2021 Düğün Trendleri Arasında Neler Var?

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

3:11 dakika

10.12.2021

2021'de klasik düğün algımız değişiyor ve resmiyet, yerini, samimiyete bırakıyor. Bu durum gelinlikten abiyeye, organizasyondan alyanslara kadar düğüne dair her detayı etkiliyor. İşte 2021’in öne çıkan düğün trendleri!

2021 düğün trendleri

Samimi Düğün Organizasyonları

2021’de özellikle açık hava mekanlarında yapılan, en yakınların konuk edildiği, brunch ile başlayıp tüm hafta sonuna yayılan butik düğünler, yılın öne çıkan organizasyonlarını oluşturuyor. Davetli sayısının az olması, hafta içi ve gündüz düğünlerini de popüler hale getiriyor.

Yılın Rengi: Gri ve Sarı

Her yıl, senenin trend renklerini açıklayan Pantone Renk Enstitüsü, 2021 renklerini gri ve sarı olarak belirledi. Gücün ve dayanıklılığın simgesi olan gri ile umudun temsilcisi sarı tonları, dekorasyondan pastaya, gelin aksesuarlarından damatlığa kadar düğüne dair her detayda karşımıza çıkıyor..

2021 düğün trendleri arasında neler var?

Dekorasyonda ‘Düzen’ Yıkılıyor

Dekorasyonda ise az ama iddialı ögeler öne çıkıyor. Açık ya da kapalı mekan fark etmeksizin ev konforu sağlayan koltuklarla oluşturulan dağınık oturma düzeni tercih ediliyor. Hacimli buketler, iri balonlar gibi az ama büyük süsler de bu tasarımlara eşlik ediyor.

2021 düğün trendleri

Bu rahat ve şık ortamı daha da sıcak hale getirmek için de göz alıcı aydınlatmalar devreye giriyor. Ledler, süslü ampuller, çiçekli avizeler gibi aydınlatma öğeleri bu yılın düğünlerinde etkileyici bir ambiyans yaratıyor.

2021 düğün trendleri

En yeni organizasyon trendleri için şu yazımıza bakabilirsin: En Yeni Düğün Dekorasyon Trendleri Arasında Neler Var?

Doğa Dostu Seçenekler

Son dönemlerde çiftler düğün organizasyonlarında çevreye duyarlı seçimler yapmaya da özen gösteriyor. Örneğin; son birkaç yıldır en trend nikah hediyeliklerinden olan yetiştirilebilir bitkiler bu yılın da doğa dostu düğün malzemelerinden.

2021 düğün trendleri

Ayrıca 2021 düğün davetiye modelleri arasında geri dönüşümlü malzemeden yapılan tasarımlar da öne çıkıyor.

Şık, Doğal ve Rahat Gelin Görünümü

2021 gelinlik trendlerinde şıklık kadar rahatlık da ön planda. İşlemesiz, saten ya da ipek kumaşlardan, akışkan elbiselerin popülaritesi artarken, mini ve midi elbiseler de 2021’de öne çıkıyor.

2021 düğün trendleri

Çıkarılabilir etek, kol, yaka, pelerin gibi detaylara sahip gelinlikler hem düğün hem de nikah, after parti hatta düğünden sonra özel günlerde de giyilebilecek tasarımlara dönüşebiliyor. 2021'de özellikle omuzdan/askılardan takılan pelerinli gelinliklerin, bu modeller arasında öne çıktığını da belirtelim.

2021 düğün trendleri

Gösterişli gelinlik modelleri ise fırfırlar, katlar ve kabarık omuzlarla daha da ihtişamlı hale geliyor. Özellikle katlı, omuza kadar uzanan drapelerle hareketlendirilen tasarımlar, yılın en dikkat çekici ve trend modellerinden.

2021 düğün trendleri arasında neler var?

Gelinliğin tamamlayıcısı saç ve makyajda ise odak nokta doğallık! 2021 gelin saçı ve makyajı trendlerinde artık abartılı uygulamaları pek sık görmüyoruz. Hızlıca yapılmış hissi veren gelin saçı modellerine, canlı ve abartısız makyaj uygulamaları eşlik ediyor. İhtişam isteyen gelinlere ise aksesuarlar yardımcı oluyor.

2021 düğün trendleri

Rahat ve Dikkat Çekici Damatlar

2021 damatlık modasında renkler, desenler ve rahat tasarımların baskın olduğunu söyleyebiliriz.

En yeni damatlık modelleri arasında renkli ve spor tasarımlar boy gösteriyor. Tamamı ya da aksesuarları renkli damatlık modelleri düğünlere canlılık katarken, blazer ceketli takımlar hem şıklık hem rahatlık sunuyor. Bir klasik olan frak damatlıklar ile tüvit kumaştan takımlar da yılın en trend seçenekleri arasında.

2021 düğün trendleri

İkramlıklar Kişiye Özel

Bu yıl düğün konseptlerinin samimi tarza kayması, nişan ve düğün pastası trendlerinde de etkisini gösteriyor. Çok katlı modeller yerine iki katlı gibi daha küçük pastaların en trend modeller arasında yer almasını sağlıyor.

Ayrıca davetli sayısına göre hazırlanmış, tekli, mini düğün ve nişan pastaları hem hijyenik hem de farklı olması nedeniyle 2021 düğünleri için ideal seçenekler olarak karşımıza çıkıyor.

2021 düğün trendleri

Yüzükler Artık Daha “Farklı”

Düğünlerde alışılmışın dışına çıkmaktan bahsetmişken alyans, tektaş gibi evlilik yüzüklerinde de farklı modellere alışmanın zamanının geldi diyebiliriz. Siyah, çoklu gövdeli, taşlı alyanslar sezonun en moda yüzüklerinden.

2021 düğün trendleri

Yeni model alyansları şurada bulabilirsin: Trendi Yakala: Son Model Alyans Modelleri

2021’de öne çıkan evlilik teklifi yüzüklerinde orta taş kadar gövde de dikkat çekiyor. Gövde detaylı, ucu açık, kalın gövdeli tektaş modelleri artık oldukça popüler. Bu modellere ek olarak alyansla iç içe geçen formda tasarlanan setler de farklı, şık ve pratik olması nedeniyle 2021 çiftlerinin gözde modelleri arasında.

2021 düğün trendleri

Birbirinden şık 2021 tektaş modelleri de şu galerimizde: En Yeni Tektaş Modelleri / Evlilik Teklifi Yüzükleri

2021 düğün trendlerine dair detayları paylaştık. Sen de bahsettiğimiz modellerden düğününü en yeni trendlere uygun şekilde planlayabilirsin. Eğer aklında soru işaretleri varsa yorum bırakarak, sorularını bize iletebilirsin!

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

0 yorum