Herkes Nişanını Konuşsun: En Popüler Ankara Nişan Mekanları

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

3:54 dakika

01.04.2020

Ankara nişan organizasyonu yapan mekanlar açısından çok zengin bir şehir. Peki sana tarz ve bütçe olarak en uygun mekanı o kadar seçenek arasından nasıl bulacaksın? İşini kolaylaştıralım dedik ve en popüler mekanları derledik. Ayrıca Ankara nişan mekanları fiyatlarını da yazıdaki mekanlardan öğrenebilirsin!

Ankara Nişan Mekanları

1- Pelops Boutique Hotel

Ankara nişan yerleri listesine Pelops Boutique Hotel ile başlayalım! Gölbaşı’nda yer alan otel, havuz başı nişan organizasyonu yapmak isteyen çiftler için ideal bir mekan.

Bahar döneminde, açık alanda nişan yapacak çiftlerin en büyük endişelerinden biri yağmur yağması oluyor. Eğer nişanını Pelops’ta yaparsan, açılır kapanır tavan sayesinde böyle bir tedirginliğe gerek kalmıyor.

Mekan; davetlilerin masalarından gelin-damat nişan masasına kadar her detayı kişiye özel konseptler ile hazırlıyor. Ayrıca davetlilerinizle birlikte fotoğraf çektirebileceğin nişan hatırası alanları da oluşturuyorlar.

Pelops Boutique Hotel

2- Ataköşk Group Hotels

Ankara nişan salonlarından Ataköşk Group Hotels, Çankaya’da yer alıyor. Mekanın birbirinden farklı süsleme çeşitleri var. Dilediğini seçebiliyorsun.

750-1.000 kişilik balo salonu olan nişan mekanda; nişan masasını ihtişamlı şamdanlar, şık vazolar ve mumlarla süslüyor, masa önüne canlı çiçek koyarak canlılık kazandırıyorlar.

Ataköşk Group Hotels’te yuvarlak masa düzeni hakim. Dilerseniz dikdörtgen masalar da kullanabiliyorlar.

Ataköşk Group Hotels

3- Mona Wedding & Banquet

Ankara’da nişan yapılacak yerlerden Mona Wedding & Banquet, Gölbaşı’nda bulunuyor. Mekanın yaklaşık 400 kişiye kadar davetli ağırlayabileceğin bir salonu var.

Mogan Gölü manzarası eşliğinde nişan yapmak isteyen çiftlerin tercih ettiği mekanlardan biri Mona Wedding! Otelin salonunun üst kısmında açılır kapanır tavan bulunuyor. Böylece kapalı alanda gökyüzünü seyretme imkanı bulunuyorsunuz.

Mekanın bünyesindeki ekip; nişan malzemeleri ve aksesuarların bulunduğu şık bir masa tasarlıyor. Hatta yüzüklerin takılacağı ve kurdelenin kesileceği alan için çiçekler ile düzenlenmiş bir tak da hazırlanıyor.

Mona Wedding Banquet

Küçük bir nişan organizasyonu yapmak isteyenlere özel: Ankara'daki Küçük Nişan Mekanları

4- Dafne Hotel Weddings

Nişan salonu Ankara’nın Çankaya ilçesinde çok sayıda bulunuyor. Bunlardan biri de Dafne Hotel Weddings!

Mekanın 400 kişi kapasiteli kapalı bir balo salonu bulunuyor. Yüksek tavanlı ve kolonsuz bu salon, davetlilere ferah bir ortamda eğlenme imkanı sunuyor.

Bünyelerinde bulunan aksesuar ve dekorlarla birlikte temanıza uygun bir şekilde süslemeler yapıyorlar. Masa üstleri ve nişan masasına büyük vazo, canlı çiçek ve mumlar yerleştiriyor, şık şamdanlarla görkemli bir görünüm kazandırıyorlar.

Dafne Hotel Weddings

Bekarlığa veda partini nerede yapacağına karar vermeden önce bu yazıya göz at: Ankara’da Bekarlığa Veda Edeceğin En Şık Mekanlar

5- Lâl Cafe & Bistro

Ankara’da nişan yapılacak küçük mekanlardan Lâl Cafe & Bistro, 100-200 kişilik davetli kapasitesine sahip.

Lâl Cafe & Bistro’nun Keçiören nişan salonları arasında popüler olmasının en önemli nedenlerinden biri kesinlikle süslemeleri! Standart süslemelere ek olarak; şamdanlar, aynalı aksesuarlar, rengarenk balonlar, isimli balonlar, cupcake stantları gibi ürünlere de yer verebiliyorlar.

