Uzak Mesafe İlişkisi Yürütmenin 7 Altın Kuralı

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

2:22 dakika

21.02.2022

Sevgilin farklı bir şehirde ya da ülkede yaşıyor olabilir. Böyle bir ilişki kafanı kurcalıyor ve uzaktan ilişki yürütmeye yardımcı olacak ipuçlarını araştırıyorsan tam yerine geldin! İşte uzak mesafe ilişkisini beslemenin kuralları!

uzak mesafe ilişkisi

1- Uzaktan İlişkinin Temeli: Dürüstlük ve Güven

Sürekli yanında olamamak, gün içinde ya da gece neler yaptığını düşünmek... Uzaktan ilişki yaşayan çiftlerin en önemli sorunları. Bu sorunu çözmeninse iki anahtarı vardır: Dürüstlük ve güven. Uzakta diye ona yalanlar söylememeli, yaşadıklarınızı abartmamalı ya da saklamamalısın. Böyle dürüst bir tavır karşısında güven kendiliğinden oluşacaktır.

2- Uzak Mesafeli İlişkide Varsayımlara Yer Yok

Uzak mesafeden ilişki yürütmek konusunda emek veren çiftlerde güven kavramına en büyük tehdit ise varsayımlardır. İnsan beyni öncelikle en kötü ihtimali düşünen bir mekanizmadır. Mesela telefona cevap vermiyorsa başına bir şey geldi ya da hayatında başka biri var diye düşünmek genellikle en sık yapılan hatalardır.

Belki işle ilgili bir görüşme yapıyor ya da bir sınavın ortasında gibi düşünerek kötü düşüncelerin önüne geçebilirsin. Ayrıca birbirinizin gün içindeki programlarını bilmenizin bu konuda ikinize de fayda sağlayacağını belirtelim. Bu nedenle özellikle geceleri konuşurken ertesi gün neler yapacağını sorabilir, kendi programından da sevgiline bahsedebilirsin.

uzak mesafe ilişkisi

Tatlı bir iyi geceler mesajına ne dersin? Sevgiliye İyi Geceler Mesajı Nasıl Olmalı?

3- Konuşun Ama Aşırı İletişimden Kaçının

Arada mesafe olan ilişkilerde çiftler, sonsuz sesli ve görüntülü konuşmayla birbirlerinin fiziksel yokluğunu telafi etmeleri gerektiğini düşünür. Ancak bu davranış kısa bir süre sonra hem sizin hem de ilişkinin yorulmasına neden olacaktır. Günün belli saatlerinde görüşmek, konuşmayı uzatmaya çalışmamak hem bir sonraki görüşme için heyecan yaratacak hem de ilişkiyi canlı tutacaktır.

4- Sürprizler Uzun Mesafe İlişkisini Ayakta Tutar

Sürprizi sevmeyen var mıdır? Özellikle kadınlar çoğunlukla sürprizlerden hoşlanır ve bunu ciddi bir ilgi göstergesi olarak görür. Hediye, mesaj veya sürpriz bir görüşme ayarlayarak, onu önemsediğini, ona değer vererek, enerjini onu mutlu etmeye harcadığını hissettirebilirsin. Böylece mesafelere aldırış etmeden ilişkini tutkuyla yaşamaya devam edebilirsin.

uzak mesafe ilişkisi

Örneğin; doğum gününde romantik bir hediyeyle sürpriz yapabilirsin: Sevgiliye Doğum Günü Hediyesi Fikirleri

5- Yalnız Zamanın Tadını Çıkar

Sevgilin uzakta diye zamanını mutsuz geçirmek ve bulduğun her boş vakitte sevgilinle görüşmeye çalışmak zorunda değilsin. Uzak mesafe ilişkisi partnerlerin kendilerine zaman ayırabilmesi konusunda avantaj sağlar. Hayatını yaşamayı, mutlu kalmayı ve seni mutlu edecek bireysel aktivitelere vakit ayırmayı da unutma.

6- Birlikte Bir Hobi Edinin

Uzaktan ilişki yürütmek, birlikte yapabileceğiniz aktiviteler konusunda bir engel değildir. Ortak bir hobi edinmek çiftleri yakınlaştıran önemli maddelerden biridir. Aynı spor dalını tercih edebilir, bir çevrimiçi oyunu beraber oynayabilirsiniz. Aynı diziyi izlemek, görüşme yaparken birlikte şarkı söylemek, birlikte video-yürüyüşe çıkmak, keyifli olacaktır. Olabildiğince çok ortak şey yapın ki konuşacak şeyiniz olsun.

uzaktan ilişki yürütmek

Birlikte ya da değil, sevgilinle yapabileceğin birçok aktivite var: Sevgiliyle Yapılacak Aktiviteler

7- Uzak Mesafe İlişkisinde Cinsellik

Uzaktan ilişkide cinsellik, en zorlayıcı konularından biridir. Ayrı düşen iki kişiyi birbirine bağlayanlardan biri de cinsel arzudur diyebiliriz aslında. Cinsellik hem biyolojik hem de duygusal bir gereksinim olduğu için birbirinizi kışkırtacak şekilde yazışabilir, konuşabilirsiniz. Birbirinizi bu konuda motive etmek, uzak mesafe ilişkilerini katlanır kılacaktır.

Uzak mesafe ilişkisini ayakta tutacak ipuçlarına değindik. Uzaktaki sevgilin güne seninle başlasın istiyorsan şu yazımızda en romantik günaydın mesajlarını bulabilirsin: Güne Mutlu Başlasın: Sevgiliye Günaydın Mesajı Nasıl Olur

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

4 yorum

Mehmet Inceoğlu

Düğün Tarihi: 19.01.2022


Yemin ederim kafamdaki soruların hepsini burda cevapladım sanırım biraz daha rahat olabilirim artık teşekkür ederim ????


Miray Mermerci

Düğün Tarihi: 24.03.2022


Uzak ilişkide telefon görüşmesinin az olması değersiz hissettiriyo güvene sevgiye dayalı bı ilişki olmasına rağmen bunu aramıyorum acil yardim


Zehir

Düğün Tarihi: 24.04.2022


Abiciğim ilişki bi şekilde yürür önemli olan kiminle yürüdüğündür :) " zehir "


Hüseyin

Düğün Tarihi: 13.01.2023


Benim sevgilim Endonezya da yaşıyor , ve 3. Ayımızı geride bıraktık , ilişkimiz yeni yeni tam oturmaya başladı, aradaki saat fakını artık hissetmiyoruz , çok mutlu bir ilişkimiz var, aramızdaki güven tamamen oturdu , sadece sabırlı olun , güvenin, sorunları içinizde biriktirmeyin , sorunları karşı tarafa tatlı dille ve zaman geçirmeden iletin , kendinize zaman ayırın, hediye alın , hep tatlı dilli olun , nasıl davranırsanız öyle karşılık alırsınız ?