Haliç Manzarası Ayaklarınızın Altında: Lazzoni Hotel

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

4:51 dakika

29.06.2020

Beyoğlu’nda manzaralı bir otelde düğün yapmak kulağa hoş geliyor, değil mi? Terasıyla büyüleyen, göz alıcı şamdanları ve dekorasyonuyla kendine hayran bırakan Lazzoni Hotel’le sizi tanıştırmak istiyoruz. Birbirinden güzel hizmetler sunuyorlar. Mesela düğün yapan çiftlere balayı odasında konaklama hediye! Diğer avantajlarını da yazımızda bulabilirsiniz.

haliç manzarası ayaklarınızın altında: lazzoni hotel

Lazzoni Hotel, yeni evlenecek çiftlerin hayallerindeki gibi bir düğün yapabilmelerini sağlıyor. 2015 yılından beri hizmet veren Lazzoni Hotel Sütlüce’de yer alıyor. Davetlilerinizin kendi araçları dışında deniz veya karayoluyla da rahatlıkla ulaşabileceği bir noktadalar.

Aslında Lazzoni ismini hatırlıyor olabilirsiniz. Mobilya bakarken sıklıkla ziyaret ettiğiniz Lazzoni markası, çeyiz sürecini bir adım ileriye taşıyor ve düğününüzü de yapıyor.

haliç manzarası ayaklarınızın altında: lazzoni hotel

Düğün organizasyonu yaparken önceden çiftlerin neler istediklerini, ne kadar bütçe ayarladıklarını öğrenip, ona göre paketlerini oluşturuyorlar.

Şıklığıyla ilgi gören Lazzoni Hotel düğün ve konaklama dışında dizi ve klip setlerine de ev sahipliği yapıyor. Hayat Şarkısı adlı dizinin çekimlerinden Nihat Odabaşı’nın çektiği kliplere kadar birçok yapımda mekan olarak Lazzoni Hotel kullanılmış. Ayrıca Leyla Alaton’un Kadın Makamı programının çekimleri de burada yapılmış.

haliç manzarası ayaklarınızın altında: lazzoni hotel

Lazzoni’yi Ön Plana Çıkaran Özellikler

  • Haliç manzaralı salonu,

  • Balayı odasında ücretsiz konaklama ve kahvaltı,

  • Ücretsiz gelin hamamı,

  • Damat adayına ücretsiz tekne turu,

  • Wedding planner hizmeti,

  • Dışarıdan organizasyon firması getirebilme,

  • Süsleme seçenekleri,

  • Zengin menüler,

  • Lazzoni Mobilya’dan indirim çeki.

Mekanda küçük bir gezinti yapmanızı sağlayacak Hotel Lazzoni’nin videosunu da fikir vermesi açısından buraya bırakıyoruz:

Haliç’e Uzanan Terasını Çok Seveceksiniz!

Lazzoni Hotel düğün organizasyonu için iki adet salon kullanıyor. Birisi kapalı balo salonu, diğeri ise teras alanı.

Balo Salonu: 550 metrekare genişliği olan, kolonsuz bu alanda düzenlenen yemekli organizasyonlarda 400, kokteylde ise 600 kişiye kadar davetli ağırlanabiliyor. Çiftler dilerse bu alanda after parti de yapabiliyor. Düğünler 12’de biterken, after partiler gece 3-4’e kadar devam edebiliyor.

Teras: 350 metrekarelik teras, otelin 6. katında yer alıyor ve müthiş bir manzara sunuyor. Yemekli düğünlerde 200, kokteyl düzeninde ise 300 kişiye kadar davetli kapasitesi var. Terasın üst kısmı ve yanları açılıp kapanabiliyor. Yani düğün yaptığınız mevsime göre açık ve kapalı alanda organizasyonu gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca bu alanın da kolonsuz olduğunu belirtelim.

haliç manzarası ayaklarınızın altında: lazzoni hotel

Balo salonu lobinin 2 kat altında olduğu için bu alanda yapılan düğün ile terasta yapılan düğünle birbirine karışmıyor. İki salonun da kendine ait mutfakları var. Böylelikle serviste de herhangi bir aksama yaşanmıyor.

Balayı Süitinde Ücretsiz Konaklama

Otel düğünü yapmanın en güzel taraflarından biri de bu! Düğün günü yeterince yorulacaksınız ve başka bir yere gitmeye haliniz pek kalmayacak. İşte Lazzoni Hotel Sütlüce düğün paketini satın aldığınızda balayı odasında ücretsiz olarak konaklayabiliyorsunuz.

Balayı süiti direkt Haliç manzarasını görüyor. Ayrıca düğünün ertesi günü de odanızda balayı kahvaltısı sunuluyor.

Düğün günü bütün gün bu odada vakit geçirebilir, dilerseniz kuaförünüzü getirip burada hazırlanabilirsiniz.

haliç manzarası ayaklarınızın altında: lazzoni hotel

Ayrıca düğün günü, gelin ve damadın ailelerine ayrı ayrı birer oda tahsis ediliyor. İki aile de kendi odalarında diledikleri gibi hazırlanabiliyor. Bu da önemli ve değerli bir detay.

Düğün akşamı otelde konaklamak isteyen davetliler olursa da kendilerine indirimli fiyatlar sunuluyor.

Düğünden Önce Ücretsiz Gelin Hamamı

Düğünden önceki süreçte özel bir gelin hamamı etkinliği düzenleniyor. Bunun en güzel tarafı şu ki pakete dahil olarak bu hizmeti veriyorlar. Yani zaten gelin hamamı yapmayı düşünüyorsanız, ekstra bir ücret ödemeden bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Damatların boynu bükük kalmasın! Onlara da Haliç’te bir tekne turu düzenleniyor. Bu 20 kişilik tekneye damat adayı yakınlarını getirebiliyor ve diledikleri gibi keyifli bir tur yapıyorlar. Böylelikle düğünden önce de çiftler tüm streslerini üzerlerinden atmış oluyor.

haliç manzarası ayaklarınızın altında: lazzoni hotel

Düğün Paketinde Neler Var?

Lazzoni Hotel İstanbul’un kapsamlı düğün paketleri mevcut. Menü fiyatlarına dahil bu pakete; süslemeler ve düğün pastasının yanı sıra balayı odasında konaklama gibi ekstra hizmetler de dahil.

Süsleme detayları şöyle: 8 kollu cam şamdan, 5 kollu pirinç döküm şamdan, şamdanların altında ayna cam, 8-10 çeşit masa örtüsü, masa kapakları, güpür danteller.

Mekanda yuvarlak ve dikdörtgen masalar mevcut. Bunlardan dilediğinizi seçebiliyorsunuz. Sandalye olarak da napolyon tercih ediliyor. Zaten napolyon, otel düğünleri için tercih edilebilecek en iyi kalite sandalyelerden.

Dilerseniz siz süslemeler konusunda değişiklik de yapabiliyorsunuz. Mesela şamdanları değiştirmelerini talep edebilir, napolyon yerine tiffany sandalye kullanmalarını isteyebilirsiniz.

haliç manzarası ayaklarınızın altında: lazzoni hotel

Işık ve ses ise menü fiyatının haricinde ücretlendiriliyor. Mekanın anlaşmalı olduğu müzik firmaları var. Dilerseniz sizi bu firmalarla ve ekiplerle görüştürüyorlar.

Lazzoni düğün paketi dahilinde 6 adet menü seçeneği var. Bu menüler arasında geleneksel Türk damak tadına uygun lezzetler de var, Avrupa usulü hazırlanmış yemek seçenekleri de. Yani menüyü çiftin taleplerini dikkate alarak da hazırlayabiliyorlar. Dilerseniz açık büfe veya kokteyl seçenekleri de bulunuyor.

Zaten sizinle önceden menüyle ilgili her detayı konuşuyorlar. Davetlileriniz arasında vejetaryenler varsa, çocuk sayısı fazla olacaksa onlara uygun menüler de hazırlayabiliyorlar. Bütün menülere limitsiz meşrubat dahil. Dilerseniz alkollü menülerden birini de seçebilirsiniz.

haliç manzarası ayaklarınızın altında: lazzoni hotel

Düğün töreni esnasında maket pasta kesiyorsunuz. Ancak bu maket pastaların da alternatifleri mevcut. Düğün gününe kadar size bu alternatifler sunuluyor, davetlilere dağıtılacak olan pastaların tadımı yaptırılıyor.

