Önce Bu Püf Noktalarını Oku, Sonra Düğün Davetiyeni Seç!

Belgin Yetiş tarafından yazılmıştır.

2:04 dakika

11.03.2022

Davetiye seçimi, davetlilerine onları nasıl bir düğün beklediği ile ilgili fikir vermesi açısından önemlidir. Düğün mekanı ve temasına minik göndermeler yapan bir davetiye, düğününe ilişkin incelikli bir detay olabilir. Düğün temasına uygun davetiye seçimi hakkında küçük tüyolar ister misin?

düğün davetiyesi

Davetiye Seçimini Kolaylaştıracak Püf Noktaları

  • Önce davetli sayını belirle! Her aileye bir davetiye verecek şekilde davetiye sayısı çıkar ve bu sayının yüzde 10 daha fazlasını bastır!

  • Davetiye stiline karar ver! Seni en çok romantik davetiyeler mi, minimal olanlar mı, gösterişli modeller mi yoksa yaratıcı davetiyeler mi etkiliyor?

  • Düğün konseptini ve temanı göz önünde bulundur!

  • Davetiye üzerindeki yazılar için, kolay okunabilir bir font ve punto seçmeye özen göster!

  • Düğün davetiyesini düğünden 1,5 - 2 ay önce davetlilerin elinde olacak şekilde bastırmayı ihmal etme!

Temaya Göre Düğün Davetiyesi

Deniz Temalı Davetiye: Davetiyenin üzerinde deniz kabuğu, denizyıldızı, çapa, balıkçı ağı ya da kumsal desenleri yer alabilir. Böyle bir düğün için buz mavisi ve beyaz renk davetiyeler seçebilirsin.

önce bu püf noktalarını oku, sonra düğün davetiyeni seç!

Dilersen davetiyeni kendin tasarlayabilirsin: Davetiye Hazırlamanın 7 Püf Noktası

Vintage Davetiye: Dantelli, mühürlü ve eskitilmiş kağıttan yapılmış davetiyeler nostaljik davetiye modelleri için oldukça uygun. Gösterişli tarihi bir mekanda düğün yapıyorsan, özellikle mühürlü izlenimi yaratan davetiyeleri önerebiliriz.

Bohem ve Rustik Temalı Davetiye: Bohem ya da rustik temalı davetleri için özellikle saman kağıtlı ve floral davetiye modellerini öneriyoruz. Ayrıca bohem düğün konseptine uyum sağlayacak hasır ip aksesuarlı modelleri de göz önünde bulundurabilirsin.

Belirlediğin bir konsept yoksa, bu kez düğünün yapılacağı mevsimi göz önünde bulundurabilir, mekanının süslemelerinden ya da renklerinden ilham alabilirsin.

önce bu püf noktalarını oku, sonra düğün davetiyeni seç!

Davetiye Fiyatları

1- Kağıdın Türü ve Kalitesi: Kağıt türleri arasından davetiye için en uygun olan dokulu, düz, transparan, gömme ve tohum davetiye modellerini bütçene göre inceleyebilirsin. Burada dikkat etmen gereken kağıdın kalınlığı. Çünkü kalınlık arttıkça fiyat artacaktır.

2- Baskı Çeşidi: Varaklı baskı ya da gömme baskı arasındaki seçim fiyatı doğrudan etkiler. Davetiyede kullanılacak gümüş ya da altın varakların maliyeti biraz arttırdığını unutma!

3- Aksesuar Kullanımı: Davetiyede kullanılan aksesuarın çeşidine göre fiyata farklı yansımaları olur. Davetiyenin taşlı, boncuklu, çiçekli ya da kurdeleli olması, fiyatını artıracağı için seçimi, bütçeni de hesaba katarak yapmalısın.

önce bu püf noktalarını oku, sonra düğün davetiyeni seç!

4- Özel Tasarım Davetiye: Eğer davetiyen sana özel olsun istiyorsan, özel tasarımlar yapan bir davetiye firmasına size özel detaylar ekletebilirsin. Ancak bunun hazır davetiye modellerine göre biraz daha maliyetli olacağını bilmelisin.

5- Zarf ve Kaligrafi: Davetiye modeline uygun olarak seçeceğin zarf da, davetiyenin kalitesini gösterir. Zarfın kalınlığı ve kullanılan kağıdın kalitesi fiyatta farklılığa neden olacaktır. Ayrıca zarfın üzerine tükenmez kalemle isim yazdırmak istemiyorsan, kaligrafi seçeneğini düşünebilirsin. Kaligrafi biraz maliyetli olacağı için alternatif ve uygun bir öneri istersen de bilgisayardan isim etiketleri çıkartarak zarfa yapıştırabilirsin.

Davetiye firmalarının listesini, sundukları davetiye çeşitlerini, firmaların minimum adet fiyatlarını, teslim sürelerini, minimum sipariş adedini ve aradığın diğer özellikleri görmek istersen, Düğün.com’daki pek çok davetiye firmasını incelemeni öneriyoruz.

Biraz da tatlı yiyelim tatlı konuşalım. Şimdi sırada nikah şekeri var.

önce bu püf noktalarını oku, sonra düğün davetiyeni seç!

Davetiye Firmaları

Aşkınızı ilan edecek davetiyeler burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Davetiye firmanı seç

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Davetiyesi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Davetiyesi Firmaları

Düğün Davetiyesi kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorum yap