Yuvarlak Yüz Şekline Uygun Makyaj Modelleri Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

Yüz şekline göre makyaj yaparsan her zaman yüzünün en iyi görüntüyü yakalayabilirsin. Makyaj sevmiyor olabilirsin ama burada inan bana makyaj yapımından daha fazla bilgi öğreneceksin. Bunlardan ilki ise yuvarlak yüze makyaj önerileri ile yüzünü orantılayarak oval yüz şekli gibi görünmesini sağlamak. Tüm detaylar için makaleyi okuman gerekiyor.

Yuvarlak Yüz Şekli Nedir?

Yüzünün eni uzunluğundan genişse, yuvarlak bir çeneye ve dar ya da geniş bir alın bölgesine sahipsen sen, yuvarlak yüz tipine sahipsin demektir. Kısaca ilk bakışta yuvarlak bir görüntü veren yüzünde en geniş alanının yanakların olduğu yüz şeklidir de diyebiliriz.

ffa7e4uugqkax2uc - yuvarlak yüz şekline uygun makyaj modelleri hakkında bilmen gereken her şey

Bu yüz şeklini uzun göstermenin çeşitli, yuvarlak yüz makyaj hileleri var. Makyaj yapmayı sevmiyor olabilirsin ama bu detayları öğrendiğin anda yüzüne istediğin şekli verebiliyor olacaksın. Hatta ne kadar zayıf olursan ol yuvarlak yüzlüysen olduğundan şişman görünürsün. İste bunun önüne geçmek için bile bu makaleyi okumaya devam etmelisin!

Yuvarlak Yüz Şekline Hangi Makyaj Yakışır?

Yüzüne hangi tarz makyaj yapman gerektiğini merak etmeye başladın ve yuvarlak yüze makyaj nasıl yapılır sorusu kafanın içinde dolaşıyor, biliyorum! Yüzünün yuvarlaklığını dengelemek istiyorsan çene ve elmacık kemiklerini belirginleştirmeli, yanaklarını gölgelendirerek daraltmalı ve bakışları yüzünün orta bölümüne çekmelisin. Bunun yolunun da gölgelendirmeyi orantılı yaptırmaktan geçtiğini biliyorsun. Gölgelendirme yaptıktan sonra yuvarlak yüzünü uzatmak için dikkati gözlerine ve dudaklarına çekmelisin. Allığı ise yanak çukuruna sürmelisin. Şimdi detaylar…

ssfj4cf5vsu2nipn - yuvarlak yüz şekline uygun makyaj modelleri hakkında bilmen gereken her şey


Yuvarlak Yüz Şekline Uygun Kontür

Yuvarlak yüz şeklinde gölgelendirme yapmak için ten renginin 1,5 2 ton koyusu fondötene ihtiyacın olduğunu bilmelisin. Yüzüne nemlendirici ve makyaj bazı sürdükten sonra belirli bölgelere ten renginden koyu olan fondöteni uygulamaya başlayacağız.

Tıpkı aşağıdaki fotoğraf gibi alnının saç çizgisinde eğimli bir şekilde koyu fondöteni sürmelisin. Bunları paralel olacak şekilde iki sıra yapmalısın.

Burun kısmında ise kaşlarının başlama noktasından üzerine gelmeyecek şekilde burnunun ucuna kadar koyu renk fondöteni sürmelisin.

Kulak kenarından başlayarak dudak kenarlarının 2 cm yakınına kadar ince bir çizgi ile gölgelendirme yapmalısın.

Son olarak da kulak memesinden başlayarak çenenin tam ortasına kadar kontür çekerek yaptığın bu gölgelendirmeleri sünger yardımıyla almalısın.

Tabii dağıtma işlemine geçmeden önce aydınlatıcı kısmını da sürmelisin. Onu da aynı aşağıdaki resimdeki gibi burnunun üzerine, çenenin tam ortasına ve gözlerinin altına üçgen şeklinde sürmelisin. Bunun içinse ten renginden iki renk açık pudra kullanmanı öneriyorum.

0tznwsa7bpsp6wlj - yuvarlak yüz şekline uygun makyaj modelleri hakkında bilmen gereken her şey

Yuvarlak Yüz Şekline Uygun Göz ve Dudak Makyajı

Yuvarlak yüz tipinde dikkatleri yüzünün ortasına çekmen gerektiği için iş, dudak ve gözlerine düşüyor. Özellikle yuvarlak yüz göz makyajı çekik yaptırılmalı. Bunu uygulamanın en güzel yolu eyeliner kullanmaktan geçiyor. Hatta kaşlarını bile hafif çekik yaptırman yüzünü olduğundan daha ince gösterecektir. Fakat bu kaş tipinin her göz tipine de yakışmayacağını bilmelisin.

