Kır Nikahı için Yaratılmış Bir Mekan

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

1:58 dakika

29.06.2020

Kuzguncuk Yanık Mektep: Ardında hiçbir iz bırakmadan yanıp kül olmuş eski bir kız mektebinin olduğu rivayet edilen bir yer!

Firmanızın öne çıkan özelliklerinden bahseder misiniz?

Çiftler, mekanın aynı zamanda bir organizasyon firmasına ait olması sebebi ile sadece bir mekandan değil bir organizasyon firmasının hizmetlerinden da yararlanmış oluyorlar. Mekanın düzeni, kullanılan ekipmanlar sadece davet için düzenlenip seçildiği için dekorasyon ve düzenlemeye ekstra bir ödeme yapmak zorunda kalmıyorlar. Öte yandan çiftlerimiz yanlarında bir organizasyon firması olmasının rahatlığını yaşıyorlar. Akıllarına gelmeyen detayların halledildiğini gördükleri zaman mutlu oluyorlar ve son dakika sürprizleri ile karşılaşmıyorlar.

kuzguncuk-yanik-mektep

Yeni evlenecek olan çiftlerin sizi tercih etme sebepleri nelerdir?

Öncelikle işimizin davet ve organizasyon olması! Davetin içeriğine göre konseptler belirlenmesi ve alışılagelmişin dışına çıkılması. Öte yandan mekanın Kuzguncuk’ta olması da çok önemli bir faktör tercih edilmemizde. Bir diğer sebep de daha önce yapılan davetlerin hepsinin iyi bir referans olarak yeni müşterilerimizin içlerini rahatlatması. Son olarak şunu söyleyebilirim ki standart düğünlerden sıkılan herkesin kendilerini evlerinin bahçesindeymiş gibi hissedebilecekleri çok samimi bir ortamın olduğu gerçek bir butik davet mekanı olmamız çiftlerin bizi tercih etme sebepleri arasında yer alıyor.

Evlenecek çiftlere verdiğiniz hizmet paketi neleri kapsıyor?

Bu paketin içerisinde, mekan, davetin temasına göre menüler ve bunları tamamlayan dekorasyon, şekerci arabaları, konsept yiyecekler ve görsel hizmetler dahil oluyor. Mekan sadece davetler için tasarlandığı ve kullanıldığından; bir sosyal kulüp veya restoran salonunu davet mekanına dönüştürmek için harcanan masa, sandalye veya çevre düzenlemesi gibi ekstra bir dekorasyon masrafı yapmaya gerek olmuyor. İster uzun Akdeniz masaları, ister yuvarlak davet masaları tercih edilebiliyor. Veya doğal ortamı daha iyi hissedebilmek için lounge oturma düzeni, beyaz deri kanapeler, puflar, beyaz lake bar masaları ve tabureleri ile davetin konseptine göre kurulum yapılıyor.

Yemek menünüz ve mutfağınızdan bahseder misiniz?

Davet - catering konusunda 14 senedir sektördeyiz. Özellikle sunumlarımız, profesyonel ekibimiz ve lezzetimiz yıllardır hiç değişmiyor.

Özel olarak sadece düğün çiftiyle ilgilenen personeliniz var mı?

Mekana girdikleri andan itibaren şefimiz kendileri ile ilgilenmekte ve her türlü soruna çözüm bulmaya çalışmakta.

Mekanınızın fiziksel özellikleri nelerdir?

Davet mekanımız şehrin en merkezi yerinde ama bir o kadar da karmaşasından uzakta olan Kuzguncuk’ta. Yanık Mektep, Rum Ortodoks kilisesinin tam yanında ve eski Kuzguncuk yazlık sinemasının tam karşısında. Rivayete gore ardında hiçbir iz bırakmadan yanan ve kül olan eski bir Musevi kız okulunun yerinde. Düz bir çim bahçesi ve uzun bir teras bahçesi olan bir mekan. Eğer ağaçların izin verdiği bir dönem ise Boğaz köprüsü manzarası var. Düz çim bahçenin içinde ön camları katlanarak açıldığı zaman bahçe ile birebir birleşen şömineli bir kış bahçesi de mevcut.

Mekanınızda yapılacak bir davet için kişi başı menü fiyatınız ortalama ne kadar?

Kokteyller 30 - 40 TL arasında, yemekler ise 100 TL olarak söylenebilir. Fakat yine de en sağlıklı bilgi karşılıklı talepler görüşülerek tespit edilebilir.

Kuzguncuk Yanık Mektep’ten daha fazla bilgi ve fiyat teklifi almak için tıklayın.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Mekanları Firmaları

Düğün Mekanları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 Yorum

Sinem Bora

Düğün Tarihi: 15.10.2014


Yemek fiyatlarına göre kokteyl fiyatı daha tercih edilesi. Yemek fiyatları biraz daha pahalı geldi bana ama kokteyl için gayet uygun. Zaten benim ilk seçeneğim kokteyl olur en rahatı


Seda Ünlü

Düğün Tarihi: 15.10.2014


Burada gerçekleşen bir düğüne katılmıştım gerçekten yukardada yazıdıgı gibi sıcak ve samimi bir ortam vardı yemekler de cok lezzetliydi. Size de uygun gelirse bence baska yer arastırmayın bile. :))