Dans Etmeyi Hiç Bilmeseniz Bile!

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

2:27 dakika

29.06.2020

On yılı aşkın süredir alanında profesyonel bir hizmet sunan Latino Dans Stüdyosu ile düğün dansınız üzerine konuştuk. Artık merak ettiğiniz tüm soruların cevabını biliyorsunuz.

Firmanızdan biraz bahseder misiniz? Sizi benzerlerinizden ayıran ne gibi özellikleriniz var?

Latino Dans Stüdyosu 2000 yılında kurularak dans severlere hizmet vermeye başlamıştır. Branşlarında uzman, profesyonel eğitmen kadrosunun yanında, dans severlerin bütün ihtiyaçları düşünülerek tasarlanmış iç mekanı ile kurulduğu yıldan itibaren Ankara'nın en büyük ve en canlı stüdyosu olmuştur. Latino, tecrübesi ve profesyonel eğitim sistemi ile sektöre yön veren bir kurum olmuştur ve biz de bununla gurur duyuyoruz.

dans etmeyi hiç bilmeseniz bile!

Çiftler neden dans kursu almalı?

Çiftler Düğün Dansları için ders almalılar; çünkü düğün dansı, düğününüzde bir eş olarak yapacağınız ilk paylaşımdır. Bu nedenle de en özel anlardan biridir. Bu anın sıradan bir şekilde geçiştirilmesi yerine unutulmayacak bir ana dönüştürülmesi eğer bir dans bilginiz ve geçmişiniz yoksa ancak bir uzmandan dans dersi almakla mümkün olabilir. Aynı zamanda gelin ile damadın düğün dansı yapmaları bütün dünyada klasikleşmiş bir gelenektir.

Hangi dansları tercih etmeli?

Hangi dansı seçecekleri, daha önce dans deneyimlerinin olup olmadığına, tercihlerinden ya da onlara önereceğimiz parçalardan seçtikleri müziğe, gelinlik modeline, dans edecekleri pistin genişliğine göre belirlenir. Günümüzde düğün dansı için en çok tercih edilen dans, öğrenmesi ve uygulaması son derece kolay ve romantik olması nedeniyle rumbadır. Eğitmenlerimiz rumba dansını yeni başlayan çiftlerimizin öğrenmesini kolaylaştırmak için düğün dansına uyarlayarak öğretmekte, ortaya son derece iyi sonuçlar çıkmaktadır. Bunun dışında yavaş vals ve foxtrot dansları düğün dansı için son derce uygun danslardır. Ayrıca deneyimli eğitmenlerimizin çiftlere özel hazırlayacağı koreografileri de tercih edebilirler.

Çiftlerin istedikleri dansı öğrenmeleri ne kadar sürer? Ne zaman başlamalılar?

Ekonomik paketimizi tercih etmeleri halinde bir hafta içerisinde minimum üç saat özel ders yaparak düğün danslarını hazırlamaktayız; ancak daha kapsamlı ve özel çalışmalar yapmak isteyenler için en az iki ay önceden başlamalarını tavsiye ederiz.

Derslere gelirken neler getirmeli?

Öncelikle rahat edebileceğiniz hareket kabiliyetinizi kısıtlamayacak kıyafetler giyilmeli. Ayakların bilek kısmını kapatan boğazlı ayakkabılar giymemeye dikkat etmelisiniz. Ayrıca son derse gelirken düğünde kullanacağınız ayakkabıları ve tarlatanınızı getirmeniz son provanın daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır.

Derslerde nelere dikkat etmeli?

Öncelikle derslere rahat gelmelerini öneriyoruz. Derslerimiz son derece eğlenceli ve rahat geçmektedir. Herhangi bir sıkıntı yaşamadan kolaylıkla kendilerine en uygun dansı ve koreografiyi öğrenebilecekler. Bu nedenle derslere gelirken stres olmak için hiçbir neden yok. Bunun dışında derslerde eğitmeninizin tavsiyelerini çok dikkatli dinlenmesini ve uygulanmasını tavsiye ederiz. Bu tavsiyelerimize uyulması halinde ortaya çok güzel çalışmalar çıkacaktır.

“Dans etmeyi hiç bilmiyoruz, çok yeteneksiziz; yapabilir miyiz acaba?” diyenlere nasıl seslenirsiniz?

Düğün dansı dersleri ve koreografileri, hiç dans bilmeyen çiftlerimize kısa zamanda ve kolaylıkla dans öğretmek amacıyla geliştirilmiştir. Bu nedenle hiç dans bilmeseniz de, kendinizi yeteneksiz bulsanız da emin olun yapabilirsiniz.

Çiftlerimiz müzik seçimini nasıl yapabilirler?

Kendi belirleyecekleri bir müzikle veya bizim arşivimizden bulabileceğimiz müziklerle düğün danslarını yapabilirler. Bu konuda eğitmenlerimizin tavsiyelerini de dikkate almalarını öneririz.

Nasıl bir çalışma ortamı sunuyorsunuz?

Derslerimizi ile birer saatlik özel ders şeklinde yapıyoruz. Öte yandan düğüne daha vakit varsa grup derslerimize yönlendirerek dansa olan yatkınlıklarını arttırmayı öneriyoruz.

Çiftlere verdiğiniz dans dersi hizmeti için verebileceğiniz fiyat aralığı nedir?

Bu konuda stüdyomuz ile iletişime geçip kendilerine uygun paketi ve programı seçmeleri gerekmektedir. Fakat bizim bütün çiftlere hatta dans severlere önerimiz şu yönde olacaktır: Dansçılık ve dans eğitmenliği dünyanın en zor mesleklerinden biridir ve yıllar süren çalışma ve birikim gerektirir. Bu yüzden art niyetli sözde eğitmenlerden çok daha ucuza ders almak sizi danstan soğutabilir ve profesyonel bir dans okulundan alabileceğiniz kaliteli hizmeti bulamayabilirsiniz.

Latino Dans Stüdyosu’ndan daha fazla bilgi, randevu ve fiyat almak için tıklayın.

Dans Kursları

Kusursuz bir düğün dansı için şehrindeki en iyi kurslar burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Dans kurslarını incele

Bunlar da ilgini çekebilir

Dans Kursu kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Dans Kursları Firmaları

Dans Kursları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 Yorum

Oya Doğru

Düğün Tarihi: 16.10.2014


Ben de dans etmeyi hiç bilmiyorum eşimle kursa gitmeyi düşünüyoruz. Fakat stres kısmını üstümden atamıyorum.


lerzan dallı

Düğün Tarihi: 16.10.2014


dabs için uzun süre kursa ihtiyaç yok bence koreografiyi belirlemek yeterli