Dudaklarına gelince sana, yüz makyajında sadece eyeliner kullandığında rujunu kesinlikle kırmızı sürmeni öneriyorum. Eğer yoğun bir göz makyajı yaptırıyorsan canlı renklerde ruj sürmen yeterli.

b035iepjvq2hngz6 - yuvarlak yüz şekline uygun makyaj modelleri hakkında bilmen gereken her şey

Yuvarlak Yüz Şekline Hangi Saç Modeli Yakışır?

Yuvarlak yüze uygun saç kesiminde amaç yüzü olduğundan uzun göstermektir. Uzun saç, doğal dalgalar, perçemli saçlar ve katlı saç modelleri yuvarlak yüz tipine uygun saç modellerinden birkaçıdır. Makyaj ile birlikte bu saç kesimlerini yaptırdığında adeta oval yüz tipine sahip olduğunu bile düşünenler olacağına eminim.

fobdztodvczbgkdk - yuvarlak yüz şekline uygun makyaj modelleri hakkında bilmen gereken her şey

Gelin saçı için tercihin uzun doğal dalgalardan yapılmış saç modeli olabilir. Hatta ortadan ayırırsan yüzünü daha uzun gösterebilirsin. Tabi sen yuvarlak yüze uygun saç önerilerimi mutlaka incele. Perçem ile üst kısımlarına hacim verdiğinde ise daha orantılı bir yüz şeklin olacağına emin olabilirsin.

İster topuz modeli istersen de açık saçlı bir gelin ol mutlaka perçem yaptırmaya ve bunu göstermeye dikkat et yeter!

Yuvarlak Yüz Şekline Uygun Topuz Saç Modelleri

wsldaezihqwlqwgo - yuvarlak yüz şekline uygun makyaj modelleri hakkında bilmen gereken her şey

Yuvarlak Yüz Şekline Uygun Açık Saç Modelleri

m4dxywozrlt1assg - yuvarlak yüz şekline uygun makyaj modelleri hakkında bilmen gereken her şey


Yuvarlak Yüz Şekline Uygun Aksesuarlı Saç Modelleri

m1huplbbeipfwqkj - yuvarlak yüz şekline uygun makyaj modelleri hakkında bilmen gereken her şey

Yuvarlak Yüz Şekline Sahip Ünlüler

Şu an sana sayacağım isimlerin oval yüz tipine sahip olduğunu iddia edebilirsin ama etme! Çünkü onlar dünyanın en iyi makyaj artistleri ile çalışıyorlar ve yüz tiplerine uygun makyajı yapmayı ve yaptırmayı çok iyi biliyorlar. Tabii makyajsız yakalandıklarında ya da yeterince özenmediklerinde gerçek yüz şekillerinin yuvarlak olduğunu anlayabiliyoruz.

Bazen de yüz şekillerini beğendikleri için fazla gölgelendirme yaptırmadan makyaj yaptıklarında da anlayabiliyoruz. Eğer senin yüz şeklin de Miranda Kerr, Kristen Dunst ve Michelle Williams gibiyse hemen onların makyajlarından esinlenmeye başlamanı öneriyorum.

Miranda Kerr Makyajı

Beyaz ten rengine sahip olan Miranda genellikle alnını kapatmayı sevmeyenlerden. Yüzünü çoğu zaman normal halinde yuvarlak görsek bile özel gecelerde gölgelendirme yaptırarak yüz şeklini orantılatıyor. Ayrıca Miranda'nın en büyük sırrı ise kendi ten rengine uyan kırmızı ruj rengi ile dikkatleri yüzünün dudak bölgesine çekmek ve allığı yanaklarında tam uygulanması gereken yerde uygulayarak yüz şeklini en güzel şekilde göstermek.

bw27oa1mucmaiam7 - yuvarlak yüz şekline uygun makyaj modelleri hakkında bilmen gereken her şey

Kristen Dunst Makyajı

Kristen muhteşem gözlerini buğulu makyajlar ile ortaya çıkaranlardan. Özellikle alnını yumuşatmak ve daraltmak için çoğu zaman perçem kullanıyor. Göz makyajı yoğun olduğu zamanlarda allığı tercih ederek boğucu bir makyaj yaptırmaktan hep kaçınıyor. Ruj rengi ise kırmızı halıların %90'ı dahil nude tonlarda seyrediyor.

mh2nig1r5hwu2pzp - yuvarlak yüz şekline uygun makyaj modelleri hakkında bilmen gereken her şey

