İstanbul Avrupa Yakasındaki Kapalı Alan Nişan Mekanları

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

4:11 dakika

11.12.2019

İstanbul Avrupa yakasında nişanını yapacaksan çoktan mekan aramaya başlamışsın demektir. Ancak seçenek çok ve dilediğin gibi bir mekan bulabilmen zaman alacak. İşini bir nebze de olsa kolaylaştırabilmek için bir liste oluşturduk. Kapalı alan nişan mekanları Avrupa yakasının hangi semtlerinde yer alıyor, Boğaz manzarası görebileceğin mekanlar nereler? İşte soruların cevabı:

1- Qubbe Gayrettepe

İstanbul Avrupa yakası nişan mekanlarından Qubbe, Gayrettepe’de yer alıyor. Panoramik şehir manzarası sunan mekan oldukça popüler. Ünlü oyuncu Fahriye Evcen de kınasını bu mekanda yapmıştı.

Yaklaşık 150-200 kişilik kapasitesiyle nişan töreni için yeterli bir alana sahip. Sevimli bir terası da var. Davetliler hava almak istediklerinde terasa çıkıp Boğaz manzarasını seyredebiliyorlar.

istanbul avrupa yakasındaki kapalı alan nişan mekanları

Organizasyon firmalarının fiyatlarını araştırdık: İstanbul Nişan Organizasyon Fiyatları ve Firma Önerileri

2- Mr CAS Hotel

İstanbul Avrupa yakası nişan yerlerinden biri de Mr Cas Hotel! Yaklaşık 50-100 kişilik bir davetli kapasitesi mevcut.

Mekan Beyoğlu’nda İstiklal Caddesi üzerinde yer alıyor ve mekanın şıklığının yanı sıra ulaşımın kolay olması da çiftlerin buraya tercih etmesini sağlıyor.

Kişi kapasitesinin az olmasından kaynaklı burası nişan törenleri ve nikah sonrası yemekleri için gayet uygun. Mekanı seversen fiyat teklifi alıp, bütçene uyup uymadığını öğrenebilirsin.

istanbul avrupa yakasındaki kapalı alan nişan mekanları

3- Radisson Blu Bosphorus Hotel

Nişan yerleri İstanbul Avrupa yakasında çok sayıda mevcut. Şimdi bahsedeceğim Radisson Blu Bosphorus Hotel, Ortaköy’de yer alan nişan mekanlarından biri.

Buranın hem kapalı hem de açık alanı var. Kapalı alanındaki duvarları boydan boya cam olduğu için Boğaz manzarasını net bir şekilde görebilirsin. Yani serin havalarda bile deniz manzaralı bir nişan töreni yapabilmen mümkün.

Nişan alanında yaklaşık 100 kişilik davetli kapasitesi bulunan otelin 5 yıldızlı olduğunu da belirtmeden geçmeyeyim.

istanbul avrupa yakasındaki kapalı alan nişan mekanları

Bu mekanların manzarasına hayran kalacaksın: Boğaz’ın En Güzel Düğün Mekanları

4- Şişli Öğretmenevi Nişantaşı Bahçe

Şişli Öğretmenevi, müthiş manzaralara tanık olabileceğin bir nişan mekanı! Burası kapalı olmasına rağmen boydan boya camları sayesinde tüm manzara rahatlıkla seyredilebiliyor. İstanbul Boğazı’nın serin esintisi ve kuş cıvıltıları ile huzur bulacağınız bu mekanda 220 kişiye kadar davetlinizi rahatlıkla ağırlayabiliyorsunuz.

istanbul avrupa yakasındaki kapalı alan nişan mekanları

5- Ravouna 1906

İstanbul nişan mekanlarından Ravouna 1906, davetlilerine Boğaz ve tarihi yarımada manzarası sunuyor. Bu mekan da İstiklal Caddesi üzerinde gayet merkezi bir noktada yer alıyor.

Mekanın davetli kapasitesi ise yaklaşık 150 kişi kadar. Nişanın yemekli mi yoksa kokteyl mi olacağına göre bu sayı değişiklik gösterebiliyor.

Firma sayfasına yapılan birçok çift yorumu var. Bunlardan birini fikir vermesi açısından seninle paylaşmak istiyorum:

"Her detayı en ince ayrıntısına kadar düşünen ve tüm organizasyon boyunca hiçbir aksaklık yaşatmayan harika bir ekip. İnanılmaz bir manzara, harika yemekler ve çok kaliteli bir servis."

istanbul avrupa yakasındaki kapalı alan nişan mekanları

Kına gecen için uzaklara gitme: Uygun Fiyatlı Avrupa Yakası Kına Gecesi Mekanları

6- The House Hotel Karaköy

Nişan mekanları İstanbul Avrupa yakasında Beyoğlu’nda yoğunluklu olarak yer alıyor. Bu nişan mekanlarından biri de The House Hotel Karaköy!

Özellikle otelde nişan yapmak isteyen çiftler için burası güzel bir seçenek. Mekana yaklaşık 100-200 kişiyi de davet edebilirsin, genişliği buna uygun.

Otel olmasının şöyle bir avantajı var: Uzaktan gelen arkadaşların, akrabaların nişandan sonra burada konaklayabilir. Hem onlar açısından da büyük kolaylık olacaktır.

istanbul avrupa yakasındaki kapalı alan nişan mekanları

Küçük çaplı bir organizasyon yapacaksan bu mekanları da incele: İstanbul'da 100-200 Kişilik Düğün Mekanları

7- Fuat Paşa Yalısı

Nişan yerleri İstanbul’da sadece otellerden ve kulüplerden ibaret değil elbet. Fuat Paşa Yalısı tarihi nişan mekanı alternatiflerinden biri.

Sarıyer’de yer alan mekan, çiftlere müthiş bir deniz manzarası sunuyor. 18.yüzyıl Osmanlı mimarisine bu mekan sayesinde daha da hakim olabiliyorsunuz.

Mekanın 300 kişilik kapasitesi bulunuyor ve yemeklerin lezzeti açısından da gayet başarılılar.

istanbul avrupa yakasındaki kapalı alan nişan mekanları

"Düğünüme en fazla 300 kişiyi çağırırım" diyorsan bu yazı tam senlik: İstanbul'da 200-300 Kişilik Düğün Mekanları

8- Mualla Restaurant

İstanbul’da nişan yapılacak mekanlardan Mualla Restaurant, Şişli’de yer alıyor. Şişli nişan mekanları özellikle kolay ulaşım açısından sıklıkla tercih ediliyor.

120 kişiye kadar davetli ağırlayabileceğin nişan organizasyonunda, damak tadına uygun olan alkollü ve alkolsüz menüler arasından dilediğini tercih edebilirsin.

Samimi ve butik olmasıyla da ilgi gören mekan süsleme açısından da çok sayıda konsept ortaya çıkarabiliyor.

istanbul avrupa yakasındaki kapalı alan nişan mekanları

Peki nişan pastaları ne kadar? Detaylı yazdık: İstanbul'da Nişan Pastası Fiyatları ve 10 Pastane Önerisi

9- Saray Muhallebicisi Fatih

Kapalı alanı olan nişan mekanları İstanbul Fatih’te de birçok farklı seçeneğiyle bulunuyor. Bunlardan biri Saray Muhallebicisi! Mekan 5 katlı ve etkinliklere özel 4 adet salonu var.

İster gümüş renkte aksesuarlarla donatılmış salonu seç istersen de altın renginin hakim olduğu salonu, tercih senin!

Mekandaki davet salonlarının ortalama 150 kişilik kapasitesi bulunuyor. Ayrıca yaptıkları masa ve sandalye süslemeleri de gayet hoş.

istanbul avrupa yakasındaki kapalı alan nişan mekanları

Bu mekanlarda da nişan yapabilirsin: İstanbul'daki Küçük Düğün Mekanları ve Fiyatları

10- Mercure İstanbul City Bosphorus

İstanbul’da nişan mekanları arasında Mercure İstanbul City Bosphorus da yer alıyor. Beşiktaş’taki mekan 100-200 kişilik bir davetli kapasitesine sahip.

Dekorasyonuyla davetlilerinin çok hoşuna gidecek olan Mercure’de dilersen kokteyl eşliğinde dilersen de yemekli bir nişan organizasyonu gerçekleştirebilirsin.

Nişanını Boğaz manzarası eşliğinde yapmak istersen burayı değerlendirmeni öneririm.

istanbul avrupa yakasındaki kapalı alan nişan mekanları

Davetli sayına uygun mekanları incelemek işini kolaylaştırır. Mesela en fazla 400 davetlisi olacak çiftlere özel mekanlar bu yazıda: İstanbul’da 300-400 Kişilik Düğün Mekanları

11- Bishop Yeşilköy

Bakırköy nişan mekanlarından Bishop, Yeşilköy’de yer alıyor. Ortalama 50-100 kişilik bir davetli kapasitesi var ve çok kişinin katılmayacağı nişan organizasyonları için gayet sevimli bir mekan.

Geniş dikdörtgen masalarının üzerini senin istediğin konsepte göre süslüyorlar. Tabii masa çiçekleri de olmazsa olmaz!

Firma sayfasındaki fotoğraflarda yer alan nişan masaları da süsleme konusunda ne kadar başarılı olduklarını gösteriyor.

istanbul avrupa yakasındaki kapalı alan nişan mekanları

Senin için listelediğim kapalı alan mekanlar bu şekilde. Ama tabii nişan mekanları İstanbul Avrupa yakasında çok daha fazla sayıda mevcut. İstanbul nişan mekanları hakkında daha fazla bilgi almak ve uygun fiyatlı nişan mekanlarını keşfetmek için firmalarla iletişime geçebilirsin. Önereceğin Avrupa yakası nişan mekanı varsa da yorum olarak yazabilirsin.

Anadolu yakasındaki nişan mekanlarını incelemek istersen, o da bu yazıda: İstanbul Anadolu Yakasındaki Kapalı Alan Nişan Mekanları

Düğün Mekanları

Şehrindeki en iyi Düğün Mekanı firmaları burada!

Her 2 çiftten biri aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Düğün Mekanları

Sıradaki Makaleler

Düğün Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Mekanı Firmaları

Düğün Mekanı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum