Düğün Dansında Fark Yaratmak İsteyenlere: A Plus Dans Stüdyo

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

5:21 dakika

03.09.2020

Keyifli ve unutulmaz bir düğün dansı için alanında uzman bir ekiple çalışmak isteyen çiftleri A Plus Dans Stüdyo ile tanıştıralım. Deneyimli ekibi, geniş ve ferah stüdyoları, her branşta eğitim vermesi gibi özellikleriyle dikkat çeken firmayı hizmetlerinden fiyatlarına kadar ayrıntılarıyla inceledik!

a plus dans stüdyo

İstanbul’un en merkezi ilçelerinden olan Şişli’de yer alan A Plus Dans Stüdyo, 10 yılı aşkın süredir dans eğitimi veriyor ve 2014 yılından bu yana da düğün dansı eğitimi alanında faaliyet gösteriyor. Firmada eğitimler ise farklı branşlarda uzmanlaşmış 15 kişilik eğitmen kadrosu tarafından veriliyor. Eğitim içerikleri de oldukça geniş. A Plus Dans Stüdyo’dan istediğiniz her branşta düğün dansı eğitimi alabilirsiniz.

A Plus Stüdyo’nun Mecidiyeköy Ortaklar Caddesi üzerinde bulunan dans okulu ise oldukça geniş ve ferah. 170 m2 büyüklüğündeki dans okulunda, farklı genişlikte 4 farklı salon bulunuyor. Tamamında da havalandırma var ve soğutma cihazları mevcut. Ayrıca kadın – erkek soyunma odaları, mutfak ve geniş balkon ile güvenlik amaçlı duman sensörleri, alarm sistemi ve yangın merdiveni de dans okulunun, güvenlik ve konfor sunan fiziksel olanaklarını oluşturuyor.

A Plus Dans Stüdyo’nun Öne Çıkan Özellikleri

 • Tüm düğün dansı branşlarında eğitim vermesi

 • Merkezi lokasyonu

 • Hafta içi ve hafta sonu hizmet vermesi

 • Alanında uzman ve geniş eğitmen kadrosu

 • Mekanda prova imkanı sunması

 • Çifte özel esnek program hazırlanabilmesi

a plus dans stüdyo

Tüm Branşlarda Eğitim Veriliyor

A Plus Dans Stüdyo’da neredeyse tüm branşlarda düğün dansı eğitimi veriliyor. Salon dansları, harmandalı, zeybek türleri, oyun havaları, rock’n roll ve swing, jive, tango, bunlardan sadece birkaçı…

Bu branşlarda ister kendiniz seçim yapabilir isterseniz dans kursunun deneyimli ekibiyle görüşmenizin ardından birlikte size uygun branşı belirleyebilirsiniz. A Plus Dans Stüdyo, çiftlerin tercih ettiği müziğe, gelinlik modeline, dans edilecek zemine ve izleyici kitlesinin profiline uygun tavsiyelerde bulunabiliyor ve her çiftin ihtiyacına uyan nitelikte koreografiler oluşturabiliyor.

4-8 Derste İlk Dansa Hazırsınız

Yalnızca çiftlere özel eğitim verilen A Plus Dans Stüdyo’da etkileyici bir düğün dansı için uzun bir süreç de gerekmiyor. Firmada gelin ve damadın ilk dansı için eğitim süresi ortalama 4-8 saatlik ders aralığında.

Bu süre, çiftin dans eğitimine ayırmak istediği vakit, danstan beklentileri ve bütçelerine göre değişebiliyor. Örneğin; zeybek türleri arasında en popüler olanı harmandalı zeybeği için 4 saatlik, temel oyun havaları içinse 1 veya 2 saatlik eğitim yeterli oluyor.

a plus dans stüdyo

Farklı Paket Seçenekleri Sunuluyor

Eğitim süresi branşlara göre değişiklik gösterdiğinden, firmanın ders sayılarına göre farklı eğitim paketleri bulunuyor. Ayrıca bu paketler üzerinden çiftlere ders sayısıyla doğru orantılı indirimler uygulanıyor. Çiftlerin teklif talep etmeleri halinde güncel paketler, indirim oranları ve ücret bilgilerini içeren detaylı bir bilgilendirmede bulunuluyor.

Eğer standart dans eğitimleri dışında profesyonel dansçıların sizinle birlikte sahnede yer almasını veya profesyonel dans gösterileri istemeniz durumunda ek ücret ödemeniz gerektiğini de belirtelim.

a plus dans stüdyo

Ödemeleri nakit, havale veya kredi kartı ile yapabilirsiniz. Dans eğitimi için anlaşılan ücretin yarısını dersler başlarken, yarısını dersler tamamlandığında ödeyebilirsiniz.

Son Prova Mekanda Yapılıyor

A Plus Dans Stüdyo’nun ders paketleri arasında yer alan Altın Paket ile daha üst segmentlerdeki paketlerde son prova dersinin düğün mekanında yapılması imkanı sunulduğunu da söylemeden geçmeyelim.

a plus dans stüdyo

Eğitimler Çiftlere Göre Hazırlanıyor

A Plus Dans Stüdyo ile anlaştığınızda dersler tamamen sizin müsaitlik durumunuza göre, tercih ettiğiniz gün ve saatlere ayarlanıyor. Olası beklenmeyen durumlarda haber vermeniz halinde ders gün ve saatlerini yine size uyan şekilde revize edebiliyorsunuz.

Firmanın uzman eğitmen kadrosu tüm çiftlere özel koreografiler hazırlıyor. Çiftlerin beklentilerine yönelik koreografileri hazırlarken gelinlik kuyruk ve duvak boyunu, düğün yerinde dans edilecek zemini ve tercih ettikleri müzik göz önünde bulunduruluyor.

Çiftlere Özel Hediyeleri de Var

Dans kursu, eğitim verdikleri çiftlere hediyeler de sunuyor. Gelin adayları okulda bulunan tarlatan çeşitlerini eğitim süreçlerinde ücretsiz bir şekilde kullanabiliyor. Ayrıca çiftlerin dans etmek istedikleri müzik, koreografiye uygun uzunlukta ücretsiz olarak hazırlanıyor ve ses dosyası iletiliyor.

a plus dans stüdyo

Uzmanından Düğün Dansına İlişkin Tüyolar

A Plus Dans Stüdyo’nun deneyimli ekibiyle görüşmüşken, dans türü, müzik ve dans kursu seçimine yönelik tavsiyelerini de sorduk. İşte firma ekibinin çiftlere önerileri:

 • Her şeyden önce ders alacağınız kurumun daha önceki çalışmalarını değerlendirmelisiniz. Kullanıcı deneyimleri, yorumları, değerlendirmeleri genel bir fikir edinmenize yardımcı olacaktır.

 • Dans kursunun bulunduğu lokasyona olan ulaşım koşullarınızı da hesaba katmalısınız.

 • Düğün hazırlıklarının olduğu dönem yoğun ve değişken programlarla geçebiliyor. Bu durumda kursun esneklik tanıması önemli. Dans eğitimi alacağınız kurumun programlara ayak uydurabilmesi ve çifti vaktinde düğün dansına hazırlayabilmesi önemli.

 • Dans eğitimi alma konusunda genellikle gelinler öncülük ediyor. İlk görüşmede çiftin ders alacağı ortamı beğenmesi, görüştüğü kişiyle bir bağ kurabilmesi çok önemli. Aksi takdirde zaten dans kursuna çok istekli gelmeyen damat adayları, daha başlamadan bu konuyu kafalarında bitirebiliyor.

a plus dans stüdyo

 • Çiftlerin müzik ve dans tercihinde kararsız kalmaları halinde beklentilerini anlayıp, uygun tavsiyelerde bulunarak karar vermelerine yardımcı oluyoruz. İstemeleri halinde düğün dansına uygun müzik listeleri ve örnek düğün dansı videoları paylaşabiliyoruz.

 • Dans türü seçiminde en önemli faktör tercih ettiğiniz müzik. Müzik, hangi dansın ritim ve ruhuna daha yakın ise ona uygun dans tercihinde bulunmanız için tavsiyelerde bulunuyoruz.

 • Dans türü belirlerken diğer önemli faktörler; gelinlik, gelin ayakkabısı, duvak ve kuyruk uzunluğudur.

 • Dans edilecek zemin de dans türü seçiminde önemli. Salon danslarında ayak teması yerden mümkün olduğunca kesilmeden, süzülerek hareket edildiği için çim/toprak gibi alanlarda yapılan danslarda zemine uygun dans türü tavsiyelerinde bulunuyoruz.

a plus dans stüdyo

 • İlk dans sırasında gözler üzerinizdeyken düğün gününün heyecanı, mutluluğu, stresi gibi birçok duyguyla birlikte ne yapacağınızı bilemeyebilirsiniz. Dolasıyla sahneye kursa giderek dans etmeyi öğrenmiş şekilde çıkmanız, kendinizi hem daha güvende hissettirir hem de görsel anlamda davetlilere çok daha iyi bir sunum yapmış olursunuz.

 • Dans etmeyi bilmiyorsanız da endişe etmeyin. Önemli olan öğrenmeye açık olmanız ve ilk adımı atmanız. Yıllardır “Hiç bilmiyoruz, çok yeteneksiziz” gibi önyargılarla eğitim almaya başlayıp, aslında çok iyi yapabildiğini fark eden birçok öğrencimiz oldu.  Binlerce çifte dans eğitimi vererek düğünlerindeki performanslarına hazırladık ve dans eğitimi konusunda bizi tercih ederek dans eğitimi alıp, düğününde dans edemeyen kimse olmadı.

a plus dans stüdyo

Ne Zaman İletişime Geçmeli?

A Plus Dans Stüdyo ekibi, çiftlere, yeterince eğitim alabilmeleri ve sindirerek öğrenebilmeleri bakımından düğünden en az birkaç hafta önceden firmayla iletişime geçmelerini öneriyor. Ancak yeterli vaktiniz yoksa endişe etmeyin. Firmada, dans eğitimi son dakikaya kalmış çiftlere de hitap edebilen içerikler sunuluyor.

Eğer ders programınıza uyamaz ya da düğün tarihinizde değişiklik yaparsanız da endişe etmenize gerek yok: Firma, herhangi bir koşulda tazminat ödemesi ve benzeri cezai yaptırımlar uygulamıyor. Hastalık ve benzeri durumlarda dersler ertelenebiliyor. Ölüm, ayrılık gibi durumlarda ise iptal imkanı sunuluyor veya düğün tarihinin değişmesi durumunda yeni tarihe göre program oluşturulabiliyor.

A Plus Dans Stüdyo Nerede?

Mecidiyeköy Ortaklar Caddesi girişindeki ilk binada hizmet veriyor. Ulaşım ise çok kolay; metro, metrobüs, otobüs gibi toplu taşımaların tamamına 1 dakika yürüme mesafesinde. Kişisel aracıyla gelenler için de çevrede araçlarını park edebilecekleri İspark alanları veya Cevahir AVM otoparkı bulunuyor.

Düğün dansında uzman bir ekiple çalışmak isteyen çiftlerin ilgisini çekecek A Plus Dans Stüdyo’ya ilişkin detayları paylaştık. Firmayla çalışmak isterseniz vakit kaybetmeden iletişime geçip fiyat teklifi almanızda fayda var!

0 Yorum