Herkes Nişanını Konuşsun: En Popüler Ankara Nişan Mekanları

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

3:47 dakika

17.07.2019

Ankara nişan organizasyonu yapan mekanlar açısından çok zengin bir şehir. Peki sana tarz ve bütçe olarak en uygun mekanı o kadar seçenek arasından nasıl bulacaksın? İşini kolaylaştıralım dedik ve en popüler mekanları derledik. Ayrıca Ankara nişan mekanları fiyatlarını da yazıdaki mekanlardan öğrenebilirsin!

Ankara Nişan Mekanları

1- Pelops Boutique Hotel

Ankara nişan yerleri listesine Pelops Boutique Hotel ile başlayalım! Gölbaşı’nda yer alan otel, havuz başı nişan organizasyonu yapmak isteyen çiftler için ideal bir mekan.

Bahar döneminde, açık alanda nişan yapacak çiftlerin en büyük endişelerinden biri yağmur yağması oluyor. Eğer nişanını Pelops’ta yaparsan, açılır kapanır tavan sayesinde böyle bir tedirginliğe gerek kalmıyor.

Mekan; davetlilerin masalarından gelin-damat nişan masasına kadar her detayı kişiye özel konseptler ile hazırlıyor. Ayrıca davetlilerinizle birlikte fotoğraf çektirebileceğin nişan hatırası alanları da oluşturuyorlar.

Pelops Boutique Hotel

2- Ataköşk Group Hotels

Ankara nişan salonlarından Ataköşk Group Hotels, Çankaya’da yer alıyor. Mekanın birbirinden farklı süsleme çeşitleri var. Dilediğini seçebiliyorsun.

750-1.000 kişilik balo salonu olan nişan mekanda; nişan masasını ihtişamlı şamdanlar, şık vazolar ve mumlarla süslüyor, masa önüne canlı çiçek koyarak canlılık kazandırıyorlar.

Ataköşk Group Hotels’te yuvarlak masa düzeni hakim. Dilerseniz dikdörtgen masalar da kullanabiliyorlar.

Ataköşk Group Hotels

3- Mona Wedding & Banquet

Ankara’da nişan yapılacak yerlerden Mona Wedding & Banquet, Gölbaşı’nda bulunuyor. Mekanın yaklaşık 400 kişiye kadar davetli ağırlayabileceğin bir salonu var.

Mogan Gölü manzarası eşliğinde nişan yapmak isteyen çiftlerin tercih ettiği mekanlardan biri Mona Wedding! Otelin salonunun üst kısmında açılır kapanır tavan bulunuyor. Böylece kapalı alanda gökyüzünü seyretme imkanı bulunuyorsunuz.

Mekanın bünyesindeki ekip; nişan malzemeleri ve aksesuarların bulunduğu şık bir masa tasarlıyor. Hatta yüzüklerin takılacağı ve kurdelenin kesileceği alan için çiçekler ile düzenlenmiş bir tak da hazırlanıyor.

Mona Wedding Banquet

Küçük bir nişan organizasyonu yapmak isteyenlere özel: Ankara'daki Küçük Nişan Mekanları

4- Dafne Hotel Weddings

Nişan salonu Ankara’nın Çankaya ilçesinde çok sayıda bulunuyor. Bunlardan biri de Dafne Hotel Weddings!

Mekanın 400 kişi kapasiteli kapalı bir balo salonu bulunuyor. Yüksek tavanlı ve kolonsuz bu salon, davetlilere ferah bir ortamda eğlenme imkanı sunuyor.

Bünyelerinde bulunan aksesuar ve dekorlarla birlikte temanıza uygun bir şekilde süslemeler yapıyorlar. Masa üstleri ve nişan masasına büyük vazo, canlı çiçek ve mumlar yerleştiriyor, şık şamdanlarla görkemli bir görünüm kazandırıyorlar.

Dafne Hotel Weddings

5- Lâl Cafe & Bistro

Ankara’da nişan yapılacak küçük mekanlardan Lâl Cafe & Bistro, 100-200 kişilik davetli kapasitesine sahip.

Lâl Cafe & Bistro’nun Keçiören nişan salonları arasında popüler olmasının en önemli nedenlerinden biri kesinlikle süslemeleri! Standart süslemelere ek olarak; şamdanlar, aynalı aksesuarlar, rengarenk balonlar, isimli balonlar, cupcake stantları gibi ürünlere de yer verebiliyorlar.

Mekan, mutfak konusunda da oldukça iddialı. Birbirinden lezzetli yemekleri bakır servis tabakları ile ya da ahşap servis altlıklarıyla davetlilerinizin beğenisine sunuyorlar.

Lâl Cafe Bistro

6- Sc Inn Hotel & Convention Center

Nişan yerlerine Ankara’nın Çankaya ilçesinden devam edelim. Sc Inn Hotel & Convention Center, 60 kişiden 200 kişiye kadar davetli ağırlayabildikleri balo salonunda hizmet veriyor. Burada kokteylli ve yemekli organizasyonlar düzenliyorlar.

Özel gelin taklarından sarkıt ledler uzatıyor, arka planında büyüleyici bir ambiyans yakalıyorlar. Nişan töreninin yapıldığı bu bölgeyi camdan masalar ve çiçeklerle taçlandırıyorlar.

Mutfaklarında birbirinden lezzetli yemekler pişirilen otelin; çocuk, vejetaryen ve diyabet gibi menü seçenekleri de bulunuyor.

Sc Inn Hotel Convention Center

7- Notte Hotel

Ankara’da nişan mekanı arayan çiftlere bir diğer önerimiz ise Notte Hotel! Çankaya Kavaklıdere’de yer alan mekan, 200-300 kişilik kapalı salona sahip.

Ankara söz nişan mekanlarından Notte Hotel’in bir de açık alanı bulunuyor. Bu alanda kokteyl düzenleyebiliyor, sonrasında balo salonunda eğlenmeye devam edebiliyorsunuz.

3 kişilik nedime ekibi, 2 kişilik orkestra, 40 aile fotoğrafı, sınırsız video, gelin ve damat hazırlık odası, temel süslemeler ve organizasyon aşamasında danışmanlık gibi hizmetleri de paket dahilinde sunabiliyorlar.

Notte Hotel

8- Wyndham Ankara

Ankara’da nişan yapılabilecek yerlerden biri olan Wyndham, Yenimahalle’de bulunuyor. Mekanın salonunda oturma düzeninde 380, kokteyl düzende ise 750 kişiye kadar davetli ağırlanabiliyor.

Mekanın oluşturduğu çok keyifli bir sistem var. Bu sistemde; özel arka plan gösterileri ile beraber yüzüklerinizi Eyfel Kulesi manzarası eşliğinde takabiliyor, yüzüklerinizin kurdelesi kesilirken doğa manzarası size eşlik edebiliyor.

Kapalı alanda nişan yapmak istemeyen çiftler için açık bir kır alanları da var. Burada da 300 kişi ağırlanabiliyor.

Wyndham Ankara

9- Cezveli Cafe Nişan Salonu

Ankara Keçiören nişan mekanlarından Cezveli Cafe, açık ve kapalı alana sahip. Mekanın toplamda 200-300 kişilik davetli kapasitesi bulunuyor.

Birbirinden şık nişan masası süslemeleri yaptıklarını söyleyebiliriz. Nişan masalarına şık fonlar yapıyor ve nişan tepsisine kadar her detayın birbiriyle uyumlu olmasını sağlıyorlar.

Cezveli Cafe, çiftler için davul-zurna, dans ekibi gibi birçok ekstra hizmeti de sağlayabiliyor.

Cezveli Cafe Nişan Salonu

10- Shoppe

Ankara küçük nişan mekanlarından Shoppe ile listeyi sonlandıralım. Bahçelievler’de yer alan mekan, 1996 yılından beri davet sektöründe hizmet veriyor.

2 salondan oluşan bir tesisleri var. Bu salonlarda 200’den 500 kişiye kadar davetli ağırlayabiliyorsun. Süslemelerinde de kalıplaşmış öğelerin dışına çıkıp, kişiye özel konseptler oluşturmaya çalışıyorlar.

Kaliteli fotoğraf ve HD video çekimleri ile de bu güzel günü daha da unutulmaz kılıyorlar.

Shoppe

Ankara’da nişan yerleri bu şekilde. Tabii bunlar senin için listelediğimiz mekanlardı. Daha birçok alternatif var. Onları da Ankara nişan mekanları sayfasından inceleyebilirsin!

Söz ve Nişan Mekanları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

Vitrindeki Söz, Nişan Mekanı Firmaları

Söz, Nişan Mekanı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum