Gelinlik Hakkında Bilmen Gerekenler

Şundan emin olabilirsin ki düğün planlamanın en zevkli ve büyülü sürecine giriyorsun. Bizimle hikayelerini paylaşan tüm gelinler istisnasız en çok gelinliklerini seçerken keyif aldıklarını söylüyor.

Düğün hazırlıkları sırasında birçok konuda zorlansalar bile sıra gelinliklerini seçmeye gelince akan sular duruyor, etraf pempe bir pamuk şekeri kıvamına geliyor. Yani kısacası senin için de işin en keyifli dönemi geldi.

Bu süreçte hem daha hızlı hem de en doğru kararı verebilmen için ihtiyacın olan bazı kritik bilgiler var. Bu bilgileri edinirsen gelinliğini bakmaya gittiğinde konuya daha hakim olursun. Gelinlikçine daha doğru sorular sorup, onu yönlenirebilirsin. Hatta onun seni yanlış yönlendirmesini de bu bilgilerle engelleyebilirsin. Gelinlik seçerken dikkat etmen gereken en önemli konuları senin için yazdım!

Altın Kural: Ne Yap Ne Et Gelinliğini Vücut Tipine Göre Seç!

Gelinlik seçiminde doğru görüntüyü yakalamak için altın kuralın vücut tipine göre seçim yapmak olduğunu unutma. Armut, elma, kum saati ya da dikdörtgen hangi vücut tipinde olduğunu anlamak ve senin vücuduna hangi gelinliklerin uyum sağlayacağını öğrenmek için Vücut Tipine Uygun Gelinlik Nasıl Seçilir? makalesini okumalısın!

zcvkalneffs5i0wk - gelinlik hakkında bilmen gerekenler

Gelinliğinin Silüetini Doğru Seç: Etek Kesimin Hangisi Olacak?

A kesim, prenses kesim, balık kesim, düz kesim, empire kesim! Bunlar her ne kadar gelinlik modeli olarak adlandırılsa da aslında gelinliğin siluetini çizen, etek kesimleridir.

Garantici güzellik için bir A kesim mi, prenses edasıyla süzülmek için kabarık bir prenses kesim mi, kusursuz bir seksilik için balık kesim mi, minimal şıklık için düz kesim mi? Senin tercihin hangisi olacak?

Etek kesimlerini tüm yönleriyle tanıman ve hangisinin sana en uygun olduğunu anlaman için Gelinliğinin Siluetini Seç: Gelinlik Etek Kesimi Modelleri makalesine göz atmalısın.

Hepsinin Ayrı Bir Havası Var: Straplez mi, Kayık mı, V Yaka mı?

Gelinliğinin etek kesiminden sonra karar vermen gereken en önemli ikinci şey yaka tipi olacak. Elbette bunun kararını da hem üst bedeninin özelliklerine ve ölçülerine göre hem de seçtiğin etek kesimine göre vereceksin.

Romantik ve masum straplez, esrarengiz ve seksi V yaka, asil ve şık kayık yaka ya da diğerleri! Senin hayalinde hangisi var?

Tüm yaka tiplerini tanıman ve senin için en doğrusuna karar vermen çok kolay: Gelinliğinin Yaka Tipini Nasıl Seçmelisin? Hepsi burada!

wmfns8rxxjfvj8b3 - gelinlik hakkında bilmen gerekenler

Kol Deyip Geçme: Bu Kadar Çeşit Olduğunu Sen de Bilmiyordun!

Açıkçası gelinliğinin kolu hakkında çok fazla düşündüğünü sanmıyorum. Hatta gelinlik kol çeşitlerini gördükten sonra bu kadar fazla seçenek olduğuna sen de şaşacaksın.

Uzun, kısa veya truvakar, düşük omuzlu, tek omuzlu, askılı veya kolsuz! Kollarının yapısı kadar evlendiğin mevsim ve seçtiğin yaka tipi de kol seçimini etkileyecektir.

Hepsi hakkında bilgi edinmek için Gelinlik Kol Modeline Karar Vermen için İpuçlarını takip et!

Yorumlar (1)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

MY Merve Yeşildağ

Merhaba 1,60 boyunda 62 kiloyum temmuz ayında düğünüm olacak. kollarım kalın ve sarkık bu durumu nasıl kamufule edebilirim. üst kısmı işlemeli altı saten modelleri gördüm bu yıl saten gelinlikleri önerirmisiniz?