Tektaş Nasıl Seçilir?

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

1:59 dakika

11.03.2022

Düğünden önce bilmen gereken en önemli aksesuar tektaş! Alyans ve takı seçme aşamasına gelmeden önce tektaşın ne olduğunu, özelliklerini ve sevgilin için nasıl bir pırlanta kesimi seçmen gerektiğini bilmek için öğrenmelisin. Bu başlıkları öğrendikten sonra gerisi inan bana çok kolay olacak!

Bu bilgilere ihtiyacın var çünkü evlenmeye karar verdiğiniz andan itibaren müstakbel eşin senden bir tektaş yüzük bekleyecek. Sevgilinin ne kadar farklı olduğunu iddia edersen et günümüzde tektaş yüzük olmadan yapılan evlenme teklifleri anlatılmaya değer bulunmuyor bilgin olsun. Tabii tektaş yüzük yerine daha yaratıcı bir teklifim var diyorsan o başka ama bir hediye şart!

Tektaş Nedir?

Tektaş yüzüklerin gerçek anlamı yüzüğün üzerinde bir adet taş olmasından kaynaklanır. Bu taş da pırlantadır. Fakat artık modeller öyle genişledi ki büyük pırlanta taşın yanında minik taşlarda olabiliyor. Tektaşın üzerindeki pırlantalar tıpkı haute couture giysiler gibi tektir. Pırlanta işlenen bir taş olduğu için bir benzeri daha yoktur. O nedenle tektaş yüzüğün anlamı “tek ve benzersiz” olarak tanımlanır. İşte bu nedenle de yurt dışında evlenme teklifleri tektaş yüzük ile yapılır.

tektaş nasıl seçilir?

Tektaşın Kesimleri ve Özellikler Nelerdir?

Mükemmel pırlantayı seçmenin kuralları var. Buna 4C kuralı deniyor. Kesim (cut), Berraklık (clarity), Renk (color) ve Karat (carat) olarak ayrılıyor. Bu özelliklere göre de pırlantanın fiyatı değişiyor. Büyük ve gösterişli bir yüzük istiyorsan berraklığı düşük bir yüzük seçebilirsin. Çünkü berraklık çıplak gözle ayırt edemeyeceğin bir özelliktir. Renk ise renksizden sarı tonlara doğru ayrılır. Bu farkı da bir çok insan ayıramaz. Bu iki ayrıntı tektaş yüzük seçerken fiyatı düşürebileceğin ayrıntılardır. Fakat kesim ve karat daha net ve belirgin özellikler olduğu için bu iki özellikte yaptığın seçimler pırlantanın gösterişini kesinlikle etkileyecektir.

tektaş nasıl seçilir?

Mesela tahmin bile edemeyeceğin kadar çok pırlanta kesimi vardır. En çok tercih edilenleri yuvarlak ve prenses kesim tektaşlar olmasına rağmen oval, zümrüt, damla, kalp, yastık ve vintage sever gelin adaylarının favorisi markiz tektaş kesimleri en popülerleridir.

Tektaş seçimi çok özel bir tercih olduğu için her ayrıntıyı bilerek seçebilmen için evlenme teklifi etmeden önce bilmen gereken her şey adında bir sayfa hazırladık. Üstelik bu sayfa sana özel. Burada en popüler tektaş kesimlerinden doğru yüzük seçme tüyolarına kadar her şeyi hazırladık. Orayı incelemeden önce tektaş almanı önermiyorum.

tektaş nasıl seçilir?

Doğru Yüzük Nasıl Seçilir?

Tektaşın seçimi her gelin adayına göre farklılık gösterir. Tektaş seçmeden önce sevgilini iyi tanımanı öneriyorum. Öncelikle ne renk yüzükler seviyor bunu kesinlikle öğrenmelisin. Günümüzde beyaz altın tektaş yüzük daha popüler olsa bile müstakbel eşin sarı altın tercih edebilir. Eğer altının rengini değiştirmesini istemiyorsan bu bilgiyi öğrenmende fayda var. Bu aşamadan sonra tektaş seçmeye hazırsın, haydi kararını hemen ver ve tektaş seçimi için fiyat teklifleri almaya başla!

tektaş nasıl seçilir?

Not: kendi başına halledemiyorsan mutlaka kız arkadaşının en yakın arkadaşından fikir al. Aksi halde hoş bir evlilik teklifi edemeyebilirsin bilgin olsun.

Alyans ve Takı Firmaları

Aşkınızı en iyi anlatan alyans ve takılar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Alyans ve takı firmanı bul

Sıradaki Makaleler

Alyans ve Takı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Alyans ve Takı Firmaları

Alyans ve Takı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum