Türkiye'nin En Çok Konuşulan Gelinleri

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

2:22 dakika

08.12.2022

Magazin dünyasından tanığımız ünlü simalar nasıl gelin oldular biliyor musunuz? Türkiye'nin son yıllardaki ünlü gelinlerini ve onların gerçek düğün hikayelerini size ilham vermesi için bir araya topladık...

Nefise Karatay & Yusuf Day

CNN Türk sunucusu Nefise Karatay ve İşadamı Yusuf Day Esma Sultan Yalısı'nda evlendi. Görkemli düğüne aralarında Erol Evgin, Tülin Şahin gibi ünlü isimlerin de bulunduğu yaklaşık 250 davetli katıldı. Gecede Nefise Karatay, Arzu Kaprol'un özel hazırladığı gelinliği giyerken, Yusuf Day Nişantaşı'ndaki Marcel Butik'ten özel olarak tasarlanan damatlık giydi. Erol Evgin ve Murat Evgin gecenin devamında sahneye çıkarak gitar eşliğinde söyledikleri şarkılarla konuklara keyifli dakikalar yaşattılar.

türkiye'nin en çok konuşulan gelinleri

Petek Dinçöz & Can Tanrıyar

Beyaz'ın programında, canlı yayında evlilik teklifini yapan Tanrıyar; hem Petek Dinçöz'e hem de tüm Türkiye'ye çok hoş bir sürpriz yapmış oldu. Çiftin şahitliklerini M. Ali Birand ve RTÜK Başkanı Zahid Akman üstlendiği sürprizde, Can Tanrıyar Dinçöz'ün bedenini bilen modacısına bir de gelinlik tasarlatarak onu bu zevkten mahrum bırakmamıştı. Teklifin ardından bir sürpriz de, 'İlanı aşk ediyorum' şarkısını söyleyen Kutsi'den geldi ve mutlu çift gözyaşları içinde danslarını tamamladı.

türkiye'nin en çok konuşulan gelinleri

Meltem Cumbul & Ali Can Özbaş

2012 yılına bomba gibi düşen bu evlilik, ilk başta evliliğe onay vermeyen baba Erol Özbaş yüzünden magazin basınında büyük yankı uyandırdı. Daha sonra aradaki buzların erimesiyle Cumbul ve Özbaş çifti, Kuşadası'ndaki Grand Blue Sky otelde gerçekleştirilen görkemli bir düğünle dünya evine girdi. Demet Akalın, Yonca Evcimik ve Erkan Can gibi ünlülerin katıldığı düğünde 300 konuk olması beklenirken sayı 500'e çıkınca otelin etrafında güvenlik önlemi alınması gerekmiş.

türkiye'nin en çok konuşulan gelinleri

Çağla Şikel & Emre Altuğ

Cengiz Abazoğlu imzalı gelinliğiyle alışılmışın dışında ama bir o kadar da sevimli bir gelin olan Çağla Şikel gelin aksesuarlarının kullanımında kendinden sonraki tüm gelinlere rehber oldu

türkiye'nin en çok konuşulan gelinleri

Ceyda Düvenci & Engin Akgün

Dantel işlemeler ve taşlarla süslü Vera Wang marka gelinliğiyle Ceyda Düvenci yaşına ve imajına çok uygun bir gelinlik seçimi yapmıştı.

türkiye'nin en çok konuşulan gelinleri

Bergüzar Korel & Halit Ergenç

Halit Ergenç ile önce diziden sonra da gerçek hayatta dünya evine giren Bergüzer Korel gelinlik seçimini sadelikten yana yapmıştı. Kumaşı ve modeli itibariyle son derece sade ve zarif olan tek omuzlu bu gelinliğin tek süsüyse omuzda yer alan kocaman beyaz gülüydü.

türkiye'nin en çok konuşulan gelinleri

Demet Şener & İbrahim Kutluay

Düğününün tüm ihtişamına rağmen Demet Şener’in gelinliği gösterişten uzak ve alımlıydı. Vücut hatlarına tam olarak oturan Yıldırım Mayruk imzalı gelinlik ilginç kuyruk ve dekolte detaylarıyla dikkat çekiyordu.

türkiye'nin en çok konuşulan gelinleri

Pınar Altuğ & Yağmur Atacan

Pınar Altuğ'un Neslihan Akı imzalı gelinliği her türlü klişeden uzak ve rahat bir gelinlikti. Göğüs alrındaki işlemeleri ve uzun dökümlü eteğiyle bu gelinlik Pınar Altuğ’nun endamını gözle önüne seriyordu.

türkiye'nin en çok konuşulan gelinleri

Ebru Şallı & HarunTan

Gerek gelinliği gerek aksesuarlarıyla bir Barbie bebeği anımsatan Ebru Şallı, gelinliği için Cemil İpekçi'yi tercih edenlerdendi.

türkiye'nin en çok konuşulan gelinleri

Nil Karaibrahimgil & Serdar Erener

Sertap Erener'in kardeşi Serdar Erener ile Kahire'de Nil Nehri kenarında bulunan Türk Büyükelçiliği'nde hayatını birleştiren Nil Karaibrahimgil tek omuzlu gelinliği ve sıradışı saç aksesuarlarıyla dikkat çekti. Az sayıda davetlinin katıldığı nikahta Serdar Erener de Mısır'a özgü geleneksel bir kıyafetle törende yerini aldı.

türkiye'nin en çok konuşulan gelinleri

Gelinlik Firmaları için tıklayın!

Gelinlik Galerileri için tıklayın!

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Sıradaki Makaleler

Diğer makaleleri de görüntüleyin

2 yorum

Kıymet SEZGİN

Düğün Tarihi: 16.10.2014


düğün.com'un gelinleri daha güzel :P


Nurdan

Düğün Tarihi: 16.10.2014


hahah kesinliklee!!! Nefise karatay'ı beğendim ama...