Ünlülerin Nişan Elbiselerini Görmeden Nişanlığını Alma!

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

6:16 dakika

11.02.2021

Düğününe adım adım yaklaşırken, nişan alışverişini henüz yapmış olabilirsin. Hatta nasıl bir nişan elbisesi giyeceğine karar vermek de göründüğü kadar kolay olmayabilir. Peki tarzını kendine yakın bulduğun ünlülerden esinlenmeye ne dersin? Ünlülerin birbirinden şık nişanlık seçimlerini senin için derledik.

ünlülerin nişan elbiselerini görmeden nişanlığını alma!

Evlilik için hazırlıklar başladı. Düğün koşturmacası arasına bir de nişan ve söz telaşını da sıkıştırman gerekiyor. Gelinlik kadar olmasa da gelin adayları, nişan elbisesi seçiminde de epey bir mesai harcıyor.

Nişanda ne giyeceğine henüz karar vermediysen ünlü isimlerden ilham almaya ne dersin? Ünlülerin birbirinden farklı renk ve modellerdeki nişan elbiselerini listelediğimiz içeriğe birlikte bakalım:

Bengü

Yaklaşık bir yıldır birlikte olduğu sevgilisi Selim Selimoğlu ile geçtiğimiz günlerde dünyaevine giren şarkıcı Bengü, 7 Mayıs’ta İstanbul Acarkent’teki evinde düzenlenen sade bir törenle nişanlanmıştı.

Geçtiğimiz Nisan ayında Paris’te aldığı evlenme teklifi ile evliliğe ilk adımı atan Bengü ve Selim Selimoğlu çiftinin aile arasında yaptığı nişan töreninde ünlü şarkıcının elbise seçimi Beymen marka, pudra rengi, çiçek nakışlı maksi abiye elbiseden yana olmuştu.

Kayık yaka bu elbise ile önleri örgülü, uçları dalgalı açık saç modelini tercih eden Bengü’nün nişan kombini romantik tarzı seven gelin adaylarına ilham verebilir.

ünlülerin nişan elbiselerini görmeden nişanlığını alma!

Nişan elbiseni seçerken nelere dikkat etmen gerektiğini biliyor musun? Sana uygun nişanlığı seçerken yardımcı olması için ipuçları için şu yazımıza bakabilirsin: Söz ve Nişan Elbiseni Seçerken Dikkat Etmen Gereken 5 Şey

Bensu Soral

Oyuncu Bensu Soral, üç yıldır birlikte olduğu iş adamı sevgilisi Hakan Baş ile geçtiğimiz 2018’in Mart ayında nişanlandı. Hakan Baş, Soral'a Prag’da evlilik teklifi etmişti.

Evlilik yolunda ilk adımı atan çiftin kız evinde düzenlenen nişan töreninde, Soral’ın nişanlık seçimi Selma Çilek imzalı, beyaz, midi elbiseden yana olmuştu.

Düşük omuzlu nişan elbisesini, açık dalgalı saçlar, ışıltılı kolye ve elbisesinin renginde alçak topuklu beyaz ayakkabılar ile kombinleyen Soral, sade makyajı ile zarif bir görünüm yakalamıştı.

ünlülerin nişan elbiselerini görmeden nişanlığını alma!

Sen de evde yapacağın nişan töreninde giyeceğin kısa bir elbise arıyorsan Kısa Abiye Modelleri galerimize göz atabilirsin.

İdil Fırat

Geçtiğimiz Temmuz ayında Mert Fırat, iki buçuk aydır birlikte olduğu İdil Fırat’ı ailesinden istemiş, İdil Fırat’ın evinde gerçekleşen organizasyonla çift, nişan yüzüklerini takmıştı. İdil Fırat’ın nişan töreni için seçimi Trendyol marka, dantelli bir beyaz abiyeden yana olmuştu.

Düşük omuz, İspanyol kol, midi elbise ve yarım topladığı, dalgalı saçlarıyla çok zarif görünen Fırat, saç aksesuarı olarak çiçekli taç kullanmıştı.

İdil Fırat’ın nişan elbisesi kadar kına elbisesi de çok konuşuldu. Fırat, kına gecesi için üstü gümüş rengi swarovski taşlarla bezeli ip askılı, altı volanlı somon rengi saten kumaştan gösterişli elbise, hareketli abiye elbiselerden hoşlanan gelin adaylarına ilham verebilir.

ünlülerin nişan elbiselerini görmeden nişanlığını alma!

İdil Fırat'ın aksesuarlı saç modelleri hoşuna gittiyse şu galerimiz ilgini çekebilir: Gelin Saçı Aksesuarları

Cansu Tosun

Uzun süredir kendisi gibi oyuncu Erkan Kolçak Köstendil ile aşk yaşayan oyuncu Cansu Tosun, Antalya’daki kız evinde gerçekleştirilen nişan töreniyle nişanlanmıştı.

Zarif seçimleriyle öne çıkan Tosun’un nişan töreni için seçimi, vücudu saran, halter yaka, dantelli, beyaz bir elbise olmuştu. Kıvırcık saçlarını yarım toplayan ve ışıltılı bir taç takan Tosun’un bu tarzı, evde yapılacak nişanda giymek için abiye bakan gelin adayları için ilham kaynağı olabilir.

ünlülerin nişan elbiselerini görmeden nişanlığını alma!

Ünlülerin elbiselerinden ilham alarak, benzer modeller arasından seçim yapabilir, nişanında istediğin o hoş görünüme kavuşabilirsin.

nişan elbisesi

Neslihan Atagül

Başarılı seçimleriyle tarzını konuşturan Neslihan Atagül, nişan töreni için de ışıltılı bir elbise tercih etmişti. 2015 yılında, iki yıldır beraber olduğu kendisi gibi oyuncu sevgilisi Kadir Doğulu ile sade bir törenle nişanlanan Atagül, nişan gecesi için Raisa & Vanessa marka mini bir elbise tercih etmişti.

Vücudu saran, uzun kollu, işlemeli ve tüy detaylı bu elbise ile iddialı tarzını ortaya koyan Atagül, aksesuar olarak yalnızca ince bir bileklik kullanmıştı. Atagül, hakim yaka, hareketli elbisesi ile sade bir topuz tercih etmiş, sade makyajı ile doğal ve havalı bir görünüm elde etmişti.

ünlülerin nişan elbiselerini görmeden nişanlığını alma!

Sen de Neslihan Atagül gibi, farklı bir nişan elbisesi giymek istersen birbirinden farklı renk ve modellerde abiye elbiselerin yer aldığı Nişanlık Modelleri galerimizi inceleyebilirsin.

Neslişah Alkoçlar

Hülya Koçyiğit’in torunu Neslişah Alkoçlar ile oyuncu Engin Altan Düzyatan, 2014 yılının Mayıs ayında nişanlanmıştı. Nişantaşı Sofa Hotel’in üst katındaki Frankie’de düzenlenen törende Alkoçlar’ın nişanlık tercihi, beyaz, uzun abiye elbiseden yana olmuştu.

Kalın askılı, bisiklet yaka elbise ile ense topuzu ve inci küpeler tercih eden Alkoçlar, nişandan sonra elbisesini Toplum Gönüllüleri Vakfı'nın düzenlediği müzayedede satarak, gelirini vakfa bağışlamıştı.

ünlülerin nişan elbiselerini görmeden nişanlığını alma!

Neslişah Alkoçlar, hareketli düz kesim elbisesi ile aksesuar olarak yalnızca ışıtılı, küçük küpeler tercih etmişti. Nişan elbisesine uygun aksesuar kullanımına dair ipuçları arıyorsan şu yazımıza bakmalısın: Nişan Kıyafetine Uygun Takılar Nasıl Olmalı?

Beyza Şekerci

Aşkları, beraber rol aldıkları İntikam dizisinin setinde başlayan oyuncu Engin Hepileri ile Beyza Şekerci çifti, 2015 yılının Ocak ayında nişan yüzüklerini takmıştı. Nişan töreninde Beyza Şekerci’nin elbise tercihi ip askılı, pudra rengi kısa elbiseden yana olmuştu.

Etek kısmı tül detaylı, kabarık elbise ile kalın dalgalı bir saç yaptıran Şekerci, hareketli elbisesi ile aksesuar kullanmamayı tercih etmişti.

ünlülerin nişan elbiselerini görmeden nişanlığını alma!

Beyza Şekerci’nin şık saç modelini beğendiysen ve farklı nişan saçı modelleri arıyorsan şu galerimizi inceleyebilirsin: Yenilik Arayanlar İçin 15 Farklı Nişan Saçı Modeli

Hande Soral

Oyuncu Hande Soral, bir süredir birlikte olduğu İsmail Demirci ile geçtiğimiz yıl, aile arasında düzenlenen sade bir törenle nişanlanmıştı. Güzel oyuncunun nişan elbisesi tercihi Melih Yazgan imzalı, beyaz, mini elbiseden yana olmuştu.

Yakasında ve uzun kollarının bilek kısmında kullanılan tüy detaylarıyla hareketlendirilen elbise ile Soral, sıkı ense topuzu tercih etmişti. Aksesuar olarak inci küpeler kullanan Soral, sade bir makyaj yaparak, sade bir seçim yapmıştı.

ünlülerin nişan elbiselerini görmeden nişanlığını alma!

Hande Soral, düzgün fiziği ile vücudunu saran bu zarif elbiseyi tercih etmişti. Sen de vücuduna göre nişanlık seçimini nasıl yapacağına ilişkin ipuçları istiyorsan şu makalemize bakabilirsin: Vücudunuza En Uygun Nişanlık Tarzı

Ece Seçkin

Şarkıcı Ece Seçkin, 2018 yılının Eylül ayında uzun zamandır aşk yaşadığı Çağrı Terlemez ile evlilik yolunda ilk adımı attı.

Aile arasında düzenlenen, kız isteme ve nişan töreninin bir arada yapıldığı gecede, Seçkin’in elbise tercihi yeşil renkte, uzun kollu, mini bir elbiseden yana oldu. Saçlarını açık bırakan Seçkin, buğulu göz makyajı ile iddialı bir görünüme sahipti.

ünlülerin nişan elbiselerini görmeden nişanlığını alma!

Ece Seçkin’in hazırlıkları üç gün boyunca devam eden nişan töreninde kullanılan tüm güller Güney Afrika’dan özel olarak getirilmiş. Sen de nişan organizasyonuna dair ilginç fikirler arıyorsan şu makalede yer alan önerilerimize bakabilirsin: İlginç Nişan Organizasyon Fikirleri

Beren Saat

Sade ve şık seçimleriyle doğal tarzın sembol isimlerinden Beren Saat, 2014 yılının Mayıs ayında Kenan Doğulu ile Çubuklu’daki Balıkçı Abdullah’ta gerçekleştirilen sade bir tören ile nişanlanmıştı.

Kayık yaka, uzun kollu, vücudunu saran bir mor elbise giyen Saat’in nişanlık seçimi de yine tarzına uygun bir model olmuştu. Zarif elbisesi ile dağınık ense topuzu ve küçük ışıltılı küpeler tercih eden Saat, doğal nişan makyajı yaptırmıştı.

Beren Saat'in tam bir Kenan Doğulu hayranı olduğunu biliyor muydun? Daha neler var neler: Aşk Şöhret Tanımaz: Hayranlarıyla Evlenen Ünlüler

ünlülerin nişan elbiselerini görmeden nişanlığını alma!

Sen de İstanbul’da nişan mekanları bakıyorsan seni şöyle alalım:

İstanbul Avrupa Yakasındaki Kapalı Alan Nişan Mekanları

İstanbul Anadolu Yakasındaki Kapalı Alan Nişan Mekanları

Fahriye Evcen

Kendisi gibi oyuncu sevgilisi Burak Özçivit’le, ailesinin Almanya’da yaşadığı evde gerçekleştirilen törenle nişanlanan Fahriye Evcen de, sade bir nişan elbisesi tercih eden ünlülerden. Uzun dantel kollu, derin V yaka nişanlık giyen Evcen, dalgalı açık nişan saçı modellerinden yaptırmış ve doğal görünümünü romantik makyajı ile tamamlamıştı. ünlülerin nişan elbiselerini görmeden nişanlığını alma!

Ünlülerin nişanlık seçimlerinde beyaz, sade elbiseler ön plana çıkıyor. Sen de nişanında sade bir elbise giymek istiyorsan, şu galerimizdeki modeller sana ilham verebilir: Minimalist Gelin Adaylarına Sade Nişanlık Modelleri ve Abiyeler

Bonus: Meghan Markle

Nişan elbisesi demişken, Prens Harry ile evlenen ABD'li oyuncu Meghan Markle’ın, ses getiren nişan elbisesine değinmeden geçmek olmaz. Ralph & Russo imzalı siyah tül detaylı bir elbise giyen Markle, kıyafetinin fiyatıyla yankı uyandırmıştı.

56 bin pound olduğu belirtilen elbisenin aynısını alamasan bile, kabarık nişanlık modellerinden hoşlanıyorsan, Markle’ın bu elbisesi sana ilham verebilir.

ünlülerin nişan elbiselerini görmeden nişanlığını alma!

Gelinlik seçiminde de ünlülerin stillerinden ilham almak istersen çok konuşulan, ikonik gelinliklere göz atabilirsin: Akıllardan Silinmeyen Dünyanın En Güzel Gelinlikleri

Tarzlarını beğeneceğini düşündüğümüz ünlülerin nişanlık seçimleri bu şekilde. Ünlülerin nişanlıkları, gelinlikleri, kına geceleri, düğünleri uzun süreler konuşuluyor ve konuşulmaya devam edecek gibi de görünüyor. Peki sen hangi ünlünün tarzını kendine yakın buluyorsun?

Abiye ve Nişanlık Firmaları

En trend söz ve nişan elbiseleri Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Abiye ve nişanlık firmanı seç

Sıradaki Makaleler

Abiye ve Nişanlık kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Abiye ve Nişanlık Firmaları

Abiye ve Nişanlık kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 yorum

N

Nursen

02/03/2019

Fahriye Evcen Nisan elbisesini nerden aldı. Acil ?????