10 Düğün.com Çiftinden 10 Paha Biçilmez Tavsiye

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

2:39 dakika

22.10.2020

Bir musibet bin nasihatten iyidir derler. Yine de hepimiz işimize bir tane bile musibet karışmasın, her şey mükemmel ve eksiksiz olsun isteriz. Hele söz konusu olan kendi düğünümüz ise… İyisi mi siz, mezun olan Düğün.com çiftlerinin altın değerindeki tavsiyelerine kulak verin. Hepsi tecrübeyle sabit. Hepsi gerçek!

Ayşe & Emir

Bizim tavsiyemiz gelin ve damatların küçük detaylara takılmamaları ve düğünlerinden maksimum keyif almaları. O kadar hızlı geçiyor ki düğün günü, ne masa örtüsü, ne mum, ne çiçek akılda kalıyor gecenin sonunda. Rüya gibi bir düğün, mutlu bir evlilik demek değildir. Düğün hazırlıkları sürecinde birbirlerini kırmasınlar, kendilerini yıpratmasınlar.

Birgül & Çağıl

Düğünde yapılacakların eksiksiz yürümesi ve çıkabilecek sıkıntıların önüne geçilmesi için herkesin düğünle ilgili her şeyi not almasını öneriyoruz. Hatta Düğün.com’un Ajandam Aracını kullanmaları ve düğünde kendilerine yardımcı olabilecek üç – dört kişiyi belirlemeleri iyi olur.

birgul_cagil

Duygu & Aşkın

Ruj tazelemeyi unutarak bütün günümü bu şekilde geçirdim; bu yüzden tüm gelinlere tavsiyem rujlarını asla unutmamaları.

Gözde & Erman

Düğün fotoğraflarınızı o gün çektirecekseniz, kuaförünüze elinizden geldiği kadar erken gitmeniz iyi olacaktır. Çünkü hazırlık ne kadar çabuk biterse, fotoğraflar o kadar rahat bir atmosferde çekiliyor. Bir de, fotoğraflarınızı çektireceğiniz yerin, düğün mekanıyla yakın olması, fotoğraflardan sonraki zamanın da stressiz geçmesinde kesinlikle çok yardımcı oluyor.

gozde_erman

Begüm & Alper

Düğün günü atladığımız tek şey, onca hazırlanan açık büfe mönümüzden bir şey yiyememiş olmamızdı. İşin kötüsü düğün öncesi de doyurucu bir şeyler yememiştik. En son hatırladığım düğün sonunda birer kase çorba içmemizdi. Çiftlere tavsiyemiz, o gün bir şeyler yemeyi unutmasınlar, aç kalmasınlar.

İmer & Burak

Tavsiyemiz, düğün hazırlıkları sürecinde bir liste tutulması ve düğün eşyalarının evde bir arada durmasına özen gösterilmesi yönünde. Eğer unutulan ya da atlanan şeyin telafisi için çok geçse de, tek tavsiyemiz buna takılıp üzülmemeleri ve günün güzelliğini yaşamaları olur. İnanın o eksikleri sizden başka kimse fark etmeyecek!

Imer_Burak

Türker ve Gonca

Düğünden bir hafta önce gelecek kişi sayısına göre hesaplanan otel masraflarına fotoğrafçı ve müzik grubu elemanlarını dahil etmeyi unuttuğumuz için karışıklık çıktı. Çiftler mutlaka düğün organizasyonuna dışarıdan katılan kişileri de hesaplamalı, düğün mekanına ve gerekli yerlere bu şekilde bildirmeliler.

Ender & Zeynep

Düğün yapacaklara üç tavsiyemiz var: İlki kesinlikle internetteki ve özellikle Düğün.com’daki makaleleri okusunlar. Bir diğeri, etraflarında evlenmiş olanların düğün hikayelerini dinlesinler. Ve son olarak da en önemlisi, düğün günü tüm düğün organizasyonu ve detayları ile ilgilenmesi için bir kişiyi ayarlasınlar. Bu kişinin çiftin ailelerinden biri olmaması gerekiyor. Dışarıdan objektif bakabilen birine ihtiyaç var. Aynı zamanda organizasyon yeteneği kuvvetli, biraz da sözünü geçirebilen ve stresli ortamları yatıştırabilen, genç biri olmalı. Ben de böyle bir arkadaşımdan bu konuda destek istedim. Kontrolün tanıdığım, güvendiğim ve bu özellikleri taşıyan birinde olması beni inanılmaz rahatlattı.

Zeynep_Ender

Sinem & Ertuğ

Aile fotoğrafları en çok unutulan; ancak aslında en önemli detaylardan biri. Bu konuda hem fotoğrafçıya hem de organizasyon ekibine çok iş düşüyor. İyi bir fotoğrafçı ile çalışmaları çok önemli. Ben düğün videomda, unuttuğumu sandığım birçok insanla aslında fotoğraf çekilmiş olduğumu görünce gerçekten çok rahatladım.

Ömürden & Aslı

Ben daha önce gelinliği kendi kendime giyebileceğimi ya da bir kişinin yardımıyla giyebileceğimi düşünmüştüm. O yüzden de hiçbir arkadaşıma gelmesi için teklif etmedim. Gelinlik giymek çok zor bir şeymiş. Bu detayı tahmin edebilen tecrübeli arkadaşım Yasemin, ne olur ne olmaz diye kuaföre uğrayıp giyinmeme yardımcı oldu. Ancak iki kişi giydirebildi gelinliği. O yüzden gelinlerin, gelinliği giydirmesi için en az iki kişiyi yanında hazır bulundurması gerektiğini ve bu kişilerin ellerinde renkli oje olmaması gerektiğini hatırlatmak isterim. Siz de Düğün.com’a ücretsiz üye olun, planmala araçları sayesinde eksiksiz bir düğüne hazırlanın!

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Sıradaki Makaleler

Diğer makaleleri de görüntüleyin

4 yorum

furkan derin

Düğün Tarihi: 10.10.2014


Çok faydalı makale olmuş teşekkürler..


BİHTER

Düğün Tarihi: 10.10.2014


TEŞEKKÜRLER yakında evlenicem bu tavsiyeleri not alıyorum :)


rümeysa bakır

Düğün Tarihi: 10.10.2014


fotoğraf çekimlerinde sıkıntı olmuştu fotoğrafçınızı iyi araştırın..


Anfield Road

Düğün Tarihi: 18.11.2018


Ayşe & Emir çiftine tebrikler, çok güzel ve yerinde bir tespit olmuş..