Armonia Deluxe
5,0
(14 Yorum)
Talas
Kayseri’de kına veya bekarlığa veda partisi düzenlemek istiyorsanız sizi Kayseri kına mekanlarından Gezegen Premium’a davet ediyoruz. Açıldığı günden beri 4.000’e yakın kına gecesi organizasyonu...
100 - 1000 Kişi
100 - 200 TL

Diğer Firmalar

100 - 625 Kişi
100 TL'den Az
100 - 625 Kişi
350 - 500 TL
Melikgazi
Tostbaa Cafe
100 - 250 Kişi
100 TL'den Az
100 - 450 Kişi
100 TL'den Az
100 - 350 Kişi
100 TL'den Az
Sayfa 1 / 1
Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Gelin Hamamı Nedir ve Kayseri Gelin Hamamı Mekanları Nelerdir?

Köklü bir gelenek olan ve düğün hamamı olarak da bilinen gelin hamamı, ülkemizde hala popülerliğini koruyan bir gelenektir. Gelinin düğün öncesi stresini atması ve yorgunluğunu alması amacıyla iki tarafın ailesindeki kadınlar ve gelinin kız arkadaşları arasında yapılan bu geleneği Kayseri’de gerçekleştirebileceğiniz birçok mekan mevcut.

Gelin hamamı kimi zaman kına ve bekarlığa veda partisi ile de birleştirilebiliyor. Hem geleneksel hem de modern tarzda birçok mekan, kına gecesi ile hizmeti sunabiliyor. Eğer kalabalık bir grupla gidecekseniz firmaların paketlerini değerlendirebilirsiniz. Firmaların paketlerinin içerikleri yemek menüleri ve çeşitli etkinliklerle oldukça zengin olabiliyor.

Gelin Hamamı Kayseri’de Nasıl Seçilir?

Kayseri’de gelin hamamı düzenleyen birçok şık mekan arasından sizin için uygun olanı seçerken dikkat edebileceğiniz bazı faktörler var. Bu faktörler arasında mekanın türü; konumu, kapasitesi, yiyecek-içecek menüleri, dekorasyon ve süslemeleri örnek gösterilebilir. İstek ve ihtiyaçlarınızı belirledikten sonra firmaların paketlerini değerlendirmeye başlayabilirsiniz. Gelin bu faktörleri detaylıca inceleyelim.

Mekanın türü, belirlemeniz gereken ilk seçenek olabilir. Birçok otel özel hamamlara sahip olup, gelin hamamı düzenleyebiliyor. Eğer düğün için bir otel ile anlaştıysanız, iletişime geçerek gelin hamamı hizmetlerinin de olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Ayrıca mekanlar genel olarak spa, sauna, müzik, süsleme ve dekorasyon gibi hizmetler ve kapasitelerine göre değişiklik gösterebiliyor.

Mekanın kapasitesi ise gelin hamamı düzenleme konusunda en önemli kriterlerden birisi diyebiliriz. Misafirlerinizin rahatça hareket edecek alana sahip olması oldukça önemli olduğundan davetlilerinizi önceden belirlemek, davetli sayısına göre bir mekan seçmenizi sağlayacaktır. Belirli bir grupla gideceğiniz zaman firmaların paket seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz.

Önemli unsurlar arasına ikramları dahil etmeden geçemeyiz. Gelin hamamı geleneğinin temel unsurlarının arasında atıştırmalıklar, çerezler, meyve tabakları ve çay-kahve gibi içecekler yer alıyor. Organizasyonu düzenleyen firmaların sundukları paketleri inceleyebilir, yiyecek-içecek menülerinin detaylı bilgisi için iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca dilediğiniz takdirde dışarıdan kendi yiyecek ve içeceklerinizi getirebileceğiniz firmalar da mevcut.

Gelin Hamamı Kına Gecesi ve Bekarlığa Veda

Hamamda kına gecesi düzenlemek gittikçe daha da yaygınlaşıyor. Kayseri’de gelin hamamı düzenleyen birçok firma kına gecesi ile birleştirme seçeneğine de sahip. Gelin hamamını kına gecesi veya bekarlığa veda partisi ile birleştirmek gibi bir dileğiniz varsa, paket seçenekleri arasında kına için belirli özelliklere sahip bir firma ile anlaşabilirsiniz.

Hamamda ister kına ister bekarlığa veda partisi düzenleyin, ikisinde de önemli olan süsleme ve dekorasyonlar ile konseptin uygulanmasıdır. Bu dekorasyonlar mekandan mekana değişiklik gösterebildiğinden size uygun olduğunu düşündüğünüz firmaların paket seçeneklerini araştırıp beğendiğiniz firmalarla iletişime geçebilirsiniz. İstediğiniz tema ve konsept seçeneğine sahip olmayan bir firma ile anlaşırsanız, dekorasyon ve süslemeleri dışarıdan temin etmeyi düşünebilirsiniz.

Gelin hamamı geleneğine göre gelin süslenmiş ve takılarını takmış olarak hamama gider. Bu sebeple “Gelin hamamına giderken ne alınır?” sorusu akla en çok gelen sorulardan birisidir. Gelin hamamı mekanlarının çoğu havlu ve peştamelleri temin ediyor. Yine de bunlar yeterli olmayabilir. Gelin hamamı organizasyonunda dans edip eğlenirken daha rahat hareket edebilmek için peştemale ek olarak basit bir bikini giymeyi düşünebilirsiniz.

Peki gelin hamamı süslemeleri nasıl olur diye soruyorsanız, kına ve bekarlığa veda partilerinden çok da farklı olmadığını söyleyebiliriz. Tef ve zil gibi ürünler ile mumlar dekorasyonda kullanılabiliyor. Ayrıca gelin hamamına gelecek olan davetlileriniz için gelin hamamı hediyelikleri düşünüyorsanız, güzel kokulu sabun gibi ürünleri günün temasına da uyması nedeniyle değerlendirebilirsiniz.

Kayseri Damat Hamamı

Damat hamamı günümüzde gelin hamamı kadar yaygın olmasa da, bir nevi bekarlığa veda partisi diyebileceğimiz bu gelenek hala gerçekleştiriliyor. Yorgunluk atmanın da ötesinde eğlenmek için düzenlenen oyun gibi aktivitelerle hem zihnen hem de bedensel olarak rahatlama sağlanıyor. İki tarafın da ailesindeki erkekler ve damadın yakın arkadaşları ile düzenlenen bu organizasyon için Kayseri’de birçok mekan mevcut.

Kayseri Gelin Hamamı Fiyatları Nasıl?

“Kayseri’de gelin hamamı düzenlemenin maliyeti ne kadar?” sorusuna gelecek olursak, fiyatları etkileyen birçok faktör mevcut diyebiliriz. Yaz aylarında artan talep nedeniyle firmaların fiyatları da yükselebiliyor. Ayrıca temel paketlerin dışına çıkınca ek hizmetler de fiyatları etkiliyor. Cilt bakımı, kına kıyafetleri ve tepsisini bu ek hizmetlere örnek verebiliriz.

Mekanın konumu ve prestiji ise fiyatlar konusundaki belirleyici etkenlerden birisi. Şehir merkezine daha yakın olan mekanların fiyatları, daha uzak bölgelere kıyasla daha yüksek olabiliyor. Yemek menülerinin sayısı ve içeriği de fiyatları etkileyebiliyor. Davetli sayısı arttıkça sunulan yiyecek-içecekler daha maliyetli olabiliyor.

Kısacası, gelin hamamı için tercih edebileceğiniz birçok mekan ve paket seçeneğine sahipsiniz. Temel paketler her bütçe için daha uygun olurken, talep edilen hizmetlere göre maliyet artabiliyor. Sizin için doğru olan mekanı seçerken bütçeniz ile istekleriniz arasında denge kurmakta fayda var.

Bunlar doğrultusunda bulunduğunuz sayfada filtreler yardımıyla arama yapabilir, size hitap eden firmaları bulabilirsiniz. Beğendiğiniz firmaların sayfalarındaki yorumlarından da bir fikir edinmek için faydalanabilirsiniz. İlginizi çeken firmalarla iletişime geçebilir, detaylı bilgi ve fiyat teklifi alabilirsiniz.