Her Şey Mükemmel! Peki Ya Dansınız?

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

2:27 dakika

11.03.2022

Ben hiç dans etmedim, elimi kaldırsam dahi kötü görünüyorum, ben fena değilim ama eşim korkunç, gelinliğim öyle kabarık ki nasıl dans edeceğimi bilmiyorum... Bunların hepsini bir kenara bırakın! İlk adımı atacak cesareti toplayın ve birkaç ay önceden Crypto Dans Akademi'yi arayın. İlk dansınız da düğününüz kadar muhteşem olsun.

Crypto Dans Akademisi hakkında kısaca bilgi verebilir misiniz?

Crypto Dans Akademi her yıl Türkiye Dans Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen dans liglerinde 2012- 2013 sezonunu kendi branşında 136’yı aşan kulüp içinde Türkiye Şampiyonu olarak tamamlamıştır. Ayrıca kişiye özel düğün dansları ve koreografi paketlerindeki alternatifler ile her yıl Ankara’nın en özel düğün dansı koreografilerine imza atmaktadır. İki yıl üst üste “Oylum Tan ile Düğünümüz Var” programına özel istek ile katılım sağlayan Ankara’daki tek dans okulu Crypto Dans Akademi’dir. Gerek fiyatları gerekse oluşturduğu düğün koreografileri ile olsun, en iyiyi hedefleyen çiftlere her zaman en iyiyi sunar. Okulumuz her yıl düzenlenen Uluslar Arası Ankara Dans Festivali – Crypto Salsa Stars’ın organizatörü olan kurumdur.

Crypto_Dans_Akademi

Sizce çiftler neden dans dersi almalı?

Düğün esnasında her şeye fazlasıyla özeniliyor, aynı özen düğün dansına da gösterilirse, kendi çabalarıyla ortaya çıkacak muhteşem bir dansla taçlanmış bir düğün onların olacaktır.

İlk dans koreografisi için hangi danslar tercih ediliyor?

Düğün dansımız tango, vals ya da rumba… Artık bu klişelerden kurtulma vakti geldi. Okulumuzdaki koreografilerde asla bir dans türüne bağlı kalınmamaktadır. Kişiye özel figürler seçilmekte, müziği yorumlayan her danstan her figür kullanılabilmektedir.

Çiftlerin istedikleri dansı öğrenmeleri ne kadar sürer?

Yeri gelmişken söylemekte fayda var. Düğün dansı hakkında birçok yanlış görüş mevcut. Bunların başında da dans derslerini son haftaya bırakmak geliyor. Elbette dans okulları bünyesinde son hafta gelen çiftler içinde sayısız çözümleri var. Ama zaten stresli bir haftaya bir de dansın stresini eklemek çok da doğru bir yaklaşım değil. Çoğu durumda dans edecek beyler hayatlarında hiç dans etmemiş ve bu işten oldukça uzak kişiler oluyorlar ve dolayısıyla da dansa sıcak bakmıyorlar. Nasıl baktıklarının aslında hiçbir önemi yok! O pistte düğün günü sahnede olacakları gerçeği dağ gibi karşılarında durmakta. Hem damatların bu stresli ortama hazırlanması, hem de eşleriyle uyumlu bir dans sergileyebilmeleri açısından minimum 1,5 – 2 ay önceden bir dans okulu ile irtibata geçilmesinde fayda vardır.

Bu durumda ortaya daha sağlıklı bir sonuç çıkacaktır, değil mi?

Elbette. Bu sayede okulun eğitmenleri sizlere bakabilir ve görünüşünüze – niteliklerinize göre bir sunum koreografisi tasarlayabilirler. Ortalama 4 ile 12 saat arasında çok güzel sunumlar ortaya çıkabilmektedir. Ancak çok önemli bir nokta unutulmamalıdır. Dansta öğrenme metotları içinde aralıklı öğrenme esastır. Çiftlerin çoğu zaman bir günde bitirelim zihniyeti son derece verimsiz bir çalışma ortaya çıkaracaktır. Bu açıdan dans eğitmenlerinin sizler için çizeceği program son derece önemlidir. Doğru hazırlanmış bir program güzel seçilmiş bir müzik, efektif bir çalışma ile ‘HİÇ DANS BİLMESENİZ DAHİ’ insanların zihinlerinde unutulmaz izler bırakacak bir dans performansı sergilemeniz mümkündür.

Çiftlerimizin dans okulunu seçerken nelere dikkat etmelerini önerirsiniz?

Artık günümüzde düğün dansı dahi bir sektör olmuştur. Biraz dans etmeyi bilen herkes dans eğitmeni olduğunu iddia ederek dans dersleri vermekte, enerjisi düşük koreografiler ile insanların hem umutlarını kötüye kullanmakta, hem de zaman ve paralarını harcamaktadır. Bu konuda seçtiğiniz dans okulu için detaylı bir araştırma yapmak, başarılarına ve niteliklerine bakmak, okulun resmi nitelikte bir okul olup olmadığını iyi etüt etmek ve en azından eğitmenlerin yeterlilikleri konusunda emin olmak gerekmektedir.

Crypto Dans Akademi nasıl bir çalışma ortamı sunuyor çiftlere?

Okulumuzda düğün dansları derslerinde grup dersi uygulaması yoktur. Tüm derslerimiz çifte özeldir. Tüm seanslar evlenecek çift ve bir eğitmen eşliğinde tamamlanır.

Dans dersleriniz için verebileceğiniz fiyat aralığı nedir?

Fiyatlar 150 TL den başlar, içerik ve saate göre 1200 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Dediğimiz gibi hayallerin sınırı yoktur!

Crypto Dans Akademi'den daha fazla bilgi ve randevu almak için tıklayın.

Dans Kursları

Kusursuz bir düğün dansı için şehrindeki en iyi kurslar burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Dans kurslarını incele

Vitrindeki Dans Kursları Firmaları

Dans Kursları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 Yorum