Filmlere Sahne Olmuş Bir Kır Düğünü Mekanı: Kirazlı Bahçe

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

5:17 dakika

04.04.2021

Yeşillikler arasında kurulmuş, ahşap ağırlıklı konseptiyle göz dolduran bir mekanda kır düğünü yapmak ister misiniz? İzmir düğün mekanlarından, film sahnelerine konuk olacak güzellikteki Kirazlı Bahçe'yi keşfe çıktık ve sizin için detaylı inceledik. Bu yazıda mekanın pek çok fotoğrafı, konsept fikirleri ve diğer tüm detayları var. Haydi başlayalım!

İzmir’in o güzel doğasını layığıyla değerlendirmiş bir mekan Kirazlı Bahçe! Bornova Çiçekliköy’de konumlanmış ve merkezden 10 dakika, Manisa’dan ise 15 dakikada ulaşabileceğiniz bir noktada yer alıyor.

15 yıllık bir mekandan bahsediyoruz. Yani uzun yıllar boyunca birbirinden farklı konseptlerde düğünler yapmaları ve yüzlerce çiftin evliliğine tanık olmaları firmanın tecrübesi hakkında bize fikir veriyor.

filmlere sahne olmuş bir kır düğünü mekanı: kirazlı bahçe

Mekan; çiftlere ağaçların arasında, dört bir tarafı yeşil renge bürünmüş bir alanda düğün yapma imkanını sunuyor. Yani Kirazlı Bahçe’ye girdiğiniz andan itibaren şehir hayatıyla iletişiminizi kesebiliyorsunuz.

Çiçekliköy’deki belediye etkinlikleri, üniversite gruplarının davetleri ve o bölgedeki düğünlerin büyük bir kısmı burada yapılıyor. Ayrıca mekanı Haluk Levent gibi sanatçıların da ziyaret ettiğini söyleyelim. Hatta ünlü yönetmen Çağan Irmak, filmine ait bir sahne için bu mekanı kullanmış.

Mekanın Öne Çıkan Özellikleri

  • Aynı gün içerisinde tek düğün,

  • Geline özel garson,

  • 4 adet konsept seçeneği,

  • 700 kapasiteli otopark,

  • Ücretsiz vale hizmeti,

  • Zengin yemek menüsü.

filmlere sahne olmuş bir kır düğünü mekanı: kirazlı bahçe

Doyasıya Eğleneceğiniz Geniş Bir Alan!

Kalabalık bir düğün yapacaksanız ve kafanızda “Ya sığmazsak?” gibi bir soru varsa hemen o bulutları dağıtmanızı öneriyoruz. Çünkü Kirazlı Bahçe 15.000 metrekare gibi çok geniş bir alana sahip ve mekan kapasitesi 700 kişiye kadar çıkabiliyor. Upuzun çayırlarda dilediğinizce eğlenin, geniş dans pistinde rahat rahat hareket edin.

Bu arada bahar aylarında düğün yapmak isteyenler için de kapalı alanları mevcut. Ancak biz tabii ki açık alanın keyfini çıkarmanızı öneriyoruz.

En güzel özelliklerinden biri aynı gün içerisinde sadece bir düğüne yer veriliyor olması. Yani düğün girişlerinin karışması, seslerin birbirine girmesi gibi durumlar otomatikman ortadan kalkıyor. Ayrıca mekandaki ekip bütün gün sadece sizinle ilgileniyor.

filmlere sahne olmuş bir kır düğünü mekanı: kirazlı bahçe

İkisi Bir Arada: Hem Düğün Hem Albüm Fotoğrafı

Mekanda düğün yapan çiftler başka yere gitme ihtiyacı duymadan albüm fotoğraflarını da burada çektirebiliyor. Kirazlı Bahçe o bölgedeki ağaçlarla kaplı nadir düğün mekanlarından biri. O nedenle başka mekanda düğün yapan çiftler bile buraya fotoğraf çekimi için geliyorlarmış.

Mekanın anlaşmalı olduğu bir fotoğraf firması var. Bu firmadan 4 kişi sizin düğününüz için hizmet veriyor. Fotoğrafın yanı sıra drone ile yukarıdan da çekim yapıyor ve çok güzel videolar çekiyorlar. Ancak siz başka bir fotoğrafçıyla çalışmak isterseniz onu da getirebilirsiniz.

filmlere sahne olmuş bir kır düğünü mekanı: kirazlı bahçe

Düğün Paketine Güleryüz de Dahil!

Kirazlı Bahçe’de düğün yapmaya karar verirseniz firma size fiyat dahilinde şunları da sunuyor: Orkestra temini, ışık ve ses düzeni, düğün pastası, aydınlatma, fotoğraf ekibi, drone çekimi ve tüm süslemeler! Ama tabii çiftler isteklerine göre bu paketlere hizmet ekleyip çıkartabiliyorlar. Bu da güzel bir detay.

Maket düğün pastası pakete dahil dedik. Ancak siz başka bir firmaya düğün pastası yaptırıp dışarıdan getirmek isterseniz, onu da yapabilirsiniz.

filmlere sahne olmuş bir kır düğünü mekanı: kirazlı bahçe

Canlı müzik için orkestra konusunda seçenekleri de mevcut. 3+1, 5+1 ve 7+1 kişiden oluşan orkestralardan dilediğinizi seçebilirsiniz. Mekanın DJ’i de mevcut. Ancak dilerseniz dışarıdan başka bir DJ de getirebiliyorsunuz. Mekanda düğün yapan çiftlerin memnuniyetine bakarsak buna pek gerek kalmayacak gibi görünüyor.

filmlere sahne olmuş bir kır düğünü mekanı: kirazlı bahçe

Düğün Konseptinde Ahşap Detaylar

Mekanın birbirinden farklı 4 adet konsepti mevcut. Ama bunların arasında en popüler olanı kuşkusuz ahşap konsepti! Tabii siz zevkinize göre ihtişamlı şamdanlarla donatılan konseptleri de seçebilirsiniz. Zaten gittiğinizde seçenekler sunulacaktır.

Süslemelerine baktığımızda ise; özellikle eski telefon, daktilo, biblolar ve çok daha fazlasının kullanıldığı bu vintage köşeyi çok beğendiğimizi belirtelim:

filmlere sahne olmuş bir kır düğünü mekanı: kirazlı bahçe

Mekan geniş olduğu için yönlendirme amaçlı ahşap tabelalar konulmuş. Bu tabelalar düğün alanının nerede olduğunu göstermenin yanı sıra dekoratif olarak da çok şık görünüyor. Özellikle nostaljik bisikletlerle beraber ortaya çıkardığı görüntü gayet başarılı.

Masalarında ise sizin zevkinize göre çiçekler kullanıyorlar. Yani canlı çiçeklerin yanında kuru çiçek alternatifleri de var. Bunlar bir de kütüklerle ve şirin kavanozlarla birleşince özenilmiş bir konsept ortaya çıkıyor. Bu arada dilerseniz dışarıdan organizasyon firması da getirebilirsiniz. Ama çok gerek kalacağını düşünmüyoruz.

filmlere sahne olmuş bir kır düğünü mekanı: kirazlı bahçe

Bu kır düğünü mekanında daha çok yuvarlak masalar kullanılıyor. Ancak mekana ait dikdörtgen uzun masalar da mevcut. Talep edilirse onları da ekleyip iki masa çeşidini bir arada kullanabiliyorlar.

Diyelim davetlileriniz bütün şıklığıyla mekana geldi ve doğal olarak kendilerini özel hissetmek istiyorlar. İşte o noktada karşılama hostesi devreye giriyor ve davetlileri yönlendiriyor. Ayrıca oturma düzeniyle ve masalarla ilgilenen de iki tane hostes bulunuyor.

Mekan dekorasyonunu daha yakından görebilmeniz için bu videoyu izleyebilirsiniz:

Mekanda düğününü yapan çiftler firma sayfasına gayet olumlu yorumlar yapmış. Bunlardan iki tanesini sizinle paylaşalım dedik:

"20.08.2017 tarihinde Çiçekliköy Kirazlı Bahçe'de düğünümü yapmış bulunmaktayım. İnsanların olumlu ve harika dönüşleri beni çok mutlu etti! Davetlilerin söylediği gördükleri en ihtişamlı düğün olduğuydu. Teşekküler Kirazlı Bahçe ailesi."

"Garsonları, hizmetleri dört dörtlük ve konseptleri mükemmeldi. Düğünde hiçbir aksaklık çıkmadı ve güzel bir gece ile düğünü sonlandırdılar. Ses sistemleri ve müzik grupları, solist ve repertuarları çok güzeldi. Düğün yapacak olan çiftlerin Kirazlı Bahçe'yi denemelerini tavsiye ederim."

filmlere sahne olmuş bir kır düğünü mekanı: kirazlı bahçe

Gelinler İçin Tüm Detaylar Düşünülmüş!

Mekanda geline ait özel bir oda mevcut. Hatta bunun dışında makyaj odası bile var. Yani isterseniz kuaförünüzü ve makyözünüzü o gün mekana getirebilir, konforlu bir alanda hazırlanma imkanı bulabilirsiniz.

E tabii gün içerisinde çok heyecanlı olacaksınız ve taleplerde bulunacaksınız. Mesela stresinizi azaltmak için bir şeyler içmek isteyebilirsiniz, size hazırlanma aşamasında yardımcı olunmasını bekleyebilirsiniz. İşte bu tür istekleriniz için mekan sizin yanınıza bir garson veriyor. Bu garson bütün gün yanınızdan ayrılmıyor, ikramlarınızı getiriyor ve memnuniyetinizi sağlamaya çalışıyor.

