Osmanlı Davet

E-posta Gönder

Osmanlı Davet
  • Osmangazi, Bursa.

Kapasite Bilgileri

Osmanlı Davet
Yemekli
Min. 100 - Maks. 450
Kokteyl
Min. 100 - Maks. 450

Osmanlı Davet Fiyatlandırma

Minimum Kişi Başı Fiyatı (Hafta sonu)
100 TL'den Az

Osmanlı Davet Genel Özellikler

Aksesuar Kiralama
Hayır

Osmanlı Davet Sıkça Sorulan Sorular

Osmanlı Davet kına ve bekarlığa veda fiyatları ne kadar?

Osmanlı Davet kına ve bekarlığa veda fiyatları hafta içi kişi başı minimum 100 TL'den Az aralığından başlamaktadır.Osmanlı Davet kına ve bekarlığa veda fiyatları hafta sonu kişi başı 100 TL'den Az aralığından başlamaktadır.


Osmanlı Davet kaç kişilik kına ve bekarlığa veda kapasitesine sahiptir?

Osmanlı Davet kına ve bekarlığa veda için maksimum 400-500 kişilik kapasiteye sahiptir.


Sağladığınız Hizmet İçeriği

Bindallı / Kaftan, Davul show, Dilek feneri, Hint kınası, Kına ekibi, Kına mumu, Kına müziği, Kına süslemesi, Kına takımı, Kına tepsisi, Kına töreni, Semazen, Zenne / oryantal

Osmanlı Davet Hakkında

Osmanlı Davet’i Sultan II. Murat’ın yaptırdığı, günümüzde içinde hala kazanların kaynadığı ve sofraların donatıldığı bir aşevinde kurduk. Görkemli mimarisi müthiş hassasiyetlerle örülmüş mekanımız 1995 ve 2015 arasında Darüzziyafe adıyla hizmet vermesinin ardından Muradiye Osmanlı Mutfağı olarak yeniden isimlendirildi. Geleneği sürdürerek nadide Türk mutfağı lezzetlerini masalarınıza getiriyor, tarihi dokumuzla saraylara layık kına gecelerine ev sahipliği yapıyoruz.

Davet Alanları

Bursa Muradiye Osmanlı Mutfağı, günümüzde tarihi yapı olarak ayakta duran en eski imaret binasında konumlanıyor. 1426’dan beri tarihe tanıklık eden bu yapının bahçesinde kına geceleriniz için 200 kişi ağırlayabiliyoruz. Bunun dışında 50 kişilik bahçe salonumuz ve Osmanlı zamanında kullanılan küplerin sergilendiği 80 kişilik küplü salonumuzda da tarih dokulu davetler verebilirsiniz.

Bir diğer davet alanımız olan 110 kişilik kubbeli salonumuzda II. Murat’ın cuma namazı çıkışı devlet erkanıyla birlikte yemek yediği rivayet ediliyor. Salonun girişinde durmaksızın akan çeşme bir ses perdesi oluşturarak salonda konuşulan meselelerin dışarıdan duyulmasını engelliyormuş. Kubbeli salonun hemen dışında bulunan alandaysa ihtiyaç sahipleri ağırlanmaktaymış. Burada dışarı açılan pencere olmadığı için ihtiyaç sahipleri görülmeden yemek yiyebiliyormuş.

Dekorasyon

Mekanımızın dekorasyonu adımızı aldığımız Osmanlı’dan izler taşıyor. Tavanda çini desenlerine ve antika metal avizelere, duvarlarda klasik apliklere ve otantik tablolara yer veriliyor. Farklı salonlarımızda şömineler ve saray mutfağında kullanılan küpler görmeniz mümkün. Masalarda kırmızı ve beyaz örtüler tercih ediyor, ahşap sandalyeler kullanıyoruz. Saksı bitkileriyle süslenen bahçemizin aydınlatması beyaz kağıt fenerlerle yapılıyor.

Hizmetler

Osmanlı Davet farkıyla düzenlediğiniz kına geceleri için mekanımızı özenle süslüyor ve aksesuarları temin ediyoruz. Gecenizin ruhuna uygun modellerde bindallı ve kaftan takımları getiriyor, kına tepsinizi ve mumlarınızı hazırlıyoruz. Renkli şarkılar çalarak eşlik ettiğimiz merasim boyunca kına ekibimiz yanınızda oluyor. Dilerseniz davullu eğlencelerin yanında sema veya dans gösterileriyle herkesin iyi vakit geçirmesini sağlıyoruz.

Yiyecek / İçecek

Muradiye Osmanlı Mutfağı menüleri, düğününüzde konseptinize ve damak tadınıza uygun ikramlar verebilmenizi sağlıyor. Geleneksel çorba çeşitlerinin yanında özel Muradiye çorbamız, mevsim salata, hepsi birbirinden leziz çeşit çeşit börek seçebileceğiniz yemekler arasında. Ana yemekte dana emenseden Macar gulaşa pek çok lezzeti sofralarınıza getiriyoruz. Portakallı keşkül, süt helvası gibi saray tatlılarına ahududulu veya ballı Osmanlı şerbetimiz eşlik ediyor.

Osmanlı döneminin incelikli mimarisi, gönülleri şenlendiren şık dekorasyonu ve yüzyılların birikimiyle oluşmuş mutfak kültürü, Osmanlı Davet bünyesinde birleşiyor. Kazanların 1426’dan beri kaynadığı bir aşevinde bu kez de kına gecelerinde saray ruhunu yaşatmak isteyen çiftlerimizi misafir ediyoruz. Gelenekleri bizimle birlikte yaşatmak için hemen aşağıdaki iletişim bilgileri aracılığıyla bize ulaşabilir, dilerseniz yandaki formu doldurarak Muradiye Osmanlı Mutfağı fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

İletişim

  • Adres:

    Muradiye Mahallesi 2.Murat Caddesi No.36 Osmangazi / BURSA

  • E-posta

    E-posta Gönder

Osmanlı Davet Düğün Yorumları (3)

Bu mekanda mı evlendin? Yorum yaparak burada evlenecek diğer çiftlere yardımcı ol.

Büşra & Kudret

Düğün Tarihi: 31.07.2021


çok güzel tarihi bir mekan ilgi alaka da iyiydi teşekkürler

Arzu & Ramazan

Düğün Tarihi: 25.07.2021


harika çok güzel bir gün oldu herkese tavsiye ederim

Selin & Sercan

Düğün Tarihi: 12.06.2021


Güzel bir gün geçirdik yanımızda olan herkese teşekkür ederiz mekan çok iyi

Yorumunu çok merak ediyoruz 😍

Bu firma ile ilgili tecrübelerini yazarak
evlenecek çiftlerin karar sürecine yardımcı olabilirsin.