Evlilikle Sonuçlanan Dizi Aşkları

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

4:14 dakika

05.09.2023

Dizilerde izlediğimiz oyuncuları bazen birbirine çok yakıştırıyoruz. Biz bile onları bu kadar yakıştırıyorken, oyuncuların birbirinden etkilenmesi kaçınılmaz hale gelebiliyor. İşte setlerde tanışıp birlikteliğini evliliğe kadar taşıyan ünlüleri senin için listeledik...

Bergüzar Korel & Halit Ergenç

Bir dönemin konuşulan dizilerinden olan Binbir Gece’den tanıyoruz onları. Halit Ergenç ve Bergüzar Korel diziden önce de arkadaştı. Birbirine aşık Şehrazat ve Onur karakterlerini oynayan çift, dizinin sonrasında gerçek hayatlarında da yakınlaşmaya başladı.

Sette başlayan aşklarını 2009 yılında nikah masasına taşımışlardı. Çiftin mutlu beraberliği günümüzde de hala devam ediyor.

evlilikle sonuçlanan dizi aşkları

Bergüzar ve Halit çifti Les Ottomans Hotel’de evlenmişti. Diğer ünlülerin evlendiği yerler de bu yazıda: Hangi Ünlü Nerede Evlendi?

Fahriye Evcen & Burak Özçivit

Romandan uyarlanan Çalıkuşu dizisinde oynayan ikilinin muhteşem uyumu televizyon ekranlarından bile belli oluyordu. Bu uyuma karşı koyamayan çift, sette filizlenen aşklarını gerçek hayata da taşıdılar. Setteki birlikteliklerini Aşk Sana Benzer filmiyle de devam ettirmişlerdi.

2017 yılında ise beraberliklerini evliliğe kadar taşıdılar.

evlilikle sonuçlanan dizi aşkları

2017 yılında evlenen diğer ünlüler de bu yazıda: 2017 Yılında Evlenen Ünlüler ve Düğünleri

Ezgi Eyüboğlu & Kaan Yıldırım

Ulan İstanbul dizisiyle hayatımıza giren ve Ferdi karakteriyle çoğu kişiyi kendine hayran bırakan Kaan Yıldırım set aşkıyla evleneceğini nereden bilebilirdi ki? Ezgi Eyüboğlu diziye kısa bir süreliğine katıldı ve arkadaşlıkları burada başladı.

Arkadaşlıkları romantik bir ilişkiye dönüşen çift, Adı Mutluluk adlı dizide de beraber baş rol oynamışlardı. Geçtiğimiz yıllarda da Esma Sultan Yalısı’nda masal gibi bir düğünle dünyaevine girdiler.

evlilikle sonuçlanan dizi aşkları

Ezgi Eyüboğlu prenses kesim, uzun kollu bir gelinlik modeli tercih etmişti. Peki diğer ünlüler nasıl gelinlikler giydi: Bu Modeller Sana İlham Verecek: Ünlülerin Gelinlikleri

Pınar Altuğ & Yağmur Atacan

Pınar Altuğ ve Yağmur Atacan seneler önce yayınlanan İlk Aşkım dizisinde tanışmıştı. Ünlü çift o zamanlar dizide anne-oğul karakterlerini canlandırıyorlardı. Sette başlayan arkadaşlıklarından sonra ortaya büyük bir aşk çıkmıştı.

O dönem aralarındaki yaş farkından dolayı magazin gündeminden düşmeyen ilişkilerini, 2008 yılında evlilikle taçlandırdılar. Ünlüler arasında evlilikleri en uzun süren çiftlerden biri olduklarını da belirtmeden geçmeyeyim.

evlilikle sonuçlanan dizi aşkları

Bu yazı da ilgini çekebilir: Bu Hikayeler Filme Konu Olur: İlk Aşklarıyla Evlenen Ünlüler

Neslihan Atagül & Kadir Doğulu

Fatih Harbiye dizisinde karşılıklı rollerde oynayan Neslihan Atagül ve Kadir Doğulu çifti sette yakınlaşmaya başlamışlardı. İki yıldan fazla süren ilişkilerini resmiyete döken çift, keyifli bir düğünle dünyaevine girmişlerdi.

Neslihan Atagül, Doğulu’ya olan aşkını şöyle açıklamıştı: "Bir süredir çok aşığım. Çok, en, fazla gibi bir şeyin fazlalığını ölçen ne kadar tanımlama varsa, hepsini de aşkımı anlatırken içtenlikle kullanabilirim."

evlilikle sonuçlanan dizi aşkları

Kit Harington & Rose Leslie

Dünyaca ünlü dizi Game Of Thrones’un setinde başlayan bir ilişkide şimdi sıra. Dizinin Jon Snow’u Kit Harington ve Ygritte karakterini oynayan Rose Leslie sette birbirlerine aşık oldular. Hatta Kit Harington aşklarını şöyle duyurmuştu: "Dizinin ikinci sezonunun çekimi için İzlanda’da 3 hafta kalmıştık. Her şey çok güzeldi. Ülke çok güzeldi, kuzey ışıkları büyülüydü ve ben orada aşık olmuştum."

Aşık olduktan bir süre sonra da ünlü çift, İskoçya'da bir şatoda düzenlenen törenle hayatlarını birleştirdi.

evlilikle sonuçlanan dizi aşkları

Bazıları dizi setinde tanışır bazıları ise aradığını hiç bulamaz: Aradığını Bulamayıp Hiç Evlenmemiş Ünlüler

Ceyhun Fersoy & Begüm Öner

Seksenler dizisinde sevgilileri oynayan Ceyhun Fersoy ve Begüm Öner, sette mutlu bir birlikteliğe başlamıştı. Bu çiftin çok da sevimli bir hikayesi var:

Ceyhun, Begüm’e evlilik teklifi için sürpriz hazırlıyor. Tüm dizi setinin bundan haberi var ve dizi senaryosuna bir evlilik teklifi sahnesi ekleniyor. Tabii Begüm Öner bunun gerçek evlilik teklifi olduğunu çekim esnasında fark ediyor ve gözyaşlarını tutamıyor.

Birbirlerine ilk görüşte aşık olduklarını söyleyen çift, bu evlilik teklifinden sonra hayatlarını birleştirmişti.

evlilikle sonuçlanan dizi aşkları

Engin Hepileri & Beyza Şekerci

O zamanlar İntikam dizisinde oynayan Engin Hepileri, rol arkadaşı Beyza Şekerci ile bir ilişki yaşamaya başlamıştı. Daha sonra ise bu ilişkiyi evliliğe kadar taşımışlardı.

Engin Hepileri’nin söylediği şu cümleler, oyuncuların neden birbirlerini bu kadar iyi anladıklarını da açıklıyor:

"Türkiye’deki setlerde 20 saate yakın çalışıyoruz. Galalarımız, kostümlerimiz, saçımız her şeyimizle dikkatli yaşamak, bütün bunları programlamak zorundayız. Dolayısı ile sizin gibi tecrübeli ve bu hayata önem veren birisi olduğu zaman tabii ki bambaşka bir rahatlık da gelmiş oluyor. Ben de Beyza ile beraber bunun rahatlığını yaşıyorum."

evlilikle sonuçlanan dizi aşkları

Bir de böyle hikayeler var: Aşk Şöhret Tanımaz: Hayranlarıyla Evlenen Ünlüler

Eda Özerkan & Timur Acar

Timur ve Eda çifti bir dönemin popüler dizilerinden Kertenkele’nin setinde tanışmışlardı. Sette birbirinden etkilenmeye başlayan çift dizinin sezon finali vermesiyle beraber yurt dışına çıkmış ve tatil fotoğraflarıyla aşklarını duyurmuşlardı.

Çubuklu Hayal Kahvesi'nde düğünlerini yapan çiftin, düğün mekanına Bob Marley'in 'Don't Worry Be Happy' şarkısıyla yaptıkları enerjik giriş de oldukça beğenilmişti.

evlilikle sonuçlanan dizi aşkları

Bazı ünlüler yurt dışında evlenmeyi tercih ettiler: Yurt Dışında Evlenen Ünlüler

Mustafa Üstündağ & Ecem Özkaya

Cümbür Cemaat Aile dizisinde rol aldıkları esnada tanışan çift, birbirlerinden o kadar etkilenmiş olacak ki, beraberliklerinin 100'üncü gününde evlenmişlerdi. Hatta evlendikten sonra verdikleri bir röportajda Ecem Özkaya’nın Mustafa Üstündağ’a evlilik teklifi ettiğini açıkladılar.

Mustafa Üstündağ eşiyle tanışmasını sağlayan dizinin yönetmeni Sinan Çetin’e olan minnettarlığını da her fırsatta dile getiriyor.

evlilikle sonuçlanan dizi aşkları

Bu Mustafa Üstündağ’ın ilk ve tek evliliğiydi. Peki ya diğer ünlüler kaç kere evlendi: Hangi Ünlü Kaç Kez Evlendi?

Burak Sağyaşar & Hatice Şendil

Karadağlar dizi setinde tanışan çiftlerden Burak Sağyaşar ve Hatice Şendil’le sonlandırıyorum listeyi. Dizide tanışıp, bir süre sonra evlenen çift şu an oğullarıyla beraber mutlu bir hayat sürüyor.

Hatice Şendil ise mutluluklarının nedenini şu cümlelerle açıklıyor: "Sadakatimiz ve bağlılığımızdan o kadar eminiz ki birbirimizi zorlayacak ve ilişkimizi yıpratacak şeyler yapmıyoruz."

evlilikle sonuçlanan dizi aşkları

Dizi setinde tanışıp evlenen çiftler bu şekilde. Peki sence eşinle aynı sektörde olmak avantaj mı yoksa dezavantaj mı? Haydi yorum yaparak fikirlerini bizimle paylaş!

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

Yorum yap