Evinizin Bahçesinde Gibi Hissettirecek Bir Mekan: Violet Wedding

Belgin Yetiş tarafından yazılmıştır.

7:18 dakika

12.09.2022

Her düğünü kendi düğünleri gibi organize eden bir düğün mekanı düşünün. Öyle ki davetlileriniz ile birlikte eğlenirken sanki kendi evinizin bahçesinde düğün yapıyor gibi hissediyorsunuz. İşte İzmir kır düğünü mekanlarından Violet Wedding&Events de bu konuda oldukça iddialı! Biz de Düğün.com olarak palmiye ve çam ağaçları arasında yer alan bu şık mekanı inceleyerek, düğün mekanı arayan çiftlere yakından tanıtmak istedik.

İzmir Çeşme-Urla yolu üzerinde, aynı zamanda otoyol giriş-çıkışlarına yakın, oldukça merkezi bir konumda yer alan Violet Wedding&Events, kır düğünü yapmaya karar vermiş çiftler için farklı alternatifler sunması açısından dikkat çekiyor.

evinizin bahçesinde gibi hissettirecek bir mekan: violet wedding

Mekanın Öne Çıkan 5 Özelliği

1-Ailece işin başında bizzat durmaları

2-Aynı gün tek düğün organize etmeleri

3-Kendilerine özgü konsept dekorlar kullanmaları

4-Bir önceki düğüne katılma imkanı sunmaları

5-Restoran kalitesinde zengin mutfakları ve servis ekibinin nezaketi

Violet Wedding’i işleten Nihat Yılmaz, 8 yaşından beri baba mesleği olan organizasyon işinin içerisinde olduğunu ve işe çıraklıktan başladığını anlatıyor. Ailece yürüttükleri mekanın işletmesinde kendisi organizasyon, babası fotoğraf, eşi de dekorasyon işinin başında. Şimdiki mekanlarında 4. senelerini doldurduklarını belirten Nihat Bey, bizzat işin başında olmalarının işin kalitesini arttırdığını ve her düğünü kendi düğünleri gibi organize ettiklerini vurguluyor.

evinizin bahçesinde gibi hissettirecek bir mekan: violet wedding

600 kişilik yemekli ve kokteyl düğün organizasyonu yapılan mekanın genişliği aslına bakılırsa daha büyük organizasyonlar için d elverişli. Ancak mekan sahipleri konukların memnun kalacağı, kaliteli bir iş çıkarabilmek adına, bu sayıyı 600 ile sınırlandırmış. 300 araç kapasiteli, ücretsiz hizmet verilen otoparkı bulunan mekanda vale hizmeti de var.

evinizin bahçesinde gibi hissettirecek bir mekan: violet wedding

İzmir Düğün Mekanları Arasından Sıyrılıyor!

Sadece akşamları düğün yapılan mekanda aynı anda sadece tek bir organizasyon gerçekleştiriliyor. Bu sayede giriş-çıkış ve seslerin diğer düğünle karışma ihtimali ortadan kalkıyor. Mekan sahipleri çiftler tarafından tercih edilme sebeplerinden biri olarak da bunu örnek gösteriyor.

Violet Wedding’in dikkatimizi çeken bir başka özelliğinden de bahsetmeden geçmeyelim: Büyük firmaların üst düzey yöneticilerinin de tercihi olan bu mekan, evlenecek çiftlere, kendi düğünlerinden önceki herhangi bir düğüne katılma imkanı sunuyor. Düğünün başından sonuna kadar kalabilen çift, bu sayede yemek menüsünü görüp tadım yapabilme ve servis kalitesi, mekanın dekorasyonu, orkestrayı gibi detayları da yakından inceleme fırsatı bulabiliyor.

evinizin bahçesinde gibi hissettirecek bir mekan: violet wedding

Kır konseptli mekanın kapalı alanı da bulunuyor. Ancak burası mutfak olarak kullanıyor. Eğer düğününüz olacağı dönemde yağmur ihtimali varsa; mekan sahipleri buna karşı her masanın üzerine bir çadır olacak şekilde, 9 metrekarelik krem çadırlarla önlem alıyorlar. Çadırları kullanırken, dekorun bozulmamasına ayrıca özen gösteriyorlar.

Mekanda her türlü olumsuzluğa karşı önem baştan alınıyor. Tesislerindeki bütün cihazları tam kapasitede çalıştıracak jenaritörleri olduğunu belirten Nihat Bey, bunların periyoduk bakımlarının da yapıldığını söylüyor. Ayrıca organizasyon günü öğlen saatlerinde ana şalteri kapatıp, jeneratörün devreye girip girmediğini de kontrol edecek kadar tedbirliler.

evinizin bahçesinde gibi hissettirecek bir mekan: violet wedding

Violet Wedding’in Yemek Kalitesi ve Menü Seçenekleri

Düğün menüsünde restoran kalitesinde hizmet vermeye özen gösterdiklerini belirten firma yetkilileri, misafirlerinden de bu konuda olumlu geri dönüşler aldıklarını belirtiyor.

