Kalp Yüz Şekline Uygun Makyaj Modelleri Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

Sinem Aydınoğlu tarafından yazılmıştır.

2:18 dakika

19.09.2023

Oval yüz şekline en zor yaklaştırılan yüz şekillerinden bir olan kalp yüz şekline göre gelin makyajı yapmanın ipuçlarını bu yazıda anlattık! İşte detaylar:

kalp yüz şekline göre gelin makyajı

Kalp Yüz Şekli Nedir?

Alın bölgen daha geniş çene kısmın darsa ters; çene kısmın geniş alın bölgen dar ise kalp yüz şeklinin özelliklerine sahipsin demektir.. Yaygın olarak ters üçgen şekli bilinir.

Kalp yüz nasıl anlaşılır diye merak ediyorsan alın bölgesinde saçların bitiş noktalarına, şakaklara, çene çıkıntılarına ve çenenin uç noktasına noktalar koyulur. Bu noktalar birleştirildiğinde ortaya çıkan şablon kalp ise bu yüz tipine sahipsin demektir.

kalp yüz şekline göre gelin makyajı

Tüm yüz şekillerine göre gelin makyajı modellerine ilişkin detaylar şu yazımızda: Gelin Makyajının Püf Noktaları

Kalp Yüz Şekline Hangi Makyaj Yakışır?

Kalp yüz şeklinde elmacık kemikleri çıkık olduğu için yüz hatlarını ovale yaklaştıracak ve kemikleri yüz yapısını yumuşatacak dokunuşlar yapmak gerekir.

Kalp Yüz Şekline Uygun Gelin Makyajında Yüz Bölgesi

Kalp yüz tipine göre kontürleme alnın saç çizgisinden şakaklara, şakalardan da elmacık kemiğine paralel olacak şekilde yapılmalıdır. Kalp yüz kontürleme için burun kanatlarının sonuna yüzünün 2 ton koyusu fondöten kullanmalısın.

Aydınlatıcı kullanım ise alnının tam ortası, burnunun ve çenenin tam ortası ile göz altlarının göz pınarından gözün bitiş çizgisine kadar yatay bir şekilde uygulanması gerekir.

kalp yüz şekline göre gelin makyajı

İstediğin illüzyonu saç modelinle de yaratabilirsin: Kalp Yüz Şekline Uygun Gelin Saçı Modelleri

Kalp Yüz Şekline Uygun Gelin Makyajında Dudaklar

Odaklanmayı çene bölgesini daha ince gösterecek olan dudaklarına yapmalısın. Bunun için dudak kalemi kullanarak dudaklarına çerçeve yapabilir ve dudaklarını olduğundan büyük göstererek çeneni küçük gösterebilirsin. Ruj renklerinden ise mat rujlar senin için doğru bir seçim olacaktır.

kalp yüz şekline göre gelin makyajı

Kalp Yüz Şekline Uygun Gelin Makyajında Gözler

Yoğun göz makyajı bu yüz tipine de uygundur. İstersen buğulu istersen de yoğun eyeliner kullanımlı bir makyaj tercih edebilirsin. Tek unutmaman gereken nokta göz pınarlarını aydınlatmak olmalı. Onun dışında göz yapına ve rengine göre far rengini seçmeni öneriyoruz. Son olarak kaş yapını da kavisli modellerden yaptırmanı tavsiye ediyoruz.

kalp yüz şekline göre gelin makyajı

Peki hangi tonlar bana uyar dersen bu durumda ten ve göz rengini dikkate alabilirsin. Bunun için şu yazımıza bakabilirsin: Ten ve Göz Rengine Göre Gelin Makyajı

Kalp Yüz Şekline Sahip Ünlüler

Kalp yüz şekline uygun gelin makyajın için ünlülerin stillerinden ilham alabilirsin.

Christina Ricci Makyajı

Genellikle perçem ile alnını daraltan, geri kalan bölgelerine ise kontürleme yöntemi uygulayarak sivri çenesini yumuşatarak yüz şeklini ovala yaklaştırıyor. Çoğunlukla göz makyajına odaklanan ünlü oyuncu özel geceler dışında rujunu açık tonlarda tercih ediyor.

kalp yüz şekline uygun makyaj modelleri hakkında bilmen gereken her şey

Reese Witherspoon Makyajı

Parlak rujlar, en az eyeliner olacak şekilde kusursuz bir göz makyajı Resee’in olmazsa olmazıdır. Allık kullanımını belli belirsiz yapan ünlü oyuncu genelde yüzünü kontürlemeyi çok iyi başarıyor.

kalp yüz şekline uygun makyaj modelleri hakkında bilmen gereken her şey

Ünlü gelinlerin saç-makyaj seçimlerini incelemek istersen seni şöyle alalım: Her Biri Göz Alıyor: Ünlülerin Gelin Saçı Modelleri

Yüz tipine uygun gelin makyajına ilişkin detayları paylaştık. Gelin makyajını profesyonel bir ekibe emanet etmek istersen şehrindeki gelin makyajı uzmanlarının çalışmalarını inceleyebilir, sana uygun firmayı seçebilirsin!

Kuaför ve Güzellik Salonları

Şehrindeki en iyi gelin saçı ve makyaj uzmanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Saç ve makyaj uzmanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelin Saçı ve Makyajı Firmaları

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 Yorum

Eylül Aydın

Düğün Tarihi: 01.08.2017


Uzun çekilen eyeliner alın kısmını daha açık göstermezmi