Mavi Gözlüler için Göz Makyajı Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!

Mavi göze uygun far renkleri nelerdir? Mavi göze hangi kalem çekilir? Yani mavi gözlere makyaj nasıl yapılır? Bütün bu soruları merak eden mavi gözlü bir gelin adayı isen doğru yerdesin! Haydi başlayalım!

Mavi Gözlüler için Göz Makyajı Nasıl Olur?

Göz renginle hangi renklerin uyumlu ve güzel durduğunu bilirsen düğün günü göz makyajın bir o kadar etkileyici ve hoş olur. Doğru bir göz makyajı doğal güzelliği ortaya çıkartmanın en iyi yollarından biridir. Örneğin mavi gözlerin varsa bej ve toprak tonları gözlerini olduğundan daha iri gösterecektir. Fakat koyu gri göz makyajı yaparsan gözlerindeki buğuyla tüm davetlileri etkileyebilirsin.

fv2wdxasezxjobzo - mavi gözlüler için göz makyajı hakkında bilmen gereken her şey!

Mavi gözü ortaya çıkartmak için altın tonlarda bir far rengi, bronzlaştırıcı pudra ve pembe tonlarda ruj idealdir.

Göz kapağına altın tonlarda, kirpik diplerine bronz tonlarda, gözün dış kısımlarına ise kahve tonlarında ışıltılı bir göz farı uygulanırsa mavi göz rengini ortaya çıkaran bir makyaj tamamlanmış olur.

Renk seçimin ne olursa olsun gözlerinin daha belirgin olmasını istiyorsan göz çevreni aydınlatmalısın. Bunun için göz çevrene cilt renginden 1-2 ton açık aydınlatıcı uygulaman gerekir. Üst kirpik diplerine eyeliner çeker ve son olarak da kaşlarının seyrek kısımlarını doldurursan gözlerin son derece belirgin ve dikkat çekici duracaktır.

l2ymcd0zcbd6bzdb - mavi gözlüler için göz makyajı hakkında bilmen gereken her şey!

Mavi Göze Hangi Renk Far Yakışır?

Göz renginle göz farın arasındaki uyum göz makyajının ne kadar etkileyici olacağını belirleyecektir. Mavi göze uygun far renkleri mavi gözü belirginleştirip, ön plana çıkartacağı gibi bazı renkler ise göz rengini silikleştirip bulanık bir görüntü yaratacaktır.

elgkrdmrrjqlcdqm - mavi gözlüler için göz makyajı hakkında bilmen gereken her şey!

Makyaj sanatçılarının vurguladığı sık yapılan hatalardan biri de mavi göze mavi far, yeşil göze yeşil far uygulamasıdır. Mavi gözlere sahipsen direk göz rengindeki tonlara değil, zıt veya tamamlayıcı tonlara yönelmelisin. Göz renginden daha açık veya daha koyu tonlardaki mavileri kullanabilirsin.

Mavi göz rengini ortaya çıkartmaktaki başarısı açısından mavi göze hangi far sorusunun cevabı; mavi gözlüler için yeri çok özel olan gri tonlar bu rengi vurgulayan tonlardır. Mavi göz makyajında en çok tercih edilen koyu ve dumanlı tonlardır.

uohyscjzjnylluz5 - mavi gözlüler için göz makyajı hakkında bilmen gereken her şey!

Gümüş, altın ve toprak tonları, bej, mor ve siyah da mavi renk gözler için uygun farlar arasında bulunur. Mavi göze hangi renk eyeliner sürülür diyorsan siyah derim ama eğer farklı bir şeyler denemek istersen lacivert de hiç fena olmaz. Fakat lacivert eyeliner kullanacaksan rimelini siyah değil kahverengi kullanmanı öneririm. Kahverengi, siyah ve lacivert mavi gözler için rimel renkleri arasında sayabiliriz.

u04gltl2nrifennd - mavi gözlüler için göz makyajı hakkında bilmen gereken her şey!

Mavi Gözler için Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Olur?

Gelin göz makyajı trendlerinde yıllardır modası geçmeyen dumanlı gözler de öne çıkan modeller arasında. Bakışları belirgin kılmak ve etkileyici bir görünüm elde etmek için sıkça tercih ediliyor.

Siyah dumanlı göz makyajının yerini artık mavi, kırmızı, pembe, mor, kahve ve altın tonları almaya başladı. Sen mavi gözlere sahipsen dumanlı göz makyajında bakır, gri ve mavi tonlarından yardım almalısın.

Özellikle iddialı ve çekici görünmek için koyu olan göz makyajına ışıltı eklemeli ve bu görünümü dolgun kirpikler ile tamamlamalısın. Bu kadar göz alıcılığı dengelemek için ise rujun açık tonlarda olmalı.

lmm2euc2xgiwotdz - mavi gözlüler için göz makyajı hakkında bilmen gereken her şey!

Dumanlı Göz Makyajı için Yol Haritası:

  • Göz kapağını yumuşatmak ve fondötene hazırlamak için göz kapaklarına ilk olarak primer (makyaj öncesi bazı ) uygula.
  • Seçtiğin renkteki farın en açık tonunu tüm göz kapağına sür.
  • Koyu tonunu ise göz kapağının dış kısmından kaş kemiğine doğru uygula ve bu 2 tonu harmanla.
  • Aynı renkteki göz kalemini kirpik diplerine uygula, maskara ile bitir.

Mavi Göze Makyaj Nasıl Yapılır? Ünlülerden İlham Al!

Mavi gözler için makyaj konusunda ilham alabileceğin en iyi kaynağın ünlüler olduğunu söylemeliyim. Profesyonel danışmanlarla çalıştıkları için gerek göz renklerine gerekse göz şekillerine uygun göz makyajı yaptırdıkları ortada. Katıldıkları özel davetlerde nasıl göz makyajı yaptırdıklarını mutlaka takip et. Unutma mavi göz için makyaj ipuçları mavi gözlü ünlülerin Kırmızı Halı, Met Gala, Bafta gibi gecelerdeki makyajlarında saklı!

Mavi gözlülerin makyaj konusunda ilham alabilecekleri ünlülerin tartışmaya yer bırakmayacak netlikte mavi gözlü olan Taylor Swift geliyor. Mavi göze uygun eyeliner uygulamasından mavi göze hangi renk far gider sorusuna kadar pek çok sorunun cevabını Taylor Swift’in makyaj örneklerinde görebiliyoruz.

8zlb8tefs4mkfwqc - mavi gözlüler için göz makyajı hakkında bilmen gereken her şey!

Bakır, bronz veya dumanlı göz makyajı yaptırıp gözlerini ön plana çıkarttığında dudaklarını ten ve şeftali tonlarıyla sade tutmayı tercih eden Swift, mavi göz için ruj kullanımının da aslında göz makyajı ile ilgili olduğunun mesajını veriyor.

wc694m9n1icdacll - mavi gözlüler için göz makyajı hakkında bilmen gereken her şey!

Sadece aydınlatıcı uygulayarak, eyeliner ve rimel tercih ettiği daha sade bir göz makyajında ise kırmızı ruj ile dudaklarını ön plana çıkartmayı seçiyor.

1zsm43zfmeyk2rru - mavi gözlüler için göz makyajı hakkında bilmen gereken her şey!

Şimdi Sıra Sende, Haydi Sor!

Eğer mavi gözlü bir gelin adayıysan ve soruların varsa sor, cevapsız kalmasın! Diğer mavi gözlü gelinlerle göz makyajı hakkında paylaşmak istediğin ipuçları, öneriler varsa yaz! Herkes görsün, herkes öğrensin!

Şehrindeki 535 Gelin Saçı ve Makyajı Artisti Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.