Düğün Dansı Hakkında Merak Edilenler

Anıl Balkan tarafından yazılmıştır.

1:43 dakika

14.01.2015

Düğün dansı dersleriyle ilginizi çekiyor mu?

Burçin Orhon Dans Akademi'den düğün dansları eğitmeni Ebru Yurtesen sizler için sorularımızı cevapladı. Düğün dansı dersi almayı düşünen çiftler mutlaka okumalı.

Düğün dansı dersi almak için çiftlerin dans deneyimi olması gerekiyor mu?

Düğün dansı için çiftlerin deneyimli olması gerekmiyor. Biz zaten kişilerin becerilerine göre onları zorlamayacak, aynı zamanda da estetik duracak koreografiler hazırlıyoruz. Basit hareketlerle oluşturulan düğün dansında, hangi hareketi nasıl yapmaları gerektiğini öğretiyoruz.

Dugun_dansi

Çiftler dans dersi almaya düğünden ne kadar zaman önce başlamalı? Kareografiye nasıl karar veriliyor?

Düğün dansı için düğün tarihinden minimum 1 ay önce ders almaya başlanmalı. Toplamda 4-5 ders sürecek eğitim için uygun tarihler belirlenmiş olur ise, bu zamanlamada esneklik de yapılabilir.

Dans Kursları İndirimleri

Düğün Dansı Kursları Melih Altın
%35 İNDİRİM
31 3 29
Düğün Dansı Kursları Melih Altın

Düğün.com Çiftlerine Özel %35 İndirimi Kaçırmayın!...

A Plus Dans Stüdyo
%28 İNDİRİM
8 79
A Plus Dans Stüdyo

A Plus Kalitesinde İlk Dans Eğitiminde %30'a Varan İndirimli Paketleri Kaçı...

Düğün dansı koreografisi için öncelikle çiftlerin düşüncelerini, hayal ettikleri dansı anlatmalarını tercih ediyoruz. Sonrasında müzik seçimi ile beraber, gelinlik, mekan gibi detaylar da göz önünde bulundurularak düğün dansı koreografisini yazıyoruz.

Öncelikle müzik mi yoksa dans konsepti mi belirleniyor?

Müzik ve dans konsepti seçimini, yine öncelikle çiftlerin tercihine bırakıyoruz. İstenilen bir müzik var ise, müziğe göre dans, istenilen bir dans varsa da dansa göre müzik seçimi yapıyoruz. Müzik konusunda karasız olan çiftler olursa, biz müzik seçiminde de yardımcı oluyoruz.

Düğün dansınde en çok tercih edilen tarz hangisidir?

Aslında düğün dansı alt yapısına bakarsanız daha çok rumba teknikleri görebilirsiniz. Ama rumbanın biraz daha basitleştirilmiş halidir. Düğün dansında vals tercih edenler de olabiliyor. Gelinlik ya da smokin modeline göre uygun olursa, daha hızlı parçalar tercih eden çiftlerimiz de olabiliyor. Zeybek gibi daha geleneksel dansları tercih edenler de var. Dans ve müzik ne olursa olsun, elimizden geldiğince çiftlere uygun hale getiriyoruz.

Mesela tango yapmak isteyen çiftler çıkıyor mu karşınıza?

Elbette oluyor ama tango daha çok ayak hareketleriyle süslenen bir dans olduğundan çok tavsiye etmiyoruz. Tango müziği ile bir uyarlama yapılabilir elbet ama, uzun ve kabarık gelinlik modellerinde Tango yapılmış olsa dahi kendini göstermeyecektir. Tangoyu mini gelinlik giyecek gelinler söz konusu olduğunda düşünebiliriz. Ya da düğün değil de, nişan veya düğün sonrası bir eğlence söz konusu olduğunda, yani daha sade kıyafetler giyildiği bir kutlama sözkonusuysa tabii ki düşünebilirler.

Sorularımızı cevaplayan Ebru Hanım'a teşekkür ediyoruz.

Burçin Orhon Dans Akademisi'ni inceleyip hemen teklif istemek için tıklayın.

Dans Kursları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

Sıradaki Makaleler

Dans Kursu kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Dans Kursu Firmaları

Dans Kursu kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

NM

Neslihan Mine

18/10/2014

Uzun gelinlikle tango yapmanın bir manası yok zaten sonraki eğlencede falan yapılması mantıklı ama


TK

Tülay Kahraman

18/10/2014

4-5 ders yeter mi ki acaba?