İstanbul'da Düğün Dansı Eğitimi Alabileceğiniz Dans Kursları

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

6:25 dakika

18.10.2019

Dans etmeyi sevin ya da sevmeyin düğün gününüzde, tüm misafirleriniz, aşkınızı gösteren sembolik bu ilk dans gösterisini bekleyecek. Onları şaşırtacak koreografiyi ortaya koymak ya da uzun süre konuşulacak romantik düğün dansını gerçekleştirmek için profesyonellerden yardım almaya ne dersin? Bu süreçte yardımcı olabilecek, İstanbul'daki 10 dans kursunu senin için sıraladık.

düğün dansı kursu

Hayatının en özel gününde her şeyin mükemmel olması için gerekli planlamaları yaptın. Peki ya ilk dansınız? Düğünde nasıl dans edilir diye düşünüyorsan bu konudaki en önemli kriter tamamen eşin ve sensin. Eğlenceli düğün dansı videoları izlerken sen de "Düğün dansım böyle olmalı" diyorsan eşinle ya da arkadaşlarında hareketli bir müzik seçip, sürpriz bir dans hazırlayabilirsin. Çift olarak yöresel dansları seviyorsanız düğün girişi, zeybek şovu ile de yapılabilir. Daha romantik seçimler istiyorsanız tango düğün dansı sizin için uygun bir seçim olabilir.

İkinizin de hayalindeki düğün dansını gerçekleştirmek için İstanbul'da en iyi dans kursları ve fiyatlarını araştırabilir, bütçeniz ve tercihlerinize en uygun kursu seçebilirsiniz. Ancak şunu bilmelisiniz ki düğün dansı kursu fiyatları İstanbul'da, alacağınız ders sayısı, seçtiğiniz dans ya da dansı çift olarak mı yoksa grup olarak mı yapacağınıza göre değişiklik gösteriyor. Minimum fiyatlar, 100-200 TL'den başladığı gibi, 800 TL'ye kadar çıkabiliyor.

Sen de İstanbul’da dans kursları ve fiyatları hakkında fikir sahibi olmak istersen senin için hazırladığımız İstanbul dans kursları listesini inceleyebilirsin. Dilersen birlikte bakalım!

1-Düğün Dansı Kursları Melih Altın

Düğünde ilk dans için dans eğitimi almak istiyorum diyen çiftlere, sadece ilk dans değil, giriş müziği eşliğinde yürüyüş, fotoğraflar için poz teknikleri gibi eğitimleri veren Melih Altın, İstanbul Kadıköy dans kursları arasında yer alıyor.

Eşinle birlikte düğün dansı eğitimi almak istiyorsan, bachata, bolero, cha cha, flamenko, foxtrot, harmandalı, tango, vals ve zeybek gibi birçok dans türünde eğitim verilen firma ile düğünden en az 4 hafta önce iletişime geçmelisin.

Düğün mekanında prova ve hediye dans ayakkabısı imkanları bulunan firmada ortalama kurs süresi 3-4 ders. Düğün dans kursu fiyatları minimum 400-600 TL.

istanbul'da düğün dansı eğitimi alabileceğiniz dans kursları

2-Berk Kaya ile Düğün Dansı

İstanbul Anadolu yakası dans kursları arasında düğün dansı eğitimi veren Berk Kaya da bulunuyor. Dans dersi almak için Kadıköy size uygun bir seçenekse mutlaka Berk Kaya'yı düşünmelisin. Düğün için dans kursu arayan çiftler için ortalama 5-6 derslik düğün dansı dersi veriliyor.

Berk Kaya’dan düğün dansı eğitimi alacak çiftler için bachatadan, boleroya kadar çeşitli danslardan eğitim seçenekleri bulunuyor. Ayrıca düğün zeybek kursu arıyorsan, Berk Kaya zeybek ve harmandalı gibi yöresel dans eğitimleri de veriyor.

Stüdyoda sınırsız pratik yapma, düğün mekanında kıyafetli prova, düğün müzikleri seçiminde yardım gibi olanakların sunulduğu düğün dansı paketinin de bulunduğu firmada düğün dansı eğitimleri için minimum fiyat 600-800 TL arasında.

istanbul'da düğün dansı eğitimi alabileceğiniz dans kursları

Stüdyoda verilen vals düğün dansı örneklerine göz atmak istersen şu videoya bakabilirsin:

3-Serkan Ersöz ve Dans Kursları

Hem salon dansı hem de yöresel dans eğitimleri veren bir kurs arıyorsan Serkan Ersöz ve Dans Kursları, senin için uygun seçenek olabilir. Vals, tango, slow dans, zeybek ve harmandalı gibi türlerde düğün dansı eğitimi veren firma Mecidiyeköy'de faaliyet gösteriyor.

Eşinle birlikte düğün dansınıza hazırlanmak için Serkan Ersöz ve ekibinden alacağınız 3-4 provalık bir eğitimin yeterli olacağını söyleyebiliriz. Üstelik, stüdyoda yapılan provalara uzun duvak, tarlatan ya da gelinlikle de katılabilirsin.

Eğitimlere başlamak için firma ile düğünden en az 3 hafta önce iletişime geçmelisin. Hayalindeki koreografi için vaktin yoksa, kursun tek derslik eğitim seçeneği de bulunuyor. Firmanın hafta içi ve hafta sonu, 10:00-24:00 saatleri arasında hizmet verdiğini de belirtelim.

Sunulan VIP paket seçeneği, düğünden birkaç gün önce düğün yerinde prova yapma imkanı da sağlıyor. Düğün gününde eğitmenlerin, çiftlerin yanında olması da cabası. Kurs fiyatları nedir dersen, 400-600 TL arasında olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

Kursta, çiftlere özel koreografiler hazırlandığı gibi davetlilerini şaşırtacak sürpriz grup dansı eğitimleri de veriliyor. İşte bir örneği:

Merak ettiğin konularda soru sormak ve fiyat teklifi almak için firma ile şuradan iletişime geçebilirsin: Serkan Ersöz ve Dans Kursları

4-Shaka Dance

Kadıköy düğün dansı kursları arasında yer alan Shaka Dance, Kozyatağı’nda hizmet veriyor. Çiftlerin, düğün tarihlerinden ortalama 4 hafta önce iletişime geçmesi gereken kursta, provalar stüdyoda yapılıyor.

Firmada birçok türde dans eğitimi veriliyor; foxtrot, harmandalı, tango, vals, zeybek, cha cha, rumba ve swing bunlardan sadece birkaçı. Ayrıca arkadaşlarınla sürpriz bir şov hazırlamak için de grup dansı eğitimi seçeneklerinden yararlanabilirsin.

Shaka Dance'de, farklı imkanlar sağlayan 4 ayrı paket seçeneği bulunuyor. Düğününe kısa süre kaldıysa ve provalar için pek vaktin yoksa iki derslik mini paketi tercih edebilirsin. Daha vaktim var dersen, dört özel ders ve düğün günü mekanda prova imkanı sağlayan gold paketi satın alabilirsin. Fiyatlar ise 400-600 TL arasında.

Shaka Dance çiftlerinin videolarını izlemek ister misin? İşte romantik bir ilk dans örneği:

Sen de ayrıntılı bilgi almak için firma ile iletişime geçebilir ve fiyat teklifi alabilirsin. Firmaya ulaşmak için şuraya tıklaman yeterli: Shaka Dance

5- 1 Adım Dance Company

Düğün dansı nasıl yapılır diye merak ediyor ve bireysel ya da grup olarak eğitim alabileceğin düğün dans kursları seçeneklerine bakıyorsan 1 Adım Dance Company'nin olanaklarını incelemelisin. İstanbul Üsküdar dans kursu firmalarından biri olan 1 Adım Dance Company'de alacağın eğitimle muhteşem düğün dansı hayalini gerçekleştirebilirsin.

Birçok salon dansı ve latin danslarının yanı sıra yöresel düğün oyunları kursu firmada veriliyor.

İstanbul’daki dans kursları ve fiyatları benzerlik gösterse de Sahnebaz’da, ortalama 3-4 saatlik düğün dans dersi için minimum fiyat 400-600 TL.

1 Adım Dance Company

İlk dansınızı unutulmaz kılacak birbirinden güzel şarkılardan oluşan bir liste hazırladık: En İyi Düğün Dans Müzikleri

6-A Plus Dans Stüdyo

Birbirinden başarılı dans kursları İstanbul Avrupa yakası civarında oturan çiftlere hizmet veriyor. Şişli dans kursu seçenekleri arasında yer A Plus Dans Stüdyo’da yalnızca düğün giriş dansı değil, nedimelerle sürpriz dans koreografisi, grup dansları eğitimi gibi seçenekler de bulunuyor.

Dans eğitimi, dans pozlarınız ve şarkınıza uygun koreografiyi içeren eğitim programı 5 ders ve 1 ders hediye prova dersi olmak üzere 6 dersten oluşuyor. Dersler, isteğe bağlı olarak düğün mekanında, stüdyoda hatta evinizde bile gerçekleştirilebiliyor.

Derslere başlamak için düğünden bir hafta önce iletişime geçmenin yeterli olduğu A Plus Dans Stüdyo’da 400-600 TL arasında.

istanbul'da düğün dansı eğitimi alabileceğiniz dans kursları

7-Cadde Sanat

İstanbul Şaşkınbakkal tarafında oturuyor ve en yakın düğün dansı kursu Anadolu yakasında nerededir diye merak ediyorsan Cadde Sanat Dans Kursu’nu inceleyebilirsin. Düğün dansı kursu İstanbul fiyatlarına kıyasla uygun fiyatlı bir seçenek olan, minimum 100-200 TL fiyatı bulunan ve ortalama kurs süresinin 5-6 ders olduğu kursta, bolero, harmandalı, latin dansları, salon dansları, salsa, swing, tango, vals ve zeybek eğitimleri alabilirsin.

Bireysel eğitim alabileceğin gibi, grup olarak da profesyonel düğün dansı koreografileri hazırlayabilirsin. Bunun için kurs ile düğünden en az bir hafta önce iletişime geçmen yeterli.

istanbul'da düğün dansı eğitimi alabileceğiniz dans kursları

Stüdyoda verilen eğitimlerde çifte özel koreografi de hazırlanıyor. Sen de Cadde Sanat’ta eğitimi verilen düğün dans videolarına göz atmak istersin diye, şuraya örnek bir video bırakalım:

8-Dans Point

Belki dans tecrübenizin yetmediği düşüncesi ile düğünde nasıl dans edilir diye endişeleniyor olabilirsiniz. Düğün dansı kursu Bakırköy civarında nerede var dersen Dans Point dans kursunu incelemelisin. Düğünden en az 4 hafta önce başlanan derslerde rumba, vals, tango, salsa, bachata, zeybek, sirtaki gibi farklı dans türlerinden eğitim almanız mümkün.

2 dersten 6 derse kadar değişen paketler için dans kursu minimum fiyatı 200-400 TL arasında ve dilerseniz düğün mekanında da gelinlikle prova yapılabiliyor.

istanbul'da düğün dansı eğitimi alabileceğiniz dans kursları

Gelinliğini henüz seçmediysen gelinlik alışverişinde işine yarayacak şu yazımıza göz amanda fayda var: İstanbul’da Gelinlik Fiyatlarını Araştırdık!

9-Tanju Yıldırım Dans Akademi

Düğün öncesi dans kurslarından biri de Tanju Yıldırım Dans Akademi. Kadıköy dans kursları içinde yer alan kurs, çifte özel ders alabileceğiniz bir yapıda. Vals, tango, bachata, bolero, rumba, salsa, swing ve zeybek dersleri alabileceğiniz Tanju Yıldırım Dans Akademi de diğer birçok kurs gibi derslere düğünden 4 hafta öncesinde başlıyor. Bu sürede de 5-6 ders süresince eğitim almış oluyorsunuz.

Tanju Yıldırım Dans Akademi'de düğün dansı kursu alan Esin ve Yalçın'ın videosuna da göz atmanı öneriyoruz:

Sen de firma ile çalışmak istersen profilini ziyaret ederek iletişime geçebilirsin: Tanju Yıldırım Dans Akademi

10-Erenköy Dans Akademi

Bachata, salsa, merenge, zeybek ve tango gibi dans türlerinde eğitim alabileceğiniz bir düğün dans kursu olan Erenköy Dans Akademi, Kadıköy dans kursu seçeneklerinden biri. Bireysel yani çifte özel olarak özel eğitim alabileceğiniz kursta önerilen eğitim süresi 5-6 hafta.

Erenköy Dans Akademi, uygun fiyat imkanıyla da öne çıkıyor. Firmada minimum fiyatlar 600-800 TL.

Erenköy Dans Akademi'de eğitim alan çiftlerden örnek bir video izlemek istersen bu ilk dans videosuna bakmalısın:

Senin için hazırladığımız İstanbul’da dans okulları önerilerimiz bu şekilde. Sen de şehrindeki düğün dansı kursu seçeneklerini inceleyebilir, firmalarla iletişime geçerek ücretsiz fiyat teklifi alabilirsin.

Dans Kursları

Şehrindeki en iyi Dans Kursu firmaları burada!

Her 2 çiftten biri aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Dans Kursları

Sıradaki Makaleler

Dans Kursu kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Dans Kursu Firmaları

Dans Kursu kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum