2014'ün En Trendy Düğün Dansları

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

1:18 dakika

29.06.2020

Dans kursu fiyatları bu kararda etkili olsa da artık eskisi gibi slow bir müzik eşliğinde icra edilen, çiftlerin bir o yana, bir bu yana salınmasından ibaret olan klasik ilk danslar gölgede kaldı. Genel eğilim ister tempolu ister ağır olsun mutlaka sizi saran bir enerjisi ve stili olan danslardan yana. İşte dans kursları bünyesinde en çok rastlanan düğün dans çeşitleri!

2014'ün en trendy düğün dansları

Salsa, Samba, Cha Cha Cha

Sosyal danslardan salsa, herhangi bir rutine bağlı kalmaksızın, aldığınız dans disiplini çerçevesinde size doğaçlama hareket edebileceğiniz bir alan sağlar. Serbest stil bir dans olan salsa, düğününüzde kurtlarınızı dökebilmenin, bunu yaparken de şuursuzca dans ediyormuş gibi görünmemenin estetik bir yoludur. Değişik düğün dansları arayan neşeli çiftlerin hızlı bir Latin rüzgarına kapılıp samba ve cha cha cha gibi dinamik dansları tercih etmesi de son derece keyifli olacaktır.

Rumba

Latin esintisinden vazgeçemeyen romantik ve tutkulu çiftlerin dansı ise diğer Latin danslarına göre çok daha yavaş tempolu fakat zor olan rumba olabilir. Çiftler arasındaki tutkuyu hareketlere yansıtan rumbanın yavaş bir kalp atışını andıran ritmi ve romantik müziği eminiz sizi izleyen herkesi büyüleyecek.

Arjantin Tango

Tangonun dramatik duygusu, dans sırasında çok zengin doğaçlama fırsatları yaratması, dansın özünde aşk ve melankoli duygusunun yatmasından ileri gelmektedir. Düğününüze bu romantik dansla yapacağınız bir giriş sayesinde romantizm ve tutku bakarsınız hayatınız boyunca peşinizi bırakmaz. Göreceksiniz, düğün için alacağınız tango dersleri dönüp baktığınızda en keyifli anılarınızdan bir tanesi olacak.

Dans Kursları İndirimleri

Dans Point
%20 İNDİRİM
6 9 38
Dans Point

Zeybek Danslarında Ekim Sonuna Kadar Düğün.com Çiftlerine Özel %20 İndirim!

Yalçın Şişman - Fun & Art's
%20 İNDİRİM
6 8 10
Yalçın Şişman - Fun & Art's

Ocak 2022'ye Kadar %20 İndirim! Hayatınızın En Özel Dansı İçin, Bu Kampanyayı Kaçırmayın!

Vals

Vals bir Avusturya dansıdır. En belirgin özelliği, çiftlerin birbirine sıkıca tutunup bir nokta çevresinde dönerek dans etmeleridir. Günümüzde vals “Viyana Valsi” ve “Modern Vals” olmak üzere iki farklı ritim ve kategoride dünya dans literatüründe yer almaktadır. Düğün valsi olarak tercih edilen türü genellikle modern valstir.

Notalara Kulak Verin

Düğün için dans müzikleri bu süreçte en çok dinleyeceğiniz müzikler olmalı. Ne tür müziklerin bedeninizi harekete geçirdiğini bilmeniz doğru dans türünü seçmenizde sizin için bir işaret olacaktır.

Gelinliğiniz Size Yol Göstersin

Elbette düğün dansı seçiminde en kritik belirleyen tercih edeceğiniz gelinlik modelidir. Fakat “En mutlu günümde pistten inmeye niyetim yok!” diyorsanız, işte o zaman da gelinliğinizi, yapmak istediğiniz düğün dansına göre seçmenizi öneririz. Bunun için elbette size doğru yolu sayıları hızla artan düğün için dans kursları gösterecektir.

Dans Kursları

Kusursuz bir düğün dansı için şehrindeki en iyi kurslar burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Dans kurslarını incele

Sıradaki Makaleler

Dans Kursu kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Dans Kursu Firmaları

Dans Kursu kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

FK

fidan kabuk

14/10/2014

merhabalar nergis hanım birkaç arkadaşım bana valsı önerdi ama bunu gelinliği seçtiğimde ve dans eğitiminde karar vermeliyim sanırım


NF

nergis faklıcı

14/10/2014

ben eşim ile birlikte tango yapmıştım düğünümde çok romantik bir dans ve herkese tangoyu öneririm