Gelin Arabanı Kiralamadan Önce Bu 7 Soruyu Mutlaka Sor

Belgin Yetiş tarafından yazılmıştır.

2:48 dakika

27.07.2020

Gelin arabası, düğününe ilişkin ufak bir detay gibi görünse de sizi düğün mekanına taşıyan araç olacağı için aslında oldukça önemli. Eğer kendi aracını kullanmak yerine kiralayacaksan, iyi bir araştırma yapmalı ve sana güven veren bir firma ile anlaşmalı ya da referanslar üzerinden ilerlemelisin.

gelin arabanı kiralamadan önce bu 7 soruyu mutlaka sor

Firma ile el sıkışmadan önce aşağıdaki 7 soruyu firmaya sormanda yarar var:

1- Farklı tarzlarda gelin arabası modelleriniz var mı?

Henüz hangi tarzda bir gelin arabası kiralayacağına karar vermediysen, kiralama firmasının sana sunacağı modeller fikir verecektir. İstersen düğün mekanı ve konsepte göre gelin arabası türlerine birlikte kısaca göz atalım:

Limuzin: Hiç kuşku yok ki konfor seven, lükse zaafı olan çiftlerin tercihi limuzin olacaktır. Lüks bir kulüp veya davet alanında ya da beş yıldızlı bir otelin şık bir balo salonunda evleneceksen senin gelin araban limuzin olabilir.

gelin arabanı kiralamadan önce bu 7 soruyu mutlaka sor

Klasik: Klasik otomobil tutkusu olan çiftler beri gelsin. Tarihi bir düğün mekanında evleniyorsan, vintage deyince akan sular duruyorsa, 48 model Dodge, 37 model Cadillac, 64 model Impala’nın lafı bile seni heyecanlandırmaya yetiyorsa, klasik bir gelin arabası kiralamalısın. Klasik bir gelin arabasını sade çiçeklerle minimal düzeyde süsletebilirsin.

gelin arabanı kiralamadan önce bu 7 soruyu mutlaka sor

Vosvos: Tosbağa da denilen bu sevimli araçlar samimi bir kır düğünü yapacak çiftlerin gelin arabası olabilir. Düğün konsepti ile aynı renk seçilen bir vosvos yine tarza göre çok farklı şekillerde süslenebilir. Mesela yolculuk temalı bir düğün yapacaksan, vosvosun üzerini vintage görünümlü bavullarla süsleyebilirsin. Emin ol, düğün albümü için eşsiz kareler de çıkacak.

gelin arabanı kiralamadan önce bu 7 soruyu mutlaka sor

Spor Araba: Şık bir kulüp veya davet alanında havuz başı düğünü yapmayı mı planlıyorsun? Böyle bir düğünde gelin araban da pekala son model üstü açık bir spor araba olabilir. Böyle bir araba zaten gösterişli olacağından mümkün olan en sade süslemeyi seçmeni öneriyorum. Mesela aracın arkasından sarkan renkli pelür kağıttan hazırlanmış top süslemeler ve kurdeleler yeterli olacaktır.

gelin arabanı kiralamadan önce bu 7 soruyu mutlaka sor

Jip: Bir çiftlik evinde evlenmeyi mi düşünüyorsun? Böyle bir düğün için jip araçlar ideal. Balonlar ve dallarla yapılan hoş bir süsleme ile hem evlendiğini yoldan geçen herkese duyurabilir, hem de düğün mekanına uygun bir tercih yapabilirsin.

gelin arabanı kiralamadan önce bu 7 soruyu mutlaka sor

2- Araç günlük mü kiralanıyor saatlik mi?

Kimi firmalar saat başı ücret talep ettikleri gibi kimileri de günlük kiralama yapabiliyor. Gün üzerinden anlaşma yaptıysan, aracın kaç saat sende kalacağını netleştir mutlaka. Ayrıca aracı kapına kadar getirip, kapıdan teslim alıp almayacaklarını da sor.

3- Şoförlü kiralama seçeneği sunuyor musunuz?

Özellikle İstanbul gibi bir şehirde arabayı sen kullanacaksan, trafiği ve o gün stresli olacağını da hesaba katarak bunu bir daha değerlendir.

gelin arabanı kiralamadan önce bu 7 soruyu mutlaka sor

4- Benzin ücrete dahil mi?

Bu da aracı kiralamadan önce mutlaka firma ile netleştirmen gereken bir konu. Genelde, belli bir kilometreye kadar yakıt ücrete dahil edilerek verilir. Sonrasında her km başına yakacağın benzini kendi cebinden ödersin. Ancak araç kiralama şirketine bu durumu sormayı ve araç deposunu kontrol etmeyi unutma.

5- Aracın süslemesini de yapıyor musunuz? Yapıyorsanız süslemeler ücrete dahil mi?

İş sadece arabaya karar vermekle bitmiyor. Gelin arabasının modeline, zevkine ve düğün konseptine uygun bir süsleme de yaptırmalısın. Kiralama firmasına bunu ücrete dahil yapıp yapmadığını sormanı öneriyoruz. Firmalar bazen süslemeyi kendileri yapmayıp, uygun fiyata tanıdıkları bir çiçekçiye de yaptırabilir.

gelin arabanı kiralamadan önce bu 7 soruyu mutlaka sor

6- Araç klimalı mı?

Özellikle yaz düğünleri için bu oldukça önemli. Zira gelinin sıcaktan makyajı akabilir, damat uzun kollu damatlığı ile ter içinde kalabilir. Eğer üstü açık bir araç kiraladıysan, tente seçeneği olup olmadığını da sormayı unutma.

En güzel üstü açık arabalar için şu galerimize bakabilirsin: Üstü Açık Gelin Arabası Modelleri

7- Camlarda film var mı?

Çocuklar arabanın önüne atlayıp, para isteyince filmli camın ne kadar önemli olduğunu göreceksin. Tabii aracı süsletmediysen bu riski minimuma indirmiş olacaksın.

gelin arabanı kiralamadan önce bu 7 soruyu mutlaka sor

Şoförlü ya da şoförsüz gelin arabası temini, süsleme ve davetli taşıma gibi düğün gününde ihtiyaç duyabileceğin hizmetleri alabileceğin şehrindeki pek çok firmaya Düğün.com sayfaları aracılığıyla ulaşabilirsin. Firmaların profil sayfalarına girip, modelleri detaylı incelemeyi ve firmalardan ücretsiz fiyat teklifleri de almayı unutma.

Gelin Arabası Firmaları

Ayağını yerden kesecek gelin arabası burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Gelin arabanı seç

Bunlar da ilgini çekebilir

Gelin Arabası kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelin Arabası Firmaları

Gelin Arabası kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorum yap