Nişan Kurabiyesi Yaptırabileceğin Uygun Fiyatlı Firmalar

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

3:25 dakika

12.08.2020

Nişan kurabiyelerin için bütçeni sarsmayacak bir pastacı ile anlaşmak istiyor ve uygun fiyatlı firmaları araştırıyorsan senin için önerilerimizi bir araya getirdik! Üstelik sana seçiminde yardımcı olması için fiyatları etkileyen faktörlerden de bahsettik!

nişan kurabiyesi

Nişanına katılan davetlilere, gecenin sonunda hatıra olarak verilebilecek, lezzetli ve şık hediyelikler arayan gelin adaylarının tercihi nişan kurabiyeleri oluyor. Seçenekler ise hayal gücünle sınırlı. Çünkü nişan masanı süsleyecek ve temana uyacak nişan kurabiyelerini ister hazır modellerden seçebilir istersen butik pastacıların özel tasarım hizmetlerinden yararlanarak hayalindeki kurabiyeleri yaptırabilirsin. Tabii tüm bu tercihlerin fiyatları etkilediğini de söyleyelim.

Söz - Nişan Kurabiyesi Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Seçtiğin nişan kurabiyesinin modeli, yaptıracağın firmanın marka bilinirliği, kaç adet kurabiye yaptıracağın gibi kriterler, fiyatlara etki ediyor. Nasıl mı? Anlatalım:

Nişan Kurabiye Modelleri

Nişan ve söz için kurabiye seçeneklerini araştırıyorsan seni birçok alternatifin beklediğini baştan söyleyelim. Özellikle, butik kurabiye olarak da adlandırılan, özel tasarımlı seçeneklerinin son dönemlerde popüler hale geldiği nişan için kurabiyeler, modellerine göre farklılık gösteriyor.

Klasik tasarımlardan hoşlanıyorsan, hazır kurabiyeleri tercih edebileceğin gibi, pastacıların sunduğu özel tasarım imkanından yararlanarak temana uygun bir kurabiye seçebilirsin. Özellikle nişan için şeker hamurlu kurabiyelerin son dönemlerde gittikçe popüler hale geldiğini söyleyebiliriz.

nişan kurabiyesi

Nişan pastan için de şu yazımıza göz atabilirsin: İstanbul’da Nişan Pastası Fiyatları ve 10 Pastane Önerisi

Hamurun, hazır kalıplarla kesilerek hazırlanmasıyla istenilen şeklin verilebildiği bu tasarımlar arasında özellikle kalpli nişan kurabiyesi seçenekleri, en çok tercih edilenlerden. Ama senin istediğin farklı bir tasarımsa, hayalindeki şeker hamurlu söz kurabiyesi için nasıl bir model istediğini firmalara anlatman yeterli.

Seçeneklerin şeker hamurlu modellerle sınırlı değil. Süslü cupcakeler, renkli donutlar, kavanozda kremalı tasarımlar da tercih edebileceğin nişan kurabiyesi modellerinden.

Klasik ve şeker hamurlu kurabiyeler için fiyatların donut, nişan cupcakeleri ya da kavanozdaki tasarımlara göre daha uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Nişan pastanı hala seçmediysen galeriye göz at: Nefis Nişan Pastası Modelleri

Nişan Kurabiyesi Paketleme Seçenekleri

Gelelim paketleme seçeneklerine. Şeker hamurundan nişan kurabiyesi genellikle şeffaf jelatinlere sarılıyor. Kurdeleler ve isme özel stickerlarla süsleniyor. Kremalı modeller ise kutulara ya da kavanozlara konuyor.

Şeffaf jelatin ile paketleme seçeneğinin en fiyatlar açısından en uygunu olduğunu söyleyebiliriz. Kutulu modeller daha pahalı olurken, kavanozlu tasarımlar için fiyatların daha yüksek olduğunu da ekleyelim.

nişan kurabiyesi

Nişan organizasyonu için bütçe planlamanda yardımcı olacak şöyle bir yazımız var: Nişan Organizasyonu Nasıl Yapılır? Ne Kadara Mal Olur?

Nişan Kurabiyelerinin Sayısı

Nişan kurabiyeleri genellikle adet üzerinden fiyatlandırılıyor ve bu birim fiyat da sipariş miktarına göre değişiklik gösteriyor. Sipariş vereceğin kurabiye sayısı arttıkça da birim fiyat düşüyor. Örneğin; bir kurabiyeden 50 adet yapılacağı zaman adet fiyatı 15 TL olurken 100 adet yaptırdığında birim fiyatı 12 TL’ye düşebiliyor.

Peki nişan tepsini seçtin mi? Şu yazımız sana yardımcı olabilir: Gümüş, Aynalı, Modern: Nişan Tepsisi Seçiminizi Yaptınız mı?

Nişan Kurabiyesi Fiyatları

Şeker hamurundan butik kurabiyelerin adet fiyatları 4-15 TL arasında değişiyor. Cupcakeler ise 13-20 TL arasında. Cupcakelerde 3 boyutlu figürler kullanıldığında ise fiyatlar 16-22 TL’ye çıkabiliyor. Nişan kurabiyesi olarak renkli makaronları tercih etmek istiyorsan da minimum fiyatların 5 TL’den başladığını söyleyelim. Son dönemlerin popüler tasarımları arasında yer alan kavanozlu modellerde ise minimum fiyatlar 15- 20 TL arasında.

Sana ilham vermesi için nişan kurabiyesi yaptırabileceğin bazı firmaları derledik. Dilersen birlikte inceleyelim:

1- E-Pastam

Nişan ve söz kurabiyesi modelleri arasından romantik tasarımlı bir seçenek bakıyorsan, E-Pastam’ın tasarımlarına göz atmanı öneriyoruz. Özellikle firmanın nişan tepsisi şeklindeki şeker hamurlu nişan kurabiyesi modellerini, konseptine uygun renklerde yaptırabilirsin. Firma Beylikdüzü’nde faaliyet gösteriyor ama farklı il ve ilçelerden de n nişan kurabiyesi siparişi kabul ediyor.

e-pastam

2-Lima Butik Pasta

Butik nişan kurabiyeleri konusunda gelin adaylarına önerebileceğimiz firmalar arasında Lima Butik Pasta da yer alıyor. Üsküdar’da faaliyet gösteren firmanın kavanozlu tasarımlarını ister kule şeklinde bir nişan pastası olarak istersen ayrı ayrı sıralayarak nişan kurabiyesi olarak kullanabilirsin.

lima butik pasta

Nişan pastan için de firma araştırıyorsan şu yazımıza bakabilirsin: İstanbul'da Şeker Hamursuz Nişan Pastası Nereden Alınır?

3-Happy Sweet İstanbul

Butik kurabiye, pasta ve cupcake sipariş edebileceğiniz Happy Sweet İstanbul, Bahçelievler’de hizmet veriyor. Dilediğin tasarıma göre şeker hamuru nişan kurabiyesini firmada yaptırabilir, hem nişan hem düğün organizasyonun için firma ile çalışabilirsin.

happy sweet istanbul

En güzel nişan fotoğraflarının vazgeçilmez öğesi, nişan taglarının birbirinden şık örnekleri için şu galerimize bakabilirsin: İstanbul’da Nişan Tagı Kiralayan Organizasyon Firmaları

4-Kutlama Ağacı

Söz nişan kurabiyelerin için romantik tasarımlar arıyorsan Kutlama Ağacı'nın kalpli kurabiyelerine ne dersin? Firma malzeme seçiminde oldukça titiz. Özellikle minimal tasarımlardan hoşlanan gelin adayları firma ile iletişime geçerek istediği model üzerinden fiyat teklifi alabilir.

kutlama ağacı

Cafelerin samimi ortamında nişan yapmak isteyen çiftler için de şöyle bir yazımız var: İstanbul'da Nişan Yapılacak Cafeler

5-I Make Cupcake

Nişan kurabiyesi olarak sevimli cupcakelere ne dersin? I Make Cupcake'in birbirinden şık ve sevimli tasarımlarıyla davetlilerinde hem leziz hem de şık seçenekler sunabilirsin.

i make cupcake

Senin için İstanbul’da nişan kurabiyesi yaptırabileceğin firmaları listeledik. Tabii seçeneklerin bunlarla sınırlı değil. Sen de şehrindeki nişan kurabiyesi firmalarının modellerini inceleyerek ilham alabilir, ilgini çeken firmalarla iletişime geçerek fiyat teklifi alabilirsin. Bizden söylemesi!

Düğün Pastası Firmaları

En şık ve lezzetli düğün pastaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Düğün pastanı seç

Sıradaki Makaleler

Düğün Pastası kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Pastası Firmaları

Düğün Pastası kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum