Kına Gecesi Malzemeleri Arayan Gelin Adaylarına Kına Aksesuarları Firmaları

Nazik Duygu Tutumoğlu tarafından yazılmıştır.

6:32 dakika

25.10.2021

Düğünden önceki son basamak olan kına gecesi için hazırlıklarını yapmaya başladın ve kına aksesuarları konusunda da yardım istiyorsan tam olarak doğru yerde olduğunu bilmelisin! Burada aradığın her şeyi bulabileceğin firmalar mevcut! Tabii bu firmalara geçmeden hemen önce sana biraz kına malzemeleri ve aksesuarları hakkında bilgi vereceğim. İşte başlıyoruz!

kına gecesi malzemeleri

Kına Malzemeleri Nelerdir?

Geleneklerimize göre kına, evlenecek genç kızlara kendilerini evliliğe ve evine adasın diye yakılır. Ayrıca yakılan kınanın evlenecek çiftleri bütün kötülüklerden ve nazardan koruyacağına inanılır. Kısaca kına gecesi töreni aslında evliliğin kutsanması anlamını taşır. Peki, kına gecesinin malzemeleri nelerdir? Bindallı, kaftan, kına, kına el gülü, kına kesesi, kırmızı pullu duvak, kına sepeti, kına tepsisi ve daha birçok kına aksesuarları.

Detaylı malzeme listesine ve fiyatlarına buradan ulaşabilirsin: Kına Malzemeleri Listesi ve Fiyatları

Kına gecesi için en çok önem vermen gereken şey kıyafetin. Bindallı ve kaftan modelleri arasından birini tercih ederek geleneksel bir gece hazırlayabileceğin gibi, kına gecesi abiyelerini de tercih ederek modern bir kına eğlencesi organize edebilirsin. Burada seçim tamamen senin! Bu arada çoğu kimsenin düştüğü bir hataya senin de düşmeni istemiyorum. Bindallı ve kaftan birbirlerine benzerlik gösteriyor olabilirler ama farklı tasarımlardır. İşte bindallı ve kaftan arasındaki farklar:

kına malzemeleri

  • Bindallı için daha ince kumaşlar tercih edilirken kaftan için ağır ve değerli kumaşlar seçilir.

  • Bindallı parlak ve canlı renklere sahiptir. Kaftan ise koyu ve mat tonlarda hazırlanır.

  • Bindallının üzerinde çiçekler, yapraklar ve dal motifleri bulunur. Kaftanın üzerinde düğme ya da işlemeler vardır.

  • Kaftan, bindallıya göre çok daha gösterişlidir ve ağır bir görünümü vardır.

Kaftan hakkında daha fazla detay için şu yazımıza göz atabilirsin: Kına Gecelerinin Sultanı Kaftan Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

Kına Gecesi Aksesuarları

Kına gecesinin bazı aksesuarları vardır ve hemen hemen her kına gecesinde de görürüz. İşte o aksesuarlar:

Kına Tahtı

Kına tahtı, kına yakma töreni esnasında gelinlerin oturtulduğu tahta verilen isimdir. Eskiden kına tahtı yerine gelinler bir sandalyeye oturtulur herkes etrafında dans eder ve kına ondan sonra yakılırdı. Günümüzde ise bu gelenek biraz değişti. Eğer sen de küçük bir harem konsepti oluşturmak istiyorsan anlaşacağın organizasyon firmasından kına tahtı talebinde bulunmayı ihmal etme.

kına tahtı

Bu arada kınada giyeceğin elbiseyi seçtin mi? Galerimize göz atmayı unutma: Kırmızı Kına Elbisesi Modelleri

Kına Tepsisi

Kına tepsisi elbette kına gecelerinin en vazgeçilmez aksesuarıdır. Üzerinde mumların yandığı tam ortasında da kınanın karıldığı tasın olduğu tepsi, gelinin duvağı örtüldükten sonra kına yakılması için ortaya getirilir. Kına yakılmadan önce kına tepsisi gelinin başında döndürülür ardından da kınayı yakması için evli ve mutlu bir kadına verilir. Kına tepsisi oldukça süslü bir tepsidir. Genellikle kırmızı ve beyaz tüllerle süslenir.

kına tepsisi

Kına tepsisi modellerine göz at: Kına Tepsisi ve Sepeti Fiyatları – En Şık Modeller

Kına Hediyelikleri

Eskiden kına gecelerinde gelen misafirlere kuruyemiş kesesi ve kına paketi hediye edilirdi. Şimdilerde kına hediyelikleri oldukça çeşitli diyebilirim. Sevdiklerine kına hatırası olarak birçok şey verebilirsin. Rujlar, tüylü aynalar, ojeler, minik çerçeveler, şeker kutuları, kına magnetleri, mücevher kutusu, yelpaze, minik parfüm şişesi, kokulu mum, süslü taraklar, minik kremler, bileklikler, sabunlar, tokalar ve anahtarlıklar aklıma gelen kına hediyeliklerinden yalnızca bazıları. Bu listeyi çeşitlendirmek elbette senin elinde.

kına hediyelikleri

Kına gecende hangi şarkıların çalınacağına karar verdin mi? Bu müzik listesine göz at: Kına Gecesi Şarkıları ve Kına Türküleri

Kına Paketi

Kına gecesinde kına yakma töreninin ardından misafirlere kuru kına paketleri verilir. Böylece misafirler kınayı istedikleri zaman kendileri de kullanabilirler. Kına paketlerinin üzerine kınası olan gelinin adı ve kına gününün tarihi not düşülür. Bir nevi kına hatırası olan kına paketleri gecenin sonunda konuklara kına kesesiyle birlikte dağıtılır.

Kına Kesesi

Kına kesesi, hazırlanılan kına paketlerinin ve kına ikramlığının konulduğu kesedir. Damat tarafının hazırlattığı kuruyemişler, lokumlar veya farklı ikramlıklar keselere doldurulur ve kına paketinin de konulduğu kese ile birlikte gelen konuklara kına hatırası olarak dağıtılır. Eğer konuklarınıza lavanta dağıtmak isterseniz de onları da keselerin içerisine koyarak dağıtabilirsiniz.

kına kesesi

Bu aksesuarlar kına gecene renk katacak: En Eğlenceli Kına Aksesuarları

Kına Aksesuarları Satan Firmalar

Kına gecesi malzemeleri hakkında detaylı bilgiler verdiğime göre artık kına aksesuarları firmalarından bahsedebilirim. İşte tüm bu malzemeleri kolayca temin edebileceğin firmalar:

Hüma Kına Kaftan

Kına kıyafetlerinle başlayalım.... Birbirinden şık ve gösterişli bindallı ve kaftan modellerini bulabileceğin Hüma Kına Kaftan, İstanbul Ümraniye'de hizmet veriyor. El işlemesiyle yapılan kına kaftanı ya da bindallı modellerini kiralayabileceğin firma, şehir dışına da gönderim yapıyor.

Hüma Kına Kaftan

Kına gecen için uygun mekanlı fiyat arıyorsan şu yazımıza da göz atabilirsin: Uygun Fiyatlı Kına Gecesi ve Bekarlığa Veda Mekanları

Henna Home

Hem kına gecesi elbisesi hem de çeşitli kına aksesuarları ve kına süsleri bulabileceğin bir yer olan Henna Home, Kadıköy'de yer alıyor. Yapman gereken tek şey kına gecesi kıyafetinin nasıl olmasını istediğine karar vermek ve yüzlerce model arasından bütçene ve sana en uygun olanı seçmek olacak. Üstelik Henna Home sana kına malzemelerini kiralama seçeneği de sunuyor. Seçtiğin kıyafete uygun renklerde kına tepsisi, kına sepeti, hediyeler, keseler ve çerezlikleri de senin için özel olarak hazırlayacaklarını bil istiyorum.

henna home

Kına gecesi geleneklerine de göz atmak istersen seni şöyle alabiliriz: Kına Gecesi Adetleri

Ada Moda

İşte sana birbirinden güzel kına gecesi elbiseleri ve kına malzemeleri bulabileceğin bir firma olan Ada Moda! Bayrampaşa'da yer alan Ada Moda, Osmanlı ve Balkan geleneklerini el işçiliği ile birlikte harmanlıyor. Bindallı konusunda gelinlere el işlemesi, yakalı kaftanlar, sultan, hanedan, balkan serileri ile birçok seçenek sunduklarını söylemeliyim. Sultan ve haneden seçeneğini kına gecesinde damadın kınaya dahil olduğu anlar için değerlendirebilirsin.

ada moda

Kına kıyafetine göre saç modeli seçiminde sana yardımcı olacak ipuçları için şu yazımıza bakabilirsin: Elbise Seçimine Göre Kına Saç Modeli Nasıl Olmalı?

Şimalce Moda

Kına kıyafetleri için bir firma önerimiz de İzmir'de hizmet veren Şimalce Moda. Kiralık bindallı ve kaftan seçeneklerini bulabileceğin firmada bu seçeneklerin yanı sıra kına tepsisi, kına mumu ve kına takımı gibi kına malzemelerini de bulabilirsin. Şimalce Moda'nın abiye seçeneklerini de inceleyerek de kaftanının içine giyeceğin kına elbisesi için alternatiflere ulaşabilirsin.

şimalce moda

Kına elbisen ve aksesuarların için modern alternatifler bakıyorsan şu yazımıza göz atabilirsin: Alternatif Kına Kıyafetleri ve Aksesuarları

Galeri Özcan

Şişli Feriköy'de bulunan Galeri Özcan, yarı değerli taşlarla istediğin ürünü ve tasarımı yaptırabileceğin oldukça hoş bir firma. Ben senin için bir kına tepsisi örneği seçtim. Fakat kına tacı istersen de Galeri Özcan’da aradığını bulabileceğinden eminim.

galeri özcan kına malzemeleri

Yap Yapıştır Atölye

Kına gecesi ve partiler için aksesuar seçenekleri bulabileceğin Yap Yapıştır Atölye, İstanbul Beşiktaş'ta faaliyet gösteriyor. Sloganlı kartlar, karşılama flamaları, kına hediyelikleri ve davetiyeleri için etiketler gibi kına aksesuarlarını hazırlayan firmanın portfolyosunda yer alan tasarımları inceleyebilir ya da hayalindeki tasarımları firma ile paylaşarak sana özel kına aksesuarlarına sahip olabilirsin.

yap yapıştır atölye

Kına mekanına henüz karar vermediysen şu yazımız ilgini çekebilir: İstanbul’da Otelde Kına Gecesi Fiyatları

Madame E Wedding

İstanbul, Esenyurt’ta bulunan Madame E Wedding, özellikle bekarlığa veda aksesuarları ile ön plana çıkıyor. Tabii bunun yanı sıra el aynaları, kına hatırası hediyelikler, tefler, darısı başına listeleri ve daha fazlasını da sana vaat edebilecek çeşitliliğe sahip. Kına ve bekarlığa veda aksesuar firması olan Madame E Wedding kına gecesi, bekarlığa veda, gelin hamamı, düğün, nişan gibi tüm mutlu günlerinde seninle.

madame e wedding

Kına Atölyesi

Kalite ve ürün çeşitliliği konusunda çiftlerin gönlünü kazanmış olan Kına Atölyesi'nde, "bride to be" tişörtlerinden teflere, duvaklı taçlara ve sıra dışı hediyeliklere kadar her şeyi bulabileceğini biliyorum. Özel tasarım bir şeyler istiyorsan mutlaka bu firma ile iletişime geçmeni tavsiye ederim.

Kına Atölyesi

Locca Kına

İstanbul Esenyurt’ta faaliyet gösteren Locca Kına’da bindallı, kına takımı, kına süslemesi, kına mumu ve kına tepsisi gibi pek çok aksesuar seçeneğini bulabilmenin yanı sıra senin için davul şov, zenne ve oryantal gibi organizasyonları da planladığını bilmelisin. Uygun bütçeli bir kına organizasyonu yapmak isteyen gelin adayları için de kiralama seçeneği sunan Locca Kına, her talebe karşılık verebilecek firmalar arasında yer alıyor.

locca kına

Nişantaşı Tasarım

Nişantaşı Tasarım tüm özel günlerinde yanında olabilecek aksesuar çeşitliliğine ve deneyime sahip bir firmadır. Kına gecen için kına tahtı kiralayabilir ya da bekarlığa veda partisi için gerekli olan tüm malzemeleri sorunca onlardan temin edebilirsin. Canlı müzik organizasyonu yapmak istiyorsan sanatçı bulma işini neden Nişantaşı Tasarım’a bırakmayasın ki? Sana bu konuda yardımcı olmak için gönüllüler! Kına ürünleri, kına setleri, gelin hamamı setleri, kına ve partiler için her şey bir tık uzağında…

nişantaşı tasarım

Kına gecesi için temin etmen gereken malzemeler ve bu malzemeleri bulabileceğin firmaları senin için listeledim. Tabii seçeneklerinin bunlarla sınırlı olmadığını da unutma! şehrindeki kına gecesi aksesuarı firmalarının sayfaları inceleyerek kına gecesi için dilediğin aksesuarları temin edebilirsin.

Kına Aksesuarları

En iyi kına ve bekarlığa veda firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Firmanı bul

Sıradaki Makaleler

Kına ve Bekarlığa Veda Aksesuar kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Kına ve Bekarlığa Veda Aksesuar Firmaları

Kına ve Bekarlığa Veda Aksesuar kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum