Evlendirme Daireleri İstanbul

Kadıköy Evlendirme Dairesi

En Popüler Yorum

Neşem & Okan

Düğün Tarihi: 12.09.2015

Metrobüs durağına çok yakın olduğu için hiç sorun yaşamdık. Atmosferi ve görselliğide güzeldi hatta hizmetten de memnun kaldık fakat sürekli bahşiş istenmesi ve ikramların anlaştığımızdan eksik dağıtılması sorun oldu. Bunun dışında kokteyl konseptinde gerçekleitridk ve görsellik ve hizmette sorun... devam 

Kadıköy Evlendirme Dairesi Hakkında

Evlilik için sade bir nikah töreni tercih eden çiftler, Kadıköy Nikah Salonu’nu, akabinde müracaat sürecini ve gerekli olan belgeleri bu yazıda bulabilirler.

Kadıköy Nikah Dairesi içinde A ve B olmak üzere iki farklı nikah salonu bulunuyor.

Kadıköy Evlendirme Dairesi A Salonu 250 kişilik.

Kadıköy Evlendirme Dairesi B Salonu ise 90 kişilik. Daha küçük ve sade bir nikah töreni düşünenler B salonunu tercih edebilirler.

Bu salonların dışında takı töreni için de alanları mevcut. Sade bir nikah dışında kokteyl düşünen ve konuklarına ikramlar sunmak isteyen çiftler nikahlarını Kadıköy Evlendirme Dairesi’nde gerçekleştirdikten sonra aynı bahçeyi paylaştıkları Zübeyde Hanım Kokteyl Salonları’nda bir kokteyl düzenleyebiliyorlar. Böyle bir durumda ise nikah memuru için ek bir ücret ödemeleri gerekiyor.

Kadıköy Belediyesi Evlendirme Dairesi’ne başvuru şartları ve gerekli olan belgeler ise şu şekilde;
- Nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi

- 5’er adet vesikalık fotoğraf. Bu fotoğrafların hepsinin 6 ay içinde çekilmiş olması gerekiyor. Gelin adayları için alın, çene ve yüz tamamen görünmeli. Fotokopi ya da bilgisayardan çoğaltılan fotoğraflar geçerli sayılmıyor.

- Aile hekiminden kaşeli ve imzalı sağlık raporu. Alınan raporun 180 günü geçmemesi dikkat edilmesi gereken konulardan biri. Erkeklerin raporlarına Akdeniz Anemisi testini de eklettirmeleri gerekiyor. Bu testin yapıldığına dair belirtilen ibare sağlık raporu üzerinde mutlaka bulunmalı.

- Yabancı uyruklu çiftlerin başvuru esnasında yanında götürmesi gereken belgeler değişiyor. Bunun için Kadıköy Nikah Salonu’ndaki yetkililerden detaylı bilgi alınması gerekiyor. Ayrıca pasaport ve vize sürelerinin geçmemiş olmasına da dikkat edilmeli. Daha öncesinde evlenip boşanmış kişilerin, son medeni durumlarını gösterir kimlikler ile başvuruda bulunmaları gerekiyor.

- Kadıköy Belediyesi’ne nikah başvurusu yapmak için evlenecek kişilerden en az birinin burada ikamet ediyor olması gerekiyor. Eğer ikisi de Kadıköy’de yaşamıyorsa, ikamet ettikleri ilçeden “Evlenme İzin Belgesi” almaları gerekiyor. Çiftlerden yalnızca birinin bu belgeyi alması yeterli oluyor.

- Daireye nikah başvurusu hafta içi 08:30 – 12:00 ve 13:00 – 15:30 saatleri arasında yapılıyor. Nikah törenleri ise 16.30’a kadar sürüyor.

- Çiftlerin birlikte başvuru yapmaları zorunlu tutuluyor. Kişilerden birinin gelememesi durumunda müstakbel eşine vekalet vermesi gerekiyor.

- Hafta sonu nikah başvurusu kabul edilmiyor.

- Kadıköy Evlendirme Dairesi’nde nikahlar haftalık olarak planlandığından; başvuru yapılan aynı hafta içerisinde nikah günü verilmiyor.