Michelle Williams Makyajı

Michelle yüz şeklini makyajdan daha çok saç şekli ile orantılayanlardan. Özellikle son yıllarda kısa ve dökümlü saç modeli ile yüz şekli neredeyse oval yüz şekline benzedi diyebilirim. İspat istersen alttaki görseldeki en sağdaki resmine bakabilirsin. Dökümlü kısa model yaptırmadan önce ise erkek tıraşı dediğimiz kadar kısa kestirmesi de yüz tipine en çok yakışan saç modelinden biriydi. Ünlü oyuncu saçlarını nasıl kestirirse kestirsin yandan ayırmaya ve alnının bir kısmını gizlemeye dikkat edip, dikkatleri kırmızı ruju ile dudaklarına çekmeyi başarıyor.

zjoifbtvziorr8my - yuvarlak yüz şekline uygun makyaj modelleri hakkında bilmen gereken her şey

Haydi, Şimdi Sıra Sende!

Yüz tipini biliyorsun, nasıl makyaj yapman gerekenleri de öğrendin. Şimdi sıra uygulamada. Evde dene bakalım istediğin görüntüyü yakalayabilecek misin! Yakalayamadığın anlarda da hemen bu makalenin altına yorum yaz. Sana en kısa zamanda cevap vereceğim.

Şehrindeki 535 Gelin Saçı ve Makyajı Artisti Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Sinem Aydınoğlu tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (7)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

BM Buse Mutlu

Yuvarlak bir yüz tipine sahibim fakat şöyle bi sorunum var ki mavi gözlü olduğum için far seçimimde yanılıyorum. Yani göz makyajında yanılıyorum. Ne yapabilirim? Yardımcı olur musunuz?

D Düğün.com

Merhaba Buse, Mavi gözlüler için göz makyajı hakkında bilmen gereken her şey isimli makalemizi inceleyerek far seçimi konusunda bilgi alabilir ve eğer yuvarlak yüz tipine göre nasıl makyaj yapılacağını da öğrendiysen bu iki bilgi ve biraz pratik ile yüz tipine ve göz rengine uygun harika bir makyaj yapabilirsin.

M Melek

Merhaba yuvarlak yüze sahibim. Şöyle bir sorunum var bana makyaj hiç yakışmıyor .tavsiyelerini alabilir miyim ?

DK Dilek Kara

Merhaba yuvarlak yüzüm var ama kisa sac cok yakisiyor uzun yakismiyor en kisa saclar bile cok yakisiyor uzun nasil kullanmaliyim suan uzattim omuzlarım biraz daha altinda

A Asena

Yuvarlak yüzüm var ve cekik gozluyum kendimi hic beğenmiyorum

D Düğün.com

Öyle sanıyoruz ki; çok farklı bir güzelliğiniz var. Tarifinizden biz onu çıkardık :) Kendinizle barışık olduğunuz mutlu günler dileriz. Sevgiler,

ME Mecidiyeköy Escort

bizim gibi kadınları burası sayesinde anlattığınız için çok teşekkür ederiz

CB Canan Buyuk

Bn makyoz uzmanlarba sordm bi ucgen diolar bi elmas yuz diolar nasil ogrenebilirm

D Düğün.com

icerik@dugun.com adresine fotoğrafınızı atarsanız, size destek olmaya çalışırız.

AB Adina Baktybekova

Benim yüzüm yuvarlak saçım ise çok uzun günlük saç model olarak ne yapa bilirim....?

D Düğün.com

Merhaba, Uzun saçlara sahip olmak farklı saç modellerini uygulayabilmek için kısa saçlara kıyasla avantaj sağlar. Yuvarlak yüz tipine de çoğu model yakışacağı için şanslı olduğunuzu söyleyebiliriz. Ancak yüzünüzü daha oval gösterebileceğiniz modelleri tercih edebilirsiniz. Bunun için yüksek ve boğumlu at kuyruğu, kalın dalgalı açık saçlar, sıkı balerin topuzu gibi saç modelleri hem yüzünüze uygun hem de pratik alternatifler olduğu için tercih edebilirsiniz. Günlük kullanım için şu yazımızdaki modelleri de rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Çabasız Güzellik İçin Sabah Evden Çıkarken Yardımınıza Koşacak 11 Pratik Saç Modeli. Ayrıca kısa ve orta uzunlukta katlı saç modelleri de en yeni trendler arasında. Eğer değişiklik istiyorsanız, hem bakımının daha kolay olması hem de tarzınıza daha spor bir hava katması gibi sebeplerle bu seçenekleri de düşünebilirsiniz. İyi günler dileriz...