Hangi Ünlü Kaç Kez Evlendi?

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

5:46 dakika

11.02.2021

Ünlülerin evliliklerini hep çok merak ediyoruz. Kimle evlendikleri, gelinliklerinin nasıl olduğu, nasıl bir düğün mekanı seçtikleri, konuklarının kimler olduğu gibi hiçbir ayrıntıyı kaçırmıyoruz. Bu ünlü isimlerin arasında yaptıkları birden çok evlilikle magazin gündeminden düşmeyenler de var. Kimler mi? Listede kimler yok ki!

hangi ünlü kaç kez evlendi?

Okan Bayülgen

4 kez evlenen Okan Bayülgen ilk iki evliliğini erken yaşta gerçekleştirdi. Sonrasında da Çocuklar Duymasın dizisinden tanıdığımız Zeyno Günenç ile 16 ay süren bir evlilik yaptı.

Roma’da sade bir nikahla dünya evine girdiği Şirin Ediger’den ise 2014 yılında boşandı. Bu evliliğinden İstanbul adında bir kız çocuğu var.

hangi ünlü kaç kez evlendi?

Sezen Aksu

Türk pop müziğinin kraliçesi Sezen Aksu şimdiye kadar 4 evlilik yaptı. Hasan Yüksektepe ile gerçekleştirdiği ilk evliliği çok kısa sürdü. İkinci evliliğini de soyadını aldığı ve hala kullanmaya devam ettiği Ali Engin Aksu’yla yaptı.

Sinan Özer ile gerçekleştirdiği üçüncü evliliğinde ise oğlu Mithat Can dünyaya geldi.

Son evliliğini de gazeteci Ahmet Utlu ile yapan sanatçı 1997 yılından sonra hiç evlenmedi.

hangi ünlü kaç kez evlendi?

Bunlara da göz at: En Çok Konuşulan Ünlülerin Düğünleri

Ceyda Düvenci

Güler yüzlülüğüyle bilinen ünlü dizi ve sinema oyuncusu Ceyda Düvenci 2000 yılında ilk evliliğini bir dönemin yakışıklı oyuncularından Kaan Girgin ile gerçekleştirdi. Kaan Girgin’den boşandıktan sonra iş adamı Engin Akgün ile evlenen oyuncu bu beraberliğinde de aradığını bulamadı.

3 kez dünya evine giren Düvenci, 2015 yılında evlendiği Bülent Şakrak’la mutlulukları dillere destan olmuş bir beraberlik yaşıyor.

Önceki eşinden olan kızı Melisa ve Bülent Şakrak’tan olan oğlu Okan Ali ile beraber geçirdikleri keyifli vakitleri de sosyal medyada sıklıkla paylaşıyorlar.

hangi ünlü kaç kez evlendi?

Son evliliğini oyuncu Bülent Şakrak’la yapan Ceyda Düvenci, düz kesim, uzun kuyruklu düşük omuz bir gelinlik modeli tercih etmişti. Peki ya diğer ünlüler nasıl modeller tercih etti: Ünlülerin Gelinlikleri

Hümeyra

Muhteşem oyunculuğu, insanın içine işleyen sesi, yaptığı besteler... Bana kalırsa o Türkiye’nin en önemli isimlerinden biri. Özellikle Avrupa Yakası ve Babam ve Oğlum’daki performansıyla çoğu kişinin gönlünde taht kurdu.

5 evlilik yapan Hümeyra 1971’de bir dönemin ünlü oyuncusu Fikret Hakan’la dünya evine girdi. Ancak bu evlilik 30 gün sürdü. Yönetmen Ömer Kavur’la da evlenen sanatçı, son evliliğini ABD’li caz piyanisti Jimmy Cicero ile yaptı. Bu beraberliği de yaklaşık bir sene kadar sürdü.

hangi ünlü kaç kez evlendi?

Kimisi 5 kere evlenir kimisi hiç evlenmez: Aradığını Bulamayıp Hiç Evlenmemiş Ünlüler

Mehmet Ali Erbil

Oyuncu, sunucu ve komedyen olarak tanıdığımız 61 yaşındaki Mehmet Ali Erbil, bu güne kadar 5 evlilik yaptı. Bunlardan en bilineni oyuncu Nergis Kumbasar ile gerçekleştirdiği evlilikti.

Dördüncü kez nikah masasına oturuşunda ise kendisinden 23 yaş küçük Sedef Altıntaş ile evlendi. Aralarındaki yaş farkı bu evliliğin magazin gündemine oturmasına neden oldu. Çift 1,5 yılın sonunda ise yollarını ayırdılar.

Son evliliğini Tuğba Coşkun ile gerçekleştirdi ve bu birlikteliğinden Ali Sadi adında bir oğlu dünyaya geldi. Ünlü komedyenin toplamda üç çocuğu var.

hangi ünlü kaç kez evlendi?

Zuhal Olcay

Ünlü ses sanatçısı ve oyuncu Olcay’ın başından 3 evlilik geçti. İlk evliliği tanınan isimlerden Selçuk Yöntem ileydi. Sonrasında bir iş adamıyla evlenen Zuhal Olcay ondan boşandıktan sonra gündemden düşmeyen bir aşk hikayesine başladı.

Haluk Bilginer’le devam eden 12 yıllık evliliklerinin ardından 2004 yılında yollarını ayırdılar. Zuhal Olcay’ın sesindeki hüznün ve samimiyetin nedeni belki de yaşadığı aşklardır, kim bilir?

hangi ünlü kaç kez evlendi?

Bu hikayeler filme konu olur: İlk Aşklarıyla Evlenen Ünlüler

Yeşim Salkım

Ünlü şarkıcı ve oyuncu Yeşim Salkım 5 kez nikah masasına oturdu. İlk evliliğini daha 20 yaşındayken yaptı. Tabi bu süreçte ve sonrasında çok sayıda filmde rol alıp, çok sayıda albüm çıkardı.

Evlendiği kişiler arasında tanınan isimlerden İlker İnanoğlu ve Hakan Eratik var. Son evliliği Hakan Eratik ile en uzun beraberliğini yaşadı ve 6 sene boyunca aynı yastığa baş koydular. 2015 yılında Hakan Eratik ile evliliğini sonlandıran sanatçının 2 tane de kızı var.

hangi ünlü kaç kez evlendi?

Seda Sayan

Birden fazla evlenen ünlüler deyince akla gelen ilk isimlerden bir diğerine bakalım şimdi! Özellikle de "Seda Sayan kaç kere evlendi" sorusu oldukça merak uyandırıyor. 6 kez evlenen Sayan, sunucu, şarkıcı ve oyuncu kimliğinin yanı sıra evlilikleriyle de bayağı konuşuldu.

Kendinden 23 yaş küçük Onur Şan’la gerçekleştirdiği evlilik ise bir döneme damga vurmuştu. Eşiyle arasında yaş farkı olan ünlülerden biri olarak anıldı. Ancak o, bu konuşulanlara aldırmadan kalbini dinleyip ilişkisini 2 sene boyunca devam ettirdi.

Bir dönem ise Nihat Doğan’la nişanlanan şarkıcı, evlilik haberini veremeden ilişkisini bitirdi.

hangi ünlü kaç kez evlendi?

Herkes evlendiği kişiye hayrandır elbette. Ama bunlar biraz daha farklı: Aşk Şöhret Tanımaz: Hayranlarıyla Evlenen Ünlüler

Gönül Yazar

Türkiye’de en çok evlenen ünlüler listesinin ilk sırasında Gönül Yazar yer alıyor! 7 kez evlenen ünlü ses sanatçısı ve oyuncu, ilk evliliğini 15 yaşında yaptı. Tabii bunun için nüfus müdürlüğünden yaşını büyütmeyi bile göze aldı. Ancak ne yazık ki ilk evliliği sadece 2 sene sürdü.

Sonrasında kendisinden 27 yaş büyük Bedii Çapa ile yaptığı evlilik de konuşulmuştu. Gönül Yazar’ın Galatasaraylı ünlü futbolcu Metin Oktay ile de bir dönem evli olduğunu duyunca şaşıracağını tahmin ediyorum.

Bakalım Gönül Yazar bir daha gelinlik giyecek mi?

hangi ünlü kaç kez evlendi?

Cem Karaca

Türk rock müziği efsanesine geldi sıra! Rock müziğin tınılarını zaman zaman Anadolu ezgileriyle birleştiren, dönem insanının sözlerini şarkılarıyla aktaran ve 2004 senesinde hayatını kaybeden Cem Karaca 5 evlilik yaptı. İlk evliliği kısa süren Karaca, dördüncü kez nikah masasına oturduğunda yanında yine ilk eşi Semra Özgür vardı.

Günümüzde Moğollar grubunda müzik yapan oğlu Emrah Karaca ise; Feride Balkan ile gerçekleştirdiği üçüncü evliliğinden dünyaya geldi.

hangi ünlü kaç kez evlendi?

Bak bazı ünlüler de ilk aşklarıyla evlenmiş: Bu Hikayeler Filme Konu Olur: İlk Aşklarıyla Evlenen Ünlüler

Esra Akkaya

Mahallenin Muhtarları dizisiyle popüler olan oyuncu Esra Akkaya da 5 kez evlenen ünlülerden. Evliliklerine göz atıldığında 1999 yılında ünlü oyuncu Yetkin Dikinciler ile bir sene süren beraberliği dikkat çekiyor.

2004 yılında da yönetmen Kudret Sabancı ile bir evlilik gerçekleştirdi ve iki yıl sürdü.

Esra Akkaya, Harun Uygural ile gerçekleştirdiği son evliliğinde ise buralardan kalkıp Etiyopya’ya giderek orada siyahi bir bebek evlat edindi. İsmini Can Alex koyduğu çocuğuyla geçirdikleri güzel vakitleri de paylaşımlarından takip ediyoruz.

hangi ünlü kaç kez evlendi?

Bu gelinleri de bir yerden hatırlıyorsun: Film ve Dizilerin En Güzel Gelinleri

Angelina Jolie

Angelina Jolie ilk evliliğini oyuncu Jonny Lee Miller ile gerçekleştirdi. Bu evliliğinden çocuğu olmayan Jolie, ikinci evliliğinde Kamboçya’dan bir çocuk evlat edindi. Sonrasında oyuncu Billy Bob Thonton’dan da boşandı.

3 evlilik yapan aktrisin son evliliği dünya çapında ses getirmişti. E tabi Angelina’ya da bir dönem genç kızların aşık olduğu Brad Pitt yakışırdı.

Biyolojik çocuklarının yanı sıra evlatlık edindikleri çocuklarla da takdir kazanan Jolie & Pitt çifti 2016 yılında boşandılar.

hangi ünlü kaç kez evlendi?

Drew Barrymore

E.T. filmiyle popüler olan 43 yaşındaki Amerikalı oyuncu Drew Barrymore 3 kez evlendi. Barrymore’un evlilik hayatında göze çarpan ilginç bir detay ise,ilk eşi Jeremy Thomas ile evliliğinin 19 gün sürmesi. İlk evliliğinde böyle bir talihsizlik yaşayan oyuncunun ikinci evliliği ise bir sene sürmüş.

Son eşi Will Kopelman ile de yakın zamanda boşanan Drew Barrymore’un iki kız çocuğu var.

hangi ünlü kaç kez evlendi?

Jennifer Lopez

49 yaşındaki ünlü şarkıcı Lopez’in başından 3 evlilik geçti. Son evliliğini Marc Anthony ile yapan sanatçı 2011 yılında Anthony ile yollarını ayırdı.

Jennifer Lopez ve Marc Anthony’nin ikiz çocukları olduğunu da belirtmeden geçmeyeyim.

hangi ünlü kaç kez evlendi?

Bonus: Elizabeth Taylor

İşte sana güzel bir rekor! Hollywood’un efsane sinema oyuncusu Elizabeth Taylor tam olarak 8 kez evlendi. İlk evliliğini oteller zinciri sahibi Nicky Hilton ile yaptı. Sonrasında şarkıcı Eddie Fisher ile evlenen Taylor, sonraki evliliğini bir inşaat işçisiyle yaptı.

Bu evliliklerin en popülerinden, unutulmaz bir aşk hikayesinden bahsetmek istiyorum. Richard Burton ile beraber rol aldıkları Kleopatra filminin setinde tanışan ikili uzun yıllar konuşulacak bir aşk yaşadılar. Hatta öyle ki iki kez nikah masasına oturdular. Ancak iki evlilik denemesinde de ilişkilerini yürütemeyen çift ayrılmak zorunda kaldı.

Elizabeth ve Richard ölmeden önce bile birbirlerinden bahsetmeye devam ettiler.

hangi ünlü kaç kez evlendi?

İşte sansasyonel evlilikleriyle gündemde olan ünlüleri sıraladık. Senin de aklına gelen isimler varsa yorumlara yazabilirsin.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

Yorum yap