Düğününüz İçin Servet Harcamayın

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

1:42 dakika

05.08.2020

Evleneceğiniz için heyecanlısınız, aklınızda hep o büyük gün var. Peki ortalama bir düğünü planlarken ne kadar bütçe ayırmanız gerekiyor? Biraz takip ve akıllıca kararlarla düğününüz için birçok kalemi olduğundan daha ucuza getirebilirsiniz. Düğün tarihinizi sezon dışına denk getirmek, erken rezervasyon, paket uygulaması gibi kampanyalardan yararlanmak bunlardan sadece birkaçı. İşte o heyecanla aklınıza gelmeyecek seçenekler:

düğününüz i̇çin servet harcamayın

 • Düğün mekanı seçerken ne gibi kampanyalardan faydalanabilirsiniz, hiç araştırdınız mı? Bunlardan ilki cuma - cumartesi ve pazar düğünleri yerine indirimli olan hafta içi paketlerini değerlendirebilecek olmanız.
 • Çevrenizde uzmanlık alanı organizasyon hizmetleri olan birileri varsa onlara ulaşın ve yardım isteyin. Yakınlarınızın bu meziyetini düğün hediyeniz yerine değerlendirin.
 • Düğün mekanınızla anlaşmanızı bir yıl önceden yapın. Böylelikle hem istediğiniz tarihte düğün yapmayı garantileyin hem de bir sene öncenin fiyatlarından yararlanın.
 • Tasarımlarını beğendiğiniz bir davetiye firmasını takibe alın. Sene içinde bazı ürünlerde indirime gittiklerini fark edeceksiniz.
 • Misafirlerinize limitsiz içecek ikramı yapmak yerine bir bar catering firması ile anlaşın. Böylece misafirleriniz menüye dahil olan ilk içkiden fazlasını almak istediklerinde kendileri ödeme yaparak alacaklardır.

  düğününüz i̇çin servet harcamayın

 • Modellerini beğendiğiniz gelinlik firmalarını takibe alın. Mümkünse yurt dışı seyahatlerinizin bir gününü gelinlik bakmaya ayırın, zira uygun fiyatlı tasarım gelinliklere veya gelinlik fuarlarına rastlayabilirsiniz. Gelinliğinizi kiralamak da bir başka seçenek.
 • Günlük hayatınızda sıklıkla takım elbise giyen biri değilseniz smokininizi kiralayın ve damatlık bütçenizi rahatlatın.
 • Gelin saçı, makyajı ve bakımınızı aynı yerde yaptırın ve paket indirimi talep edin.
 • Gelin buketinizdeki çiçekleri mevsim çiçeklerinden seçin. Mevsim dışı çiçeklerin ücretleri mevsim çiçeklerine nazaran daha pahalı olacaktır. Masa çiçeklerinde kesme çiçek yerine meyve buketleri ve kır çiçekleri kullanın.
 • Gelin ve damat ayakkabınızı günlük hayatta da kullanabileceğiniz şekilde seçerek bir taşla iki kuş vurun ve daha sonra da gideceğiniz özel gecelerde değerlendirin.

  düğününüz i̇çin servet harcamayın

 • Düğün pastanızda badem ezmesi veya şeker hamuru kaplamalı modeller yerine mevsim meyvelerinden yapılmış sade tasarımlı bir pasta tercih edin.
 • Fotoğrafçınızla en az altı ay önce anlaşma yapın. Fotoğrafçıların yoğun sezonlarda boş günleri azalır ve haklı olarak bütçelerinde indirime gitmek istemezler.
 • Düğün sezonu olarak bilinen bahar ve yaz ayları yerine mekanlar ve tedarikçilerin daha cazip fiyat tekliflerinde bulundukları sonbahar ve kış aylarını tercih edin.
 • Diyelim ki hayalinizi süsleyen tek bir düğün mekanı var ama düğün yemeği fiyatları sizin bütçenizi aşıyor. Bunun sizi yıldırmasına izin vermeyin. Fiyatı yüzünden istediğiniz bir mekanı kenara atmak yerine bütçenize uygun bir kokteyl menüleri var mı, öğrenin. Aynı mekanda pazar günü saat bir ile altı arası bir nikah kokteyli organize edebilirsiniz. Pek çok mekan bu saatler arasında indirimli fiyatlar vermeye çok heveslidir.
Organizasyon Firmaları

Şehrindeki en iyi organizasyon firmaları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Organizasyon firmanı bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Organizasyon kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Organizasyon Firmaları

Düğün Organizasyon kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

3 Yorum

banu atay

Düğün Tarihi: 13.03.2015


Bazı maddelerde haklısınız ancak bazı maddeleri pek çok çift düşünmüyor bile... Bir çok yazınızda sanki evlenenlerin hepsi çok zengin insanlarmış gibi tavsiye veriyorsunuz bazen hayret ediyorum yazdıklarınıza!


dilşad

Düğün Tarihi: 22.10.2014


nokta atışı tavsiyeler gerçenten de. çok yardımcı olacak. sağolun


hayriye

Düğün Tarihi: 22.10.2014


çok faydalı bi yazı olmuş.. teşekkürler