Bol Oksijen ve Eğlence Vadeden Bir Kır Düğünü Mekanı: La Win

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

4:18 dakika

29.06.2020

İzmir’de düğününü nerede yapacağına karar veremeyen çiftleri böyle alalım! Size bir kır düğünü mekanı olan La Win’den bahsedeceğiz. Düğününüzü yemekten dekorasyona dilediğiniz gibi organize eden La Win, kocaman bir dans pistine ve yemyeşil bir bahçeye sahip. Bu şık mekanla tanışmaya ne dersiniz?

Kocaman bahçesi olan sevimli bir ev düşünün. Sıcacık, samimi görüntüsüyle içinizi ısıtsın. Ayrıca envai çeşit ağaç ve çiçeğin bulunduğu yemyeşil bahçesinde ışıklandırmalarından dans pistine kadar düğüne ait her detay da olsun. Bir de herkesin ulaşabileceği bir noktada yer alsın. Biraz da olsa gözünüzde canlandı mı? Öyleyse bu hoş mekanı incelemeye başlayalım.

La Win, İzmir Balçova’da yer alıyor. Mekan, toplu taşıma araçlarına da gayet yakın. Hatta Agora AVM’nin hemen arkasında konumlanmış. Balçova’daki düğün mekanlarına baktığımızda bu kadar geniş yeşil alana sahip olmasıyla La Win’in ön plana çıktığını görüyoruz.

bol oksijen ve eğlence vadeden bir kır düğünü mekanı: la win

Yağmur da Yağsa Düğüne Devam!

Bahar aylarında açık alanda düğün yapan çiftlerin korkulu rüyalarından biridir yağmur! Beklenmedik bir yağmurda eğer düğün mekanı yeteri kadar önlem almamışsa, organizasyonu bitirmek zorunda bile kalabilirsiniz.

La Win, çiftlerin en özel gününün hiçbir şekilde bozulmasına izin vermiyor. O büyük alanı kapatabilecekleri açılır kapanır tavan sistemleri mevcut. Diyelim ki aniden yağmur bastırdı. Tavan sistemi hemen devreye giriyor ve maksimum 20 dakika içerisinde alanın üstünü kapatmış oluyor.

bol oksijen ve eğlence vadeden bir kır düğünü mekanı: la win

Düğün Mekanının Öne Çıkan İmkanları Neler?

Terasta Gelin Damat Odası: La Win, dubleks bir evin etrafında kurulu. Bu evin terasında ise gelin ve damat için hazırlanma odası bulunuyor. Kuaförünüzü ve makyözünüzü getirerek bu alanda da hazırlanabilirsiniz. Ayrıca müstakbel eşinizle davetlilerin arasına çıkmadan önce terastan kimlerin geldiğini seyretme imkanı bulabiliyorsunuz.

Misafirlere Hazırlanma Odası: Mekan yetkilileri tarafından sadece gelin ve damat düşünülmemiş. Gelinin yakın arkadaşlarının ve ailesinin de hazırlanabileceği 2 oda mevcut.

bol oksijen ve eğlence vadeden bir kır düğünü mekanı: la win

After Parti Alanı: Mekanın 100 kişilik bir after parti alanı mevcut. Düğün sonrasında arkadaşlarınızla daha fazla vakit geçirmek isterseniz burayı kullanabilirsiniz. Hem bu kapalı alanda geç saatlere kadar müzik devam edebiliyor.

Drone ile Çekim: La Win’in size fiyat dahilinde sunduğu hizmetler arasında drone ile çekim de var. Zaten düğün esnasında çektikleri tüm fotoğraf ve videoları da ücretsiz olarak veriyorlar.

Aynı Gün İçerisinde Tek Düğün: Mekanın 600 kişilik bir davetli kapasitesi var. Böyle geniş bir alana sahip olup, aynı gün içerisinde sadece tek bir düğün yapmaları önemli bir detay. Hem başka bir düğün olmadığı için mekandaki tüm ilgi de sizin üzerinizde oluyor.

bol oksijen ve eğlence vadeden bir kır düğünü mekanı: la win

Wedding Planner Hizmeti: Düğününüzü planlarken size yardımcı olacak bir yetkilileri var. O görevli ile düğünden önce her detayla ilgili devamlı iletişimde oluyorsunuz. Aklınıza takılan her şeyi düğün planlayıcınıza sorabilirsiniz.

Karşılama Hostesleri: Gelen davetlilerinizi alana yönlendirmek için 4 adet hostes bulunuyor.

Ücretsiz Otopark ve Vale Hizmeti: La Win’de düğün yapacaksanız davetlileriniz otopark sorunu yaşamayacak demektir. Yaklaşık 200 araç kapasiteli otoparkları mevcut. Ayrıca ücretsiz vale hizmeti de belirtmeden geçemeyeceğimiz bir detay.

bol oksijen ve eğlence vadeden bir kır düğünü mekanı: la win

Dışarıdan Organizasyon Firması Getirmeye Gerek Yok!

Mekan yetkilileri çiftin içine en çok sinen organizasyonu yapmak için elinden geleni yapıyor. Yani size fotoğrafçısından kameramanına, orkestrasından DJ’ine geniş bir düğün ekibi sunuyor. Ama olur da başka bir firmayla çalışmak isterseniz ona da imkan tanıyorlar.

Bu arada mekan yetkilileri, anlaşmalı olduğu müzisyenlerin de çiftler tarafından çok olumlu yorumlar aldığını belirtiyorlar.

bol oksijen ve eğlence vadeden bir kır düğünü mekanı: la win

Düğününüzün her noktasında imzanızı taşıyan dokunuşlar yapabiliyorsunuz. İster sandalyelerin süslemesini değiştirin isterseniz de pastanızı dışarıdan getirin.

Ancak mekan yetkililerinin şöyle de bir iddiası var: Zaten çiftlerin isteklerini birebir yerine getirebildikleri için, dışarıdan herhangi bir firmayla çalışma ihtiyacı duyulmadığını söylüyorlar. İsterseniz buraya düzenledikleri bir düğün organizasyonunun videosunu bırakalım, kararı siz verin:

Masadan Yürüyüş Yoluna Kadar Her Detayda Canlı Çiçekler

La Win’de düğün yapmaya karar verdiyseniz dekorasyon konusunda herhangi bir problem yaşamayacağınızı söyleyebiliriz. Ellerinde birçok dekorasyon konsepti mevcut. Bunlardan dilediğinizi seçebiliyorsunuz.

Seçtiğiniz konseptteki her şeyi zevkinize göre uyarlayabiliyorsunuz. Mesela konsepti genel olarak beğendiniz ama sandalyedeki süslemelerin rengini değiştirmek istiyorsunuz. Bunu sizin için yapabiliyorlar.

Dekorasyonda şöyle de güzel bir detay var: Mekandaki süslemelerde asla yapay çiçek kullanılmıyor. Dekorasyonda lilyumdan cipsoya kadar birçok farklı türde doğal çiçeğe yer veriliyor. Zaten mekan yetkilileri canlı çiçek kullanımı konusunda çok hassas olduklarını özellikle vurguluyorlar.

bol oksijen ve eğlence vadeden bir kır düğünü mekanı: la win

La Win’de 4 adet masa çeşidi var: Yuvarlak, dikdörtgen, kare ve yüksek bistro masaları. İstediğinizi kullanabiliyorsunuz. Kokteyller ve after partiler için bistro masaları çok hoş görünüyor. Sandalyelerde ise tercihlerini tiffanyden yana kullanmışlar.

bol oksijen ve eğlence vadeden bir kır düğünü mekanı: la win

Düğün mekanında kırmızı et, beyaz et ve kokteyl olmak üzere 3 standart menü bulunuyor. Menülerin içeriklerine mekan yetkilileriyle beraber karar verebiliyorsunuz. Sevmediğiniz yiyecek ve içecekleri çıkarıp, yerine sevdiklerinizi ekleyebiliyorlar. Hatta çiftler dilerse açık büfe menü seçeneğini de değerlendirebiliyor.

Bazı konuklarınız için standart menülerin dışına çıkmak isterseniz; vejetaryen, vegan, diyabet, çocuk menüsü gibi farklı seçenekler de hazırlanabiliyor.

bol oksijen ve eğlence vadeden bir kır düğünü mekanı: la win

Davetlilerinize sunacağınız yiyeceklerin lezzetini düğün gününden önce öğrenebilmeniz için menü tadımı yapabiliyorsunuz. Menü tadımları, herhangi bir aksilik yaşanmaması adına genelde iki ay öncesine kadar gerçekleştiriliyor.

Mekanla anlaştığınız zaman belirttiğiniz davetli sayısının %10’u kadar fazla servis açılıyor ve yemekler ona göre ayarlanıyor. Yani ekstradan gelen davetlileriniz için her zaman boş bir masanız var!

Şimdi de dilerseniz kişi başı menü fiyatlarına göz atalım:

Menü Kişi Başı Fiyat (min.)
Kokteyl 45-65 TL
Beyaz Et 80-100 TL
Kırmızı Et 100-120 TL

Ancak hemen belirtelim mekan size törende keseceğiniz pastayı sunuyor. İsterseniz tören esnasında keseceğiniz pastayı özel olarak tasarlatabilir, dışarıdan da getirebilirsiniz.

Eğer düğününüzü alkollü yapmak isterseniz; mekana içkilerinizi siz getiriyorsunuz. Servis elemanları tarafından bu içeceklerin sunumu ücretsiz bir şekilde yapılıyor. Siz dışarıdan getirdiğiniz için de içkileri çok daha uygun fiyata satın alabiliyorsunuz.

bol oksijen ve eğlence vadeden bir kır düğünü mekanı: la win

Düğün Albümünüz İçin Fotoğraflarınızı Burada Çektirebilirsiniz!

Mekanın bulunduğu alan hem yeşilliği hem de dekorasyonu sayesinde çok şık görünüyor. Burada organizasyon yapan çiftler, düğün fotoğraflarını da La Win’de çektirmeyi tercih edebiliyorlar.

Düğün mekanında fotoğraf çekmenin birçok avantajı var. Mesela kuaförden fotoğraf mekanına, oradan da düğün alanına yetişmeye çalışırken strese girmenize gerek kalmıyor. Düğün mekanında fotoğraflarınızı çektirip sonrasında organizasyon başlayana kadar dinlenebiliyorsunuz.

bol oksijen ve eğlence vadeden bir kır düğünü mekanı: la win

Mekanla anlaştığınız takdirde ödeme konusunda size bazı kolaylıklar da sağlıyorlar. Mesela kapora verdikten sonra düğün tarihinize kadar dilediğiniz zaman geri kalan tutarı ödeyebiliyorsunuz. Bu da düğün sürecinde sizi bir nebze de olsa rahatlatıyor.

bol oksijen ve eğlence vadeden bir kır düğünü mekanı: la win

İzmir düğün mekanlarından La Win hakkında detaylar bu şekilde. Ama biliyorsunuz ki bir mekanı en iyi oraya giderek ve görerek tanıyabilirsiniz. Ancak biraz acele etmenizi öneriyoruz. Çünkü çiftler düğünlerine bir sene kala bile rezervasyonlarını yaptırabiliyor. La Win sizin de hoşunuza gittiyse firmayla bir an önce iletişime geçmenizi öneririz.

Yorum yap