Siyah Beyaz Gelinlerden Vintage Esinlenmeler

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

1:30 dakika

01.04.2021

Vintage gelinliklere olan ilginin son yıllarda gittikçe artması, tarihin tekerrürden ibaret oldugunu kanıtlamıyor mu sizce de? Öyleyse vintage gelinliğiniz için tarihin en çok beğenilen gelinliklerine bakmak için tozlu, siyah beyaz fotoğraflara bir göz atalım...

Jacqueline Kennedy

İşte size 1953 yılında John F. Kennedy ile evlenen Jacqueline Kennedy'nin gelinliğinden harika detaylar. Beyaz kısa eldivenler, omuzaları açıkta bırakan bir model ve devasa bir duvak. Aradan geçen on yıllara rağmen bugün için bile harika gelinlik modellerinden biri. Vintage etkisi için eldivenleri mutlaka kulanın.

unlu dugunlerden gelinlik aksesuarlari

Grace Kelly

Grace Kelly'nin ipek, dantel ve incilerle 6 haftada elde yapılan gelinliği tüm zamanların en ikonik abiye modelleri arasına girmeyi başardı. Bugün bile kraliyet düğünlerine esin veren bu gelinliğin tarzından bir parça çalmak isterseniz ipek dantelden yapılan duvağınız mutlaka olmalı.

 gelinlik aksesuarları için dantel duvak

Elizabeth Taylor

Altı farklı eş ile yaptığı toplam sekiz evliliğiyle ünlüler tarihinin en çok evlenen kişisi olan Elizabeth Taylor'dan gelen en iyi vintage fikri şaşaalı bir taç olacaktır. Mücevherlere olan düşkünlüğüyle bilinen Elizabeth Taylor, sade gelinlik modellerini güzel bir gelin tacıyla nasıl süsleyebileceğinizin en güzel örneğini veriyor.

sade gelinlik modelleri ve gelinlik aksesuarlari

Audrey Hepburn

Sinema tarihinin en çok beğenilen ikonlarından biri olan Audrey Hepburn, güzel bileklerini açıkta bırakan balerin etekli geliniği ve gerçek beyaz güllerden yapılmış beyaz tacıyla sadeliğin erdemini bize öğretiyor.

balerin etek modelli vintage gelinlik

John Lennon Yoko Ono

Mini etek, beyaz çizmeler, güneş gözlüğü ve şapkasıyla Yoko Ono bugünün cesur gelinlerine ilginç bir vintage gelinlik tarzı sunuyor.

düğün elbisesi ve farklı gelinlik aksesuarları

Eva Gardner

1961'de Frank Sinatra ile yaptığı evlilikte Eva Gardner'ın boynunu süsleyen inci kolye, gelinlik stilinize damgasını vurabilir. İnce bel-geniş omuz-uzun boyun kombinasyonu için harika olan bu tarzı uygulamamanız için hiç bir sebep yok.

can etek gelinlik modeli ve aksesuarlari

Marilyn Monroe

Tüm zamanların en güzel kadını olarak bilinen Marilyn Monroe evlenirken giydiği siyah elbiseyle herkesi şaşırttı. Kendisine gelinliğin ne kadar yakıştıgını, rol gereği giydiği gelinliklerden bildiğimiz Monroe'nun tarzından yine de esinlenilecek şeyler var. Vintage tarzın destekleyicisi olarak siyah bir elbiseyi olmasa da beyaz kürk bir yakayı kullanmak güzel fikir.

vintage ve siyah gelinlik

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Sıradaki Makaleler

Diğer makaleleri de görüntüleyin

2 yorum

jale g.

Düğün Tarihi: 18.10.2014


Hepsi çok güzelleeerrr... Nostaljinin gözünü seveyim :)


hale uyar

Düğün Tarihi: 18.10.2014


nerde bu eski modacılaarrr???? :D