Ayrıca sadece gelinin değil, çiftin yakınlarının da hazırlanabileceği bir 2+1 alan mevcut. Burada ev ortamında hazırlanabilme imkanı buluyorlar.

Fikir vermesi açısından buraya bir düğün videosu bırakalım:

Peki Düğün Menüsünde Neler Var?

Kirazlı Bahçe’nin menü seçeneği bayağı zengin. Açık büfe ve kokteyl seçenekleri de mevcut. Çiftlerin taleplerine göre etli menülerin yanı sıra vejetaryen, vegan, diyabet ve çocuk menüleri sunabiliyorlar. Ayrıca davetlilerinize sunacağınız yemeklerin tadımını önceden yapabiliyorsunuz. Hatta sizden önceki düğünlerden birine gidip direkt sunumlarını, servislerini bile inceleyebilirsiniz.

filmlere sahne olmuş bir kır düğünü mekanı: kirazlı bahçe

Menülerde ana yemeğin yanında pilav çeşitlerinden istediğinizi seçiyorsunuz. Ekstra olarak yanında garnitür, patates kızartması gibi alternatifler de oluyor. Mekan size menüden istediğinizi çıkarıp ekleyebilme imkanı da sunuyor.

Tavuk Menüsü: Kanat, but, kalça ve tavuk şiş seçenekleri mevcut. İstediğinizi seçebiliyorsunuz.

Et Menüsü: Kırmızı etin her çeşidini bulunduruyorlar. Antrikot, biftek, ciğer şiş, köfte, pirzola ve çok daha fazlası.

Menü seçerken ayrıca alkollü ve alkolsüz olmak üzere tercihte bulunabilirsiniz. Alkollü menü tercih ederseniz de limitli / limitsiz olacak şekilde, nasıl isterseniz sunuyorlar.

filmlere sahne olmuş bir kır düğünü mekanı: kirazlı bahçe

Mekanın Ücreti ve Ödeme Seçenekleri Nasıl?

Yemekli düğünlerde kişi başı fiyat veriyorlar ve bu rakamlar seçtiğiniz menüye göre değişiyor. Sadece Cumartesi günü yapılan düğünlerin fiyatı biraz daha yüksek oluyor. Onun dışındaki günlerde fiyatlar aynı.

Ortalama fiyatlar vermemizi isterseniz tabloyu inceleyebilirsiniz:

Menü Hafta İçi Hafta Sonu
Kokteyl 30-50 TL 50-80 TL
Yemekli 80-100 TL 100-150 TL

Ayrıca Düğün.com çiftlerine özel çok avantajlı kampanyalar da sunuyorlar:

► 2019 kına organizasyonlarında %40 indirim ve çiftlere hediyeler,

► 2019 düğünlerinde %20 indirim ve Vakko'dan 1000 TL'lik hediye çeki,

► 2019 yılı kokteyl tabaklı düğünlerinizde %40 indirimle 50 TL yerine 30 TL!

filmlere sahne olmuş bir kır düğünü mekanı: kirazlı bahçe

Mekanla anlaşmaya gittiğinizde bir miktar kapora ödemeniz gerekiyor. Sonrasında düğün tarihinden bir gün öncesine kadar tüm ödemeyi yapmalısınız. Bu süreçte bütçenizin sarsılmaması için mekan tarafından farklı ödeme imkanları da sunuluyor. Nakit dışında kredi kartıyla da ödeyebilirsiniz.

Herhangi bir aksilik durumunda düğünü ertelemeniz gerekirse, uygun bir tarih bulabilirlerse düğünü erteleme imkanı sunuyorlar. Ancak düğünü iptal etmeniz durumunda kaporanızın geri ödenmeyeceğini de belirtelim.

Eğer beklenmedik misafirleriniz gelir, söylediğiniz davetli sayısının üzerine çıkarsanız 20 kişiye kadar ücretsiz servis açabiliyorlar. 20 kişinin üzerine çıkarsanız anlaştığınız kişi başı ücretten ödeme yapmanız gerekiyor.

filmlere sahne olmuş bir kır düğünü mekanı: kirazlı bahçe

Bornova düğün mekanlarından Kirazlı Bahçe’yi, evlenecek çiftlerin merak edeceğini düşündüğümüz konuları ele alarak inceledik. Daha detaylı fotoğraflarını görmek isterseniz de Kirazlı Bahçe’nin sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Eğer siz de mekanı sevdiyseniz firma ile bir an önde iletişime geçmenizi öneririz. Çünkü ortalama 1 sene önceden anlaşma yapmanız gerekiyor. Elinizi çabuk tutmanızda fayda var!

Yorum yap