Fuat Paşa Yalısı ile Kendi Düğününüzün Misafiri Olmaya Ne Dersiniz?

Belgin Yetiş tarafından yazılmıştır.

5:06 dakika

28.05.2024

İhtişamlı düğünlere ev sahipliği yapan ve göz alıcı bir mimariye sahip olan Fuat Paşa Yalısı’nda evlenmek sizin de hayallerinizi süslüyor olabilir. Hem Boğaz’da evlenmek isteyen hem de tarihi bir düğün mekanı arayan çiftlere önerebileceğimiz Fuat Paşa Yalısı’nı, Düğün.com olarak haftanın düğün mekanı incelemesi kapsamında sizler için değerlendirdik.

İstanbul’un Sarıyer semtinde yer alan ve Boğaz hattında eşsiz bir konuma sahip Fuat Paşa Yalısı, ‘anlatılmaz yaşanır’ dedirtecek bir güzelliğe sahip. İstanbul dışında yaşayanlar da yalıya aşina aslında. Çünkü şimdiye kadar birçok dizi ve film burada çekilmiş. Öyle Bir Geçer Zaman Ki, Unutursam Fısılda, Kırgın Çiçekler, İntikam, Annem, Lale Devri, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Erkenci Kuş, Bizim Hikaye denilince hemen hatırlayacaksınız siz de. Tarihi bir düğün mekanında, kolay kolay akıllardan silinmeyen bir düğün hayal ediyorsanız, tüm detayları ile anlatacağımız yalıyı değerlendirebilirsiniz.

Fuat Paşa Yalısı

Yalı, 18. yüzyıl Osmanlı mimarisinin en önemli örneklerinden biri olarak günümüze kadar gelmiş ve kültürel miras değeri taşıyor. Mekanın aynı zamanda işletmecisi de olan ve 35 yıldır bu işi yapan sahipleri bu bilinçle, yalıyı en doğal haliyle korumaya ve yaşatmaya çalışıyorlar.

Yanınıza Sadece Gelinlik ve Damatlığınızı Alın Yeter!

Fuat Paşa Yalısı, işini profesyonelce yapan ve sizin adınıza her detayı titizlikle düşünen bir ekibe sahip. Size ve müstakbel eşinize düğünün başından sonuna kadar Wedding Planner hizmeti sunacak olan bu ekibe sırtınızı yaslayarak, düğününüzün tadını çıkarabilirsiniz. İşte bu nedenle sloganları: Düğününüze misafir gibi gelmeye ne dersiniz?

fuat paşa yalısı ile kendi düğününüzün misafiri olmaya ne dersiniz?

Yurtdışından da pek çok çifti mekanlarında evlendiren yalı yönetimi başarılarının arkasında, tüm sorumluluğu üzerlerine alarak, bu özel güne dair her türlü detayı koordine edebilmeleri olduğunu belirtiyor. Yani evlenecek çiftler ne istediğini anlatıyor ve mekan her şey dahil paket kapsamında çiçekçi seçiminden, düğün mekanı dekorasyonuna, yemek menüsünden, masa düzenine kadar her şeyi organize ediyor. Hal böyle olunca da gelin ve damada yalnızca gelinliğini ve damatlığını alıp, mekana gelmek kalıyor. Düğün.com çiftlerinden Naime ve Sarp da böyle yapmışlar. Dilerseniz çiftin Fuat Paşa Yalısı’nda gerçekleştirdikleri görkemli düğünün hikayesine göz atabilirsiniz.

Yalının Salon Seçenekleri ve Kapasiteleri

Fuat Paşa Yalısı’nda düğün yapmak için iki farklı mekan seçeneği bulunuyor. Eğer kapalı bir mekan düşünüyorsanız 325 kişi kapasiteli, 400 m²’lik yalı içerisindeki alanı, açık mekan istiyorsanız da 285 kişi kapasiteli 425 m²’ye sahip Casamento Havuzbaşı’nı tercih edebilirsiniz. Yalıda aynı anda 2 farklı düğün birden yapılabiliyor. Yalı yönetimi bu iki farklı alanın ses yalıtımının iyi olması sonucu müzik seslerinin birbirine karışmadığını özellikle vurguluyor.

fuat paşa yalısı ile kendi düğününüzün misafiri olmaya ne dersiniz?