Mekanda evlenen Pelin ve Murat çiftinin bu konuya ilişkin şöyle bir yorum yapmış:

”En başından sonuna kadar içimize sinen ve iyi ki burada yapmışız dediğimiz bir düğün oldu. Her düğünde beklenmedik sorunlarla karşılaşabilirsiniz ama emin olun ki Nihat Bey size en uygun çözümü sunacaktır. Biz tavuk et menülü bir düğün yaptık. Davetlilerimiz restoranlarda bile bu denli lezzetli yemek yemediklerini ilettiler. Aynı zamanda çalışanlar çok ilgili ve saygılıydılar. Sonuna kadar güvenebileceğiniz bir mekan. Kesinlikle tavsiye ediyoruz.”

Firma, misafirlerine kokteyl ve yemekli menü olmak üzere iki ayrı seçenek sunuyor. Bunun yanı sıra kişeye özel menü çalışmaları da yapıyorlar. Açık büfe menü seçeneği ise yok.

evinizin bahçesinde gibi hissettirecek bir mekan: violet wedding

Yemekli menüde ise birbirinden farklı 5 beyaz et ve 4 ayrı kırmızı et menüsü var. İkram tabaklarında, et ile birlikte pilav, garnitür ve meze ikram ediliyor. Ekmek, garnitür, meze ve ara sıcak listesinden çiftler kendilerine uygun olanları seçebiliyor.

Beyaz et menüde konuklara ızgara, fırın, tandır, şiş, but servis ediliyor. Kırmızı et seçeneğinde ise kasap köfte menü, antrikot menü, dana incikten yapılan İtalyan mutfağına ait olan Osso Buco ve bonfile sarma menü bulunuyor. Menüler şarap eşliğinde ya da istenilen başka bir alkollü içki ile de ikram edilebiliyor.

Violet Wedding’de istenirse düğün sahibi kendisi de içkileri temin edebiliyor ya da içkinin temini konusunda mekan, toptan fiyat araştırması yapıp yardımcı olabiliyor. Örneğin daha uygun fiyata yurt dışından getirme imkanınız varsa, mekan sahipleri bu konuda anlayış gösteriyor. Bunun yanı sıra tüm davetliler için alkollü-alkolsüz özel kokteyller de hazırlayabiliyorlar.

evinizin bahçesinde gibi hissettirecek bir mekan: violet wedding

Firma, minik konuklarını ve vejetaryenleri de unutmamış. Onlar için de ayrı menü seçenekleri sunuyorlar. İstenirse vejetaryenler için garnitür ve mezelerin yanına sebze sote ve pilav ikramı yapılabiliyor. Çocuklar için de hamburger menü sunuluyor.

Düğününüz kaç kişilik olursa olsun, mekanın sona dakika misafirlerine karşı emniyet sübabı olarak gördüğü 10 kişilik bir yedek masası bulunuyor. Diğer misafirlere hangi menü ikram edilecekse bu misafirlere de aynısı sunuluyor.

Violet Wedding’de Menü Fiyatları Nasıl?

Şimdi gelelim tamamen duygusal meselelere! 600 kişilik bir düğün için ücret, aşağıdaki fiyatlardan başlıyor. Şimdi menü fiyatlarına tek tek göz atalım:

Menü Seçeneği Kişi Başı Fiyat (TL)
Kokteyl Menü 90
Beyaz Et Menü 105
Köfte Menü 115
Antrikot Menü 125
İtalyan Osso Buco Menü 135
Bonfile Sarma Menü 145

İstediğiniz zaman menü değişikli yapabileceğinizi ekleyelim. Diyelim ki siz başlangıçta, firma ile kırmızı et menü üzerinden anlaşma sağladınız, düğüne son bir hafta kalaya kadar bunu örneğin kokteyl menü olarak değiştirebiliyorsunuz. Sözleşmede bu ayrıca belirtiliyor.

Eğer mekanla anlaşırsanız, sözleşme esnasında, toplam organizasyon bedelinin 3'te 1'ini avans olarak alıyorlar. Kalan bakiyeyi de düğünden bir hafta önce kapatacak şekilde, peşin ödemek gerekiyor. Belirtmekte yarar var; çocuklar yetişkin olarak sayılmıyor ve onlar için daha düşük fiyattan ücretlendirme yapılıyor.

Mekanın işletmecisi Nihat Bey, bir düğün mekanı olmanın yanı sıra aynı zamanda, bir organizasyon firması gibi de çalıştıklarını belirtiyor. Düğün sahiplerine farklı düğün paketi seçenekleri sunduklarını da anlatarak standart paketlerinde şu hizmetlerin olduğunu aktarıyor: Konsept dekor süslemeleri, düğün fotoğrafları, orkestra, düğün pastası, çocuklar için animasyon ekibi, düğün planlama. Şimdi sundukları bu hizmetlere yakından göz atalım:

evinizin bahçesinde gibi hissettirecek bir mekan: violet wedding

1-Dekorasyon

Mekanın dekorasyonunu da kendileri hazırladıkları için, bu konuya ayrı bir özen gösteriyorlar ve başka mekanlarda kullanılmayan, özgün süslemeler hazırlamaya çalışıyorlar.

evinizin bahçesinde gibi hissettirecek bir mekan: violet wedding

Ürünlerin hepsi el yapımı ve fabrikasyon ürün kullanılmıyor. Siz de firmanın farklı konseptlerdeki çalışmalarını incelediğinizde, İzmir düğün organizasyonunda özgün tasarımlar ortaya koyarak farklılaştığını göreceksiniz.

Mekan 2018 sezonunda vintage, rustik ve marin olmak üzere üç farklı konseptte düğün dekorasyon süslemesi yapmış. Bu konseptlere 2019’da bir yenisi daha eklenecek. Bu konseptlerin görünümlerine yakından bakalım:

evinizin bahçesinde gibi hissettirecek bir mekan: violet wedding evinizin bahçesinde gibi hissettirecek bir mekan: violet wedding evinizin bahçesinde gibi hissettirecek bir mekan: violet wedding

Misafir masa-sandalye süslemeleri, sunum masaları, gelin-damat yürüyüş yolu dahil mekanın dekorasyonu, düğün sahibinin seçtiği konsept doğrultusunda yapılıyor.

evinizin bahçesinde gibi hissettirecek bir mekan: violet wedding

Mekanda seçilen konsepte uygun olarak dekore edilen fotoğraf çekilme köşeleri de bulunuyor. Her konseptte göre farklı bir köşe dekore ediliyor. Gelin-damat çekimlerinin yanı sıra konuklar da bu köşelerde çekilmiş hoş karelere sahip olabiliyor.

2-Düğün Fotoğrafı

Düğün mekanında iki fotoğrafçı, çift makine ile gece boyu çekimler yapıyor. Ayrıca gimbal, drone ve aktüel kamera çekimleri ile bunların kurgulaması da mekanın fotoğrafçıları tarafından gerçekleştiriliyor. Yani ayrıca dışarıdan bir fotoğrafçı ile anlaşmanıza gerek kalmıyor.

evinizin bahçesinde gibi hissettirecek bir mekan: violet wedding

3-Orkestra

Mekan, orkestra konusunda da oldukça iddialı. Öyle ki çalıştıkları grubun, İzmir’in en iyi 3 orkestrasından biri olduğunu söylüyor. Yıllardır aynı müzik grubu ile çalıştıklarını belirterek, özellikle potporileri, şarkı aralarında yaptıkları eğlenceli geçişleri ile konuklara keyifli dakikalar yaşattıklarını ifade ediyorlar.

evinizin bahçesinde gibi hissettirecek bir mekan: violet wedding

4-Düğün Pastası

Düğün pastasının da pakete dahil olduğunu söylemiştik. Bu sayede evlenecek çift pasta aramak ve ayrı bir yerle anlaşmak zorunda kalmıyor.

Peki kendi pastanızı kendiniz getirmek isterseniz? Bu konuda mekanın sıkı kuralları olduğunu söyleyebiliriz. Getirdiğiniz pasta, kesme töreninde kullanılıyor, düğün sonunda da alıp götürüyorsunuz ancak misafirlere o pastanın ikramı yapılmıyor. Mekan sahipleri gıda güvenliğini riske atmamak için, kendilerinin alıp, uygun koşullarda sakladıkları pastaların dağıtımını yapabileceklerini belirtiyor.

evinizin bahçesinde gibi hissettirecek bir mekan: violet wedding

5-Animasyon Ekibi

Çocuklu aileler de gönül rahatlığı ile gecenin tadını çıkarabiliyor. Çünkü mekanda düğün boyunca minikleri eğlendirip, onlara iyi vakit geçirecek animatörler bulunuyor. Aileler yemek sırasında da rahat edebiliyorlar. Çünkü animatörler tüm çocukları toplayıp, onlarla yemek sırasında da ilgileniyor.

evinizin bahçesinde gibi hissettirecek bir mekan: violet wedding

6-Düğün Planlama Ekibi

Violet Wedding’de düğün planlamasına ilişkin profesyonel bir hizmet de veriliyor. Düğün öncesinde çiftlere, bir check list veriliyor ve düğün hazırlık sürecine ilişkin bir takım tavsiyelerde bulunuluyor.

Nihat Bey, düğün sahiplerinin en çok oturma planı konusunda zorlandıklarını söylüyor. Bunu daha kolay hale getirmek için de çiftlere, kişi sayısına göre mekanın oturma planlarını veriyorlar.

evinizin bahçesinde gibi hissettirecek bir mekan: violet wedding

Düğüne son bir hafta kala da Nihat Bey ile yapılan bir-iki saatlik teknik bir toplantı ile son rötuşlar tamamlanıyor. Bu toplantıda düğünün kaçta başlayacağı, kaçta biteceği, neler ikram edileceği, oturma planı dahil pek çok şey konuşulup, planlanıyor. Bu toplantı sonrası çiftler soluğu orkestra şefinin yanında alıyor. Böylece repertuara ilişkin detaylar da netleştiriliyor.

Düğün başlama saati çiftin talebine göre değişebiliyor. Ama saat 18.00’den itibaren başlatılabiliyor. Düğün öncesi mekan, gelen konuklara before parti düzenliyor. Düğünde müzik yayını 24.00’da son buluyor. After party ise düzenlenmiyor.

Gelin ve Damat Kendini Daha Özel Hissetsin Diye...

Mekanda gelin ve damadın rahatça hazırlanabilmesi için ayrı bir oda bulunuyor. Dilerseniz buraya saç ve makyaj uzmanınızı da getirip, rahatça hazırlanabiliyorsunuz. Odada soyunma kabini, makyaj masası ve dinlenme bölümleri bulunuyor.

evinizin bahçesinde gibi hissettirecek bir mekan: violet wedding

Aynı şekilde aileler ve davetliler de hijyenik bir şekilde düğüne hazırlanabilsinler diye, ortak kullanım alanlarındaki soyunma kabinleri, tuvalet, lavobo ve makyaj masaları çiftin yakınların tahsis ediliyor.

Düğün günü sadece çift ile ilgilenecek özel bir çalışan da bulunuyor. İkramlar, yiyecek ve içecek servisinin dışında, bu kişi, çiftin tüm ihtiyaçları ile anında ilgilenip, çözüm bulabiliyor.

evinizin bahçesinde gibi hissettirecek bir mekan: violet wedding

Tüm personelde ve nedimede kulaklıklı telsiz oluyor. Bu sayede aksaklık ya da eksiklikler anında giderilebiliyor. Kulaklıklı telsizlerden düğün günü bir tane de kendisinde bulunduğunu belirten Nihat Bey şunları söylüyor:

“Çift benimle görüşmek istediğinde de bana hemen ulaşabiliyor. Ayrıca ara ara hem çiftin hem ailelerin yanına giderek organizasyonun nasıl gittiğini soruyorum. Eksiklik varsa benimle hemen paylaşmalarını istiyorum ki anında çözüm üretebilelim. Bu şekilde onlar da kendilerini evlerinin bahçesinde gibi hissediyorlar.”

Bu arada mekan geniş bir alan üzerine kurulu olduğu için, yuvarlak ve dikdörtgen masalar bir arada kullanılabiliyor. Konuklar için yuvarlak banket masalar ayrılmış. Ayrıca çiftin arkadaşları için de yürüyüş yolunun iki yanına masif ahşaptan dikdörtgen masalar hazırlanıyor.

Düğününüzü bu mekanda yapmaya karar verip, el sıkıştınız ancak bir nedenden ötürü düğününüzü farklı bir tarihe ertelemeniz gerektiyse, bu durumda iki tarafın da zarar görmeyeceği şekilde bir düzenleme yapılıp, tarih uygun bir zamana kaydırılabiliyor.

evinizin bahçesinde gibi hissettirecek bir mekan: violet wedding

Tüm ayrıntıları ile anlattığımız Violet düğün yapmak için ideal mekanlardan biri. Eğer siz de burada evlenmek istiyorsanız acele etmenizi öneriyoruz. Çünkü yılbaşına kadar firmanın düğün sezonundaki tüm cumartesileri doluyor. Yılbaşından sonraya kaldıysanız, cuma veya pazara razı oluyorsunuz. O nedenle doğa ile iç içe böyle bir mekanda düğün yapabilmek için bir an önce Violet Wedding Events’in profil sayfasını ziyaret edip, yerinizi ayırtmanızı öneriyoruz.

0 Yorum