Acemoğlu Hamamı - Celal Ağa Konağı Hotel*

Acemoğlu Hamamı - Celal Ağa Konağı Hotel
Tarihi Acemoğlu Hamamı'nda Dillere Destan Gelin Hamamı

650 yıllık tarihi hamamda, sadece geline ve arkadaşlarına özel bir Osmanlı sefası...

Çiçekler ve mumlarla süslenmiş tarihi bir hamamda size özel hamam keyfi
Geline Osmanlı Sefası masajı (taze meyvelerden üretilen özel aroma terapi maskesi, kese & köpük masajı)
Gelinin arkadaşlarına kese & köpük masajı
Tef, Dabruka,Ziller ve isteğe bağlı fasıl heyeti / Dansöz eşliğinde dillere destan bir eğlence
Menüde; kuru pasta, çay ve meyve tabağı servisi
Peştemal, takunya, kese, havlu, şampuan, sabun, saç kremi servisi
Giyinme odaları ve geniş dinlenme salonu
Saç kurutma makinesi
Otelimiz bünyesinde yer alan kuaförde %50 indirim imkanı

İsteğe bağlı olarak gelin hamamı içerisinde kına organizasyonu yapılmaktadır. Bu konudaki taleplerinizi karşılıklı görüşerek şekillendirebiliriz.

Binlerce yıllık tarihi ve kültürel mirası nedeniyle her imparator, her kral bu toprakların hayalini kurdu.
Dünya tarihinin en önemli tanıklarından birine hoş geldiniz! Tarihi Yarımada...

ACEMOĞLU HAMAMI - MİMAR SİNAN ESERİ

Tarihi yarımadada yer alan Acemoğlu Hamamı 15. Yüzyıldan günümüze miras kalan, Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biridir. Hamam, Fatih Sultan Mehmet tarafından inşa ettirilmiş olan Şehzadebaşı Yeniçeri Ocağı'nın içinde yer almaktaydı.
Acemoğlu Hamamı, günümüze dek dayanmış olan eserlerden biri olarak, İstanbul'un en eski hamamı olma özelliğini taşımaktadır. Yapımından iki yüzyıl sonra, 17. yüzyılda hamam Kanuni Sultan Süleyman'ın emri ile restore edilmiş ve mimarisi güçlendirilmiştir. Başlangıçta Yeniçeri Ocağı'na katılmış acemi askerlere hizmet etmek için ocağın içine kurulmuş olan hamamın ilk adı Acemi Oğlanlar olarak konulmuş, ancak zamanla halk arasında Acemoğlu olarak değişmiştir.

HAMAMİZADE İSMAİL DEDE EFENDİ AİLESİ DÖNEMİ

Acemoğlu, 1778-1846 yılları arasında ünlü Türk müziği bestecisi Hamamizade İsmail Dede Efendi Ailesi tarafından sahiplenilmiş ve halka açık bir hamam olarak işletilmeye başlanmıştır. Hamamizade takma ismi "Hamam Efendisi" anlamında olup, kendisine Acemoğlu Hamamı'nın getirmiş olduğu bir sıfattır.

Tarihten Bugüne Taşıdığımız Kültür Ve Modern Hizmet Kalitesini Birleştirdik, Büyülü Bir Deneyim Yarattık...

Geçmişten günümüze gelen tarihi mirası, sunduğu modern imkanları, titizlikle sağlanan hizmetleri ile misafirlerine çok özel bir Osmanlı Hamamı deneyimi yaşatan hamam, etkisinden kolay kurtulamayacağınız ve beklentilerinizin ötesinde bir keyif sunmak için her zaman hizmetinizdedir.

Acemoğlu; erkekler hamamı ve kadınlar hamamı olarak iki ayrı bölüme sahip olup, dileğiniz doğrultusunda unisex olarak ya da ayrı ayrı kullanılabilir. Hamamın en büyük özelliklerinden biri de değerli misafirlerine özel bir deneyim sunmak için, kişiye veya gruba özel seans sunabilmesidir. Rahatsız edilmeden, size özel bir keyif yaşayabilir, dilerseniz rahat koltuklarımızda dinlenebilir, ya da hafif atıştırmalık ve içecek servisimizle keyfinizi sürdürebilirsiniz.

Tamamen profesyonel olan, eğitimli, yetenekli ve deneyimli masör kadrosu ile hizmetinizde olan Acemoğlu Hamamı'nda, büyülü bir tarihi ortamda, bir taraftan geleneksel değerler, diğer taraftan modern, hijyenik ve titiz bir yaklaşım ile hizmetinize sunulan kaliteli Türk Hamamı deneyimine hazır mısınız?

Servis Gün ve Saatleri: Haftanın 7 Günü, 10:00 - 22:00 Arası

*Aradığın firmanın detayları bulunmamaktadır.

BENZER FİRMALAR


Evleneceklere Destek Hareketi
Acemoğlu Hamamı - Celal Ağa Konağı Hotel ile çalışmak isteyen çiftler için yorumların çok önemli

Lütfen onların doğru seçim yapmasını kolaylaştırmak için Acemoğlu Hamamı - Celal Ağa Konağı Hotel hakkında yorumlarını paylaş.

Yorum Yap