Takı Değiştirme ve Değerlendirme Şartları

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

1:07 dakika

25.08.2020

Size hediye edilen bir takıyı nasıl değiştireceğinizi biliyor musunuz? Çoğu insan bu konuda büyük bir kafa karışıklığı yaşar. Aslında mücevher gibi değerli eşyaların değişimi o kadar da zor değildir.

Kutuyu Açtım, Hayal Kırıklığı!

Düğününüzde ya da düğününüzden önce size gelen bir takı çok güzel, değerli ve şık. Ama hiç sizin tarzınız değil ya da benzeri sizde var. Kara kara düşünmek yerine o takıyı nasıl değerlendireceğinizi bulmalısınız. Beğenmediğiniz bir takı ile baş etmenin iki yolu vardır. Birisi paraya çevirmek, diğeri de yaklaşan bir düğünde başka bir geline hediye etmek. Eğer mücevherlerinizi değiştirmeye karar verirseniz mücevher alırken bilmeniz gereken her şey aklınızda olmalı.

takı değiştirme ve değerlendirme şartları

Değerli Taşlar ve Altın Nasıl Bozdurulur?

Üzgünüz ama pırlanta dışındaki değerli taşları bozdurduğunuzda, elinize tatmin edici bir para geçmeyecektir. Eğer altın bozduracaksanız da borsa bilgisi olan bir arkadaşınızdan yardım alın ve altın satış fiyatlarının yükselmesini bekleyin. İyi bir zamanlamayla düğün masraflarınızın en azından bir kısmını karşılayabilir, ya da sevgilinize şık bir damat saati almanızı sağlayabilir.

takı değiştirme ve değerlendirme şartları

Sizin Beğenmediğiniz Bir Başkasının Hayali Olabilir

Eğer size gelen hediye takıyı beğenmediyseniz ve bozdurmayı da düşünmüyorsanız, yakında düğünü olan ve bu takıyı da çok beğeneceğini düşündüğünüz bir arkadaşınıza ya da hediye niyetine bir tanıdığınıza takabilirsiniz. Böylece yeni bir takı seçme masrafından da, zahmetinden de kurtulmuş olursunuz.

takı değiştirme ve değerlendirme şartları

Sertifika Nedir?

Mücevher ve takılarınızın kalite değerleri, detaylı satış bilgisinin ve garanti koşullarının yazılı olduğu sertifikaları özellikle pırlanta değişimi yaparken mutlaka kullanmanız gerekecektir. Mücevher alırken de sertifikalı ürünleri tercih ederseniz yıllar boyunca pırlantalarınız ve mücevherleriniz güvende kalır. Mücevher sertifikalarınızı değerli eşyalarınızdan uzakta bir yerde saklamanız tahmin edebileceğinizden çok daha güvenli olacaktır.

Alyans ve Takı Firmaları

Aşkınızı en iyi anlatan alyans ve takılar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Alyans ve takı firmanı bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Alyans ve Takı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Alyans ve Takı Firmaları

Alyans ve Takı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 Yorum

Hanife Altun

Düğün Tarihi: 17.10.2014


bazen üzücü olsa da bozdurmak ya da yeni bir takı ile değiştirmek en mantıklısı...


sude b.

Düğün Tarihi: 17.10.2014


Ki genellikle tarzınız olmaz gelen hediyeler :) en iyisi bozdurup düğün masraflarınızdan biraz olsun kurtulmak.