Kadıköy Belediyesi Evlendirme Dairesi’nin 2021 nikah ücretleri ise şu şekilde;
A Salonu- Hafta İçi Salon Ücreti: 200 TL
A Salonu Hafta İçi - İzin Belgeli Salon Ücreti: 250 TL
A Salonu Hafta Sonu: 800 TL
A Salonu Hafta Sonu i İzin Belgeli: 1.000 TL
B Salonu Hafta İçi: 160 TL
B Salonu Hafta İçi – İzin Belgeli: 200 TL
B Salonu Hafta Sonu: 600 TL
B Salonu Hafta Sonu – İzin Belgeli: 750 TL
Belediye Bahçesi: 2.000 TL
Kültür Merkezleri: 1.000 TL


Bu fiyatların içinde salon kiralama, KDV, dosya ücreti ve cüzdan bedeli da dahil oluyor. Engelli kimlik kartı belgesine sahip kişiler, 1. dereceden şehit yakınları ve gaziler bu iki salondan da ücretsiz olarak faydalanabiliyor.

Kadıköy Evlendirme Dairesi Adres:
Zühtüpaşa Mah. Fahrettin Kerim Gökay Cad. No:14 Kadıköy / İstanbul
Söğütlüçeşme Metrobüs İstasyonu’na çok yakın bir noktada bulunan daireye Avrupa yakasının en uç noktasından bile metrobüs aracılığıyla kolay bir şekilde ulaşılabiliyorsunuz. Ayrıca çevresinde otobüs durakları bulunuyor. Özel araçlarıyla gelmek isteyen çiftler ise otopark konusunda herhangi bir sorunla karşılaşmıyor. Hemen yan tarafında İSPARK’a ait olan geniş bir otopark mevcut.

Kadıköy Evlendirme Dairesi Telefon: 0(216) 542 50 02. Detaylı bilgi için mesai saatleri içinde dilediğiniz zaman arayabilirsiniz.

Kadıköy Evlendirme Dairesi Yorumları (8)

Neşem & Okan

Düğün Tarihi: 12.09.2015

Metrobüs durağına çok yakın olduğu için hiç sorun yaşamdık. Atmosferi ve görselliğide güzeldi hatta hizmetten de memnun kaldık fakat sürekli bahşiş istenmesi ve ikramların anlaştığımızdan eksik dağıtılması sorun oldu. Bunun dışında kokteyl konseptinde gerçekleitridk ve görsellik ve hizmette sorun... devam 

Sedan & Erdi

Düğün Tarihi: 29.09.2019

Günümüzü aldık çok tatlı ve yardım sever insanlar çocukluk hayalime kavuşuyorum :)

Sedan & Erdi

Düğün Tarihi: 29.09.2019

Nikah işlemlerimizi yapan Serap Hanım çok anlayışlı ve naif bir insandı. 29 eylül için nikah tarihi aldık. Teşekkür ederiz.

Can

Düğün Tarihi: 20.09.2015

Eşim ve ben büyük bir organizasyon istemedik bu yüzden sadece nikah olsun dedik ve burada karar kıldık. Kararımızda tabiki mekanın merkezi olması ulsşımının kolay olması etkili oldu bunun dışında bizim sayımız 250 kişininüstündeydi ve gayet yeterliydi genişlik bizim için.

Seyda

Düğün Tarihi: 15.09.2015

Sayımıza uygun bir salondu. Görsellik olarakta abartıdan uzak ve sadeydi temizdi aynı zamanda. Zaten daha önceden bildiğim bir mekandı. Gelin odasıda gayet geniş ve konforluydu. Küçücük bir oda değildi. Konumuda oldukça merkeziydi zaten bu yüzden tercih ettik burayı.

Burçin & Eray

Düğün Tarihi: 13.09.2015

Ulaşım konusunda çok merkezi olduğu için tercih ettiğimiz bir yerdi burası bunun yanında gneişlik oalrakt abize uygundu bizim sayımız 300 kişiydi ve bize göre dediğim gibi uygundu yeterli geldi. Gelin hazılrık odasıda gayet konforluydu.

Zeynep & Ali

Düğün Tarihi: 06.09.2015

Düğün.com üzerinden anlaştı

Memnun kaldım ilgi ve alaka gayet iyiydi, orada fotoğraf çektirdim ve gayet iyidi:)

Ayberk

Düğün Tarihi: 05.09.2015

Biz sade bir şey istediğimiz için sadece nikah gerçekleştirdik. Konum olarak merkezi bir yerde bulunması dolayısıyla tercih ettik ve memnunda kaldık sayımıza gçre yeterli genişlikteydi. Hazırlık odasıda gayet güzel ve konforluydu.

Yorumunu çok merak ediyoruz 😍

Bu firma ile ilgili tecrübelerini yazarak evlenecek çiftlerin karar sürecine yardımcı olabilirsin.