Düğün Dansı Hakkında Bilmek İstedikleriniz

Hayatınızın en özel gecesinde ömür boyu hatırlayacağınız bir düğün dansı yapıp davetlilerinize keyifli dakikalar yaşatmak istiyorsunuz ama bu konuda aklınızda birtakım soru işaretleri var. Hemen giderelim! İste düğün dansı hakkında bütün bilmek istedikleriniz.

Eğitim şart; peki ya deneyim?

Düğün dansı yapmak ve davetlilerinize bir şov hazırlamak için elbette dans alanında deneyimli olmanız gerekmiyor. Düğün dansı kursları ve eğitmenleri zaten kişilerin becerilerine göre çiftleri zorlamayacak, aynı zamanda da estetik duracak koreografiler hazırlıyorlar. Basit hareketlerle oluşturulan düğün dansında, hangi hareketi nasıl yapmanız gerektiğini öğretiyorlar. Düğün dansı dersleri ve koreografileri genellikle hiç dans bilmeyen çiftler için bile kısa zamanda ve kolaylıkla dans etmeyi öğretmek amacıyla geliştirilmiş oluyor. Bu nedenle hiç dans bilmeseniz de, kendinizi yeteneksiz bulsanız da emin olun yapabilirsiniz.

dance_01 - dance_01

Ne kadar önce yola koyulmalı?

Düğün dansı için düğün tarihinizden minimum bir ay önce ders almaya başlamalısınız. Toplamda dört - beş ders sürecek bir eğitim için uygun tarihler belirlenmiş ise de, bu zamanlamada esneklik de yapılabilir. İşin aslı vücudunuz dansa ne kadar yatkın, ne kadar çabuk öğrenebiliyorsunuz biraz da sizin kişisel özelliklerinize bağlı. Düğün dansı koreografisi için ise öncelikle çiftlerin düşüncelerini, hayal ettikleri dansı eğitmenlerine detaylı şekilde anlatmaları gerekiyor. Sonrasında dans okulu, müzik seçimi, gelinlik, mekan gibi detayları da göz önünde bulundurarak düğün dansı koreografinizi size uyum sağlayacak şekilde belirliyor. İlk dans için önerilerimizi de göz ardı etmeden düğün dansınız için yola koyulun!

Hangi dansları seçebiliriz?

Aslında düğün dansı alt yapısına bakarsanız daha çok rumba teknikleri göreceksiniz. Fakat elbette düğün dansı konsepti rumbanın biraz daha basitleştirilmiş hali olarak karşınıza çıkar. Düğün dansında vals tercih edebileceğiniz gibi gelinlik modelinize uygun olursa daha hızlı parçalar da tercih edebilirsiniz. Zeybek gibi daha geleneksel danslara ilgi duyuyorsanız bu tür dansları da değerlendirebilirsiniz. 2013'ün en trend düğün danslarından ilham alabileceğinizi de unutmayın! Dans ve müzik ne olursa olsun eğitmenleriniz her şekilde sizlere uygun hale getirecektir. Her ne seçim yapmış olursanız olun düğün dansı videonuz harika bir anı olarak size kar kalacak.

Dans Kursları İndirimleri

dance_04 - dance_04

Düğün dansında tango aşkı!

Tango daha çok ayak hareketleriyle süslenen bir dans olduğundan eğitmenler bu tarzı düğün dansında çok tavsiye etmiyor. Bir tango müziği ile dans uyarlaması yapılabilir elbette ama uzun ve kabarık gelinlik modellerinde tango yapılmış olsa dahi kendini göstermeyecektir. Fakat mini gelinlik giyecek gelinler düğün dansı dersi alırken tango da yapabileceğini göz ardı etmesin. Ya da nişan veya düğün sonrası bir eğlence söz konusu olduğunda, yani daha sade kıyafetlerin tercih edildiği bir kutlama söz konusuysa tango yapmak düşünülebilir.

dance_05 - dance_05

Derslere nasıl gelmeli?

Öncelikle rahat edebileceğiniz hareket kabiliyetinizi kısıtlamayacak kıyafetler giymelisiniz. Ayakların bilek kısmını kapatan boğazlı ayakkabılar giymemeye özen göstermelisiniz. Ayrıca kursun son dersine gelirken düğünde kullanacağınız ayakkabıları ve tarlatanınızı da götürmeniz son provanın daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Düğün dansı dersleri son derece eğlenceli ve rahat geçer. Herhangi bir sıkıntı yaşamadan kolaylıkla size en uygun dansı ve koreografiyi öğrenebileceğinizden emin olabilirsiniz. Bu nedenle derslere gelirken stres olmak için hiçbir geçerli nedeniniz yok.

Artık düğün dansı hakkında birçok konuda bilgi sahibisiniz. Bu hızla kendinize en uygun ve yakın dans kursunu bulup hemen derslere başlayabilirsiniz. İşte şehrinize göre dans kursları:

Şehrindeki 179 Düğün Firması Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (1)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

SA Semih Aycan

bu kadar önemli mi gerçekten ilk dans ya

B Beyzanur

Evet önemli