Vintage Düğünlere Vintage Fotoğraflar

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

3:10 dakika

11.04.2022

Müstakbel eşinle düğün fotoğraflarınızın düğün temanızla bir bütün oluşturmasını, üzerinden seneler geçse bile imrenerek bakılacak kareler olmasını istiyorsan; nostaljik düğünler için sıraladığımız vintage düğün fotoğraf fikirlerinden ilham alabilirsin.

vintage düğün fotoğrafları

Sensiz de Çok Şıklar

Vintage gelinlik ve gelin ayakkabını bir köşeye koy ve onlara bir de uzaktan bak. Sensiz bile çok şık değiller mi? Özellikle ahşap ve eski dokulu bir fonun önünde adete 1950’lerde çekilmiş hissi veren fotoğraflar, yıllar sonra torunlarınıza gösterirken bile düğününüzün ruhunu birebir yansıtacaklar. Eğer sen de aksesuar ve kıyafetlerin fotoğrafta hayat bulsun istersen, Selçuk İnci Photography'yi inceleyebilirsin.

vintage düğün fotoğrafları

Bir Balonun Yapabilecekleri

Eğer vintage düğün istiyorsan çocukluğuna, eski günlere dönüp balonları saklandıkları yerden çıkarmanın vakti gelmiştir. Vintage gelin aksesuarlarının arasına balonları da katmayı ihmal etme! Düğün fotoğraflarınız arasında elinde bir balon, damatla bir patikadan yürürken ardınızdan çekilmiş bir kare kalması ikinize de sonradan bakıp üzerine hikayeler yazabileceğiniz bir hatıra bırakacak. Balonlarla dolu bu rüya gibi fotoğraflar için Wedding Photograph & Film ile iletişime geçebilirsin.

vintage düğün fotoğrafları

Nostaljik Bir Araba

Ve elbette vintage bir düğünün başrolünde nostaljik bir gelin arabası olacaktır. O halde düğün fotoğraflarının da başrolünü ona verebilirsin. Gelin araban öyle kolayından bırakma ve nostaljik bir arabayla, vintage gelinliğinin içinde poz poz nostaljik düğün fotoğrafları çektir! Vintage düğün konseptinle uyumlu, arabalı fotoğraf çekimi için Düğün Kına Wedding Studio'dan ücretsiz fiyat teklifi alabilirsin.

vintage düğün fotoğrafları

Vintage bir düğünde giyilebilecek damatlıklara da göz atmak istersen şu galerimize bakabilirsin: Vintage Damatlık Modelleri

Siyah – Beyaz Fotoğraflar

Düğün fotoğraflarının bir kısmını siyah – beyaz bir kısmını da sepia çektirerek düğün temasını tamamlayabilir fotoğraf albümünü de bu temayla bütünleştirebilirsin. Albümde renkli fotoğrafları takip eden siyah – beyaz ve sepia fotoğraflar bakanlara güzel bir sürpriz, sana da hoş bir hatıra olarak kalacak. Bu nostaljik, filmlerden fırlamış gibi kareleri çektirmek istersen Düğün Hikayecim ile hayalini gerçekleştirebilirsin.

vintage düğün fotoğrafları

Teknede Salınan Aşıklar

Deniz tutkunları için harika bir çekim fikriyle geldik. Eğer küçük bir teknede, drone ile tepeden çekilmiş harika fotoğraflar hayal ediyorsan Fobos Photo Film aradığın firma olabilir. Bu fotoğraflarla müstakbel eşinle birlikte bu yüzyıla ait değil gibi görüneceksiniz.

vintage düğün fotoğrafları

Motorcu Gelin ve Damat

Hem sıra dışı, yenilikçi hem de vintage görünümlü bir kare herhalde ancak vintage bir motor kullanan bir gelinle mümkündür. Rengarenk, eski model motorların üzerinde gelinlikle çekileceğin fotoğraflar herkesin aklına kazınacak. Motorun rengini de düğün temanda ağırlıkta olacak renklerden seçerek tam anlamıyla uyumu yakalayabilirsin. Fikri beğendiysen seni Arif Öztürk Photography'nin profiline alalım.

vintage düğün fotoğrafları

Düğün Öncesi Piknik

Dilersen şık, dilersen daha salaş görünümde bir piknik ortamı hazırlayarak gelinlik ve damatlıkla doğanın içinde bir çekim gerçekleştirebilirsin. Piknik kareleri için örtü, dilediğin estetik görünen yiyecekler, bisiklet, gitar gibi aksesuarları kullanabilirsin. Yeşilçam çiftlerinin romantik anlarını yeniden yaratmak için Stüdyo Alyans tam sana göre.

vintage düğün fotoğrafları

Piyano Başında Romantizm

Eski aşk filmlerindeki o piyano sahnelerine bayılıyorsun değil mi? Eğer gelinliğinle piyanonun başında süzülmek istersen, müstakbel eşinin sana eşlik ettiği duygu dolu kareleri Bikareduygu ile yakalayabilirsiniz. Modern görünümlü, yeni bir piyano yerine ahşap, eski görünen bir piyano kullanarak vintage temanı tamamlayabilirsin.

vintage düğün fotoğrafları

Bikareduygu

Bikareduygu

Firmayı İncele

Bohem Bir Arka Plan

Ağaçlardan sallanan rengarenk ışıklar, tahta variller, perdeler... Bütün bunlarla bohem tarzını yansıtacak bir fotoğraf konsepti oluşturmak mümkün. Bohem tarzdaki gelinlik ve damatlıkla tamamlandığında ortaya inanılmaz çarpıcı kareler çıkabiliyor. Eğer sen de gösterişten çok farklı kişiliğini ortaya koyduğun düğün fotoğrafları istiyorsan Fotoğraf Penceresi ile çalışabilirsin.

vintage düğün fotoğrafları

Otantik Halılar

Beyaz bir gelinliği en çok ortay çıkaracak arka plan nedir? Elbette arkada bir renk cümbüşü yaratmak. Vintage deyince aklımıza hemen başka kültürlerden kareler gelebilir. Ancak aslında Türkiye'nin sembollerinden rengarenk halı ve kilimlerle de vintage dokulu düğün kareleri yakalamak mümkün. Eğer sen de bu modern çekim tarzı ile geleneksel ögeleri buluşturmak istersen, Bekir Işık Düğünü Fotoğrafçısı ile hemen iletişime geçebilirsin.

vintage düğün fotoğrafları

Senin için vintage düğün çekimi önerilerimizi sıraladık. Ancak hayal gücünün sınırı elbette ki yok. Eğer vintage çekim yapma fikrinden hoşlandıysan şehrindeki bütün düğün fotoğrafçılarını inceleyerek beğendiklerinden fiyat teklifi alabilirsin.

Düğün Fotoğrafçıları

Şehrindeki en iyi fotoğrafçılar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Düğün fotoğrafçını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Fotoğrafçısı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Fotoğrafçıları Firmaları

Düğün Fotoğrafçıları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 Yorum

duygu eslin

Düğün Tarihi: 15.10.2014


Ben fotoğraflarım çekilirken analog makine de kullanılmasını istedim fotoğrafçımdan. sonbaharda güzel ve nostaljik olacağını düşünüyorum.