İstanbul Boğazı’na sıfır konumuyla yalı, Casamento Havuzbaşı’ndaki açık alanı ile size nefis bir manzara vadediyor. Peki diyelim ki açık alanda düğün yapmaya karar verdiniz ama hava birden bozdu ve yağmur yağmaya başladı. Hiç merak etmeyin, düğününüz rezil olmayacak. Çünkü mekanın işletmecileri sizin için bu ihtimali düşünmüş. Başınıza gelmemesini umuyoruz ama eğer öyle bir durum ile karşı karşıya kalırsanız mekanın dev şemsiye ve çadırla hemen üstü kapanacak, siz de sevdiklerinizle eğlenceye kesintisiz devam edebileceksiniz. Dilerseniz havuzbaşı mekanın nasıl dekore edildiği, düğün için ne gibi hazırlıklar yapıldığını gösteren videoyu inceleyebilirsiniz.

Kapalı bir düğün mekanı düşünüyorsanız, yalının iç mekanında evlenebilir, müstakbel eşiniz ile birlikte yalının o meşhur merdivenlerinde konuklarınızı karşılayabilirsiniz. Böylece düğün alanına volkanlar eşliğinde ihtişamlı bir giriş yapabilirsiniz. Nikah masası ortasında şadırvanı bulunan bu merdivenlerin önündeki alana kuruluyor. Bu arada nikah töreni öncesi düğünün yaklaşık bir saat süren welcome kokteyl ile başlayacağını da hemen hatırlatalım.

fuat paşa yalısı ile kendi düğününüzün misafiri olmaya ne dersiniz?

Düğün Paketleri Neleri Kapsıyor?

Şimdi isterseniz biraz da mekanın her şey dahil düğün paketlerinden bahsedelim. Mekan, çiftlere farklı paket ve menü seçenekleri sunuyor. Paket fiyatına dahil olan hizmetler arasında yemek menüsü, balayı odası, hazırlık odası, davetlileri karşılamak için hostes hizmeti, kokteyl süslemeleri, ziyafet süslemeleri, limitsiz yerli içki bulunuyor. Düğün organizasyonu ile ilgili her konuyu kendi planlayıp, koordine eden ve ayrıca bir organizasyon şirketi ile çalışmaya ihtiyaç duymayan yalı yönetiminin, dekorasyon işlerini yürüten bir de süsleme departmanı bulunuyor.

fuat paşa yalısı ile kendi düğününüzün misafiri olmaya ne dersiniz?

Dilerseniz ihtiyaçlarınız doğrultusunda, kendinize özel paketler oluşturabilirsiniz. Örneğin menü ve dekorasyon gibi alanlarda değişiklikler yapıp, paket içeriğini kendiniz de belirleyebilirsiniz. Firmanın sunduğu ekstra hizmetler içerisinde konaklamanın yanı sıra gelin ve damada özel araç servis hizmeti olduğunu da bilmenizde fayda var. Bu arada hafta içi ve hafta sonu yapılan düğün paketlerinde fiyat farkı bulunduğunu unutmayın. Ayrıca pastanın düğün paketine dahil olmadığını ve düğün töreninde maket pasta kesildiğini de belirtmeden geçmeyelim.

Fuat Paşa’da 5 farklı menü seçeneği bulunuyor. Seçeceğiniz menüye göre konuklarınıza ana yemek olarak balık, tavuk, et, biftek, kuzu tandır ikram edebilirsiniz. Mekanın mutfağında vegan, vejetaryen ve glütensiz beslenen konuklarınızı sevindirecek menü seçenekleri de var. Mekan, yemeklerin lezzeti konusunda şüpheye düşmemeniz için, düğünden 1 ay önceye kadar müstakbel eşiniz ve size özel menü tadım günü de düzenliyor.

fuat paşa yalısı ile kendi düğününüzün misafiri olmaya ne dersiniz?

Yemek menüsünde fiyatlandırma ana yemeğe göre yapılıyor. 2019 sezonunda kişi başı fiyatlar 370 TL ile 400 TL’ye kadar farklılaşabiliyor. Seçtiğiniz menüyü alkolsüz ya da limitsiz alkollü olarak şekillendirebilirsiniz. Alkollü ve alkolsüz menü arasında kişi başı 30 TL fiyat farkı olduğunu da hemen belirtelim.

Beklenmeyen Konuklar Mı Çıkageldi? Dert Etmeyin!

Davetli listenizde yer almayan, beklenmeyen konuklar için Fuat Paşa Yalısı’nın şöyle de bir hizmeti var: Davetli sayısının yüzde 10’u kadar ekstra servis açabiliyorlar. Ancak ekstralar paket fiyata dahil değil. Fazladan gelen kişi sayısı üzerinden ücretlendirme yapılıyor. Bu arada İstanbul’un en işlek yerlerinden birinde konumlanan yalının 120 araçlık ücretli otoparkı olduğunu ve vale hizmeti verdikleri bilgisini de davetiyenizde misafirlerinizle paylaşabilirsiniz.

Konu hesapta olmayan şeylerden açılmışken, şu bilgiyi de sizinle paylaşalım: 1. derece yakının vefatı ya da mekanın mücbir sebepten dolayı hizmet verememesi gibi durumlarda, evlenecek çiftler dilerlerse düğünlerini erteleyebilir ya da iptal edebilirler. Ayrılık durumunda ise çiftin satın aldığı tarih başka çiftler için tekrar satışa açılıyor ve satılırsa ödenen kaparo çifte iade ediliyor. Satılmazsa düğün mekanı için anlaşılan toplam rakamın yüzde 70’i çiftten tahsil ediliyor.

fuat paşa yalısı ile kendi düğününüzün misafiri olmaya ne dersiniz?

Düğününüze ilişin daha eğlenceli konulara dönelim isterseniz: Vereceğiniz davette DJ ile birlikte belirlediğiniz müziklerle eğlenebileceğiniz gibi isterseniz düğüne orkestra da getirtebilirsiniz. Mekanın ayrıca sunduğu shot ekibi, oryantal, perküsyon, saksafon, davul ve bando şov gibi eğlencelerle gecenizi renklendirebileceğinizi unutmayın. Fuat Paşa Yalısı’nda düğünlerin nasıl geçtiğine ilişkin fikir edinmek, mekanda evlenen çiftlerin ve yakınlarının coşkusuna tanık olmak isterseniz yalının tanıtım videosunu da sizin için buraya ekleyelim.

Düğün sizin düğününüz. Elbette gecenin ilerleyen saatlerine kadar eğlenmek de en doğal hakkınız. Ancak müzik yayınının saat 24:00’e kadar sürdüğünü belirtmeden geçmeyelim. Eğer düğünü uzatmak isterseniz, mekanın 60 kişilik after party alanında 03:00’a kadar yakınlarınızla eğlenmeye devam edebilirsiniz.

En Güzel Düğün Fotoğrafları Sizinkiler Olsun!

Tarihi bir düğün mekanı olma özelliğinin yanı sıra 54 odalı otel işlevi de bulunan Fuat Paşa Yalısı, Tanzimat döneminin en önemli siyasetçilerinden olan Keçecizade Fuat Paşa tarafından bir zamanlar ev olarak kullanılmış. Şimdi ise tarihin kucağında bir düğüne ev sahipliği yapabileceğiniz, albümünüzde olmasından gurur duyacağınız fotoğraflara fon oluşturacak, hoş bir düğün mekanına dönüşmüş durumda.

fuat paşa yalısı ile kendi düğününüzün misafiri olmaya ne dersiniz?

Fotoğraf demişken, düğün fotoğraflarınızı, yalının şirin mi şirin arka sokaklarında ya da boğaz manzarasına karşı çektirerek birbirinden güzel kareler yakalayabilir, cumbalı evlerini doğal bir dekor olarak kullanabilirsiniz. Bu arada mekanın anlaşmalı fotoğrafçısının olduğunu, dolayısıyla sizin ayrıca fotoğrafçı aramayla uğraşmayacağınızı da göz önünde bulundurmalısınız.

Mekanda gelin saç ve makyajınızı yaptıracağınız, tüm hazırlıklarınızı gerçekleştirebileceğiniz, sizin ve yakınlarınız için ayrılmış özel bir de alan bulunuyor. Yani düğün sabahı evden çıkıp direkt mekana gelerek, düğün fotoğrafı çekimi dahil tüm hazırlıklarınızı yapabileceksin. Böylece yolda zaman kaybetmeyeceksiniz.

Fuat Paşa Yalısı’nı sizin için yakın markaja aldık. Eğer düğününüzü bu eşsiz mekanda gerçekleştirmek isterseniz, Fuat Paşa Yalısı profil sayfasını ziyaret ederek, daha detaylı bilgi edinebilir, dilerseniz ücretsiz fiyat teklifi alabilirsiniz.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Mekanları Firmaları

Düğün Mekanları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 Yorum

Dilara Balaban

Düğün Tarihi: 16.04.2019


Fiyat bilgisi almak istemiştim arıyorum ama telefona kimse bakmıyor 200-250 kişilik

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Dilara Hanım, Yazımızın sağ tarafında yer alan "Ücretsiz Fiyat Teklifi Al" butonuna tıklayarak, mekandan hızlı bir şekilde istediğiniz tarih için bilgi ve fiyat teklifi alabilirsiniz. Mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Fatih Kaya

Düğün Tarihi: 11.04.2019


ÇOK GÜZEL YER