Düğün Bütçesi Nasıl Yapılır?

Sinem Aydınoğlu tarafından yazılmıştır.

0:38 dakika

28.05.2024

Harika bir evlilik teklifi alsan da, uzun bir birliktelik sonucunda evlenmeye karar vermiş olsan da evetten sonra yapacakların değişmeyecek. Bunlardan ilki düğün bütçeni belirlemek. Çünkü bütçene göre tüm kalemlere harcayacağın miktarı belirleyeceksin. Şimdiden bütçemi nasıl planlayacağım dediğini duyar gibiyim. Düşünme, gel beraber hemen planlayalım.

Planlama derken biz söyleyeceğiz sen yazacaksın zannetme sakın. Senin için harika bir evlilik bütçe listesi hazırladık. Sana onu nasıl yöneteceğini öğreteceğiz. Öncelikle tahmini düğün bütçeni girmelisin.

Bütçem Aracını Nasıl Kullanırım?

Bütçem Aracı'nda sol tarafta bulunan -senin için- belirlediğimiz düğün masraflarından öncelikli olanları seçmeni istiyoruz. Tecrübelerimiz ile hazırladığımız kalemlerden daha fazlası varsa diğer harcamalar alanını işaretleyebilirsin.

düğün bütçesi nasıl yapılır?

İkinci aşamada işaretlediğin tüm kalemlerin alt başlıkları çıkacak. Alt başlıklarda eğer her kalem için bütçen netse hemen gir, değilse aşağı yukarı bir rakam belirleyerek yazabilirsin.

düğün bütçesi nasıl yapılır?

Her kalemi doldurduğunda sayfanın en aşağısındaki rakamlar değişecek. Ayırdığın bütçeden genel toplamdaki harcamaların çıktığında kalan bütçen diğer harcamaların için ayıracağın bütçeni gösterecek.

düğün bütçesi nasıl yapılır?

Birçok çiftin düştüğü hataya düşmedin ve düğün bütçe planı yaptın. Şimdi sonraki adımın olan düğün ajandası hazırlıyoruz. Böylece hangi kalem hangi sırayla yapacağını planlayacağız.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

3 Yorum

v.g.

Düğün Tarihi: 17.10.2014


bütçe tarafı çok sıkıntılı ya herşeyi en ince detayına kadar düşünmek gerekiyo


berivan gamlı

Düğün Tarihi: 17.10.2014


ben bu bütçem aracını kullanamadım yardımcı olabilecek var mı???


Seda Bölek

Düğün Tarihi: 17.04.2018


bende kullanamadım