Düğününe Çağırdığına Pişman Olacağın 9 Karakter

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

3:17 dakika

21.10.2020

Düğünler eğlenceli olduğu kadar da stresli organizasyonlar. Davetlilerin memnun kalacak mı, bir aksilik çıkacak mı? En önemlisi de birileri sinirini bozacak mı? Şimdiden söyleyeyim: Evet! Kimi gelinliğine basacak, kimi dans pistinin sınırlarını zorlayacak… En iyisi seni bu karakterlerle şimdiden tanıştıralım, sonra yabancılık çekme. İşte o şahsına münhasır 9 karakter!

1- Nikah Şekeri Avcıları

Neden nikah şekeri yaptırırken hep davetli sayısından biraz daha fazla sipariş edilir? İşte bu karakter yüzünden! Nikah şekerinin başındaki kişi birer birer vermeye çalışsa da işe yaramaz. Karakterimiz avucuna sığabileceğinden bir tık fazlasına kadar nikah şekeri taşıyabilme özelliğine sahiptir.

Hatta bunun en güzel örneklerinden biri Neşeli Günler filmindeki Ziya karakteridir. Tabii Ziya işi ticarete dökmüştür, bizim karakterimiz ise sadece buzdolabına magnet arayışındadır.

düğününe çağırdığına pişman olacağın 9 karakter

2- Çocuğuna Pasta Alma Mücadelesi Veren Anne

Hemen her düğünde çocuğuna pasta almaya çalışan bir anneye rastlarız. Ya çocuğu çok küçük diye ciddiye alınmayıp pasta verilmemiştir ya da çocuk doymamış, ikinci dilimi istemiştir.

Düğüne gittiğinde özellikle garsonlara dikkat et. Her garsonun arkasında çocuğu için dişini tırnağına takmış vefalı bir anne vardır.

O değil de "Bizim çocuğa pasta alabilir miyiz abisi?"

düğününe çağırdığına pişman olacağın 9 karakter

3- Eski Sevgili

”Yapma be eski sevgili, bari düğünde karşımıza çıkma.” dediğini duyar gibiyim. Ancak elden ne gelir? Gelinin veya damadın eskiden sevgili olduğu veya sadece flört ettiği bir kişi mutlaka çıkar düğünde. Kendisi arkadaş grubu sayesinde düğüne dahil olmuştur.

Mesela eskiden flört ettiğin bir arkadaşın düğününe geldi diyelim, müstakbel eşin de bunu biliyor. Yok sana mı baktı, tebrik ederken samimi miydi, vay efendim niye kendisine iyi davranmadı? Kafada deli sorular…

düğününe çağırdığına pişman olacağın 9 karakter

4- Alkolün Dozunu Kaçıran Akraba

Bakma dans pistinde değişik figürleri yaparken çekilen fotoğraflarına, düğünün başında adeta bir beyefendidir kendisi. Sadece alkolün dozunu biraz ayarlayamamıştır, insanlık hali. Zaten ertesi gün akraba WhatsApp grubuna atılan videolarla utancını yeterince yaşayacaktır.

Sarhoş olunur tamam. Ama o halay çekmeye çalışırken insanlar tarafından sürükleniyor gibi görünmek nedir? O kravat neden başa bağlanır? Rakı bardağını kemere sıkıştırmak da nereden çıktı? Masanın üzerine mi çıktı o?

düğününe çağırdığına pişman olacağın 9 karakter

Bu terimleri de öğrenmende fayda var: Evlenecek Çiftlerin Öğrenmesi Gereken Akrabalık Terimleri

5- Sohbete Dalıp Çocuğunu Unutan Ebeveyn

Gelinin saçı, pasta, süslemeler derken düğünde davetliler arasında konuşacak çok şey çıkıyor malum. Oyun havası eşliğinde yapılan sohbetler bazen o kadar derinleşiyor ki, anneler çocuklarını biraz ihmal edebiliyor.

Aslında ihmal değil; çocuğu dans pistinde özgürlüğüyle baş başa bırakmak diyelim. Çocuk eğlenirken her şey güzel. Ancak annesini göremeyip ağlamaya başladığında vay haline! Yapma evladım, yapma çocuğum. Nerede bu çocuğun annesi?

düğününe çağırdığına pişman olacağın 9 karakter

6- Bin Tane Selfie Çekip Beğenmeyen Instagram Bağımlısı

En olmadık zamanlarda elinde telefonla araya giren bir karakterden bahsedeceğim şimdi. Kendisi güzel çıkmak için elinden geleni yapar ve yıldırana kadar sayısız selfie çeker.

İlk fotoğraflarda gelinle damadın gülümsemesi son derece içtenken, son fotoğraflara doğru yüzlerindeki bezginlik ifadesi apaçık ortadadır. Hayır bir de gider çiftin en kötü çıktığı fotoğrafı Instagram’a ekler. Olacak iş değil!

düğününe çağırdığına pişman olacağın 9 karakter

7- Düğüne Şortla Gelen Yazlıkçı

Öncelikle şuna açıklık getireyim: Bu arkadaşların bilerek yaptığı bir gıcıklık yoktur ortada. Onlar şortla yatar, şortla kalkar, şortla yaşarlar. Hatta üşümenin sınırlarını zorlayana kadar şort giyerler.

Bu şortlu karakter; özenle takım elbisesini giymiş, tıraşını olmuş davetlilerin yanında biraz tuhaf görünür. Ancak rahat giyinmenin vermiş olduğu mutluluğun yüzünde oluşturduğu ifade görmeye değerdir. Ayrıca o kadar da özensiz olduğunu düşünmemek lazım. Düğüne gideceği için gardırobundaki en şık şortu giymiştir en nihayetinde.

düğününe çağırdığına pişman olacağın 9 karakter

8- Düzenli Olarak Gelinliğin Kuyruğuna Basan Çocuk

Hani katıldığın davette tüm asaletinle yürürken; bir anda olduğun yere çivilenir ve hareket edemezsin ya. Biliyorsun değil mi o hissi? Bir başkasının düğününe gittiğinde abiyene basıldığında yaşamışsındır.

İşte gelin de kafasını çevirmesiyle gelinliğinin kuyruğunu halı olarak kullanan o çocukla göz göze gelir. Sonrasında bu çocuk; gelin dans ederken, halay çekerken, hatta otururken bile peşini bırakmaz. İlla o kuyruğa basılacak! Bu karakterin bir de duvağa basan versiyonu var; işte o daha fena.

düğününe çağırdığına pişman olacağın 9 karakter

9- Moral Vermeye Çalışırken Sinir Bozan Komşu

Bu karakteri en iyi şekilde onun kullandığı tanıdık cümlelerle anlatabilirim:

“Ay canım çok güzel olmuşsun. Gelinlik, kilolarını da kapatmış; iyi olmuş.”

“Evlendiğine çok sevindim. 38 yaşına gelmiştin artık tabii, zor olurdu bu yaştan sonra.”

“Az kişi gelmiş ama olsun daha iyi. Az olsun öz olsun.”

düğününe çağırdığına pişman olacağın 9 karakter

Bu karakterler sana da tanıdık geldi mi? Bunlar çoğu düğünde karşılaşılan davetli tipleri. Düğünler de zaten farklılıklarla daha eğlenceli hale geliyor. Ayrıca bu yazıdakilerle sınırlı da değil.

Daha neler var neler: Düğünlerin Olmazsa Olmaz 11 Karakteri

Sen her şeye ve herkese rağmen düğününde eğlenmene bak. Aklına gelen ve ani bir sinir bozukluğu yaşatan kişiler varsa onu da bizimle paylaşabilirsin.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

Yorum yap