Düğünden bir ay öncesine kadar menü tadımı yapabiliyorsunuz. Davetlilerinize sunulacak olan yemeklerin tadımını yapmak da büyük avantaj oluyor. Neden bir ay öncesinde yapıldığını merak ederseniz, firma yetkilileri tatların unutulmaması açısından en ideal zamanın bu olduğunu belirtiyor.

Düğün paketinden bahsettiğimize göre şimdi sıra fiyatları öğrenmeye geldi:

Menü Fiyat (min.)
Alkolsüz Yemek Menüsü 160 TL + KDV
Limitsiz Alkollü Yemek Menüsü 200 TL + KDV

haliç manzarası ayaklarınızın altında: lazzoni hotel

Beklenmeyen davetliler için de otelin bir çözümü mevcut. Sözleşme esnasında belirttiğiniz sayıdan fazla davetli gelirse telaşlanmanıza gerek yok. Minimum 10 kişilik servis açılıyor ve yemekler hazırlanıyor. Ekstra davetlilerin gelmesi durumunda da sözleşmede yazan kişi başı menü ücretini ödüyorsunuz.

Wedding Planner Hizmeti

İstanbul düğün otellerinden Lazzoni’nin yetkilileri ilk görüşmeden düğün gününe kadar hep yanınızda oluyorlar. 3 kişiden oluşan düğün planlama ekipleri var. Tam olarak nasıl bir düğün hayal ettiğinizi onlara anlatıyorsunuz ve hayallerinizi gerçekleştirmek için bir plan çıkarıyorlar.

Süsleme konusundaki fikirlerinizi alıyor, DJ ve fotoğrafçı görüşmelerinizde yanınızda oluyorlar. Düğün günü de devamlı olarak isteklerinizi yerine getirmek için sizinle ilgileniyorlar.

haliç manzarası ayaklarınızın altında: lazzoni hotel

İstediğiniz Fotoğrafçıyla Çalışabilirsiniz!

Lazzoni Hotel’in en güzel taraflarından biri de dışarıdan firma getirme konusundaki yapıcı tutumları. Fotoğraf konusunda da bu geçerli. Size kendi çalıştıkları fotoğraf firmalarını öneriyorlar. Ancak tercihi yine size bırakıyorlar.

Mesela yakın bir fotoğrafçı arkadaşınız mı var? Getirin otele, sizin fotoğraflarınızı o çeksin.

Bu arada düğün başlamadan önce mutlaka otelde fotoğraf çektirmenizi öneriyoruz. Teras katında, size sunulan süit odada, balkonlarda… Haliç manzarasını arkanıza alın ve dilediğiniz gibi poz verin.

Burada düğününü yapmayan çiftler bile şık ambiyansı ve manzarası nedeniyle Lazzoni Hotel’de fotoğraf çektirmek için talepte bulunuyorlarmış.

haliç manzarası ayaklarınızın altında: lazzoni hotel

Taksitle Ödeyin, Bütçeniz Sarsılmasın!

Yetkililerin çiftlere sunduğu bir diğer avantaj ise mekanla anlaştığınız tarihten itibaren ödemenizi 4-5 taksitle yapabiliyor olmanız! Hatta dilerseniz kredi kartıyla da ödeyebilirsiniz. Sadece düğün tarihinden 1 ay öncesine kadar tüm ödemenin yapılmış olması gerekiyor. Buna özen göstermelisiniz.

Diyelim ki İstanbul düğün mekanlarından Lazzoni Hotel ile anlaştınız. Ancak sonrasında bir aksaklık çıktı ve düğün tarihinizi ertelemek istediniz. Firma yetkilileri sizin iyi niyetinizi fark ettiği an düğün tarihinizi erteleyebiliyor. Çiftlerin hiçbir şekilde mağduriyet yaşamasını istemiyorlar.

haliç manzarası ayaklarınızın altında: lazzoni hotel

Eğer Lazzoni’de düğün yapmak ya da en azından firma yetkilileriyle konuşup daha detaylı bilgi edinmek isterseniz acele etmenizi öneririz. Düğün tarihinizden 6-8 ay öncesine kadar iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Gittiğinizde selamımızı söylerseniz kahve ikram ediyorlarmış, bizden söylemesi!

Yorum yap