50 - 75 Kişi
100 TL'den Az
Şehitkamil
Efeler Plaza
100 - 625 Kişi
100 TL'den Az
200 - 1500 Kişi
100 TL'den Az
Şahinbey
Şirehan Otel
200 - 875 Kişi
500 - 750 TL
Sayfa 1 / 1
Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Gelin Hamamı Nedir ve Gaziantep Gelin Hamamı Mekanları Nelerdir?

Ülkemizde hala popülerliğini koruyan bir gelenek olan gelin hamamı, düğün hamamı olarak da bilinmektedir. Gelinin düğün öncesi stresini ve yorgunluğunu atması amacıyla iki tarafın da ailesindeki kadınlar ve gelinin yakın kız arkadaşları arasında düzenlenir. Gaziantep’te bu köklü geleneği gerçekleştirebileceğiniz birçok gelin hamamı mekanı bulunuyor.

Gelin hamamı kimi zaman kına ve bekarlığa veda partileriyle de birleştirilebiliyor. Gittikçe popülerliği artan bu organizasyonu şehrin birçok bölgesinde düzenleyebilirsiniz, Gaziantep’teki hem modern hem de geleneksel görünümlü birçok hamam, paket seçeneklerinin arasında kına hizmetini de sunabiliyorlar. Eğer belirli bir grupla gidecekseniz firmaların paket seçeneklerini değerlendirmekte fayda var.

Gelin Hamamı Gaziantep’de Nasıl Seçilir?

Şimdi de gelin hamamı mekanları arasından size uygun olanı seçebilmeniz için dikkat edebileceğiniz önemli faktörlerden bahsedelim. Bu faktörler çoğunlukla mekanın türü, konumu, kapasitesi, yiyecek-içecek menüleri ve dekorasyon gibi hizmetlerinden oluşuyor. Aklınızdakine uyan bir gelin hamamı seçebilmek için öncelikle isteklerinizi belirlemelisiniz. Bir davetli listesi hazırlamak ve tema belirlemek öncelikleriniz olabilir.

Davetli listesi çıkarmanız, seçeceğiniz mekanın kapasitesinin sizin için yeterli olup olmayacağını gösterecektir. Ayrıca, bir gelin hamamı firması ile anlaşmadan önce ileteceğiniz kişi sayısı doğrultusunda paket seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Davetli listesini hazırlarken bu organizasyonun amacının stresten uzaklaşmak ve eğlenmek olduğunu unutmayın. Akrabalarınıza ek olarak samimi olduğunuz arkadaşlarınızı listeye ekleyebilirsiniz.

Gaziantep’te gelin hamamı düzenleyebileceğiniz mekanlar arasında oteller de mevcut. Eğer düğün için bir otel ile anlaştıysanız, gelin hamamı hizmetlerinin de olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Mekan türlerini birbirinden ayıran şeyler arasında spa, sauna, cilt bakımı, masaj ve buhar odası gibi hizmetlerinin olup olmaması yer alıyor.

Önemli olan bir diğer nokta ise yiyecek içecek menüleri. Gelin hamamı geleneğinde çerezler, atıştırmalıklar, meyve tabakları ve çay-kahve gibi içeceklerin sunulması yer alıyor. Dilediğiniz takdirde menü içeriğini artırabilir, mekanın hizmeti dahilinde olmaması durumunda dışarıdan temin etmeyi düşünebilirsiniz. İki durumda da bu menülerin damak tadınıza uyduğundan emin olmanız en iyisi olacaktır.

Gelin Hamamı Kına Gecesi ve Bekarlığa Veda

Gelin hamamını ister kına gecesi ile ister bekarlığa veda partisi ile birleştirmeyi düşünün, sıradan bir gelin hamamından farklı olacağı için ihtiyacınız olan şeyler de farklılık gösterecektir. Bu sebeple önceden bir tema belirlemek ve dekorasyon gibi unsurları bu temaya göre ayarlamak mantıklı olacaktır. Anlaştığınız mekanın hizmetleri arasında kına unsurları bulunmadığı takdirde dışarıdan temin etmelisiniz.

Örneğin, kına tepsisi ve kıyafetleri, tef ve zil gibi ürünler ile atmosferi yaratacak olan mumlar ile ışıklandırmalar kına ile birleştirdiğiniz gelin hamamının vazgeçilmezleri olabilir. Ayrıca gelin hamamına gelecek olan davetlileriniz için hediyeleri de düşünüyor olabilirsiniz. Hediyelikler için günün temasına da uygun olan güzel kokulu sabun, kese ve küçük şampuan gibi ürünleri öneriyoruz.

“Peki gelin hamamına giderken ne alınır?” diye soruyorsanız, genellikle firmaların peştemal ve havlu gibi ürünleri temin ettiğini söyleyebiliriz. Ancak geleneğe göre gelin adayının gelin hammaına takılarını takmış olarak gittiğini söylemekte fayda var. Ayrıca, rahatça dans edip eğlenebilmek için peştemaller daima yeterli olmayabilir. Hareketleriniz kısıtlanmadan eğlenebilmek için yanınızda basit bir bikini götürmeyi düşünebilirsiniz.

Gaziantep Damat Hamamı

Gelin hamamının aksine günümüzde eski popülerliğini yitirmiş olan damat hamamı, bir nevi bekarlığa veda partisi gibi düzenlenebiliyor. Düğün öncesi stres atmak için düzenlenen bu organizasyonda, yıkanma ve masajın da ötesinde oynanan çeşitli oyunlar ve eğlenceler ile hem fiziksel hem de zihinsel rahatlama amaçlanıyor. İki tarafın da ailesindeki erkekler arasında düzenlenen damat hamamı için Gaziantep’te birçok mekan seçeneği bulunuyor.

Gaziantep Gelin Hamamı Fiyatları Nasıl?

Gaziantep’te gelin hamamı düzenlemenin maliyetini etkileyen birçok faktör bulunuyor. Bu faktörler arasında mekanın konumu, prestiji, kapasitesi, seçilen tarih ve sunduğu hizmetler yer alıyor. Ayrıca, gelin hamamı mekanlarının spa, sauna, buhar odası ve masaj gibi olanaklarının olup olmaması da fiyatları etkiliyor. Temel paketler her bütçe için daha uygun olurken talep edeceğiniz ek hizmetler ekstra harcamalar anlamına gelebilir.

Bunun için firmaların sunduğu temel paket içerisinde yer alan hizmetleri detaylıca araştırmak mantıklı olabilir. Bazı firmaların paketlerinin içerisine gelin adayına özel cilt bakımı gibi hizmetler dahil olabiliyor. Paketlere dahil olan menülerin içeriğinin kalitesi ve çeşitliliği de fiyatları etkileyen unsurlar arasında diyebiliriz.

Paketlere dahil olmayan isteklerinizi firma ile konuştuktan sonra dışarıdan temin etmeyi düşünebilirsiniz. Örnek olarak kına kıyafetleri, dekorasyon ve süslemeleri ile kına tepsisi gibi unsurlar gösterilebilir. Müzik gibi hizmetlerin de ekstra olduğu durumlar olabilir. Tüm bunlar için öncesinde mekan ile iletişime geçmek mantıklı olacaktır.

Kısacası, gelin hamamı düzenlemek için birçok mekan ve paket seçeneğine sahipsiniz. Sizin için doğru olan mekanı seçmeden önce bir bütçe planlaması yapmak ve istekleriniz ile bütçeniz arasında denge kurmakta fayda var. Ayrıca yaz aylarında artan talep nedeniyle mekanların fiyatları yükselebileceğini de belirtelim.

Bunlar doğrultusunda bulunduğunuz sayfada filtreler yardımıyla arama yapabilir, beğeninize ve bütçenize uygun bir mekan bulabilirsiniz. Firmaların yorumlarını okuyarak fikir alabilir, deneyimlerden faydalanabilirsiniz. İlginizi çeken firmalar ile iletişime geçerek detaylı bilgi ve fiyat teklifi alabilirsiniz.