Sadece En Yakınlar Gelsin: Ankara'daki Küçük Nişan Mekanları

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

4:06 dakika

26.06.2019

Yakın akrabalarını ve arkadaşlarını çağıracağın sade bir nişan töreni mi yapacaksın? O zaman Ankara’daki söz ve nişan mekanlarına bakmanın vakti geldi. İşte samimi, küçük nişan mekanları ve verdikleri hizmetler!

Ankara Küçük Nişan Mekanları

1- Akman Nikah & Balo

Ankara küçük nişan mekanlarına Etimesgut’ta yer alan Akman Nikah & Balo Salonu ile başlayalım. Mekanın balo salonu ve havuz başı alanı bulunuyor. Bunlardan dilediğinde organizasyon yapabiliyorsun.

Mekanın salonu, gri tonlarının ağırlıklı olarak kullanıldığı bir dekorasyona sahip. Yüksek tavanında devasa kristal avizeler bulunuyor. Dans pisti de gayet geniş. Ayrıca salonda asansör mevcut. Bu asansör sayesinde, çiftler salona farklı bir giriş yapma imkanı buluyorlar.

Davetli Kapasitesi: 100-200 kişi

Akman Nikah Balo

2- Batı Düğün Salonu

Batı Düğün Salonu, Yenimahalle ilçesinde yer alıyor. Yemekli ve yemeksiz nişan organizasyonlarına ev sahipliği yapıyorlar.

Salonlarına eflatun, pembe, kırmızı gibi farklı renk tonlarında konseptler uygulayabiliyorlar. Buna, nişan yapacak olan çift karar veriyor. Masaların üzerinde, gelin takında ve giriş yolunda çiçekleri ağırlıklı olarak kullanıyorlar.

Akşam nişanlarında 23:00’a kadar müzik devam edebiliyor. Ayrıca DJ, orkestra gibi hizmetler de sunuyorlar.

Davetli Kapasitesi: 200-300 kişi

Batı Düğün Salonu

3- Mona Wedding & Banquet

Ankara’da nişan yapılacak küçük mekanlardan bir diğeri de Mona Wedding & Banquet! Mekan, Gölbaşı’nda yer alıyor. Mekanın konumu itibariyle davetliler müthiş bir Mogan Gölü manzarasına tanık oluyorlar.

Salonda beyaz ve altın sarısı rengin hakim olduğunu görüyoruz. Rengarenk çiçekler ile tasarlanmış masa dekorları ve altın sarısı suplalar ortama çok hoş bir hava kazandırıyor.

Nişan malzemelerinin ve aksesuarların bulunduğu şık bir masa tasarlıyorlar. Hatta yüzüklerin takılacağı ve kurdelenin kesileceği alan için de çiçekler ile süslenmiş bir tak hazırlanıyor.

Davetli Kapasitesi: 100-200 kişi

Mona Wedding

Nişan organizasyonu için bir firmayla anlaşmayı düşürsen: Ankara Nişan Organizasyonu Fiyatları ve Firma Önerileri

4- Çam6 Wedding

Ankara nişan yemeği mekanlarından Çam6 Wedding, Çankaya bölgesinde yer alıyor. Oldukça tecrübeli bir ekipleri var. Bütün nişan organizasyonlarını baştan sona büyük bir titizlikle planlıyorlar.

Mekanın salonunda şık bir dekorasyon hakim. Ayrıca romantik bir hava da oluşturulmuş.

Nişan masasını hazırlarken, çiftlere birbirinden farklı konseptler sunuyorlar. Özellikle romantik ve modern tarzdaki nişan masalarının sıklıkla tercih edildiğini söylüyorlar.

Davetli Kapasitesi: 100-200 kişi

Çam6 Wedding

Kuaförle anlaşmadan önce bu yazıya bak: Ankara Gelin Saçı ve Makyajı Fiyatları

5- No19 Boutique Hotel

Çankaya’da yer alan bir diğer nişan mekanı da No19 Boutique Hotel! Mekanın kapalı alanı bulunuyor. Otelin 150 kişilik alanında organizasyonunu yapabiliyorsun.

İstediğin aksesuarları, süslemeleri, giydirmeleri ve daha birçok detayı tercih ettiğin nişan konseptine uygun olarak gerçekleştiriyorlar. Şamdanlar, vazolar, aynalı sunumlar ve suplalar gibi masa üstü aksesuarlarının yanında masa örtülerini, nişan tepsilerini de temin ediyorlar.

Davetli Kapasitesi: 100-200 kişi

No19 Boutique Hotel

Bu mekanlara da göz at: En Popüler Ankara Nişan Mekanları

6- King Hotel Çankaya

Çankaya’daki King Hotel, nişan organizasyonları için çiftlere salonlarını açmış durumda. Otelin, kapasiteleri birbirine yakın olan iki farklı salonu var. Salonlarında 10 kişilik yuvarlak masalar ve beyaz renk giydirmeler bulunuyor.

Mekanın balo salonlarının dışında bir de havuzlu bahçesi mevcut. Burada da yaz dönemlerinde organizasyonlar düzenlenebiliyor.

Otelde nişan yapmanın avantajlarından biri de mutfaklarının kendi bünyelerinde bulunması oluyor. King Hotel’de de çok başarılı şefler var ve ortaya çok güzel lezzetler çıkarıyorlar.

Davetli Kapasitesi: 100-200 kişi

King Hotel Çankaya

Nişan tarihin belliyse, düğün mekanı bakmanın da zamanı gelmiş demektir: Ankara'daki En Popüler Düğün Mekanları

7-Gırgıriye Restaurant

Ankara’da nişan yapılacak kafelere bakalım şimdi. Gırgıriye Restaurant, Çankaya’da konumlanmış. Merkezi bir noktada yer alıyor.

Mekanın bahçesi ve kapalı alanı bulunuyor. Bu alanlardan dilediğini değerlendirebiliyorsun.

Gırgıriye Restaurant’ın Düğün.com çiftlerine özel sunduğu nişan paketleri bulunuyor. Beyaz rengi ağırlıklı olarak kullanılan salonun içerisinde duvar kağıtlarıyla da görsel olarak bütün bir ambiyans oluşturulmuş.

Davetli Kapasitesi: 50-100 kişi

Gırgıriye Restaurant

Pastasız nişan töreni olmaz! İşte Ankara’daki pastacılar ve fiyatları: Ankara'da Nişan Pastası Fiyatları ve 10 Pastane Önerisi

8- Lâl Cafe & Bistro

Ankara’da nişan yemeği için mekan arıyorsan, Lâl Cafe & Bistro’ya muhakkak bakmalısın. Mekan, Keçiören’de yer alıyor. Yıllardır organizasyonlara ev sahipliği yapıyorlar. Bunun getirmiş olduğu tecrübe de planlama aşamasında bile anlaşılıyor.

Mekan yetkilileri, süsleme konusunda da oldukça başarılılar. Mesela kimi zaman şamdanlar, aynalı aksesuarlar kullanmayı tercih ediyorlar. Kimi zaman da rengarenk ve isimli balonlar, cupcake stantları, çikolata ve hediyelik eşyalar da yerleştirerek şık bir açık büfe masası oluşturabiliyorlar.

Davetli Kapasitesi: 100-200 kişi

Lâl Cafe

Şehirde nişan mekanı konusunda birçok alternatif var: Ankara'da Nişan Yapılacak Cafeler

9- Melina Wedding House

Nişan yemeği mekanları Ankara’nın Çankaya ilçesinde çok sayıda yer alıyor. Bunlardan biri de Melina Wedding House! Otelin açılır kapanır tavanlı organizasyon salonu bulunuyor. Son derece modern tasarlanan salonda son teknolojiye sahip ışık, ses ve sahne sistemleri bulunuyor.

Nişan törenini konseptli bir şekilde yapmak istersen, anlaşmalı oldukları organizasyon firmalarından dekor ve aksesuar temin ederek size özel konsept oluşturuyorlar.

Yemekli Davetli Kapasitesi: 100-200 kişi

Melina Wedding House

10- Ontur Otel

Ankara küçük nişan yerleri listemize Çankaya nişan mekanlarından Ontur Otel ile son verelim. Oteldeki restoranın kapalı alanı ve bahçesi organizasyonlar için kullanılıyor. Ağaçların arasında nişan yapmak isteyen çiftler için bahçe alanları ideal.

Otelin restoranı, yemek konusunda çok iddialı. Zaten mekanla anlaştığın takdirde, nişan tarihinden önce seçtiğin menünün tadımını yapma imkanı da bulabiliyorsun. Böylece davetlilere sunacağın lezzetleri önceden denemiş oluyorsun. Bu büyük avantaj!

Davetli Kapasitesi: 100-200 kişi

Ontur Otel

Ankara’daki küçük nişan mekanlarını beğendin mi? Bunlar senin için derlediklerimizdi. Dilersen tüm Ankara nişan mekanlarına göz atabilirsin. Ayrıca beğendiğin firmalardan ücretsiz fiyat teklifi almayı da ihmal etme.

Söz ve Nişan Mekanları

Her bütçeye uygun söz ve nişan mekanları Düğün.com'da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Sıradaki Makaleler

Söz, Nişan Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Söz, Nişan Mekanı Firmaları

Söz, Nişan Mekanı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum