İstanbul'da Düğün Dansı Eğitimi Alabileceğiniz Dans Kursları

Dans etmeyi sevin ya da sevmeyin düğün gününüzde, tüm misafirleriniz, aşkınızı gösteren sembolik bu ilk dans gösterisini bekleyecek. Onları şaşırtacak koreografiyi ortaya koymak ya da uzun süre konuşulacak romantik düğün dansını gerçekleştirmek için profesyonellerden yardım almaya ne dersin? Bu süreçte yardımcı olabilecek, İstanbul'daki 10 dans kursunu senin için sıraladık.

Hayatının en özel gününde her şeyin mükemmel olması için gerekli planlamaları yaptın. Peki ya ilk dansınız? Düğünde nasıl dans edilir diye düşünüyorsan bu konudaki en önemli kriter tamamen eşin ve sensin. Eğlenceli düğün dansı videoları izlerken sen de "Düğün dansım böyle olmalı" diyorsan eşinle ya da arkadaşlarında hareketli bir müzik seçip, sürpriz bir dans hazırlayabilirsin. Çift olarak yöresel dansları seviyorsanız düğün girişi, zeybek şovu ile de yapılabilir. Daha romantik seçimler istiyorsanız tango düğün dansı sizin için uygun bir seçim olabilir.

İkinizin de hayalindeki düğün dansını gerçekleştirmek için İstanbul'da en iyi dans kursları ve fiyatlarını araştırabilir, bütçeniz ve tercihlerinize en uygun kursu seçebilirsiniz. Ancak şunu bilmelisiniz ki düğün dansı kursu fiyatları İstanbul'da, alacağınız ders sayısı, seçtiğiniz dans ya da dansı çift olarak mı yoksa grup olarak mı yapacağınıza göre değişiklik gösteriyor. Minimum fiyatlar, 100-200 TL'den başladığı gibi, 800 TL'ye kadar çıkabiliyor.

Sen de İstanbul’da dans kursları ve fiyatları hakkında fikir sahibi olmak istersen senin için hazırladığımız İstanbul dans kursları listesini inceleyebilirsin. Dilersen birlikte bakalım!

1-Düğün Dansı Kursları Melih Altın

Düğünde ilk dans için dans eğitimi almak istiyorum diyen çiftlere, sadece ilk dans değil, giriş müziği eşliğinde yürüyüş, fotoğraflar için poz teknikleri gibi eğitimleri veren Melih Altın, İstanbul Kadıköy dans kursları arasında yer alıyor.

Eşinle birlikte düğün dansı eğitimi almak istiyorsan, bachata, bolero, cha cha, flamenko, foxtrot, harmandalı, tango, vals ve zeybek gibi birçok dans türünde eğitim verilen firma ile düğünden en az 4 hafta önce iletişime geçmelisin.

Düğün mekanında prova ve hediye dans ayakkabısı imkanları bulunan firmada ortalama kurs süresi 3-4 ders. Düğün dans kursu fiyatları minimum 400-600 TL.

kc9pcto7fimg5rxj - İstanbul'da düğün dansı eğitimi alabileceğiniz dans kursları

2-Berk Kaya ile Düğün Dansı

İstanbul Anadolu yakası dans kursları arasında düğün dansı eğitimi veren Berk Kaya da bulunuyor. Dans dersi almak için Kadıköy size uygun bir seçenekse mutlaka Berk Kaya'yı düşünmelisin. Düğün için dans kursu arayan çiftler için ortalama 5-6 derslik düğün dansı dersi veriliyor.

Berk Kaya’dan düğün dansı eğitimi alacak çiftler için bachatadan, boleroya kadar çeşitli danslardan eğitim seçenekleri bulunuyor. Ayrıca düğün zeybek kursu arıyorsan, Berk Kaya zeybek ve harmandalı gibi yöresel dans eğitimleri de veriyor.

Stüdyoda sınırsız pratik yapma, düğün mekanında kıyafetli prova, düğün müzikleri seçiminde yardım gibi olanakların sunulduğu düğün dansı paketinin de bulunduğu firmada düğün dansı eğitimleri için minimum fiyat 600-800 TL arasında.

xaiyepe65vsyg3br - İstanbul'da düğün dansı eğitimi alabileceğiniz dans kursları

Stüdyoda verilen vals düğün dansı örneklerine göz atmak istersen şu videoya bakabilirsin:

3-Yıldız Dans Akademi

Düğün dansı nasıl yapılır diye merak ediyor ve bireysel ya da grup olarak eğitim alabileceğin düğün dans kursları seçeneklerine bakıyorsan Yıldız Dans Akademi’nin olanaklarını incelemelisin. İstanbul Koşuyolu dans kursu firmalarından biri olan Akademi’de alacağın eğitimle muhteşem düğün dansı hayalini gerçekleştirebilirsin.

Birçok salon dansı ve latin danslarının yanı sıra yöresel düğün oyunları kursu İstanbul Kadıköy’de faaliyet gösteren firmada veriliyor.

İstanbul’daki dans kursları ve fiyatları benzerlik gösterse de Yıldız Dans Akademi’de, ortalama 3-4 saatlik düğün dans dersi için minimum fiyat 200-400 TL.

cfmmatdl2hmxqqgu - İstanbul'da düğün dansı eğitimi alabileceğiniz dans kursları

4-A Plus Dans Stüdyo

Birbirinden başarılı dans kursları İstanbul Avrupa yakası civarında oturan çiftlere hizmet veriyor. Şişli dans kursu seçenekleri arasında yer A Plus Dans Stüdyo’da yalnızca düğün giriş dansı değil, nedimelerle sürpriz dans koreografisi, grup dansları eğitimi gibi seçenekler de bulunuyor.

Dans eğitimi, dans pozlarınız ve şarkınıza uygun koreografiyi içeren eğitim programı 5 ders ve 1 ders hediye prova dersi olmak üzere 6 dersten oluşuyor. Dersler, isteğe bağlı olarak düğün mekanında, stüdyoda hatta evinizde bile gerçekleştirilebiliyor.

Derslere başlamak için düğünden bir hafta önce iletişime geçmenin yeterli olduğu A Plus Dans Stüdyo’da 400-600 TL arasında.

aauaux5wsipfnvmw - İstanbul'da düğün dansı eğitimi alabileceğiniz dans kursları

5-Cadde Sanat

İstanbul Şaşkınbakkal tarafında oturuyor ve en yakın düğün dansı kursu Anadolu yakasında nerededir diye merak ediyorsan Cadde Sanat Dans Kursu’nu inceleyebilirsin. Düğün dansı kursu İstanbul fiyatlarına kıyasla uygun fiyatlı bir seçenek olan, minimum 100-200 TL fiyatı bulunan ve ortalama kurs süresinin 5-6 ders olduğu kursta, bolero, harmandalı, latin dansları, salon dansları, salsa, swing, tango, vals ve zeybek eğitimleri alabilirsin.

Bireysel eğitim alabileceğin gibi, grup olarak da profesyonel düğün dansı koreografileri hazırlayabilirsin. Bunun için kurs ile düğünden en az bir hafta önce iletişime geçmen yeterli.

1ucnmmswledtaqgf - İstanbul'da düğün dansı eğitimi alabileceğiniz dans kursları

Stüdyoda verilen eğitimlerde çifte özel koreografi de hazırlanıyor. Sen de Cadde Sanat’ta eğitimi verilen düğün dans videolarına göz atmak istersin diye, şuraya örnek bir video bırakalım:

6-Dans Point

Belki dans tecrübenizin yetmediği düşüncesi ile düğünde nasıl dans edilir diye endişeleniyor olabilirsiniz. Düğün dansı kursu Bakırköy civarında nerede var dersen Dans Point dans kursunu incelemelisin. Düğünden en az 4 hafta önce başlanan derslerde rumba, vals, tango, salsa, bachata, zeybek, sirtaki gibi farklı dans türlerinden eğitim almanız mümkün.

2 dersten 6 derse kadar değişen paketler için dans kursu minimum fiyatı 200-400 TL arasında ve dilerseniz düğün mekanında da prova yapılabiliyor.

ugoaw5cj3sbwhz9e - İstanbul'da düğün dansı eğitimi alabileceğiniz dans kursları

7-Hande Kayacık Dance Company

Düğün öncesi dans kurslarından biri de Hande Kayacık Dance Company. Beşiktaş dans kursları içinde yer alan kurs, bireysel olarak ya da grup içinde ders alabileceğiniz bir yapıda. Salon dansları, latin dansları, vals ve rumba dersleri alabileceğiniz Hande Kayacık Dance Company de diğer birçok kurs gibi derslere düğünden 4 hafta öncesinde başlıyor. Bu sürede de 4-5 ders süresince eğitim almış oluyorsunuz.

9iwhjv5ymdb8s6nm - İstanbul'da düğün dansı eğitimi alabileceğiniz dans kursları

Hande Kayacık Dance Company’den düğün dans kursu olarak tercih eden Şebnem ve Alper’in düğün hikayesini okumak istersen şuraya bakabilirsin: İki Kişilik Bir Serüven: Şebnem ve Alper

8-Dansorium Dans Kursu

Bolero, rumba, vals dersleri alabileceğiniz bir düğün kursu olan Dansorium, Mecidiyeköy dans kursu seçeneklerinden biri. Bireysel yani çifte özel olarak özel eğitim alabileceğiniz kursta önerilen eğitim süresi 5-6 hafta.

Stüdyoda verilen eğitimlerin yanı sıra düğün mekanında prova imkanı da bulunan Dansorium, uygun fiyat imkanıyla da öne çıkıyor. Bolero, rumba, jive, tango, vals, harmandalı, sirtaki, zeybek gibi dans türlerinde eğitim alabileceğiniz Dansorium’da minimum fiyat 100-200 TL.

roy52m5q3uo2spga - İstanbul'da düğün dansı eğitimi alabileceğiniz dans kursları

Dansorium, yalnızca düğün ilk dans kursu değil. Bireysel dans eğitimlerinin yanı sıra, grup olarak oluşturabileceğiniz koreografilerle sürpriz danslara da imza atabilirsiniz. Dansorium’da eğitim alan çiftlerden örnek bir video izlemek istersen bu pasta dansı videosuna bakmalısın.

9-TangoPera DansPera

Tango kursu İstanbul’da birçok bölgede bulunuyor. Tango düğün dansı fikrini seviyor, İstanbul Avrupa yakasında oturuyorsan, dans kurslarının yoğun olarak bulunduğu Taksim latin dans kursları alternatiflerini bulabileceğin bir yer.

Sadece tango öğretebilen değil, düğün dansı eğitimi verebilen, bu işe sadece 3-4 hafta ayırabilecek çiftlere de tango öğretebilen dans kursları arıyorsan TangoPera Danspera’yı düşünmelisin.

İstiklal Caddesi üzerine yer alan TangoPera, çifte özel düğün dansı eğitimi veren kurslardan biri. Tangonun yanı sıra vals, salsa, cha cha, bachata, merenge, sirtaki, swing, rockın roll gibi farklı dans türlerinde de eğitim alabilirsiniz. İlk dansınız için ortalama eğitim süresi 3-4 saat, minimum fiyat ise 200-400 TL.

wgnkl9q1gpeeltmu - İstanbul'da düğün dansı eğitimi alabileceğiniz dans kursları

10-Tempo Dans Pilates

Şişli dans kursları arasında bulunan Tempo Dans Pilates, çoğu kurs gibi çifte özel düğün dansını eğitimi veren kurslardan biri.

Zeybekten romana, salsadan tangoya, valsten rumbaya, hatta cha cha, rock’n roll ve swinge kadar birçok türde dans eğitimi alabileceğiniz kursta derslere başlamak için önerilen süre düğünden 2 hafta öncesi. İki hafta içinde de 4 adet derse girerek, koreografinizi tamamlayabilirsiniz.

qzkzjhyt2gj7tl1t - İstanbul'da düğün dansı eğitimi alabileceğiniz dans kursları

Senin için hazırladığımız İstanbul’da dans okulları önerilerimiz bu şekilde. Sen de şehrindeki düğün dansı kursu seçeneklerini inceleyebilir, firmalarla iletişime geçerek ücretsiz fiyat teklifi alabilirsin.

Şehrindeki 178 Düğün Firması Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.