisyonla başlayalım. Erkeğin üstte, kadının altta olduğu misyoner pozisyonu ilk ilişki pozisyonları arasında en ideali diyebiliriz. Bu pozisyonda kadın yatağa sırtüstü uzanarak bacaklarını hafifçe açar. Erkek kadının bacakları arasına girerek üstüne yerleşir ve cinsel birleşme sağlanır.

Avantajı: Bu pozisyonda hakimiyet erkekte olur ve kadın "ne yapacağım" endişesi yaşamaz. Fazla esneklik ya da tecrübe gerektirmeyen bu pozisyonun, çiftlerin göz teması kurmasına olanak sağladığı için duygusal açıdan doyurucu olduğunu söyleyebiliriz.

ilk gece pozisyonları

Cowgirl

En bilinen gerdek pozisyonlarından biri de Cowgirl. Kadının üstte, erkeğin altta olduğu bu pozisyon da misyoner pozisyonun aynısı diyebiliriz ama bu kez kadın üstte yer alır. Burada hakimiyet ve kontrol kadındadır. Ancak kontrol erkeğe de bırakılabilir. Çiftlerden her ikisi de kontrolü elinde tutabilir.

Avantajı: Eşlerin yüz yüze bakıyor olması güven vermesi açısından önemli. Bu pozisyonda kadın istediği oranda aktif olabilir, istenen durumda da erkek pozisyonu yönetebilir. Ayrıca bu pozisyonun, kadına kendi zevk noktalarını keşfetme olanağı sağladığını da söyleyelim.

ilk gece pozisyonları

Widely Opened

Gerdek gecesinde pozisyonlar her iki eşin de rahat hissettiği ve kontrol sağlayabileceği şekilde olmalı. Kadının bacaklarını geniş şekilde açmasından adını alan widely opened pozisyonunda erkek dizlerinin üzerinde dururken kadını kucağına alır ve cinsel birleşme sağlanır.

Avantajı: Kadının birleşme sırasında bacaklarını geniş şekilde açması, acı duymamasını ve cinsel birleşmenin rahatça gerçekleşmesini sağlar.

ilk gece pozisyonları

Cenin / Kaşık

Bir insanın en masum hallerinden anne karnındaki cenin pozisyonu olarak da bilinen kaşık pozisyonu ilk gece sevişme için uygun pozisyonlardan biri. Bu pozisyonda kadın ve erkek yan yatar. Erkek kadının arkasından sarılarak yaklaşır ve cinsel birleşme sağlanır.

Avantajı: Bu pozisyonda kontrol erkekte olur ve kadın ne yapacağım endişesi yaşamaz. Kadının kendini rahat ve güvende hissetmesi için avantaj sağlayan bu pozisyon gerdek gecesi ilişkisi için ideal.

ilk gece pozisyonları

Kucak

Kucak pozisyonunda erkek yatak ya da sandalyede otururken kadını kucağına alır. Kadın bacaklarını açarak partnerinin üzerine çıkar ve birleşme için uygun pozisyona gelir. Bu sayede pozisyonun kontrolü kadında olur.

Avantajı: Kadın için oldukça rahat ve her yöne hareket etmesi açısından önemli olan bu pozisyonda ileri-geri hareketle, genellikle zor keşfedilen G noktası bile bulunabilir. Ayrıca erkek de partnerinin vücudunu keşfe koyulmak için son derece uygun bir pozisyondadır.

ilk gece pozisyonları

Sana yardımcı olması için ilk gece ilişki nasıl olmalı sorusunu ayrıntılarıyla anlatmaya çalıştık. Rahat bir cinsel birleşme için uygun gerdek pozisyonlarına yer verdik. Evlilikte ilk gece ile ilgili tüm detaylar için şu yazımıza da bakmadan geçme: Evlilikte İlk Gece İçin İpuçları. Aklında sorular varsa yorum olarak yazmaktan da çekinme!

Düğün Mekanları

Şehrindeki en iyi Düğün Mekanı firmaları burada!

Her 2 çiftten biri aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Düğün Mekanları

Sıradaki Makaleler

Diğer makaleleri de görüntüleyin

11 yorum

T

Tarık

15/05/2019

kilolu bayanlar kucağı denemesin. ilk günden damadın biryeri kırılmasın aman diyiyiyim. ;)))

MD

Merve Demir
tam aksine erkek dahada çokk zevk alir kilolu kadindan


AD

Ahmet Das

18/08/2019

En doğrusu ne?


K

Kezban

06/09/2019

Acaba erkek de kızda bilmiyorsa gerdek gecesini nasıl yapilacak

T

Talha
kımse anasının karnında ogrenmıyo evlendikten sonra bol bol deneyıp ögrenirler :))


E

Eyyüp

29/09/2019

Bu devirde tecrübesiz kimse kaldımı ki burda bunları açıklıyorsunuz


SK

Samet Kirt

08/10/2019

Ilk gece yapmamamiz gerekenler ne

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, İlk gece eşlerin stresten uzak durması şart. Evlilik sonrası ilk cinsel birleşmenin de ilk gün yaşanması şart değil. Düğün gecesi yorgunluk, isteksizlik, endişe ya da korku gibi nedenlerle cinsel ilişkiyi erteleyebilir, sadece sarılıp uyuyabilirsiniz. Önemli olan iki tarafın birbirine anlayış göstermesi ve zevk alacağı bir deneyim yaşaması. Şu yazımızdan ilk gece ile ilgili daha fazla detaya ulaşabilirsiniz: Evlilikte İlk Gece İçin İpuçları


SMA

Serap Meltem Aydın

09/12/2019

Ben çok korkuyorum evlenmeden vazgececem galiba

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, İlk gece korkusunu aşmanıza yardımcı olacak ipuçlarını şu yazımızda bulabilirsiniz: Evlilikte İlk Gece İçin İpuçları İyi günler dileriz...


D

Dursun

14/12/2019

Ilk.gece.eslerinizi.zorlamada.iliski.kurun.


AD

Ahmet Daş

18/12/2019

O aana uyum sağla yeterli olur ilk olduğu için acemilik olacaktır bayanlar için de acır mı diyorsunuz illaki olacak acıyı azaltmanın yolu kaydırıcı kullanmak


DE

Duran Eraslan

24/12/2019

Tabiki herşey saygı sevgi ile olcak ama korkunun ecele faydası yok ilk gece çok önemli o gecenin tadı bir ömür boyu devem edecek oğlan kız belli olacak


MD

Murat Dincer

21/01/2020

Mrb iyi gunler 3 gun sonra dugunum olucak ve esim ilk geceden cok korktugunu ve cok stresli oldugunu soyluyo acaba ne yapmaliyim


MD

Murat Dincer

21/01/2020

Mrb uc gun sonra dugunum olucak ve karim ilk geceden cok kortugunu ve cok stresli oldugunu soyluyor ne yapmaliyim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, İlk gece eşlerin stresten uzak durması şart. Evlilik sonrası ilk cinsel birleşmenin de ilk gün yaşanması şart değil. Düğün gecesi yorgunluk, isteksizlik, endişe ya da korku gibi nedenlerle cinsel ilişkiyi erteleyebilir, sadece sarılıp uyuyabilirsiniz. Önemli olan iki tarafın birbirine anlayış göstermesi ve zevk alacağı bir deneyim yaşaması. Şu yazımızdan ilk gece ile ilgili daha fazla detaya ulaşabilirsiniz: Evlilikte İlk Gece İçin İpuçları

İyi günler dileriz...