Mekan, mutfak konusunda da oldukça iddialı. Birbirinden lezzetli yemekleri bakır servis tabakları ile ya da ahşap servis altlıklarıyla davetlilerinizin beğenisine sunuyorlar.

Lâl Cafe Bistro

6- Sc Inn Hotel & Convention Center

Nişan yerlerine Ankara’nın Çankaya ilçesinden devam edelim. Sc Inn Hotel & Convention Center, 60 kişiden 200 kişiye kadar davetli ağırlayabildikleri balo salonunda hizmet veriyor. Burada kokteylli ve yemekli organizasyonlar düzenliyorlar.

Özel gelin taklarından sarkıt ledler uzatıyor, arka planında büyüleyici bir ambiyans yakalıyorlar. Nişan töreninin yapıldığı bu bölgeyi camdan masalar ve çiçeklerle taçlandırıyorlar.

Mutfaklarında birbirinden lezzetli yemekler pişirilen otelin; çocuk, vejetaryen ve diyabet gibi menü seçenekleri de bulunuyor.

Sc Inn Hotel Convention Center

7- VE Hotels Gölbaşı Vilayetler Evi

Ankara’da nişan mekanı arayan çiftlere bir diğer önerimiz ise VE Hotels - Vilayetler Evi! Gölbaşı’nda yer alan mekan, 3 farklı salona sahip. Bu salonlarda 200 kişiden 1.500 kişiye kadar davetli çağıracağın organizasyonları düzenleyebiliyorsun.

Ankara söz nişan mekanlarından Vilayetler Evi’nin bir de açık alanı bulunuyor. Bu alanda havuz başında nişan töreni yapılabiliyor.

Mekanda Düğün.com çiftlerine özel avantajlı fiyatlar ve hizmetler sunuluyor. Sayfasını takip etmende fayda var!

VE Hotels Gölbaşı Vilayetler Evi

8- Wyndham Ankara

Ankara’da nişan yapılabilecek yerlerden biri olan Wyndham, Yenimahalle’de bulunuyor. Mekanın salonunda oturma düzeninde 380, kokteyl düzende ise 750 kişiye kadar davetli ağırlanabiliyor.

Mekanın oluşturduğu çok keyifli bir sistem var. Bu sistemde; özel arka plan gösterileri ile beraber yüzüklerinizi Eyfel Kulesi manzarası eşliğinde takabiliyor, yüzüklerinizin kurdelesi kesilirken doğa manzarası size eşlik edebiliyor.

Kapalı alanda nişan yapmak istemeyen çiftler için açık bir kır alanları da var. Burada da 300 kişi ağırlanabiliyor.

Wyndham Ankara

9- Cezveli Cafe Nişan Salonu

Ankara Keçiören nişan mekanlarından Cezveli Cafe, açık ve kapalı alana sahip. Mekanın toplamda 200-300 kişilik davetli kapasitesi bulunuyor.

Birbirinden şık nişan masası süslemeleri yaptıklarını söyleyebiliriz. Nişan masalarına şık fonlar yapıyor ve nişan tepsisine kadar her detayın birbiriyle uyumlu olmasını sağlıyorlar.

Cezveli Cafe, çiftler için davul-zurna, dans ekibi gibi birçok ekstra hizmeti de sağlayabiliyor.

Cezveli Cafe Nişan Salonu

10- No19 Boutique Hotel

Ankara küçük nişan mekanlarından No19 Boutique Hotel ile listeyi sonlandıralım. Çankaya’da yer alan mekan; uzman kadrosu, uygun fiyatları ve daha birçok avantaj ile çiftlerin ilgisini görüyor.

Mekanda 150 kişiye kadar davetli ağırlayabiliyorsun. Süslemelerinde de şamdanlar, vazolar, aynalı sunumlar ve suplalar gibi masa üstü aksesuarlarının yanında masa örtülerini, nişan tepsilerini, kınaları ve nişanla alakalı daha birçok ürünü kullanıyorlar.

No19 Boutique Hotel

Ankara’da nişan yerleri bu şekilde. Tabii bunlar senin için listelediğimiz mekanlardı. Daha birçok alternatif var. Onları da Ankara nişan mekanları sayfasından inceleyebilirsin!

Söz ve Nişan Mekanları

Şehrindeki en iyi Söz, Nişan Mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Söz ve Nişan Mekanları

Vitrindeki Söz, Nişan Mekanı Firmaları

Söz, Nişan Mekanı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum